5 viisi piltide efektiivsemaks optimeerimiseks

Me elame visuaalses maailmas. Möödas on päevad, mil veebilehtede külastajad on lehe laadimisel kannatlikud ja loevad pika vorminguga sisu ilma kaasnevate piltideta. Ükskõik, kas teie veebisait on ajaveeb, pood, brändi maandumisleht või uudiste sait, peavad teil olema pildid, mis mitte ainult ei paku visuaalset huvi, vaid laadivad ka kiiresti.


Kuidas optimeerida pilte veebi tõhusamaks kasutamiseks? Vaatame lähemalt.

1. Alustage kvaliteetsest, keskmise kuni kõrge eraldusvõimega pildist ja liikuge ühtluse poole

Kõik maailma manipuleerimine ja optimeerimine võitis’ei aita, kui te seda ei tee’t pole kvaliteetset pilti, millega töötada. Sa ei tea’Kvaliteetsete ja kõrge eraldusvõimega piltide kasutamiseks ei pea olema professionaalne fotograaf või kasutama kallist DSLR-kaamerat. Paljud fotode vaatamisväärsused pakuvad kõrge eraldusvõimega fotosid, mille valik on piisavalt mitmekesine, et see sobiks iga veebisaidi või ajaveebi teemaga.

Kujutise komplekti suuruse määramine kogu saidil kasutamiseks vähendab iga kord, kui peate pilte lisama, näpistamist. Levinud on müüt, et veebi kujutised peaksid olema 72 pikslit tolli kohta (PPI). PPI ei mõjuta tegelikult faili suurust ega ekraanil kuvamist.

Peaksite valima keskmise suurusega pildi ja pidage meeles, et faili suurust saab alati tihendada. Oluline on meeles pidada, et soovite piltide kiiret laadimist, pakkudes samal ajal ka heledat ja piksliteta pilti. Kõrgem eraldusvõime on vajalik ainult siis, kui eesmärk on pilt printida.

2. Kasutage paremaid failitüüpe

Piltidel on kaks levinumat failitüüpi: JPEG (välja töötanud ühine fotoekspertide rühm) ja PNG. JPEG-pilte saab tihendada ja need sobivad ideaalselt piirkondadesse, kus on vaja ebatavaliselt väikest faili.

JPEG on ka kahjumlik, mis tähendab, et iga kord, kui seda manipuleeritakse, teisendatakse või tihendatakse, kahjustatakse pildi kvaliteeti.

PNG-pildid on kadudeta, mis tähendab, et manipuleerimise või tihendamise korral ei kaota nad eraldusvõimet. PNG-pildid toetavad ka läbipaistvust, see tähendab, et pildi ümber võib olla läbipaistev taust, pakkudes palju redigeerimise paindlikkust ja puuduvat kasti, mis toimib JPG-pildi konteinerina.

PNG-pildifailid sobivad ideaalselt graafika ja piltide jaoks, mis pole fotokvaliteediga, välja arvatud juhul, kui jällegi on vajalik väike failisuurus ja pildikvaliteet pole sama oluline. JPG-pildid sobivad kõige paremini fotodele, millel on palju värvi ja erinevust. Mõlemal juhul tuleks veebipilt salvestada ja üles laadida ühes neist kahest failivormingus.

3. Muutke piltide suurust lehe laadimise optimeerimiseks

Google’i andmetel’s Veebijuhend, kujutised moodustavad sageli suurema osa veebisaidil allalaaditud baitidest ja võivad ka hõivata märkimisväärse hulga visuaalset ruumi.” See tähendab, et aeglase laadimisajaga piltide puhul on süüdlased kõige tõenäolisemad.

Meenutades, et tahame lehed laaditakse kiiremini kui 3 sekundit kuna veebikülastajad soovivad pärast seda aega lahkuda, siis sellest saab piltide suuruse muutmine ja lehe laadimise kiiruse jaoks optimeerimine on hädavajalik.

4. Esitage pealdisi ja alternatiivset teksti

alt sildi tekstAlternatiivne tekst või ALT-sildid, kasutatakse ekraanilugejate ja otsimootorite jaoks pildi kirjelduse pakkumiseks. Kujutisega pealkirjasilte ja kirjeldusi kasutatakse ka SEO otstarbel, need peaksid sisaldama asjakohaseid märksõnu ja pakkuma ka veebikülastajatele suurepärast üldist teavet pildi kohta.

Lisaks SEO väärtuse lisamisele mängivad need sildid ja atribuudid ka tohutut rolli väärtusliku teabe pakkumine pimedatele ja vaegnägijatele kuna ekraanilugejad loevad kirjeldused valjusti ja aitavad inimesel teada saada, mis pilt on.

5. Veenduge, et nimetage pildifail korralikult

Image SEO võtab arvesse ka pildifaili nime. Soovite, et otsimootorid teaksid, mis pilt on, ja nad teevad seda pildifaili nime lugemisega.

Kui kasutate oma pildifailide jaoks mõnda juhuslikku, arusaamatut nime, pole otsimootoritel aimugi, mis nad on, ja selle tulemuseks on kaotatud SEO võimalus. Veenduge, et failinimed oleksid kirjeldavad ja sobivad pildiga. Ärge kasutage failide veebi üleslaadimisel üldist automatiseeritud failinimetamise tava ja teil peaks olema hea minna.

Boonusamm piltide optimeerimiseks

Kui kogu see teave paneb teie pea keerutama, siis õnneks – mõnda pistikprogrammi saab kasutada kõigi teie pildi optimeerimise, vormindamise, tihendamise ja sildistamise vajaduste eest hoolitsemiseks. Pluginad meeldivad WP Smush, EWWW Image Optimizer, Insanity, ShortPixel ja SEO sõbralikud pildid pakuvad kõiki erinevaid funktsioone, mis keskenduvad piltide võimalikult tihendamisele, säilitades samal ajal kvaliteedi ja eemaldades ebavajalikud või kasutamata metaandmed ja värvid.

Neid pistikprogramme saab kasutada ka failifailidele korralike atribuutide ALT ja TITLE määramiseks, nii et need on optimeeritud SEO jaoks, mis on tänapäeval ülioluline’pilt-raske otsingumaailmas. Mitmed pistikprogrammid optimeerivad teie pildifailid nende üleslaadimisel automaatselt ja isegi optimeerivad teie saidil juba olevaid pilte.

Sa ei peaks’loota ainult pistikprogrammile kuna piltide üleslaadimiseks on olemas mõned parimad tavad isegi pistikprogrammi kasutamisel. Peaksite alati kasutama õiget vormingut – GIF animatsioonide jaoks, PNG suure täpsusega, suure eraldusvõimega ja JPG tavaliste fotode ja ekraanipiltide jaoks.

SEO jaoks optimeeritud pildid võidu jaoks!

Kui kogu teie veebisait’Kujutised on toimimiseks piisavalt vormindatud ja lisatud on kõik atribuudid, sildid ja kirjeldused, teie sait toimib otsingumootorites paremini, näeb brauserites paremini välja ja laadib külastajaid palju kiiremini. Kujutise optimeerimine juhib jõudlust, SEO-d ja aitab külastajaid säilitada, esitades uimastavaid ja selgeid pilte, mis laadivad kiiresti. Kujutise optimeerimine on mõttetu ja pistikprogrammi kasutamine muudab selle veelgi lihtsamaks.

On iseenesestmõistetav, et lisaks piltide optimeerimisele veebikasutuseks peaksite alustamiseks valima ka õige. Veenduge, et pildid edendaksid teie brändi, sõnumit ja pakuksid veebikülastajatele teatavat huvi ja stiimuleid.

Üldised stock-fotod on peenraha tosin ja tõenäoliselt ei kajasta nad teie publikut. Kui head fotopildid ei vasta teie vajadustele, tasub siiski avalduse esitamiseks osta täpsemaid, kvaliteetseid ja ainulaadseid pilte. See on peaaegu sama oluline kui teie valitud veebi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map