Kuidas kaitsta oma saiti DNS-i tasemel

Domeeninime server (DNS) on Interneti-maailmas levinud termin ja midagi sellist, millega paljud on tõenäoliselt kokku puutunud ja mida on kohe ignoreeritud, andes selle välja Interneti-põhise keelena. Noh, selgub, et DNS on üsna oluline, eriti kuna see on seotud Interneti turvalisusega.


Mis on DNS ja kuidas see töötab?

DNS on Interneti-protokoll, mis tõlgib domeeninimesid (s.t.., ‘bestwebhostingaustralia.org’ ) koodisõbralikumaks IP-aadressiks, nagu 206.20.11.222. Kui kasutaja tipib sõnad “bestwebhostingaustralia.org “veebibrauserisse, opsüsteemi programmi otsib seda sisestust DNS-i lahendaja abil ja hangib IP-aadressi. See DNS-i lahendaja võib ka kõigepealt kasutajat kontrollida’veebi vahemälu, et näha, kas sellel juba on IP-aadress.

Kui arvestate kõigi seal asuvate domeeninimede ja vastavate IP-aadressidega, saate aru, kui tugev on DNS. Kuid DNS oli loodud funktsionaalsuse ja kasutatavuse, mitte turvalisuse tagamiseks. Selle puudumine turvalisuse parandamine Fookus ja pidev andmete edastamine klientidelt serveritele edasi-tagasi on muutnud selle üsna keerukate turvarünnakute sagedaseks sihtmärgiks.

Mis on mõned levinumad DNS-rünnakud?

Nüüd, kui teil on DNS-i toimimisest kõrgetasemeline arusaam, heidame pilgu kõige tavalisematele viisidele, kuidas DNS-rünnakud esinevad. DNS-rünnak toimub siis, kui häkker kasutab DNS-i turvaauke.

Teenuse keelamise (DoS) rünnakud – Pahatahtlikud robotid (mis on sageli suure jõudlusega arvutid, mis ei vaja tarkvara’t isegi ei tea, et nad osalevad) saadab IP-aadressile rohkem liiklust, kui sait on hallatud. Sihtkoht satub kinni ja ei suuda kontrollida robotiliiklust ega seaduslikku liiklust ega suuda lõpuks reageerida.

DNS-i võimendusrünnakudVõimendusrünnakud on teenuse keelamise rünnakute vorm ja muutuvad palju tavalisemaks. Ülalnimetatud DoS-i rünnakut võimendab märkimisväärselt kõrge serveriga DNS-server, mis levitab robotirünnakut tõhusalt teistele serveritele. See on DoS-i rünnak steroidide vastu.

DNS-i petmine – see on protsess, mille käigus asendatakse “kelmused” teise veebisait. Kasutajad, kes soovivad siseneda tuntud või usaldusväärsetele saitidele (näiteks teie oma), suunatakse selle asemel võltsitud veebisaidile, mis võib sisaldada pahavara, nuhkvara või viirust. Kasutaja’arvuti on nakatunud ja nad ei pruugi kunagi isegi teada saada, mis juhtus. Võltsitud veebisaidid võivad olla reaalse saidi koopiad, muutes kasutajatel veelgi raskemaks seda märgata’s toimub.

DNS-i voog – selle triki korral vahetavad häkkerid DNS-kirjed välja äärmiselt sagedusega, et vältida tuvastamist, suunates kasutajad edukalt petturlikele saitidele.

Vahemälu mürgistus – DNS-server rikutakse, kui õigustatud IP-aadressid puhverdatakse vahemällu, asendatakse halbade IP-aadressidega ja suunatakse kogu liiklus õigustatud saidile pahatahtlikule veebisaidile. See on võltsimise vorm, kuid sellesse tungib vahemällu salvestatud veebiaadressid.

Kuidas kaitsta oma saiti DNS-i tasemel

Igal ettevõttel või kaubamärgil peaks olema oma strateegia, mis kaitseb eespool loetletud sagedaste rünnakute eest. Need rünnakud võivad veebisaite kaotada, luues sellega saamata jäänud tulu ja võimalused, või võivad serverid ja arvutid kaasa aidata teiste saitide või aadresside robotite rünnakutele ja võltsimisele. Kui iga domeeni omanik võtaks järgmised sammud, aitaks see vähendada DNS-i rünnakute sagedust ja tõenäosust.

Siin on mõned turvameetmed, mida tuleb võtta.

  1. Teage, kus kõik teie domeenid asuvad – igal ettevõttel või üksusel peaks olema täielik teadmine ja juurdepääs (armatuurlaua kujul) kõigile oma domeenidele. Ümber suunatud domeenid ja aadressid pakuvad sisenemispunkti kõigile seotud domeenidele. Valgus oma domeenide üle on ka suurepärane võimalus sõrmega pulsis olla ja kogu aeg teada saada, mis toimub.
  1. Määrake oma domeenid väärtuseks “Lukustatud” – domeeni lukustamine tähendab, et see pole ülekandmiseks saadaval. See lukustusfunktsioon kaitseb pettuste eest.
  1. Töötage ainult registripidajaga’see on turvaline – veendudes oma domeeni registreerija töötab turvalise, karastatud portaali kaudu, samal ajal kui küsitav liikluse ja haavatavuste pidev kontrollimine on tohutu samm ja hea kaitse. Nendel registripidajatel peaksid olema ka DNS-i rünnakute ärahoidmiseks kindlad turvaelemendid. Pilv on selleks hea valik.
  1. Jälgige kriitilisi domeene – kriitilisi domeene tuleks pidevalt jälgida volitamata DNS-i värskenduste, sisu muutmise ja vahemälu mürgituse osas. Kõigi tuvastatud probleemidega tuleks viivitamatult tegeleda. Kui see juhtub, pöörduge oma hosti või registripidaja poole.

Ohutu ühe sammu korraga hoidmine

Meie digitaalses maailmas toetuvad teie veebisaidi kliendid ja külastajad sellele, et saada teavet, tooteid või suhtlust, mida nad otsivad. See on tõenäoliselt teie ettevõtte ja kaubamärgi kõige nähtavam kujutis. Selle veebisaidi ja sellele vastava domeeni turvamine peaks olema iga ettevõtte või saidi omaniku prioriteet.

DNS-rünnakud on sagedased, kuna seda peetakse „pehmeks“ sihtmärgiks ja häkkerid on rünnakute teostamisel üsna kaugele jõudnud. Ehkki te ei saa kontrollida, mis toimub DNS-i tasemel ja peate nendele ohtudele reageerimisel lootma tegevusalale, saate ülaltoodud toimingute abil parandada oma veebisaitide ja domeenide turvalisust. See on ülioluline ja vajalik. Teie vastutate oma veebisaidi külastajate eest ja teie ettevõte või kaubamärk loodab selle koostoime õnnestumiseks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector