5 teie veebisaidi kõige tavalisemat haavatavust

Päevauudised näivad toovat pidevalt sisse turvahäireid, andmerikkumisi ja juhtumeid, kus Interneti kaudu on isiklik teave rikutud. Häkitud võivad olla krediitkaardiinfo, e-posti aadressid, paroolid, sotsiaalkindlustuse numbrid või isegi salastatud valitsuse andmed. Häkkerid on oma rünnakud täiustanud ja teenivad elatist, valmistades ette ettevalmistamata veebisaitidele.


Ehkki võite arvata, et teie väike, kahjutu väike ajaveeb või ettevõtte veebisait ei muutu tõenäoliselt pahatahtlike häkkerite sihtmärgiks, võite eksida. Ja sel juhul eksimine võib osutuda kulukaks. Kas soovite seda võimalust kasutada? Me ei arva, et peaksite.

Häkkerid võivad teie veebisaidi muuta nuhkvaraks, mida kasutatakse klientide arvutitele juurdepääsu saamiseks. Neil on juurdepääs tundlikele kasutajaandmetele, ilma et te seda isegi teaksite. Mis veelgi hullem, nad võivad hävitada teie veebisaidi andmebaasi andmeid rikkuva või nendega manipuleerida, süstida saidile pahatahtlikke linke ja võtta üle ka hostinimi serveri, et kasutada seda teenuse keelamise (DDoS) rünnakute jaoks.

Leiame, et teadmistel on jõud, nii et siin on ülevaade 5-st kõige levinumast veebisaidi nõrkusest.

1. Saidideülene skriptimine (XSS)

Saidideülese skriptimise (või XSS) kontode jaoks peaaegu pooled veebisaitide rünnakutest vastavalt Wordfence’ile . Andmepüük rünnakud on ainus häkkimisviis, mida pahatahtlikud tüübid veebis kõige sagedamini kasutavad. Ja kuigi andmepüük sihib üksikisikuid e-posti või petlike linkide kaudu, sihib saidiülene skriptimine veebisaite ning võõrustajate ja külastajate vahelist teabevahetust.

Säritus või haavatavus XSS-i suhtes tekib siis, kui veebirakendused võtavad kasutajaandmeid ilma neid enne kinnitamata või puhastamata. Need haavatavused võimaldavad häkkeritel veebirakendusi kaaperdada ja kasutaja sisu kuvada’brauseris. Ründaja saab lõppkokkuvõttes kontrolli lõppkasutaja brauseri üle ja pääseb juurde oma arvutile, ilma et teda rünnakule hoiataks. Suured mängijad, nagu Google, Facebook ja PayPal, on kõik ühel või teisel hetkel langenud saidiülese skriptimise ohvriks.

Edukad XSS-rünnakud võivad häkkeritel võimaldada kliendikontode kaaperdamist, viiruste levikut, kasutaja juhtimist’brauseri abil kaugjuurdepääsu, pääseda juurde isiklikule teabele arvutis ja pakkuda isegi sisenemispunkti teie veebisaidi edasiste rünnakute jaoks.

Mõelge sellele kui ukseava häkkeritele, kes sisenevad nii teie veebisaidile kui ka kõigi teie saiti külastavate inimeste arvutisse. Edukad XXS-i rünnakud võivad kahjustada teie veebisaidi kõiki andmeid ja mõeldav ka teie kliendi arvuteid.

Kaitse saidiülese skriptimise eest võib tunduda hirmutav, eriti kui arvestada mõnda kõrgetasemelist ohvrit, kuid see on võimalik. Siin’kuidas:

 • Kinnitage sisend – sisendvälja andmete piiramine ja eeldatavate täisarvude või tähemärkide valideerimine on samm number üks
 • Kasutage põgenemist – põgenemine tähendab andmete võtmist ja nende turvalisuse tagamist enne, kui midagi sellega tehakse
 • Puhastage – Kasutaja sisendi edasine desinfitseerimine koodi desinfitseerimise abil pakub veel kaitsetaseme süsteemi sisenemise kahjulike märgistuste eest

2. SQL-i süstimine (SQLi)

SQL-i süstid ilmnevad siis, kui häkkerid kasutavad sisestusvälju (nt vorme, tekstivälju, sisselogimisi jne), et sisestada pahatahtlikke SQL-käske, mis võivad andmeid rikkuda või pakkuda kliendi brauseritele volitamata juurdepääsu. Kui sisestusvälju ei filtreerita ega SQL-koodi eest kaitstud.

Saidideülese skriptimise kõrval on SQL-i süstid kõige sagedamini kasutatavad rünnakumeetodid. SQL-i süstimise parandus on suhteliselt lihtne ja arusaadav.

Koodi kasutatakse sisendvälja andmete piiratuse, valideerimise ja turvalisuse tagamiseks. Ehkki turvalisuse osas pole midagi lollikindlat, tuleb siiski astuda samme.

 • Rakendage tulemüür – tulemüür on suurepärane kaitse SQL-i rünnakute vastu, peatades tõhusalt kõik andmed, mida ei oodata ega tunnustata
 • Ära usalda kedagi – Kuigi sisestusväljad ja -vormid võivad paikneda turvaliste sisselogimiste taga, ärge usaldage sisendit ja kinnitage alati sql-lausetega
 • Tarkvara uuendamine – Sageli on rünnakute ärahoidmiseks saadaval parem või tugevam tarkvara. Vaadake vajaduse korral versiooniuuendusi
 • Pidevalt jälgida SQL-i süstimisrünnakuid – silma peal hoidmine on suurepärane viis rünnakutele kiireks reageerimiseks ja kahju piiramiseks
 • Sisendväljade / sisenemispunktide piiramine – lähenege vormide ja sisestusväljade kasutamisele alati võimalike riskidena ja rakendage neid ainult siis, kui see on hädavajalik. Siin on juhend et seda teha.

3. Administraatori vaikimisi sisselogimise / nõrk parool

Veebirakendused, konfiguratsioonid ja tarkvara pakuvad sageli vaikimisi administraatori sisselogimisi ja paroole, mida kavatsetakse kohe muuta ja turvalisemate mandaatidega täiendada. Probleem on selles, et mandaatide muutmist või turvalisema parooli valimist jäetakse sageli tähelepanuta, et lihtsustada sisemisi ja mõnel juhul mitut kasutajat.

Sisselogimisega ‘Admin1’ või parooliga ‘Password1’ pole häkkeritel raske sissetungida. Administraatori sisselogimisel ja paroolidel peaks olema sama range ja range juhend, mida ettevõtted kasutavad kõigi oma sisselogimismandaatide jaoks, ning neid tuleks regulaarselt uuendada / üle vaadata. See on ennetatav probleem, mille vältimiseks on vaja ainult teatavat tähelepanu ja hoolsust.

4. HTTPS-i lisamine või tarkvara värskendamine

See võib tunduda mõttetu, kuid turvaliste (HTTPS) protokollide rakendamine saidil kujutab endast häkkeritele märkimisväärset takistust ja hoiatavat mõju. Turvalised protokollid hõlmavad krüptitud andmeid, mida häkkida on peaaegu võimatu. Turvaline sait on ka külastajatele rahustav ja peaaegu vajalik veebisaidil toimuvate mis tahes finantstehingute järele.

Teine ilmne samm on tarkvara säilitamine ja uusimate ja kõige värskete versioonide käitamise tagamine, et tagada turvavärskenduste sisseviimine ja võimalike turvaaukude kõrvaldamine, mida pakkujad võivad lahendada.

5. Valesti konfigureeritud turve, näiteks valideerimata suunamised

Turvalisuse valesti konfigureerimine võib hõlmata mitut erinevat sisenemispunkti või haavatavust, kuid neil kõigil on tavaliselt veebirakenduste tähelepanu ja hoolduse puudus. Turvalised konfiguratsioonid peaksid olema selgelt määratletud ja seda saiti toetavas koodis kasutusele võtma’s raamistik, rakendused, veebiserver, andmebaas jne.

Iga komponent, mis pole piisavalt turvatud ja konfigureeritud, pakub häkkeritele võimalust andmetele juurde pääseda ja kogu süsteemi isegi ohustada..

Veeb suunab andmed valideerimata edasi on häkkerite veel üks levinud sisenemispunkt. Turvalise seansi võtmine ja nende andmete edastamine volitamata uuesti otsesele veebisaidile võib paljastada tundlikku teavet ja isegi kasutaja sisselogimismandaate.

Kindel lähenemisviis

Regulaarsete hooldusülevaadete seadistamine ja turvameetmete korrektse rakendamise tagamine kõigil arendus- ja hooldustasanditel on tee häkkerite jaoks vajalike avade sulgemiseks..

Interneti-turvalisuse maailmas on filosoofia „minuga seda ei juhtu” ebatõhus lähenemisviis turvalisuse tagamiseks. Teie saidi edukate rünnakute tulemuseks võivad olla mitte ainult kulukad andmerikkumised, vaid see võib põhjustada ka otsingumootorite musta nimekirja lisamise ja brändi terviklikkuse täieliku kadumise tarbijate, klientide ja partnerite silmis..

Veebisaitide omanikud peaksid eksima ettevaatusega. Rakendage kohe ülaltoodud toimingud, et vältida häkkerite sihtmärgiks sattumist. Lisaks võite ka veenduda, et valite hea mainega veebi, mida ei peeta selliseks, mida tavaliselt nimetatakse kuulikindlaks hostiks. Kuni välisriikide valitsused ja Interneti-protokollid leiavad viisi kuulikindlate veebisaitide piiramiseks, oleme sunnitud häkkerite ja kurjategijate poole pöörduma nende endi tingimustel..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map