Pilveteede ülevaade 2020

Pilveteed: ülevaade

Seal on palju veebimajutuse lahendusi, kuid valida on keeruline, mida te pärast ei kahetse. Erinevate pakkujate hulgast köidab Cloudways teie tähelepanu kindlasti oma ainulaadse, kuid lihtsustatud lähenemisega veebimajutusele.


Esiteks teeb see Maltal asuv ettevõte koostööd viie parima pilveteenuse pakkujaga – DigitalOcean, Linode, Vultr, Amazon Web Services (AWS) ja Google Cloud. Need viis pakuvad küll infrastruktuuri, kuid te ei pea nendega otsekontot looma, kuna Cloudways seadistab asjad teie jaoks. Hallatud hostimisplatvormina aitab Cloudways teil oma veebisaiti juurutada vaid mõne klõpsu ja mõne minuti jooksul. See toetab lisaks WordPressile ka Joomla, Drupali, Larveli, Magento, PHP ja muid avatud lähtekoodiga tööriistu.

Pilveteenuste teine ​​atraktiivne külg on selle paindlik hinnakujundus. Ettevõte tegutseb nn pay-as-you-go struktuuril, mis teeb Cloudways suurepärase valiku väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ja piiratud eelarvega kasutajatele. Selle pilveteenuste pakkuja kohta lisateabe saamiseks lugege seda Cloudwaysi arvustust.

Levinud probleemid hostimisteenustega

Kiiruse ja usaldusväärsuse osas on virtuaalserverid (VPS) jagatud hostimise lahenduste ees alati paremad valikud. Kuigi paljud teenusepakkujad pakuvad spetsiaalset serverit, hallatakse hostimise tuge vaid vähestel.

Näiteks kui lähete otse spetsiaalsete serveriteenuse pakkujate juurde, nagu DigitalOcean, AWS või Google Cloud, siis peaksite tõsise tõste ise ära tegema. Peate hostimiskeskkonna käsitsi seadistama või cPaneli installima. Lisaks peate ka kontrollima oma serveri hooldust ja igapäevast toimimist. Kui teil pole kogemusi ja oskusi selliste ülesannete täitmiseks, võite oodata tõrkeid, aeglast laadimiskiirust või, mis veelgi hullem, seisakuid, kui teil on raskusi.

Siit tuleb Cloudways. Täielikult hallatud hostimisteenuse pakkujana vabastab see teid serveri haldamise muredest ja vaevadest. Cloudways on loodud asja lihtsustamiseks, ilma et see peaks teile palju maksma või ohverdama hädavajalikke veebimajutuse funktsioone.

Pilveteede põhijooned

Cloudways on peamiselt tuntud kui WordPressi hostimisplatvorm. Ükskõik, mida vajate oma WordPressi saidi jaoks, võite eeldada, et Cloudways suudab seda teie jaoks teha, näiteks SSL-i installid, HTTPS-i ümbersuunamised, varukoopiad ja muud toimingud, mis võivad olla kogenud kasutajatele keerulised.

Siin on pilveteede funktsioonid ümber lükatud:

Pilveteede omadused

Vaatame üksikasjalikult Cloudwaysi põhifunktsioone.

1. Kohandatud juhtpaneel

Pärast konto loomist saate oma servereid Cloudwaysi juhtpaneeli kaudu hallata. See erineb enamiku hostide tüüpilisest cPanelist, kuid Cloudwaysi kohandatud juhtpaneel on iseenesest intuitiivne ja kaasaegne. Selle paneeli menüü kaudu pääsete juurde serveritele, rakendustele, meeskondadele ja projektidele.

Pilveteede menüü

Rakenduste haldus

Räägime sätetest, mis asuvad jaotises Rakendused. Kui olete serveri seadistanud, saate rakendusi igal ajal lisada; näiteks WordPress.

Pilveteede lisamise rakendus

Seejärel sisenete lehele Rakendused. Vahelehtede kaudu saate siin paljusid asju seadistada. Üks asjakohane vahekaart on domeeni kaardistamiseks.

Pilveteed lisa domeen

Kui teil pole domeeninime, mida kaardistada, või kui te pole seda veel registreerinud, kuvatakse teile Cloudways ajutine URL. Nii saate alustada veebisaidi loomist ja pääseda juhtpaneelile, nagu siin näidatud.

Pilveteede ajutine URL

Samuti on üks klõpsuga SSL-i installimise leht, kuhu saate installida tasuta Let’s Encrypt SSL-sertifikaadid. Samuti saate oma sertifikaate hankida ja installida need siia.

Cloudways SSL-i sertifikaat

Taastamine on ka ühe klõpsuga toiming ja see asub vahekaardi Taasta all.

Pilveteede taastamine

Serveri haldus

Kui olete rakenduse seadistamise lõpetanud, saate nüüd oma veebisaidi tavapäraste aspektide käitamisega tegeleda jaotises Serverid.

Oma sisselogimisandmeid saate kontrollida jaotises Serverihaldus.

Cloudways Masteri mandaadid

Protsessori kasutamise jälgimiseks on leht. See on väga oluline, kuna püsivalt kõrge kasutusmäär võib mõjutada teie veebisaidi toimivust.

Pilveprotsessorid CPU kasutamise jälgimine

Teie serveris töötavad teenused on loetletud jaotises Teenuste haldamine. Siin saate igal ajal ühe või mitu teenust käivitada, peatada ja taaskäivitada.

Pilveteede haldamisteenused

PHP-sätteid, PHP- ja MySQL-i versioone ning muid serveritasemeid saate konfigureerida jaotises Seaded ja paketid.

Pilveteede seaded ja paketid

Jaotises Turvalisus saate blokeerida teatud IP-aadressidel juurdepääsu oma ressurssidele.

Pilveteede turvalisus

Kui sellest ei piisa, saavad kõik asjatundlikud kasutajad serverisse sisse logida SSH kaudu, et sätteid kontrollida ja neid muuta. Cloudways pakub pilvepõhist tulemüüri ka kaitseks pahavara ja muud tüüpi küberrünnakute eest.

Varukoopiaid tehakse vaikimisi iga päev, kuid saate ajakava muuta.

Pilveteede varukoopiad

Lõpuks on SMTP-sakk serverist väljaminevate meilide seadistamiseks.

Cloudways SMTP

Meeskonna juhtimine

Suurepärane koostööfunktsioon – Team pakub teile võimalust meeskonna liikmete lisamiseks ja neile täieliku või piiratud juurdepääsu saamiseks oma veebisaidile.

Pilveteede meeskond

2. Lavastamine ja kloonimine

Nende muudatuste jaoks, mida soovite kõigepealt testida enne nende muutmist oma veebisaidil püsivaks, on Cloudwaysi lavastus mugav funktsioon. Juurutage peatuspaik, tehke test ja kui muudatused näevad head välja, saate muudatused oma tegelikule veebisaidile suunata. Nii ei pea te muretsema kahjulike muudatuste pärast, mida te ei saa tagasi pöörata.

Pilveteede lavastamine ja kloonimine

Kloonimine sarnaneb mõnevõrra lavastamisega. Uutele serveritele vahetades või oma veebisaiti klientidele tutvustades saate teha mitu kloonisaiti.

3. Täiustatud vahemällu salvestamine

Cloudways hangib oma serveritaristu viielt pilveteenuse pakkujalt: DigitalOcean, Linode, Vultr, AWS ja Google Cloud. Teadaolevalt pakuvad kõik need pakkujad SSD-põhist VPS-i ja pühendatud servereid, mis tagavad serveri kiire jõudluse.

Lisaks sellele pilveinfrastruktuurile kasutab Cloudways serverite optimeerimiseks ära mitu vahemälumehhanismi. Ettevõte kasutab ettevõttesisest vahemällu pistikprogrammi nimega Breeze. Seda pistikprogrammi saab hõlpsasti seadistada, lubada ja keelata. Veelgi olulisem on see, et see toetab Cloudway enda sisu edastamise võrku nimega CloudwaysCDN.

