Miks peate olema ettevaatlik liiga paljude pistikprogrammide osas

Pistikprogrammid on hämmastavad. Nende pakutavad laiendused ja funktsionaalsus on WordPressi ja teiste veebisaitide suurimad omadused. Veebisaidi omanikud saavad lihtsalt piltide optimeerimiseks, liikluse jälgimiseks, külastajatele lubamise ja isegi turvalisuse suurendamiseks pistikprogrammi installida.


Liiga paljude pistikprogrammide installimisel tuleb siiski arvestada probleemidega. Suur arv pistikprogramme võib mõjutada saidi toimivust, põhjustada viivitusi lehe laadimisaegadega ja need võivad teie saidil isegi turvaaukude sisse tuua.

Siin on mõned parimad argumendid pistikprogrammidega üle parda mineku vastu.

Turvalisus võib sattuda ohtu

Pistikprogrammide installimisel tuginete kolmanda osapoole koodile, et teil pole turvaauke. See on üks kompromisse, mis hõlmab täpsema funktsionaalsuse saamist pelgalt pistikprogrammide installimisega.

Vastavalt WordPressi turvasaidile Wordfence, peaaegu pooled veebisaitide rünnakutest pärinevad saidideülest skriptimisest (tuntud ka kui XSS).

Häkkerid lisavad pahatahtlikud skriptid otse vananenud või ebaturvalise pistikprogrammi koodi. Kui skriptid pakuvad häkkeritele juurdepääsu saidile, on see ohus.

Saidi krahhid ja toimivusega seotud probleemid

On hästi teada, et külastajad väljuvad veebisaidilt, kui lehe laadimine võtab kauem kui kolm sekundit. Vastavalt Neil Patel, kuulsa Interneti-turundajana, võib lehe laadimisaja lühendamine saidi konversioone järsult suurendada.

Isegi kui teie saidi eesmärk pole konversioonid, hoiab kiire lehe laadimine ka külastajaid huvitavana ja takistab neil liiga kiiresti lahkuda. Kõrged põrkemäärad (saidilt kiiresti lahkuvad külastajad) võivad olla märgiks toimivusega seotud probleemidest.

Iga installitud pistikprogramm lisab brauserile koodiridasid ja töötlemine võtab aega. Mida vähem koodi, seda paremad on lehe laadimiskiirused. Päris lihtsad asjad.

Liiga palju pistikprogramme see don’Kui olete üksteisega hästi kokku puutunud või mõjutate jõudlust, võib see lehtede laadimise aega dramaatiliselt aeglustada ja isegi saidi krahhe luua. See on järjekordne argument pistikprogrammide targaks valimiseks.

Failide ja andmebaaside ruumi probleemid

andmebaasiruumNagu iga koodi puhul, võtavad pistikprogrammid ruumi. Mõni pistikprogramm võtab rohkem ruumi kui teised ja nad võivad koguneda isegi palju andmeid, mis võtaks ka teie veebisaidi faili- ja andmebaasiruumi. Korrutage see failide ja andmebaaside maks suure hulga installitud pistikprogrammidega ja näete, kus see võib probleemiks muutuda.

Enne pistikprogrammi (või selle jaoks vajaliku tarkvara) installimist tuleks uurida süsteeminõudeid ja salvestusruumi..

Hoidke end kursis värskenduste ja passiivsete pistikprogrammidega

Häkkerid saavad veebisaidile juurdepääsu saamiseks kasutada passiivseid või aegunud pistikprogramme. Soovitatav on sageli veebisaidile sisse logida’juhtpaneelil ja klõpsake nuppu “Pluginad” sektsiooni. Siit peaks olema sektsioon “Mitteaktiivne” pistikprogrammid. Passiivsed pistikprogrammid tuleks desaktiveerida ja kustutada.

Kui kustutatud pistikprogrammiga otsitav funktsionaalsus on endiselt vajalik, et sait kavakohaselt töötaks, otsige asendusena teist pistikprogrammi.

Lisaks nõuavad pistikprogrammid sageli värskendusi, mis võivad sisaldada oluliste turvavärskenduste paiku. Kui värskendustega ei arvestata, võib teie veebisait olla veelgi ohtlikum. Liiga palju pistikprogramme ja võite kõigi värskendustega sammu pidada.

