CPaneli juhend

Kui teie veebimajutusserver on Linuxi-põhine, on tõenäoline, et selle toiteallikaks on cPanel. cPanel võimaldab teil hallata kõiki oma serveri teenuseid ühest kohast. Kasutatavuse ja funktsionaalsuse tõttu, cPanel on tööstuse standard. Sellisena on enamik arendajaid sellega kursis.


CPaneli lühitutvustus

Kuidas sisse logida

 1. cPaneli sisselogimineSisestage URL-i väljale oma veebisaidi domeeninimi. Seejärel lisage “/ cPanel”. Näiteks kui teie veebisait on funnycats.com, sisestage: „funnycats.com/cPanel“.
 2. Olete nüüd cPaneli sisselogimislehel. Siin küsitakse parooli ja kasutajanime. Pärast selle teabe sisestamist klõpsake nuppu „Logi sisse“.
 • 1. alternatiiv: Minge oma hostiteenuse pakkuja paneeli ja leidke otsene link cPanelile. Kui te ei leia seda, võtke ühendust tugimeeskonnaga ja küsige, kuidas seda teha.
 • 2. alternatiiv: Sisestage oma veebiaadress, millele järgneb 2082 HTTP või 2083 HTTPS jaoks.

Liidese mõistmine

Kui olete cPanelisse sisse loginud, näete siinsega sarnast liidest. 2019. aastal tutvustas cPanel teemat nimega “Paberlatern”. See liides on teie cPaneli kasutajakonto süda. Siit saate leida olulist teavet ja teil on võimalus cPaneli värskendada.

CPaneli liides jaguneb järgmisteks osadeks:

 1. Navigeerimisriba – Iga cPaneli liides näitab navigeerimisriba. Siit leiate teavet oma konto kohta, kuhu sisse logite ja sellest välja logite, ning ka teatud seadete muutmiseks.
 2. Külgriba – Kõik cPaneli liidesed näitavad külgriba. Siit pääsete juurde koduikoonile, juurdepääsule erinevatele cPaneli funktsioonidele ja edasimüüjana saate sisu kohandada. Teil on ka ikoon Kasutajahaldur, mis võimaldab teil navigeerida kasutajahalduri liidesesse.
 3. Üldine informatsioon – Siin näete üldist teavet oma cPaneli konto kohta. See hõlmab näiteks praegust kasutajat, peamist domeeni ja seda, kas praegusel kontol on jagatud IP-aadress või spetsiaalne IP-aadress.
 4. Funktsioonid – Siin näete funktsioone, mis on teie kontol saadaval. Need funktsioonid on funktsionaalsuse põhjal rühmadesse kokku pandud
 5. Statistika – See ala näitab teie cPaneli konto kasutusstatistikat, sealhulgas:
 • Ribalaius
 • Ketta kasutamine
 • Faili kasutamine
 • MySQL-i ketta kasutamine
 • Lisadomeenid
 • Alamdomeenid
 • Varjunimed
 • E-posti kontod
 • Automaatsed reageerijad
 • Kohandatud kolmanda osapoole statistika

Kuidas installida WordPress

Veebimajutusettevõtted hõlmavad automaatse installi skripte, et hõlbustada WordPressi installimist cPaneli kaudu. Kolm kõige populaarsemat varianti on järgmised.

 • Softaculous
 • Kiirinstalli
 • Fantastico

Selle juhendi jaoks käsitleme WordPressi installimist Softaculous’i abil.

Mis on Softaculous?

See on automaatse installi skript, mis muudab veebirakenduste nagu WordPress installimise lihtsaks. Softaculous’it kasutavad hostiettevõtted nagu SiteGround ja InMotion Hosting.

WordPressi installimine tarkvaraga Softaculous

 • Pärast oma cPaneli kontole sisselogimist otsige ikooni Softaculous / WordPress. Need peaksid asuma jaotises Autoinstallerid. WordPressi automaatse installija käivitamiseks klõpsake suvalisel allpool esile tõstetud ikoonil.
 • Kui WordPressi automaatne installija on aktiveeritud, näete järgmist ekraani:
 • Valige „Installi kohe” ja teid suunatakse järgmisele vormile.

installima

 • Sellel vormil peate esitama teavet, mis võimaldab WordPressi installimist jätkata.
 • Teatage Softaculousele, kuhu soovite WordPressi installida, see on domeeninimi. Enamik inimesi valib WordPressi installimise oma domeeni juurkataloogi. Näiteks: HTTP: // funnycats.com. Sel juhul tuleb lahtri „In Directory” lahter jätta tühjaks.
 • Peate valima protokolli, olgu selleks siis HTTP: // või HTTPS: // www. SSL-i ja HTTPS-iga saitidel on võimalus valida https: // või https: // www. protokollina.

tugev parool

Alla kerides palutakse teil anda oma WordPressi saidile pealkiri ja kirjeldus. Te ei pea seda üle mõistma, kuna see on asi, mida saate hiljem muuta.

Peate valima kasutajanime, parooli ja administraatori e-posti aadressi. Võite märgata, et Softaculous annab teile automaatselt tugeva parooli, kasutades sõna, mis pole sõnastik. Saate seda muuta, kuid soovitatav on valida parool, mis kasutab parooli valiku parimaid tavasid.

Lisaks on oluline sisestada õige e-posti aadress. Teie e-posti aadressi kasutab WordPress teiega suhtlemiseks. Kui unustasite parooli, siis link lähtestatakse teie e-posti aadressi abil.

sisselogimiskatsed

Allapoole kerimisel näete mitmeid valikulisi valikuid. Pärast nende ülevaatamist klõpsake installimisnupul. Teie antud seadeid kasutades alustab Softaculous installiprotsessi. Peate olema kannatlik ja laskma edenemisribal 100 protsenti jõuda, vastasel juhul ei pruugi installimine õnnestuda.

Installiprotsess peaks võtma umbes ühe minuti. Kui WordPress on installitud, saate teate eduka installimise kohta. Näete ka linke, mis näitavad teile, kuidas oma uude installi sisse logida. Tavaliselt saate WordPressi sisse logida, kasutades saite: YOURDOMAIN.com/wp-admin/. Kasutate installimisprotsessis loodud kasutajanime ja parooli.

cPaneli turvaseaded

Parooli turvamine

Kui olete oma cPaneli konto üles ja käima saanud, soovitatav on parool vahetada esimest korda cPanelisse sisse logides. Siin’kuidas sa seda teed:

 1. Eelistustes klõpsake menüüd Parool ja turvalisus.

paroolide turvalisus

 1. Teil palutakse sisestada nii vana kui ka uus parool, mida soovite kasutada. Pärast seda klõpsake nuppu “Muutke oma parooli kohe” nuppu vormi lõpus.

paroolide turvalisusCPanel pakub teile parooligeneraatorit, mis loob automaatselt tugeva ja turvalise parooli. Või saate luua parooli, mis teile meelde jääb.

Sellegipoolest’Teie jaoks on oluline valida parool, mida töötajad turvaliselt kasutavad. Ideaalses paroolis peaks olema vähemalt kaheksa tähemärki koos tähtnumbriliste numbrite ja erisümbolitega. Sa ei tea’ei taha paroole, millel on tähtpäevad, sünnipäevad või sõnastikus leiduvad sõnad.

CPHulki julma jõu kaitse lubamine

CPHUlk kaitseb teie serverit julma jõu rünnaku ohvriks langemise eest. Julma jõu rünnak on see, kui automatiseeritud süsteem proovib teie parooli ära arvata, proovides ühte kombinatsiooni teise järel. CPHulk blokeerib rünnaku ja näitab, et korduvate taotluste korral sisselogimine pole enam kehtiv. Enda lukustumise takistamiseks lisage oma IP-aadress valgesse nimekirja.

Sellele pääsemiseks toimige järgmiselt: WHM> Turvakeskuse jaotis> cPHulk Brute Force Protection

toores jõud

Uue domeeninime lisamine

Saate oma cPanelile uue domeeni lisada, klõpsates nuppu “Lisandomeen” jaotises Domeenid.

See võimaldab teil luua tavalise domeeninime, mida saab seejärel kasutada uue veebisaidi loomisel. CPaneli abil saab samal juhtpaneelil hallata mitut domeeninime.

Logige sisse oma hostimise cPanelisse. Klõpsake Addon Domains. Selle leiate alajaotusest Domeenid. Siin kuvatakse teile vorm, mille peate uue domeeni loomisel täitma. Siin on selgitus vormil kuvatavate väljade kohta:

 1. Uus domeeninimi – siin peate sisestama loodava domeeni nime. Näiteks: vägafunnycats.com
 2. Alamdomeen – kui kavatsete kasutada vaid ühte domeeni, võite selle jaotise tühjaks jätta. cPanel lisab alamdomeeni automaatselt. Kui sa’kui lisate korraga mitu domeeni, näiteks saidid veryfunnycats.com ja veryfunnycats.gov, peate seda muutma.
 3. Dokumendi juur – see väli täidetakse automaatselt.
 4. FTP-konto loomine – see on valikuline, mis võimaldab teil luua FTP-kontosid iga uue lisadomeeni jaoks.
 5. Klõpsake nuppu “Lisa domeen” nuppu.

Ja sina’uuesti tehtud. Nüüd saate hakata faile üles laadima uude alamkausta, mis asub teie cPaneli konto failihalduris.

Eemaldage lisadomeen

Lisadomeeni saate eemaldada, kerides allapoole jaotiseni Modifitseeri lisadomeeni. Järgmisena vajutage domeeni eemaldamiseks linki. Lingi ikoon on prügikast. See asub veerus Toimingud.

cPanel võimaldab teil ka alamdomeene luua ja ümber suunata.

Varukoopiad

Saidi varundamata jätmisel võib olla hukatuslikke tagajärgi, eriti kui kasutate oma saiti ettevõtluseks. cPanel võimaldab teil igal ajal oma saidi käsitsi varundada. Mõned hostiettevõtted haldavad teie plaanina teie jaoks varukoopiaid. Sellegipoolest on teile hea mõte teada, kuidas seda käsitsi teha.

Alustage nupu “Varundusviisard”Ikooni cPaneli jaotises Failid.

varundusviisard

Pärast lingil klõpsamist suunatakse teid ekraanile:

Klõpsake “Varunda”. See käivitab varundusprotsessi. Teile antakse võimalus valida täielik või osaline varundamine. Võib-olla soovite oma saidi varundada välisele draivile või muule turvalisele asukohale.

täielik või osaline varundamine

Eelistused

Värskendage kontaktteavet

Kui teie kontaktteave pole ajakohane, ei saa cPanel rikke või konfiguratsiooniprobleemi korral teiega suhelda.

Peate valima e-posti aadressi, mis pole lisatud ühelegi cPanelis hostitavale domeeninimele. Selle põhjuseks on asjaolu, et kui hostinukkide konfigureerimisega läheb midagi valesti, võib ka teie e-posti aadress sattuda ohtu ja teiega oleks võimatu ühendust võtta.

kontaktinfo

All “Kontaktieelistused” on mitmeid kaste, mis võimaldavad teil valida tingimused, millal soovite, et cPanel teiega ühendust võtaks. Soovitame valida need kõik, kuna need kõik võivad hoiatada teid kahtlasest tegevusest või teie hostimisega seotud probleemidest.

Uue kasutaja lisamine

Soovite luua ainulaadse kasutajaprofiili kõigile, kes aitavad teil oma veebisaiti hallata. Selleks minge lehele “Eelistused” ja klõpsake nuppu “Kasutajahaldur.”

kasutajahaldur

Näete kõiki oma cPanelis praegu seadistatud kontosid.

Parempoolses servas, sina’hakkan nägema kolme ikooni. Nemad on:

 • Ümbrik – näitab, et süsteemis on loodud e-posti konto
 • Veoauto– Näitab, et isikul on FTP-konto
 • Ketta ikoon – näitab, et kasutajal on juurdepääs veebipõhistele teenustele cPanelis.

Veoki ja ümbrikuikoonide korral tähendab sinine, et konto on aktiivne, ja hall tähendab, et kontot pole seadistatud.

See’Kasutaja redigeerimine, parooli muutmine, kustutamine või muude muudatuste tegemine on lihtne. Uue kasutaja lisamiseks klõpsake nuppu “Lisage kasutaja” nuppu paremas ülanurgas.

kasutajahaldur

Järgmisena suunatakse teid järgmisele ekraanile:

Teil on võimalik lisada kasutajanimi ja domeen, millele neil on juurdepääs.

Samuti saate seadistada nende e-posti kontosid, nende FTP-kontosid ja anda neile loa veebidiskiks.

Selle juhendi abil oleme vaevalt kriimustanud pinda, mida cPanel teha saab.

Lõppsõnad

Loodame, et andes kiire ülevaate cPanelist, arutades WordPressi installimist, ülevaatamist põhiline turvalisus seaded, domeenide haldamise arutamine, kuvamine kuidas teha veebisaidi varukoopia, ja vaadates läbi põhieelistused, oleme teid saatnud.

Vaatame tulevases artiklis üksikasjalikult läbi cPaneli muud aspektid. Kuni selle ajani tänan teid lugemise eest ja lugege julgelt meie peamist juhendit parimad veebihostid.

Õnne ja võib, et teie paneelid kohtlevad teid hästi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map