CloudwaysCDN lisab rohkem kiirust ja usaldusväärsust, vahemällu salvestades oma veebilehti erinevates serverites, mis asuvad üle kogu maailma. Kuigi see funktsioon pole tasuta proovikonto jaoks saadaval, saate seda kasutada koos Cloudways’i tasuliste kavadega odavalt. Sellele funktsioonile pääseb juurde rakenduste haldamise jaotises ja seda saab lisada vaid ühe klõpsuga.

CloudwaysCDN

Cloudflare CDN-i saab kasutada ka Cloudways kasutatavatel veebisaitidel; Breeze kõrval töötab pilvemõõt. Toetatud on ka muid populaarseid vahemälumehhanisme Lakk ja Redis, kuid Cloudways soovitab mitte kasutada mõlemat.

4. Vertikaalne skaleerimine

Kui peate mingil põhjusel oma serverit uuendama, saate vertikaalse skaleerimise abil oma serveriressursse vaid mõne hiireklõpsuga suurendada. Funktsioon on vahekaardina Serverihaldus.

Pilvtee vertikaalne skaleerimine

Skaleerimine töötab mõlemas suunas, mis on hea asi. Saate madalama palgaastme alandada, kui peate pöörduma tagasi oma eelmise hostimisplaani juurde.

5. Klienditugi

Cloudways pakub 24-tunnist reaalajas vestluse tuge, et pakkuda teile viivitamatut abi. Samuti saate taotleda kõnet, saata e-kirja, vaadata ajaveebi ja teadmistebaasi või külastada kogukonna foorumit ja Cloudwaysi sotsiaalmeedia platvorme. Cloudwaysil on ka CloudWaysBot, mis jälgib servereid ja annab teada iga värskenduse või mõne probleemi ilmnemisel.

Cloudwaysi klienditugi

Pilveteede hinnakujundus

Cloudways pakub paindlikke hinnakujunduskavasid ja töötab mudeli järgi, mida saate kasutada. Hinnakujundus võib alguses osutuda keerukaks, kuna Cloudways on oma viiel erineval partneril – DigitalOcean, Linode, Vultr, AWS ja Google Cloud – põhinevad mitmed plaanid. Siin on plaanid:

Cloudways DigitalCOeani plaanid
Cloudways Linode plaanid
Cloudways Vultri plaanid
Cloudways Amazoni veebiteenuste plaanid
Cloudways Google'i pilveplaanid

Alustuseks piisab DigitalOceani ja Linode põhiplaanidest. Kui olete agare kasutaja, peaksite selle saama AWS-i või Google Cloud-i plaanide alusel.

Võite endalt küsida: kui Cloudways kasutab nende pilveteenuse pakkujate infrastruktuuri, miks ma ei võiks minna otse nende viie ettevõtte juurde? Ehkki võite saada madalama hinna, kui seadistate otse nende viie pakkuja juures, pidage meeles, et teil jääb kõik seadistada. Kuna Cloudways pakub hallatud hostimise tuge, vabanete keeruliste toimingute tegemise koormusest.

Kui soovite kõigepealt proovida Cloudways, siis kasutage tasuta kolmepäevast prooviversiooni. See on lühike, kuid saate luua serverid ja testida Cloudwaysi funktsioone kohe ilma oma krediitkaardiandmeid esitamata. See prooviversioon on saadaval ainult DigitalOceani, Linode ja Vultri plaanide jaoks.

Cloudways algab tasuta
Cloudways Start Free 2

Mulle meeldis nende pakutavate plaanide paindlikkus ja taskukohasus. „Maksma-mine-lähe-mine” -struktuuri abil peate maksma ainult vajaliku ja vältima end lukustamast kallitesse plaanidesse, mis võivad kesta aasta või rohkem. Veelgi parem, kui teil on vaja uuendada, saate seda hõlpsalt teha Cloudwaysi vertikaalse skaleerimise abil.

Cloudways aktsepteerib maksmist suuremate krediitkaartide ja PayPali kaudu. Samuti tagastab ettevõte kasutamata vahendid juhul, kui taotlus on esitatud kolme kuu jooksul pärast fondi lisamist.

Cloudways: mis mulle selle juures meeldis

Cloudways on üsna lihtne kasutada. Veebisaitide loomine ja rakenduste lisamine toimub vaid mõne klõpsuga. WordPressi, Magento ja muid rakendusi saab automaatselt installida. Kui teil on vana sait, võib Cloudways aidata teil kohandatud pistikprogrammi kaudu kiiresti rännata.

Mõned kasutajad, kes tunnevad cPaneli kasutamist, võivad siin siiski üllatusi leida. Siiski olen kindel, et nad ei eksiks Cloudwaysi juhtpaneeli abil ära. Serverihalduse vahekaardid Seire ja Vertikaalne skaleerimine on mainimist väärt. Need kaks võimaldavad teil oma serveri toimivust lühidalt jälgida ja pakuvad teadmisi, kui on ülim aeg üles tõsta.

Erinevalt jagatud veebimajutusest on Cloudways hallatav hostimisteenuse pakkuja, nii et te ei pea kogu aeg oma veebisaidi pärast muretsema. Lehe kiire laadimise ja saidi toimivuse tagamiseks kasutab see mitmeid tehnoloogiaid, nagu näiteks oma CloudwaysCDN. Pealegi on lavastus, kloonimine ja ajutine URL funktsioonid, mida peaksid uued kasutajad tervitama.

Lõpuks on olemas paindlik, nii nagu maksate, makske, mida saate kohandada sõltuvalt sellest, mida vajate. Soovi korral saate oma hostimisplaani suurendada või vähendada. Samuti on olemas tasuta kolmepäevane prooviversioon, mis peaks küll olema lühike, kuid samas piisaks Cloudwaysi funktsioonide testimiseks.

Cloudways: mis mulle selle juures ei meeldi

Cloudways on täielikult hallatav hostimisplatvorm. Nii et kui soovite oma saidi käitamise üle kontrolli saada (nt juurjuurdepääsu omamine), ei pruugi Cloudways teie soovidele sobida. Lisaks on teil õnne, kui soovite luua kohandatud rakenduse programmeerimiskeeles, mida ei nimeta PHP. Kuid ma arvan, et need probleemid mõjutavad ainult arendajaid ja kogenumaid kasutajaid.

Pilveteedel pole ka domeeninime registreerimist, ehkki teile antakse alguses ajutine URL. Mõnele inimesele ei pruugi meeldida see, et Cloudways ei toimu e-posti hostimist, kuigi sellise funktsiooni puudumine on mõnes olukorras vaieldamatult kasulik.

Kuigi tugikanalit on mitu, on see üks valdkond, kus Cloudways peab end täiendama. Neil aegadel võtsin tugiteenusega ühendust, sain ebatäpse või liiga tehnilise vastuse või minu pileti lahendamine võtab kaua aega.

Pilveteed: lõplikud mõtted

Cloudways on skaleeritav, täielikult hallatav pilvepõhine veebimajutusteenuste pakkuja. Kuigi hinnakujundus võib alguses segane olla, pakuvad plaanid suurt paindlikkust, nii et saate valida õige plaani, mis vastab teie nõudmistele. „Maksma-saate-minna” mudel muudab Cloudways ideaalseks ettevõtetele ja kasutajatele, kellel on oma veebisaitide majutamiseks piiratud eelarve. Pealegi tagab selline hinnastruktuur, et te ei takerduks pikale kallile liitumisplaanile.

Pilveteede kohandatud juhtpaneel muudab asjad hõlpsaks kasutajatele, kes pole käsuridadega tuttavad ja on veebisaidi loomisel täiesti uued. Kuigi Cloudways pakub mitmeid ühe klõpsuga integreerimisi, jääb see siiski mõnedest suurematest konkurentidest maha.

Cloudways on üldiselt üks neist pilvepõhistest hostiettevõtetest, mis pakuvad kena tasakaalu taskukohasuse ja funktsioonide vahel. Koostöös viie parima pilveteenuse pakkujaga, pakub Cloudways pilvepõhiseid hostimisteenuseid, mis on loodud kiiruse, jõudluse ja töökindluse tagamiseks. Kui te pole endiselt Cloudways kindel, pakute selle teenuste proovimiseks alati tasuta kolmepäevast prooviversiooni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map