Plugina konfliktid

veebisaidi pistikprogrammidProgrammeerijad kirjutavad pistikprogrammide koodi. See kood võib olla otseses vastuolus koodiga, mille teine ​​insener kirjutas mõnele teisele pistikprogrammile. Tutvustage oma veebisaidile mõlemat pistikprogrammi, millel võivad olla tõsised tagajärjed ja mis võivad isegi andmeid rikkuda.

Pistikprogrammid võivad koosneda tuhandetest koodiridadest ja kuigi pluginate jaoks on olemas kodeerimisstandardid, teevad insenerid siiski vigu. Need vead võivad mõjutada ka muid pistikprogramme või veebisaidi üldist toimivust.

Mida rohkem pistikprogramme olete installinud, seda tõenäolisem on, et kogete neid seotud probleeme. Pistikprogrammide arvu vähendamine vähendab pistikprogrammi koodiga seotud konfliktide ja probleemide tõenäosust.

Nüüd, kui me teame siin liiga paljude pistikprogrammide võimalikke mõjusid’s kuidas edasi minna.

Kuidas läheneda pistikprogrammi valikutele

veebidisain

  1. Määrake pistikprogrammi vajadus’s Funktsionaalsus – on ilmne vajadus konkreetsete pistikprogrammide järele, nagu turvalisus, lehe optimeerimine, SEO, turundus jne. Kõiki muid pistikprogramme tuleks hinnata ülaltoodud võimalike riskide suhtes.
  2. Veenduge, et saate selle usaldusväärsetest allikatest – mitte kõik pluginad pole võrdsed. On ahvatlev edasi minna ja pluginaid installida, eriti kui need on tasuta. Kuid toimunu mäletamine peaks ajendama teid enne oma veebisaidile millegi installimist uuringuid tegema ja arvustusi lugema. Jätkake sihikindlalt ja ettevaatlikult.
  1. Testige pistikprogrammide ühilduvust teiste rakenduste / pistikprogrammidega – isegi usaldusväärse allika pistikprogramm ei pruugi teiste pistikprogrammidega hästi mängida. Isegi hea kood võib põhjustada konflikte. Parim on saiti jälgida’toimivus pärast pistikprogrammi installimist veendumaks, et pole probleeme.

Kui palju pistikprogramme on liiga palju

Puudub täpne teadus ega otsene vastus küsimusele, kui palju pistikprogramme on liiga palju. Vastus sõltub veebisaidi üksikasjadest ja pistikprogrammide ning koodi unikaalsest kombinatsioonist. Ehkki see võib tunduda mitteintuitiivne, oleks kõige parem installida pistikprogramm, et jälgida teiste pistikprogrammide toimivust. See aitab tuvastada solvavat pistikprogrammi ja hoiatada teid teie veebisaidiga seotud probleemidest.

Lisaks pistikprogrammile, mis jälgib teisi pistikprogramme, on kõige parem jälgida tähelepanelikult kogu saidi toimivust ja vananenud või passiivseid pistikprogramme, tehes samal ajal ka veebisaidi komponentide rutiinseid auditeid ja aktiivsete pistikprogrammide vajadust. Need sammud võivad märkimisväärselt vähendada liiga palju pistikprogramme pole.

Päeva tund – aeglustage pistikprogramme

Häkkinud või halvasti toimiv veebisait võib hävitada brändi maine ja põhjustada isegi olulist rahalist kahju. Kuigi paigalduse lihtsus ja vabadus oma kodukoodi koostamiseks on ahvatlev, on oluline meeles pidada, et pistikprogrammid kujutavad endast mitmeid riske, nagu eespool kirjeldatud. Veebisaidile lisatud tarkvara tuleks valida targalt.

Pluginate hindamisel järgitav suurepärane protsess on tegeliku vajaduse kindlakstegemine. Kui pistikprogramm pole vajalik ja see ei edenda teie saidi eesmärke, siis ärge seda lihtsalt installige. Samuti desinstallige kindlasti passiivsed pistikprogrammid, mida te muidu ei kasuta. Katsetage pistikprogrammid, et enne nende algust kindlasti probleeme vältida.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector