Algaja Cpaneli põhitõed

On tõenäoline, et teie uus veebiserver töötab cPaneli abil. See’s ei liialda väites, et 90% – st parimad veebimajutusettevõtted kasutage cPaneli. Seetõttu loodame, et järgmine cPaneli õpetus on kasulik.


Põhiteave cPaneli kohta

Lühidalt öeldes on cPanel mis võimaldab teil hallata kõike, mis on ühendatud teie veebimajutuskontoga. CPaneli populaarsuse põhjus on see, et sellel on lihtne ja hõlpsasti kasutatav armatuurlaud. cPanelil on välja kujunenud maine regulaarsete värskenduste, hooldamise ja õigeaegsete turvameetmete ja täiustuste pakkumise eest.

Mida teha cPaneli jaoks??

Peaaegu kõik, mis on teie hostimisega seotud. cPanel on koht, kus saate:

 • Seadistage oma saidi e-kirjad
 • Varundage oma veebisaiti
 • Kontrollige oma ribalaiust ja muud statistikat
 • Reguleerige turvaseadeid
 • Uute andmebaaside loomine ja olemasolevate haldamine
 • Ühendage domeeninimed hostimisega
 • Seadistage arvukalt optimeerimisi

Me kriimustame vaevalt pinda, mida selle tehnoloogiaga teha saate. Ärge lubage laias valikus funktsioone teid hirmutada. Tõde on see, et oma veebisaidi tõhusaks haldamiseks ei pea te neist kõigist aru saama.

CPanelisse sisselogimine

Oma esimese sisselogimise jaoks oma majutusteenuse pakkuja annab teile vajalikud volikirjad. Teie hostingu pakkujalt peaks olema otsene link cPanelile’s paneel. Kui see pole saadaval, küsige neilt, kuidas pääseda juurde cPanelile. cpaneli sisselogimislehtVeelgi lihtsam viis cPanelile juurde pääseda on sisestada oma veebisaidi aadress ja seejärel jälgida seda numbritega: 2082 (http) või: 2083 (https). Seal küsitakse teie cPaneli kasutajanime ja parooli.

CPaneli liidese põhisissejuhatus

2019. aastal tutvustas cPanel uut teemat nimega “Paberlatern.” Me kasutame seda teemat oma õpetuse alusena. Kui mõned meie mainitud asjad ei sobi, peate võib-olla lihtsalt muutma oma cPaneli stiili. Seda on lihtne teha. Klõpsake nuppu “Eelistused” sektsiooni. Seejärel klõpsake seal, kus ta ütleb “Muuda stiili.” Sealt vali “Põhiline” ja siis klõpsake nuppu “Kandideeri.” Nüüd peaksite töötama sama paigutuse kallal nagu meie.

Põhitööriistade mõistmine

Navigeerimisriba asub ekraani paremas ülanurgas. Võite kasutada otsingutööriista, et leida võtmevalikud cPanelis.

Eelistuste link võimaldab teil kohandada asju, sealhulgas keelt, parooliteavet, kontaktteavet jne. Neid kõiki muudatusi saab teha ühe klõpsuga.

Teatiste kelluke on seal, kus viibite’hakkan vaatama värskendusi kas cPaneli või teie hostingu seadistamise kohta. Kui on kriitilisi uudiseid või muud teavet, mida peate teadma, siis teie’kavatsen selle siit leida.

Väljalogimise link teeb täpselt seda, mida arvate teevat. Kasutage seda iga kord, kui olete cPaneliga töötamise lõpetanud.

Otsinguriba

Kui vaatate ekraani ülaosa, näete navigeerimisriba. Sellel on luubiikoon ja sõna “Otsi”. Navigeerimisriba all on otsinguriba. Selle asemel, et anda teile tulemusi rippmenüüst stiilimenüü, filtreeritakse see läbi cPaneli keskosa. Teile jäetakse ainult valikuid, mis vastavad otsitavale.

Külgriba

Kui vaatate ekraani vasakpoolset külge, näete külgriba, millel on palju ikoone. Nähtavate ikoonide arv varieerub, kuid peaks sisaldama järgmist:

 • Kodu
 • Statistika
 • Armatuurlaud
 • Kasutajahaldus

Kodu: See on cPaneli lähtepunkt. Seal pääsete juurde enamikule funktsioonidest.

Statistika: Siin näete oma veebisaitidega seotud olulist statistikat. See ütleb teile, kui palju e-posti kontosid teil on, millist failiedastusprotokolli kasutate, kui palju domeene teil on, ribalaiuse ja ka kasutatava kettaruumi suurust.

Juhtpaneel: See on koht, kus saate lühidalt näha linke kõige sagedamini kasutatavatele funktsioonidele. Näete ruumi kasutamist, ribalaiuse statistikat ja meilistatistikat.

Kasutajahaldus: Siin saate oma kasutajaid oma cPaneli kontolt eraldada või teenuse pakkumist tühistada. Näete oma seadistatud e-posti kontode arvu. Samuti näete, kellel on juurdepääs teie FTP-le ja veebkettale, kui jagate oma kontot teiste administraatorite või kasutajatega.

Paroolikaitse

paroolikaitseMeie tungiv soovitus on, et muudate parooli kiiresti pärast esimest korda cPanelisse sisselogimist. Kui klõpsate nuppu “Parool ja turvalisus,” suunatakse teid parooli ja turvaekraanile. Enne uue salasõna valimist küsitakse teilt praegust parooli.

Teil on võimalus luua oma parool või kasutada seda “Parooligeneraator.” Meie soovitus on, et lubate cPanelil teile parooli genereerida, kuna teate, et see on turvaline. Siis saate kasutada paroolide haldurit, nii et te ei pea oma parooli meelde jätma.

Kontaktteabe värskendamine

Üks olulisemaid samme, mida peate cPaneli seadistamisel tegema, on e-posti määramine, mis võimaldab teil kriitilisi värskendusi vajaduse korral vastu võtta.

See samm on ülioluline, kuna ilma töötava e-posti seadistuseta ei saa cPanel teiega suhelda ja annab teile teada, kui teie seadistusega on probleeme.

Peate valima e-posti aadressi, mis pole manustatud domeeni nimele, mis praegu teie kasutatavat cPaneli majutab. Selle põhjuseks on asjaolu, et kui teie konfiguratsiooniga peaks midagi juhtuma, võib see domeen sattuda ohtu, muutes teiega suhtlemise võimatuks.

Me pole isegi hakanud kriimustama seda, mida saate cPaneliga teha. Tõenäoliselt pakume tulevikus põhjalikumaid arutelusid cPaneli kohta. Kas soovite midagi eriti arutada cPaneli üle??

Andke meile allpool olevate kommentaaride osas teada või vaadake meie täielikku WordPressi hostimise juhendit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map