Kuidas kohandada WordPressi

WordPressi arendamineWordPress on mõjuval põhjusel domineeriv veebisaidi platvorm. See’on lihtne kasutada, uskumatult kohandatav ja on koos enamusega kvaliteetsete veebimajutusteenuste pakkujad.


Mõelgem sellele, kuidas saate oma WordPressi saite kohandada pärast seda, kui olete oma hostimisruumi ruudus ära võtnud.

Seadistused kõigepealt

Niipea kui WordPress on installitud ja soovite hakata seda oma vajadustele kohandama, siis seda’on hea alustada põhitõdedest. Seadete ja juhtelementide kohandamine annab tehtud muudatuste osas suurema täpsuse ja võimaldab ülejäänud saidi oma maitse järgi kohandada..

Teie algne WordPressi leht on “Tere tulemast” ja a “kohandage oma saiti” nuppu. Ignoreeri seda; selle asemel, klõpsake nuppu “ekraanivalikud” vahekaart ekraani paremas ülanurgas. See koht avab kogu märkeruute, mis näitavad teile igal ajal seda, mida näete oma ekraanil. Kui vaja, võite need vajadusel tühjendada’neist ei hooli.

Järgmisena saate lohistada ruute, mida soovite ekraanil hoida, vastavalt oma eelistustele või sellele, kui sageli arvate, et’Kasutan kaste. Näiteks võib kiire mustand olla hea valik, kui leiate sageli märkmeid või ebamääraseid mustandite postitusi blogipostituste jaoks. Teisalt võitis enamik inimesi’teid ei huvita WordPressi sündmused ja uudised, kui te just teid ei huvita’uuesti arendaja.

Pärast seda minge teele WordPressi seadete nupp, mis asub vasakpoolses menüüs. Need peaksid olema enamiku kasutajate jaoks kohe pärast nahkhiirt piisavalt seadistatud, kuid see aitab neist läbi minna ja veenduda, et kõik on suurepärases korras. See on ka koht, kus saate kohandada oma saidi mitut peamist aspekti, näiteks pealkirja.

Wordpressi seaded

Samuti on hea mõte veel kord kontrollida, kas saidi aadress ja WordPressi aadress kattuvad; sa ei tea’ei taha, et külastajad eksiksid teie saidile!

Siin saate seda ka muuta nii, et teie koduleht oleks mis’s kuvatakse algselt, mitte teie ajaveebi (mis on vaikimisi).

Meie’d soovitame ka “Lisage iga voo postituse kohta…” võimalus “Kokkuvõte”. See põhjustab teie postituste kokkuvõtte, mis aitab inimestel teie sisu kiiremini sirvida ja aitab teie lehte kiiremini laadida. Lisaks veenduge, et teie “otsingumootori nähtavus” on märkimata, nii et Google võib teie saidi liikluse huvides üles leida.

Lisaks neile põhitõdedele on palju muid seadeid, millega saate selle lehe kaudu segi minna. Meie’d soovitage vaadata läbi oma privaatsussätted, kuna see võimaldab teil valida WordPressi poolt automaatselt loodud privaatsuslehe. See on hindamatu, kui plaanite GDPR-i silmas pidades korraldada rahvusvahelist liiklust.

Kasutajad – lisamine ja eemaldamine

Lase’Järgmine suund menüüsse Kasutajad, mis peaks asuma samal vasakpoolsel konsoolil. Siin saate luua uusi kasutajaprofiile või muuta kõigi süsteemis olevate kasutajaprofiile. See võimaldab teil kindlaks teha, kellel on teatud õigused ja sisselogimise teave.

Nupud on üsna iseenesestmõistetavad. “Lisage uus kasutaja” võimaldab teil saidile lisada uue kasutaja ja nõuab, et te täidaksite nende kohta teatud teabe, sealhulgas kasutajanime ja e-posti aadressi. Saate nende rolli kohandada ja anda neile teatud privileege “rolli” kontroll allosas.

Wordpress-add-new-user

Samuti saate kasutajaprofiile redigeerida ja privileege või halduskontrolle kohandada, kui otsustate sisu loomise või redigeerimise eesmärgil tuua saidile rohkem inimesi. Kui soovite, siis selle menüü kasutamisel olge ettevaatlik’kellegi sisse toomine nii, et sa seda ei tee’t andke neile kogemata täielikke administraatori õigusi, kui te neid 100% ei usalda.

Lõpuks võimaldab see saidi osa muuta oma parooli ja kui soovite abi, saate WordPressi abil isegi tugevaid paroole genereerida. Antud WordPress’aeg-ajalt turvalisusega seotud probleemid’on hea mõte kasutada seda juhtelementi oma parooli paar korda aastas üles vahetama.

Teemaasjad

Nüüd siis’on aeg siseneda WordPressi kohandamise lõbusasse ossa: teemad!

Sõltuvalt hostipaketist või WordPressi plaanist’olete valinud, sina’Teil on juurdepääs kas mitmele tosinale või mitmele tuhandele teemale. See loominguliste võimaluste paljusus võib olla pisut üle jõu käiv.

Teema saate muuta või valida minnes “Välimus” armatuurlaua vasakul küljel. WordPress installib teemad teie süsteemi automaatselt, kuid selle menüü abil saate klõpsates uusi teemasid otsida “lisage uus teema”.

Lisage WordPressi uus teema

Kõik tasuta teemad, mis teil juba on, peaksid olema juba teie kollektsioonis. Kolmandate osapoolte pakkujate teemad leiate teie kontolt, klõpsates oma “allalaadimised” sakk.

Muul juhul saate ekraani ülaosas asuvaid sakke kasutada teemade käsitsi otsimiseks või nende valimiseks kogudest (nt.) “Populaarne”, “Viimane”, või “Lemmikud”.

Ükskord sa’Kui olete leidnud endale meelepärase teema, saate failid alla laadida ja WordPressi naasta. Pärast oma teema lisamist saate “Laadige teema üles” kasutades ekraani ülaosas olevat nuppu. Faili üleslaadija kast peaks hüppama, mis võimaldab teil oma WordPressi failid ruumi visata. WordPress installib ja aktiveerib sellel hetkel teema automaatselt.

Kuidas teema WordPressisse üles laadida?

Järgmisena klõpsake nuppu “Kohanda” all “Välimus”; see annab teile võimaluse oma teemat oma maitse järgi kohandada. Tööriist’Juhtnupud ja välimus näevad veidi erinevad, sõltuvalt sellest, mida iga teema võimaldab teil teha, kuid üldine paigutus on identne. WordPressi kohandamisvalikud asuvad ekraani vasakus servas ja eelvaade asub otse keskel.

Teie saidi identiteet on saidi pealkiri ja see ilmub siis, kui te seda ei tee’t ei oma logo. Saidi ikoon pole’t logo siiski; see on väike ikoon, mis kuvatakse brauseri vahekaardil (st “G” Google’i jaoks).

Selle asemel asub logo all “Päis”. Saate oma logo seadmest või arvutist valida, kuid veenduge, et selle taust oleks läbipaistev, nii et see kuvataks sõltumata sellest, millist taustavärvi soovite valida.

Värvist rääkides saate oma teema ja veebisaidi jaoks saadaolevaid universaalseid toone muuta, klõpsates vasakul armatuurlaual vastavat nuppu. Taustavärv on iseenesestmõistetav; päise ja jaluse taustvärv võimaldab teil eristada oma veebisaidi erinevaid sektoreid.

“Globaalne” nupp võimaldab kohandada globaalseid sätteid vastavalt teie kaubamärgile või etteantud teema. Nende hulka kuuluvad näiteks fontide suurus või erinevate lehtede paigutused. See võib aidata kõigile neile seadetele ilme anda, isegi kui otsustate need põhimõtteliselt samaks jätta vastavalt sellele, mida teema vaikimisi pakub.

Lõpuks, kui ostsite WordPressi premium-teema, võivad teil olla täiendavad kohandamisvalikud vasakul ja armatuurlaual. Need leiate nupust, mis on nimetatud teema enda järgi.

Näiteks, “Astra” suvandid ilmuvad, kui neid nimetatakse samadeks, ehkki need võivad olla jaotise Välimus all, mitte armatuurlaual oma kategooriana.

Need võimaldavad teil installida täiendavaid pistikprogramme või muuta nende teemade spetsiifilisi aspekte. Soovitame kulutada natuke aega kõigi oma võimaluste katsetamisele, kuna see on hõlpsasti üks WordPressi kohandamise kogemuse kõige põhjalikumaid aspekte..

Pluginad ja SEO

Pistikprogrammid on suurepärased lisad mis tahes veebisaidile ja saavad parandada selle funktsionaalsust, jõudlust ja funktsioone teie külastajatele. Samal ajal soovite oma pistikprogramme hoolikalt valida ja valida, nii et te ei peaks seda tegema’t ei tohi oma saiti kogemata üle koormata’s ribalaiust või salvestuspiiranguid või pange oma sait külastajatele liiga aeglaselt laadima.

Neid on mitu “peab olema” pistikprogrammide tüübid meie’d soovitada. Nende hulka kuuluvad turvalisuse jaoks mõeldud pistikprogrammid, nt Wordfence, mis kaitseb teie saiti julma jõu rünnakute ja pahavara eest. Sina’Kui soovite oma saidil kasutada palju visuaalseid meediume, vajame ka mõnda pildi optimeerimise pistikprogrammi. Smush on hea valik, kuna see võimaldab teil kasutada kõrge eraldusvõimega pilte, ilma et peaksite asju liigselt aeglustama.

Sina’Tõenäoliselt soovite ka varundada pistikprogrammi, isegi kui teie hostiteenuse pakkuja sisaldab tasuta varukoopiaid. Varukoopiad võimaldavad teil hoida oma andmeid mujal salvestatud juhuks, kui teie saidil juhtub midagi jooksema või juhtub midagi katastroofilist’reaalajas versioon.

Pistikprogrammide vahemällu salvestamine võib samuti olla kasulik. Need võimaldavad teie WordPressi saidil tundlikumalt reageerida, edastades teie veebisaiti ja andmeid külastajatele veidi tõhusamalt ja kiiremini. W3 kogu vahemälu on suurepärane näide.

Kui olete tuvastanud installitavad pistikprogrammid (olgu need siis’ülalolevate või eraldi olevate jaoks) saate installida ja aktiveerida, minnes “Pluginad” nuppu vasakul ja armatuurlaual ning klõpsates “Lisa uus”.

Lisage WordPressisse uus pistikprogramm

See ekraan viib teid ka tasuta WordPressi pistikprogrammide kollektsiooni. Võite tasuta pistikprogramme otsida, tippides nime paremas ülanurgas asuvasse otsingukasti. Ükskord sa’Kui olete leidnud soovitud pistikprogrammid, klõpsake nuppu “Installeeri nüüd” ja pistikprogramm installitakse automaatselt. Klõpsake nuppu “Aktiveeri” kui see on tehtud, et selle mõju teie saidile käivitada. Korrake nii mitu korda kui vaja, kuid ärge unustage, et saidi ressursside parema kasutamise hõlbustamiseks hoidke pistikprogrammide kogupiirang võimalikult madal.

Kvaliteetsed pistikprogrammid töötavad täpselt samamoodi, ehkki teie’Enne saidi üleslaadimist peate pistikfailid oma arvutisse ostma ja alla laadima “Lisage pistikprogramm” eelpool mainitud leht.

Seadistamine

Seejärel saate kohandada erinevate pistikprogrammide individuaalseid sätteid ja funktsioone, kui need on teie WordPressi saidile installitud. Tegelikult pakub enamik pistikprogramme teile installimisel nende funktsioonide tutvustamist, nii et kui te pole neid varem kasutanud, soovitame teil võtta aega iga pistikprogrammi kontrollimiseks..

Teise võimalusena võite vaadata vasakul küljel olevat armatuurlauda ja näha uusi installitud pistikprogrammide uusi menüüsid. See võimaldab teil funktsioone käsitsi muuta, kui vaja. Pange aga tähele, et mõned pistikprogrammid on peidetud mitmesuguste üldnimede alla, näiteks W3 kogu vahemälu jaoks “Performance”. Võimalik, et peate leidma erinevad pistikprogrammid, mis on peidetud kõrgema taseme menüüdesse. 

SEO asjad

Selle sammu teine ​​pool on keskendudes oma otsingumootori optimeerimisele. Oma veebisaidi optimeerimine Google’is kõrgel kohal ja külastajaliikluse kogumiseks on tema enda artikkel, nii et laske’s sukelduda, kuidas selle eest minu eest hoolitseda ainult WordPressi kohandamisperspektiiv.

Leidmiseks kasutage ülaltoodud pistikprogrammi õpetust Pärmi SEO; seda’s on WordPressi kasutajate jaoks kõige paremini kasutatav SEO pistikprogramm. See võimaldab teil märksõnaandmeid koguda ja kasutada seda oma sisu ja SEO tavade optimeerimiseks.

Wordpress Yoast SEO pistikprogramm

Ükskord see’s installitud ja aktiveeritud, leidke selle menüü külgriba armatuurlaual. See peaks välja nägema stiliseeritud “Y” koos “SEO” selle kõrval.

Siit pääseb Yoasti armatuurlauale ise juurde. Sellel lehel sisenemisel kuvatava konfiguratsiooniviiseri abil saate kõik toimima hakanud linkide abil oma SEO optimeerimise alustamiseks. Pistikprogramm küsib teilt mitmeid küsimusi.

Esiteks veenduge, et valite oma “sait on aktiivne ja valmis indekseerimiseks” kui seda küsitakse. See tagab, et Google indekseerib teie veebisaidi hõlpsalt, kui teie sisu on meisterdatud ja postitatud. Lisaküsimused annavad teile vastuse omamoodi teie loodud veebisait, samuti täitke oluline teave, näiteks teie URL, kõik teie brändi või ettevõttega seotud URL-id ja lõpuks, kas teie lehed, postitused ja mallid peaksid kõik otsingutulemustes ilmuma. Veenduge, et need on seatud väärtusele “Jah” parimate tulemuste saamiseks.

Saadaval on täiendavad seaded, näiteks saate täpsustada, kas teie ajaveebi erinevate postituste jaoks on üks autor või üks autor, ja mitu pealkirjaseadet.

Kontaktinfo

Lase’Enne kui me sukeldume teie WordPressi saidi kohandamise suuruselt teise tüki juurde: sisu loomine, looge järgmine leht.

Seda saab teha klõpsates eelvalmis “Võtke ühendust” mis sisaldab praktiliselt iga WordPressi teemat, sealhulgas paljusid tasuta teemasid. Peaksite sellel lehel täitma kõige vähem oma põhiteavet ja vajadusel lisama mitu linki asjakohasele teabele, sealhulgas oma privaatsuspoliitika leht.

Võite kasutada ka Võtke ühendust vormi 7 pistikprogrammiga spetsiaalse kontaktvormi loomiseks, mis võimaldab teil selle vormi oma kontaktide lehega linkida. See annab inimestele sujuvama viisi teile kommentaari või kaebuse saatmiseks, mis on palju lihtsam kui sõeluda läbi kõik teie erinevate postituste kommentaarid. Seda pistikprogrammi saate kasutada ka eelkirjutatud sõnumite saatmiseks kasutajale.

Võtke ühendust vormi 7 pistikprogrammiga

Lõppkokkuvõttes on teie kontaktlehe üles seadmine ja käitamine ning sellega seotud kontaktivormi olemasolu suurepärane viis veenduda, et külastajad tunnevad end kuuldavatena ja tehniliste probleemide korral saate nendega suhelda. See on eriti kriitiline, kui teie pidage veebipoodi ja peame aeg-ajalt hakkama saama näiteks tagasimaksetega.

Sisu loomine

Teie WordPressi saidil on juba mõned põhilehed üles seatud ja vasakpoolsest armatuurlaual hõlpsasti juurdepääsetav. Neid nimetatakse sellisteks asjadeks nagu “Kodu”, “Umbes” ja nii edasi.

Saate ja peaksite need lehed esmajärjekorras täitma, nii et WordPressi liidese käepideme saamiseks peaksite mõlemad seda tegema’t kasutasin seda varem ja veendumaks, et need ei arene’t pole teie muude sisulehtedega võrreldes tühi.

Kuid kui saabub aeg uue lehe loomiseks, saate selle teha klõpsates “Lehed” vasakpoolsel armatuurlaual ja seejärel käsul „Lisa uus”. WordPress viib teid ekraanile, kus saate luua näidislehe, privaatsuslehe või kokku uue lehe. Enamik inimesi kustutab näidislehe FYI.

Lisage WordPressis uus leht

Ükskord sa’olete otsustanud luua uue lehe, sina’Teid suunatakse WordPressi ajaveebiredaktorisse, mis sisaldab eelvaadet vasakus servas ja ekraani keskosas ning mitmesuguseid sätteid paremal. Lehe koostaja pistikprogramm muudab seda malli.

Võite nimetada lehe, kus soovite, ja vajadusel lisada püsilinki. Seejärel saate luua kujunduse ja paigutuse, kasutades plokki või uurides malli võimalusi parempoolsete juhtnuppude abil. Samuti võite suurema osa lehest täita sisuga, mille kirjutate otse WordPressi plokki või Wordi kopeerimise / kleepimise kaudu.

Ärge unustage kasutada “Salvesta mustand” nuppu üsna sageli, nii et te ei tee seda’t oma sisu tahtmatult kustutada.

Enamik malle või pistikprogramme sisaldab ka “Lisage meedium” nuppu või midagi sarnast. Selle abil saate pilte või videot sisusse lisada; see lisatakse tavaliselt eraldi seadme või arvuti kaudu. Lisaks võimaldavad paljud leheehitaja pistikprogrammid teil lisada lehele uusi blokke, et sisu püsiks kuni teid’uuesti läbi.

Wordpressi meediumikogu

WordPress Editor on lihtsaim näide ja see sisaldab loendit plokkidest, millest saate klõpsata “+” nuppu redaktori vasakus ülanurgas.

Pärast iga lehe postitamist me’d soovitame enne lehe postitamist ära kasutada Yoasti pistikprogrammi eelised. See’Kas olete lisanud erinevatesse otsinguandmetesse, näiteks oma märksõna ja metakirjelduse, enne kui hindate, kui hästi optimeerite seda sisu SEO eesmärkidel.

Kui teete seda iga välja töötatud sisutükiga, aitab see teie saidil pika aja jooksul Google’is kõrgemat edetabelit tõkestada ja vältida seda, et peate hiljem kulutama kulutatud aega sisutoimingute tegemiseks..

Enne postitamist veenduge, et kõik on õhukindlad ja et ka teie’olete määranud esiletõstetud pildi, mis kajastaks täpselt sisu. Ärge unustage kategooriaid ja silte, kui kirjutate blogipostitust! Võite oma avalehe seada ka teie valitud lehele’olete teinud minnes “Seadistused”, siis “Lugemine”, siis klõpsates “staatiline leht” ja valige loendist soovitud leht.

Lõpuks võite oma saidi paigutada “Hooldusrežiim” vahekaardil Leht. See takistab inimestel teie veebisaiti ja selle lõpetamata olekut näha.

Vidinad

Vidinad (leitud ka all “Jalus”) leiate põhiseadetest. Need on sisuliselt kohandatavad plokid, mida saate oma WordPressi saidi erinevatesse kohtadesse paigutada. Nemad’külgribade, täiendavate menüüde ja muu sellisega, mis võimaldavad teil kohandada oma saidi juurdepääsetavust teile ja külastajatele.

Wordpressi vidinad

Minema “Välimus”, siis “Vidinad” alustamiseks. See näitab ekraani vasakus servas saadaolevaid vidinaid ja parempoolne näitab teile kohti, kus saate “pesa” need vidinad. Mõni neist ruumidest võib juba asustatud olla, kuid vahetage vajadusel ringi.

Saate muuta iga vidina erinevaid funktsioone, sealhulgas nende nime ja funktsioone. Või võite neid kasutada nii vähe kui soovite. See’s sõltub sinust!

Menüüd

Meie’d soovitage see osa protsessist salvestada seni, kuni enamus teie sisust on juba seadistatud, kuna teil on vaja menüüdesse ühendamiseks vajalikke asju. Minema “Välimus”, siis “Menüüd”.

Wordpressi menüüd

Sellel lehel saate luua menüüsid ja seal’Pole piiranguid, kui palju saate genereerida. Enamik saite kasutab muidugi ainult ühte. Peaksite menüüle nimetama midagi lihtsat; menüü nimi pole’t kuvatakse kõikjal, kus külastaja saab näha.

Pärast menüü loomist saate menüüvalikute abil määrata, kuhu soovite minna “Menüü seaded” ekraan. “Salvesta menüü” kui sa’oled jälle rahul.

Lõpuks hoidke jaotis automaatselt “lisage sellesse menüüsse uusi tipptasemel lehti” märkimata, nii et saate uued lehed menüüsse käsitsi paigutada nende genereerimisel sobivasse kohta.

Uute lehtede lisamiseks menüüsse klõpsake vasakus servas all olevaid märkeruute “lisage menüü üksused”, seejärel klõpsates “lisa menüüsse”. See võimaldab teil ka lohistada menüü lehti nende sobivasse kohta.

Veelgi parem, iga menüülehte saab avada ja selle sätteid veelgi kohandada, sealhulgas lingi keelamine, veeru laius ja navigeerimissilt.

Google’i ühendus

Viimane osa teie kohandamismängust: ühenduse loomine Google’iga!

Pärast loomist Google Analytics konto ja ühenduse loomisega oma veebisaidiga saate oma veebisaiti jälgida’liikluse ja muud andmed Google Analyticsi juhtpaneelilt. Kuid võite seadistada ka otsingukonsooli, mida teete, minnes aadressile Otsingukonsool veebisait ja klõpsamine “Alusta kohe”.

Seadistamisprotsess on üsna lihtne ja palub teil oma konto omandiõigust kontrollida. Kui see on kinnitatud, siis Search Console seda ka teeb ka koguge oma veebisaidil andmeid, võimaldades teil SEO-pingutusi üle laadida!

Minge Google Analyticsi ja looge ühendus ka otsingukonsooliga; tee seda via “Administraator”, siis “Vara”, siis “Omaduste seaded”.

Google Analyticsi vahekaart Administraator

Pärast kõike seda minge oma Yoast SEO sätetele ja klõpsake nuppu “Funktsioonid” sakk ekraani ülaosas. Pärm juba loob “saidiplaanid”, mis on andmed, mida Google Search Console saab kasutada teie SEO paremusjärjestuse tõstmiseks ja teie tööriistade jaoks uute andmete genereerimiseks. Klõpsates nuppu “?” saidiplaanide kohal, annab teile lingi, mille saate seejärel oma otsingukonsooli juhtpaneelile üle kanda.

Järeldus

Kokkuvõttes on teie WordPress-saidi kohandamine tohutu ettevõtmine ja selleks, et täielikult tutvuda kõigi funktsioonidega ja seadetega, mis teie jaoks on olemas, on tõenäoliselt vaja mitu nädalat või kuud. Järgige siiski ülaltoodud samme ja saate oma funktsionaalse, tõhusa ja SEO-sõbraliku saidi loomisel hästi hakkama, mida saate soovi korral kasutada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector