Andmekeskuse asukohtade mõistmine (miks seda parem)

Mitu veebisaiti on maailmas? Kas oleksite üllatunud, kui saaksite teada, et veebisaite on pisut üle miljardi? See tähendab, et iga kaheksa inimese kohta on üks veebisait.


Muidugi ei tähenda see, et kõik need veebisaidid oleksid aktiivsed. See’s hinnanguliselt kasutatakse neist aktiivselt ainult umbes 200 miljonit. Nende hulgas on sadu miljoneid olemasolevaid hostinimesid.

Kui veebisaite on sadu miljoneid, vajavad nad kõik majutusteenuse pakkuja. Hinnanguliselt on praegu kogu planeedil sadu ja sõltuvalt sellest, kellelt te küsite, tuhandeid hostingu pakkujaid ja servereid.

Väikeettevõtete omanikud ja eraisikud, kellel on oma veebisaidid, on neid hostingu pakkujaid juba aastaid kasutanud. Nende inimeste jaoks pole oma hostingu seadistamine vaeva väärt. Väljaspool veebimajutust on see, kus ta neile sobib.

Suuremate ettevõtete puhul on olukord erinev. Paljud suuremad ettevõtted on otsustanud oma veebisaidi säilitada’serverid kohapeal. Või võivad nad kasutada privaatseid andmekeskusi. Paljud on rännates nende arvutipilve pilve. See on põhjustanud kogu maailmas asuvate andmekeskuste hulga plahvatuse. Iga uus andmekeskus on suurem kui sellele eelnenud.

Praegu on kogu maailmas ligi 500 hüperskaala andmekeskust. Nende hulka kuuluvad andmekeskused, mida kasutavad Facebook, Amazon, Google, Alibaba ja Baidu.

Lisaks on erineva suurusega andmekeskusi, mis ületavad 8,6 miljonit.

Selle kirjutise ajal moodustavad suured andmekeskused üle 70 protsendi teenusepakkujate andmekeskuste ehitamisest, kui rääkida kogu maailmast.

Need andmekeskused mõjutavad tohutult igapäevaste inimeste elu. Sel põhjusel on mõistetav, et paljud on küsinud, kus need suured andmekeskused asuvad.

Kus asuvad maailma suured andmekeskused?

Erinevate andmekeskuste suuruse võrdlemine kogu maailmas võib olla keeruline. Selle põhjuseks on asjaolu, et mõned andmekeskused on lihtsalt hooned, milles on palju servereid. Teistel on mugavused, sealhulgas konverentsiruumid, kontorid ja isegi elamispinnad.

Kui olete kursis andmekeskuste uudistega, näib, et iga kuu toimub uus projekt, millest teatatakse. Näib, nagu ettevõtted konkureeriksid üksteise ületamiseks, luues andmekeskusi, mis on suuremad ja paremad kui need, mis enne neid jõudsid. Kui vaatate kaardil asuvaid andmekeskusi, näete selgelt, kui palju pingutusi ja rahalisi ressursse nende loomisse investeeritakse.

Konkureerib olema suurim

Kui vaatate mõne andmekeskuse, mis lähiaastatel Internetti tuleb, plaane, ei saa teile jätta muljet, kuidas need uued keskused hävitavad viimastel aastatel ehitatud megakeskused.

Oli aeg, kus sellised rajatised nagu Lakeside’i tehnoloogiakeskus, mis asuvad Chicagos, Illinoisis või The Switchis’Las Vegases asuvat SUPERNAPi rajatist peeti suurimateks andmekeskusteks maailmas, mõlemal neist on umbes 1 000 000 jalga²..

Lähimateks konkurentideks olid andmekeskused, mille pindala oli vahemikus 400 000 jalga ja 600 000 jalga. Lase’Ega me ise laps ei olnud, kui neid andmekeskusi avati, peeti neid ka behemotideks. Kuidas asjad on muutunud. Nüüd on andmekeskusel, millel on 1 000 000 jalga², kaardil vaid vaev. Praegu ehitatavad andmekeskuse projektid hõlmavad mitme hoonega ülikoolilinnakut, kus on miljoneid ruutmaterjale. Need on loodud paindlikkust silmas pidades. Eesmärk on suuta praegusest nõudlusest lähtuvalt andmekeskuse kasvu jätkata.

Mõelge ainult Hiina telekommunikatsiooni andmekeskus. Keskus asub Sise-Mongoolia teabepargis. Selle kirjutamise ajal on see suurim andmekeskus maailmas. See katab muljetavaldava 10 700 000 jalga². Selles asub arvuti tutvumiskeskus, kõnekeskused, kontorid, personali eluruumid ja laod. See on kallis andmekeskus. Arvatakse, et ehitamine läks maksma üle 3 miljardi dollari. Võtke see Lakeside’i tehnoloogiakeskus.

Maailma andmekeskuse keeris

Andmekeskuse allee Loudouni maakonnas VA peetakse andmekeskuseks, Vortex. Sellele on kaasa aidanud mitmed tegurid, sealhulgas piirkonna infrastruktuur, piirkonna asukoht ja valitsusametnike välja pakutud stiimulid..

maailma andmekeskus

Oma maakonna olulisust arutades teatas Loudouni majandusarengu büroo, et 70 protsenti kogu maailma Interneti-liiklusest voolab üle Loudouni’andmekeskused iga päev.

Kui te seda esimest korda kuulete, võib see tunduda pisut liialdatud, kuni mõistate, et hüper mega andmete tarbijad, sealhulgas Facebook, Amazon ja Microsoft, omavad või rendivad selles piirkonnas kinnisvara. Lisaks nendele beemotitele on selles piirkonnas veel 3000 rentimis- või omandis olevat tehnoloogiaettevõtjat.

DuPont Fabros Ashburn Corporate Center kui ka Digital Realty Ashburn Campus on paar suurt rajatist, mis kutsuvad Loudouni maakonna koduks. Selles piirkonnas on üle 60 rajatise, mis võtavad miljoneid ruutjalga ruumi. See arv kasvab iga päevaga.

Midagi sarnast toimub Sise-Mongoolias. Hiina kasutab ära jahedad ilmad, rohked vihmasajud ja muud selle piirkonna ainulaadsed omadused, et luua miljonites ruutjalga suuri megakeskusi.

Muidugi, nagu varem mainitud China Telecomi andmekeskuses, ei kasutata kogu nende andmekeskuste ruumi serverite jaoks. Osa ruumist kasutatakse eluaseme, kontorite, külmhoonete, äriteenuste jaoks ja peaaegu kõike muud, mida arvutid saavad teha. Hiina on teisel kohal, kuid enne USA lähedale jõudmist on veel pikk tee minna.

USA-d võõrustavad praegu pool maailma’s 100 000 enim külastatud veebisaiti. Hiinas ja Saksamaal on umbes 5000 populaarseimat saiti. Phoenix, Arizona on kõige populaarsemate linnade seas populaarseim linn. Selle üheks põhjuseks on asjaolu, et veebimajutushiiglane GoDaddy koos Cyrus One ja Digital Realty Trustiga teevad oma kodu Phoenixis, Arizonas.

See on kõik asukoha kohta

Suurte andmekeskuste ehitamine on kallis ja hooldamine kallis. Need toodavad palju energiat ja soojust, seega vajavad nad keerulisi jahutussüsteeme ja ka keerulisi võrgusüsteeme. Paljud andmekeskused kasutavad sama palju elektrienergiat, mida keskmise suurusega linn vajab.

Ilmselt peavad nende andmekeskuste valduses olevate suures koguses turvaliste andmete tõttu olema turvalised ja usaldusväärsed. Samal ajal peavad nad olema piisavalt paindlikud, et muutuda vastavalt klientide vajadustele. Suure andmekeskuse jaoks õige asukoha valimisel peavad ettevõtted arvestama elektrienergia maksumusega, kui palju maa maksab ja kui kaugele nende andmed vajavad, et jõuda sinna, kuhu vaja minna.

Andmeedastuskiirusele ja andmekeskuse asukohale mõeldes peavad ettevõtted arvestama kasutajatega, keda nad teenindama hakkavad. Näiteks nõuab New Yorgi börs andmeedastuskiirust alam-millisekundites. Selle teenuse osutamiseks peab andmekeskus asuma võimalikult lähedal inimestele, keda see teenindab. New Yorgi börsi puhul peab see jääma 50 miili piiresse.

Tavalised inimesed ei nõua andmeedastuse kiirust kuskil nii kiiresti. Enamik inimesi saab andmeedastuskiirusega sekundite murdosaga hästi hakkama. Näiteks kui rääkida Switchi Supernapi rajatisest Las Vegases, siis räägime rajatisest, mis asub Las Vegasest 270 miili kaugusel. Andmeid on võimalik andmekeskusest Las Vegasesse edastada seitsme ms jooksul.

Facebook on valinud uudse lähenemise, ehitades Põhja-Rootsi äärde Arktika ringi serva andmekeskuse. See asukoht võimaldab Facebookil kasutada hüdroelektrijaamu oma serverite toiteks. Nad saavad kasutada oma serverite jahutamiseks arktilist õhku. See muudab Facebooki Arctic Circle’i serveri energiasäästlikuks.

Teised andmekeskuse arendajad järgivad eeskuju. Nad otsivad võimalusi rohelise energia kasutamiseks, et vähendada oma andmekeskuste mõju keskkonnale, vähendades samal ajal nende haldamise kulusid.

Interneti meteoriline kasv

Kui loete keskmise kiirusega, siis alates selle artikli lugemise algusest kuni praeguseni on loodud üle 1200 veebisaidi. See rõhutab Internetti suurt mõju. Varsti ei lisata 2 000 000 jalga² hõlmavaid andmekeskusi maailma suurimatesse andmekeskustesse. Tõenäoliselt näeme suuremat rõhku panemas nii infrastruktuurile kui teenusele kui ka platvormile kui teenusele. Need kaks tehnoloogiat koos tarkvara kui teenusega muudavad andmekeskused äri elutähtsaks osaks.

Selles mängib suurt rolli ka kontserditurg. Seal on nii palju inimesi, kes teenivad Internetist raha. Nüüd on tähtsam kui kunagi varem, et saaksite välja selgitada parima veebisaidi host, õppida tundma nende infrastruktuuri toimimist ja veenduda, et nad vastavad teie vajadustele..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector