Jak zrobić stronę internetową kursu online z LearnDash

Przez ostatnie 4 lata gromadziłem swoją wiedzę i sprzedawałem ją poprzez kursy tutaj na tej stronie. Dosłownie każdy może to zrobić!


Niektóre osoby wybierają rozwiązania oparte na SaaS, takie jak Teachable, Podia lub Kajabi, które są świetnymi usługami, ale z wysoką miesięczną ceną.

Jednak dość łatwo jest stworzyć stronę internetową kursu, w której można sprzedawać i dostarczać swoją wiedzę w piękny sposób.

W tym samouczku będziesz potrzebować kilku rzeczy:

 • Hosting strony www. Polecam Siteground
 • WordPress (oczywiście), to nic nie kosztuje
 • Motyw WordPress, Astra jest również bezpłatny
 • LearnDash, wiodący w branży system zarządzania nauczaniem dla WordPress

W tym samouczku omówimy tworzenie witryny internetowej kursu od początku do końca, w tym:

 • Rzeczy potrzebne do stworzenia strony internetowej z kursami online
 • Krok 1. Zakup hostingu witryny i nazwy domeny.
 • Krok 2. Zainstaluj i skonfiguruj LearnDash.
 • Krok 3. Zainstaluj motyw WordPress i narzędzie do tworzenia stron.
 • Krok 4. Utwórz swój pierwszy kurs w LearnDash.
 • Krok 5. Dodaj sekcje i lekcje do swojego kursu.
 • Krok 6. Podziel lekcje na mniejsze tematy.
 • Krok 7. Dodawanie quizów do kursu.
 • Krok 8. Dodawanie zadań do lekcji
 • Krok 9. Połącz kurs z lejkiem sprzedaży
 • Podsumowanie

Rzeczy potrzebne do stworzenia strony internetowej z kursami online

Aby stworzyć piękną witrynę internetową z kursami, będziesz potrzebować garść narzędzi. Niektóre z nich są bezpłatne, niektóre nie. Ale koszt jest minimalny w porównaniu do tego, co możesz zarobić na sprzedaży wiedzy za pośrednictwem kursów.

1. Dobry hosting strony i nazwa domeny.

Ponieważ prowadzisz swoje kursy we własnej witrynie, musisz kupić dobry hosting, który jest niezawodny, szybki i oferuje świetne wsparcie. Potrzebujesz także nazwy domeny, która jest zasadniczo adresem Twojej witryny.

Istnieje całkiem sporo hostingu, ale dla mnie najlepszym jest Siteground. Przez lata użytkowania był szybki, niezawodny, a obsługa klienta jest niesamowita. Moje witryny hostowane w witrynie Siteground są zawsze aktywne. A jeśli napotkam jakiś problem, ich zespół szybko pomoże. W tym samouczku będziemy korzystać z Siteground.

Jeśli chcesz zaoszczędzić 70% na swoim hostingu dzięki Siteground, kliknij tutaj, aby zapisać ��

2. WordPress.

Całkiem oczywiste, ponieważ mimo wszystko zamierzasz zbudować swoją stronę internetową za pomocą WordPress. Główną zaletą korzystania z WordPressa w porównaniu z innymi rozwiązaniami opartymi na SaaS jest pełna kontrola nad danymi i projektem.

WordPress ma szeroką społeczność wtyczek i motywów, które dodadzą dowolną funkcjonalność, którą chcesz. Jeśli możesz to pomyśleć, jest do tego wtyczka. I prawie codziennie programiści wprowadzają nowe wtyczki i motywy, więc naprawdę nie ma ograniczeń co do tego, co możesz zrobić z WordPress.

WordPress jest naprawdę łatwy w instalacji i konfiguracji. Siteground jest wyposażony w instalator WordPress za jednym kliknięciem, o którym porozmawiamy później.

3. Motyw WordPress i narzędzie do tworzenia stron.

Będziesz także potrzebować łatwego w obsłudze motywu WordPress. Bardzo lubię korzystać z Astry, ponieważ jest darmowa, dobrze zakodowana i działa dobrze z większością wtyczek, takich jak programy do tworzenia stron i kursy.

Kreatory stron to wtyczki WordPress, które pozwalają budować strony internetowe, po prostu przeciągając i upuszczając elementy takie jak obrazy i teksty. Są bardzo łatwe w użyciu i eliminują potrzebę zatrudniania drogich programistów internetowych do tworzenia oszałamiających witryn.

Na potrzeby tego samouczka wykorzystamy Elementor Pro jako narzędzie do tworzenia stron. Osobiście Elementor Pro przekroczył moje oczekiwania, jeśli chodzi o narzędzia do tworzenia stron. Jest intuicyjny, bardzo łatwy w użyciu i zawiera wiele zaawansowanych funkcji, które naprawdę dodadzą smaku Twojej witrynie.

4. Wtyczka systemu zarządzania nauką, która zamienia twoją stronę internetową w stronę kursu online.

Na koniec potrzebujesz potężnej wtyczki WordPress do zarządzania nauczaniem (LMS), aby zmienić swoją witrynę w piękną witrynę z kursami, w której możesz sprzedawać swoje treści, śledzić postępy uczniów, certyfikaty przyznawania nagród i więcej.

Zdecydowanie wiodącą wtyczką LMS w WordPress jest LearnDash. Jest to najbardziej zaawansowane, najnowocześniejsze oprogramowanie do tworzenia kursów, z jakim się zetknąłem, i faktycznie przechodzę na LearnDash z innego LMS ze względu na jego najnowsze aktualizacje, które trudno zignorować.

strona główna Learndash

W niedawno wydanej aplikacji LearnDash 3.0 wprowadzono mnóstwo nowych funkcji, które poprawiają komfort użytkowania i ogólnie sprawiają, że strony z kursami wyglądają lepiej i czują się bardziej profesjonalnie.

LearnDash jest używany przez tysiące uniwersytetów, renomowanych agencji marketingu internetowego i organizacji, które wiele mówią o jego niezawodności.

Zdecydowanie zalecamy wypróbowanie LearnDash już teraz. Jest prawie dość przystępny cenowo też niedrogi, dla wszystkich funkcji, które otrzymasz. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony, możesz skorzystać z ich 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.Krok 1. Zakup hostingu witryny i nazwy domeny.

Pierwszym krokiem jest zakup hostingu witryny i nazwy domeny. Jeśli dopiero zaczynasz tworzyć witryny i nie znasz tak naprawdę warunków branżowych, hosting witryn jest jak dom Twojej witryny. To miejsce w Internecie, w którym znajduje się Twoja witryna.

Nazwa domeny to natomiast adres. To, co ludzie wpisują w pasku wyszukiwania, aby wyszukać Twoją witrynę. Przykładami nazw domen są WPCrafter.com, Facebook.com, Wikipedia.org i tak dalej. „.Com” i „.org” są rodzajem rozszerzeń domen.

Istnieje mnóstwo innych rozszerzeń domen, takich jak .gov, .net, .us, .co itp., A wybór zależy od preferencji i typu organizacji. Jeśli prowadzisz prywatną firmę, .com powinno działać. W przypadku większości instytucji edukacyjnych preferowanym rozszerzeniem domeny jest .org.

Jak powiedziałem wcześniej, zdecydowanie polecam korzystanie z Siteground, ponieważ zapewnia on wysokiej jakości hosting i niesamowite wsparcie. Aby kupić hosting z Siteground z 70% rabatem, odwiedź Siteground, klikając ten link.

Na stronie głównej powinieneś zobaczyć różne rodzaje hostingu. Hosting WordPress jest dobry, więc kliknij Zaczynaj tuż pod nim.

wybierz plan siteground

Nastąpi przejście do strony z planami cenowymi hostingu WordPress przez Siteground.

siteground wordpress hosting cennik

Wybierz preferowany plan w zależności od potrzeb. GrowBig to świetny plan, ponieważ będziesz mógł hostować nieograniczoną liczbę stron internetowych, a także uzyskać niektóre funkcje premium. Jedną z tych funkcji jest możliwość testowania nowych kodów i funkcji w testowej witrynie oraz wypychanie ostatecznych zmian w witrynie na żywo za pomocą jednego kliknięcia. Zawiera również zaawansowaną wtyczkę buforowania opracowaną przez ten sam zespół oraz bezpłatny transfer witryny dla jednej witryny.

W tym samouczku zamierzam kupić GrowBig. Możesz wybrać własny plan i kliknąć Uzyskaj plan.

Nastąpi przejście do następnego kroku, czyli wybór nazwy domeny. Łatwiej jest kupić nazwę domeny bezpośrednio w Siteground, ale jeśli już ją masz, możesz po prostu wybrać „Mam już domenę” i wpisać ją w polu nazwy domeny. Możesz także kupić swoją nazwę domeny na oddzielnej stronie internetowej, ale to będzie wymagało dodatkowych kroków w celu integracji z hostingiem na Siteground.

wybierz domenę

Po uzyskaniu żądanej nazwy domeny kliknij Kontynuować i dokończ kasę.

Po dokonaniu zakupu zobaczysz ekran z linkiem „Przejdź do strefy klienta”. Kliknij to, aby przejść do strony, na której możesz skonfigurować nowe konto hostingowe. Pod Skonfiguruj swoją witrynę, Wybierz Uruchom nową stronę internetową.

Zobaczysz listę oprogramowania, które możesz zainstalować. Wybierz WordPress.

zainstaluj wordpress

Następnie zostaniesz poproszony o podanie danych logowania administratora, takich jak nazwa użytkownika i hasło. Są to dane bezpieczeństwa twojej witryny, więc pamiętaj o szczegółach, które nie są łatwe do odgadnięcia.

Po zakończeniu kliknij Potwierdzać > Zakończ konfigurację. Masz teraz własną, obsługiwaną przez siebie witrynę WordPress.

Aby dostosować swoją stronę internetową, musisz zalogować się do WordPress. Aby to zrobić, przejdź do pulpitu nawigacyjnego Siteground i przełącz się na Moje konta patka. Kliknij Instalacja kartę, a tutaj zobaczysz zarejestrowaną nazwę domeny. Po drugiej stronie jest zieleń Przejdź do portalu administracyjnego przycisk. Kliknij ten przycisk, aby przejść do strony logowania WordPress.

przejdź do pulpitu administratora wordpress

Strona logowania do WordPress wygląda następująco:

strona logowania do wordpress

Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło, aby zalogować się na swojej stronie po raz pierwszy.

Krok 2. Zainstaluj i skonfiguruj LearnDash.

Gdy znajdziesz się w WordPress, czas zainstalować LearnDash. Kupując LearnDash, uzyskasz dostęp do instalatora (plik .zip) i klucza licencyjnego. Aby zainstalować LearnDash, prześlij instalator .zip do WordPress, przechodząc do Wygląd > Wtyczki > Dodaj nowe > Prześlij wtyczkę.

instalowanie Learndash

Po zakończeniu instalacji kliknij Aktywuj.

Teraz masz zainstalowany i aktywowany LearnDash na WordPress. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to aktywować licencję, przechodząc do LearnDash > Ustawienia. Przejdź do karty Licencja LMS, aby wprowadzić swój adres e-mail i klucz licencyjny. Po wprowadzeniu szczegółów kliknij Zaktualizuj licencję.

aktywacja licencji learndash

Następnie musisz skonfigurować ustawienia płatności, jeśli chcesz otrzymywać płatności online za kurs. Kliknij Ustawienia PayPal i wprowadź swój adres e-mail PayPal, walutę, kraj itd. Kliknij Zapisać kiedy skończysz.

ustawienia PayPal w Learndash

LearnDash 3.0

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że używasz LearnDash 3.0 zamiast Legacy. Aby to zrobić, przejdź do Generał patka. Tutaj zobaczysz opcję wyboru Aktywny szablon. Upewnij się, że LearnDash 3.0 jest wybierane zamiast Dziedzictwo, aby uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak Tryb ostrości.

Tryb ostrości jest stosowany w całej witrynie i zapewnia uczniom rozrywkę bez rozpraszania uwagi, usuwając niepotrzebne elementy na stronie, takie jak paski boczne i inne widżety. Ułatwia to również tworzenie pięknej, profesjonalnie wyglądającej strony internetowej kursu bez konieczności wchodzenia i edytowania stron jeden po drugim..

Oto jak zmienia się strona po włączeniu trybu ostrości:

włączanie trybu ostrości

Krok 3. Zainstaluj motyw WordPress i narzędzie do tworzenia stron.

Po zainstalowaniu LearnDash możesz kontynuować tworzenie kursu, ale w tym samouczku chcę pokazać nieco inny sposób robienia rzeczy, który sprawi, że jeszcze szybciej i łatwiej będzie Ci stworzyć piękną stronę internetową z kursami.

Do tego potrzebujemy Motywu Astra i Elementora.

Aby zainstalować Elementor, przejdź do Podłącz > Dodaj nowy i Szukaj Elementor. Kliknij Zainstaluj i aktywuj.

instalowanie bezpłatnej wersji elementu

Aby zainstalować Astra Theme, przejdź do Wygląd > Motyw > Dodaj nowe. Wyszukaj Astra, kliknij zainstalować, i Aktywuj.

instalowanie motywu Astry

Po aktywacji Astry na pulpicie zobaczysz taki komunikat:

Strona startowa Astra

Astra ma kolekcję gotowych szablonów witryn, których można użyć w witrynie za pomocą kilku kliknięć. Aby zobaczyć te szablony, kliknij Zaczynaj. Zostaniesz poproszony o wybranie narzędzia do tworzenia stron. Zalecam wybranie do tego elementu Elementor, ale możesz użyć dowolnego innego narzędzia do tworzenia stron. Po kliknięciu Kolejny, zobaczysz listę darmowych i premium szablonów witryn, których możesz użyć w swojej witrynie.

Istnieje szczególny szablon, którego lubię używać w LearnDash, ponieważ jest on przeznaczony dla witryny z kursami online. Jeśli przewiniesz szablony, zobaczysz LearnDash Academy szablon. Oczywiście możesz używać innych szablonów, ale w tym samouczku zamierzam użyć tego szablonu.

szablon akademii Learndash

Kliknięcie go spowoduje przejście do podglądu szablonu, aw nim widzę, że szablon wymaga dwóch wtyczek: LearnDash Course Grid i LearnDash WooCommerce Integration. Są to BEZPŁATNE dodatki LearnDash, które można szybko zainstalować, przechodząc do LearnDash > Dodatki.

instalowanie dodatków do Learndash

Poszukaj sieci kursów LearnDash i LearnDash WooCommerce, a następnie zainstaluj i aktywuj każdy z nich.

Możesz teraz wrócić do podglądu szablonu Astry i nacisnąć Odśwież. Oto, co powinieneś zobaczyć:

podgląd akademii Learndash

To naprawdę piękna witryna specjalnie stworzona do oferowania kursów online. Kliknij Importuj witrynę aby użyć tego szablonu na swojej stronie.

Ten szablon jest w pełni edytowalny w Elementor, dzięki czemu możesz edytować kolory, teksty, typografię, obrazy i ikony w celu dopasowania do Twojej marki.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z używaniem Elementora, możesz obejrzeć mój tutorial na temat korzystania z Elementora.

Krok 4. Utwórz swój pierwszy kurs w LearnDash.

Teraz, gdy interfejs Twojej witryny wygląda niesamowicie, czas dodać swoje treści lub kursy. Niektórzy z was mogą myśleć, że tworzenie kursów za pomocą LearnDash musi być trudne i skomplikowane, ponieważ jest tak w przypadku większości LMS.

Ale LearnDash niedawno wypuścił niesamowitego kreatora kursów, który sprawia, że ​​tworzenie kursów jest tak proste, jak przeciąganie i upuszczanie lekcji i tematów. Szablon Akademii LearnDash, którego użyliśmy dla tej witryny, importuje również przykładowe kursy wyświetlane na stronie Wszystkie kursy strona. Oto jak wyglądają:

learndash academy wszystkie kursy

Zobaczysz, że każdy kurs ma wyróżniony obraz, tytuł, krótki opis, pasek postępu i procent oraz Zapisany etykieta. Wszystkie te można skonfigurować w LearnDash.

Jeśli pójdziesz do LearnDash > Kursy, zobaczysz listę wszystkich kursów w swojej witrynie. Możesz edytować zaimportowane kursy, klikając ich tytuły, lub możesz utworzyć nowy kurs od zera. Aby utworzyć nowy kurs, kliknij Dodaj nowe.

dodaj nowy kurs w Learndash

Zostaniesz przeniesiony do edytora kursów. Nadaj kursowi tytuł i dodaj krótki opis. Możesz także dodać wyróżniony obraz.

Następnie przejdź do Ustawienia zakładka, aby skonfigurować ustawienia kursu. Na tej karcie możesz dodawać materiały do ​​kursu, przypisywać certyfikat kursu, przypisywać warunki wstępne itp.

ustawienia kursu

Jeśli przewiniesz w dół, będziesz mógł ustawić, kto ma dostęp do Twojego kursu. Może być otwarty dla wszystkich, nawet niezarejestrowanych użytkowników w Twojej witrynie, może być swobodnie dostępny dla zarejestrowanych członków lub można go kupić za opłatą jednorazową lub cykliczną, i więcej.

ustawienia dostępu do kursu

Jeśli klikniesz Kup Teraz, będziesz mógł ustawić cenę kursu. Co do Powtarzające się możesz ustawić cenę kursu oraz cykl rozliczeniowy. The Zamknięte opcja jest najlepsza, gdy chcesz, aby Twój kurs był dostępny w dostosowanym lejku sprzedażowym, o którym powiemy później.

Krok 5. Dodaj sekcje i lekcje do swojego kursu.

Po zakończeniu konfiguracji kursu przełącz się na Budowniczy zakładkę u góry, aby rozpocząć tworzenie konturu kursu. Jeśli masz tylko zarys, w porządku, ponieważ możesz wrócić później i dodać treść do swoich lekcji.

Możesz zacząć od dodania nagłówków sekcji, klikając Nowy nagłówek sekcji. Nie możesz dodawać treści do sekcji, ponieważ są one tylko sposobem uporządkowania przebiegu kursu, podobnie jak tytuł rozdziału w książce.

Następnie możesz dodać nową lekcję, klikając Nowa lekcja. Możesz dodać tyle lekcji, ile chcesz i zmienić ich kolejność, przeciągając i upuszczając lub klikając małe przyciski w górę i w dół z boku.

dodawanie nagłówków sekcji i lekcji

Kolejna metoda na stworzenie nowej lekcji LearnDash > Lekcje > Dodaj nowe.

Następnym krokiem byłoby dodanie treści do każdej lekcji. W narzędziu do tworzenia kursów możesz to zrobić, najeżdżając myszką na lekcję, którą chcesz edytować, i klikając Edytować.

Zostaniesz przeniesiony do edytora lekcji, w którym możesz dodawać tekst, obrazy, filmy i więcej. Będziesz mógł dostosować stronę lekcji do swoich potrzeb i dodać tyle treści, ile chcesz.

Po zakończeniu pracy kliknij Ustawienia u góry, aby dodatkowo dostosować lekcję. Tutaj możesz dodawać materiały do ​​lekcji, włączać progresję wideo (jeśli twoje kursy są w formacie wideo), pozwalać uczniom na przesyłanie zadań, przypisywanie lekcji do określonego kursu, a także konfigurowanie ustawień dostępu do lekcji.

ustawienia lekcji

Jeśli przewiniesz stronę, zobaczysz ustawienia dostępu do lekcji, w których możesz powiązać lekcję z określonym kursem.

Możesz także użyć funkcji kroplowania w LearnDash, w której możesz kontrolować, kiedy lekcje będą dostępne dla twoich uczniów. Jeśli wybierzesz Na podstawie rejestracji opcja, możesz ustawić określoną liczbę dni po rejestracji, kiedy lekcja będzie dostępna dla twoich uczniów.

ustawienia dostępu do lekcji

Wszystko odbywa się bezpośrednio w kreatorze kursów LearnDash, dzięki czemu możesz po prostu skupić się na tworzeniu kursów, które zwiększają wartość dla odbiorców.

Krok 6. Podziel lekcje na mniejsze tematy.

Jeśli Twoja lekcja obejmuje wiele tematów i staje się zbyt długa, podzielenie jej na mniejsze tematy to świetny sposób na uniknięcie przeciążenia informacyjnego uczniów.

Aby dodać tematy do lekcji, przejdź do LearnDash > Tematy > Dodaj swój pierwszy temat. Jeśli to nie twój pierwszy temat, kliknij Dodaj nowe.

dodaj nowy temat

Podobnie jak sposób edytowania lekcji, możesz edytować tematy, dodając tytuł, wyróżniony obraz i wszelkie inne treści, takie jak tekst, obrazy, osadzone wideo i inne multimedia.

Kliknięcie Ustawienia przeniesie Cię na stronę ustawień tematu. Tutaj możesz przypisać materiały tematyczne i włączyć opcje, takie jak progresja wideo, przesyłanie zadań i licznik czasu.

Możesz także przypisać temat do kursu i lekcji pod Ustawienia dostępu do tematów.

ustawienia tematów

Krok 7. Dodawanie quizów do kursu.

Jako twórca kursu możesz mierzyć postępy uczniów w quizach i zadaniach. LearnDash sprawia, że ​​proces tworzenia quizów i zadań jest tak prosty, ale uzupełniony o zaawansowane funkcje, które pomogą Ci zmaksymalizować każdy utworzony quiz i zadanie.

Aby dodać nowy quiz, przejdź do LearnDash > Quizy > Dodaj nowe. Podobnie jak w przypadku lekcji i tematów, podaj quizowi tytuł i krótki opis. Następnie kliknij Ustawienia kartę, aby skonfigurować jej ustawienia.

Pod Ustawienia dostępu do quizu, możesz powiązać quiz z kursem i lekcją, przypisać warunki wstępne quizu i ograniczyć dostęp do zarejestrowanych członków.

ustawienia dostępu do quizu

Przewiń w dół, a zobaczysz Postęp quizu i ograniczenia sekcja, w której możesz ustawić wynik zaliczenia, przypisać certyfikat quizu, ograniczyć liczbę powtórzeń quizu, wymagać wypełnienia wszystkich pytań, a nawet wyznaczyć limit czasowy.

ustawienia progresji quizu i ustawienia ograniczeń

Przewinięcie w dół ujawni jeszcze więcej ustawień, takich jak włączanie materiałów do quizu, automatyczne uruchamianie quizu, wybór sposobu wyświetlania pytań i tak dalej. Te ustawienia są dość zaawansowane i naprawdę pozwolą Ci ocenić twoich uczniów w najlepszy możliwy sposób. Po zakończeniu kliknij Aktualizacja.

Czas dodać pytania do quizu. Aby to zrobić, przejdź do LearnDash > Quizy. Najedź kursorem myszy na quiz, do którego chcesz dodać pytania, i kliknij pytania.

dodaj pytania do quizu

Zostaniesz przeniesiony tutaj:

dodawaj pytania do quizów

Kliknij jeden z Dodaj pytania i przejdziesz do edytora pytań. W edytorze pytań możesz dodać aktualne pytanie, przypisać mu liczbę punktów, przypisać komunikaty do wyświetlenia, jeśli uczeń poprawnie lub niepoprawnie odpowie na pytanie itd..

Możesz również wybrać typ odpowiedzi, czy jest to jeden wybór, wielokrotny wybór, esej, wypełnij puste pola itp. Kliknięcie typu odpowiedzi otworzy menu rozwijane z dodatkowymi ustawieniami specyficznymi dla tego typu odpowiedzi.

typy odpowiedzi

Krok 8. Dodawanie zadań do lekcji.

Możesz także dodawać zadania do konkretnych lekcji, przechodząc do LearnDash > Lekcje i edycja lekcji, do której chcesz dodać zadanie. W edytorze lekcji kliknij Ustawienia patka.

Zobaczysz pod Opcje wyświetlania i treści opcja włączenia Przesyłanie zadań. Włącz tę opcję. Zobaczysz wtedy dodatkowe opcje, takie jak dozwolone formaty plików, limit rozmiaru pliku, przypisywanie liczby punktów dla zadania oraz to, czy zostanie ono ocenione automatycznie czy ręcznie.

przesłane zadania

Nie zapomnij podać instrukcji dotyczących zadania na lekcji. Kliknij Aktualizacja aby zapisać zmiany.

Pod koniec lekcji uczniowie zobaczą opcję przesłania swoich zadań:

studenci mogą przesyłać zadania

Na zapleczu możesz wyświetlić przesłane zadania, przechodząc do LearnDash > Przydziały.

gdzie wyświetlić przesłane zadania

Krok 9. Połącz kurs z lejkiem sprzedaży.

Wcześniej widzieliśmy, że możemy ustawić Dostęp do kursu Ustawienia Zamknięte, które najlepiej stosować, gdy kurs jest dostępny w dostosowanym lejku sprzedażowym.

Aby podłączyć kurs do niestandardowego lejka sprzedażowego, musimy zainstalować następujące wtyczki:

 • CartFlows
 • WooCommerce
 • LearnDash Integracja WooCommerce

Wszystkie te wtyczki są bezpłatne. Chociaż CartFlows ma wersję premium, wersja bezpłatna wystarczy, aby połączyć kurs z lejkiem sprzedaży.

Jeśli zainstalowałeś szablon LearnDash Academy, wszystkie te trzy wtyczki zostaną już zainstalowane w WordPress. Ale musisz upewnić się, że są one aktywowane, przechodząc do Wtyczki.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest uruchomienie kreatora konfiguracji WooCommerce. Gdy Woocommerce został zainstalowany, być może zauważyłeś ten komunikat:

uruchom kreatora konfiguracji przepływu kart

Kliknij Uruchom Kreatora instalacji aby wejść do kreatora instalacji. Oto jak działa kreator instalacji:

wewnątrz kreatora konfiguracji woocommerce

Gdy to zrobisz, wróć do pulpitu WordPress i dodaj nowy produkt, przechodząc do Produkty > Dodaj nowe. Nazwij swój produkt tak samo, jak kurs, który chcesz połączyć z lejkiem sprzedaży.

Jeśli przewiniesz w dół, zobaczysz opcję do wyboru Dane produktu. Wybierz Kierunek, i w Generał wybierz kurs, z którym chcesz go połączyć w Powiązane kursy.

dodaj nowy kurs produktu

Po wykonaniu tej czynności nadszedł czas, aby utworzyć niestandardowy lejek sprzedaży. Po to jest CartFlows. Jest to wtyczka, która umożliwia tworzenie ścieżek sprzedaży bezpośrednio w WordPress, aby poprawić jakość obsługi klientów i ostatecznie zwiększyć przychody.

Aby utworzyć lejek sprzedaży, przejdź do CartFlows > Przepływy. Szablon Akademii LearnDash zawiera już gotowy lejek / przepływ. Możesz użyć tego lub możesz utworzyć przepływ od zera.

Jeśli chcesz utworzyć przepływ, kliknij Dodaj nowe. Tam zobaczysz bibliotekę szablonów lejków, które są gotowe do użycia i można je w pełni edytować w Elementor. Wybierz ten, który Ci się podoba i kliknij Import.

tworząc nowy przepływ

Zostaniesz przeniesiony do edytora przepływu, w którym możesz nadać nazwę przepływowi i zmienić kolejność kroków, przeciągając i upuszczając.

Następnie musisz połączyć właśnie utworzony produkt ze stroną kasy. Edytuj stronę kasy, najeżdżając na nią myszką i klikając Edytować. Przewiń w dół i w Układ kasy sekcja kliknij Wybierz produkt. Wpisz nazwę produktu w polu i wybierz ją.

Możesz także pobawić się innymi ustawieniami kasy, takimi jak projekt, układ, kolor i inne. Nie zapomnij kliknąć Aktualizacja aby zapisać wszystkie zmiany.

dodaj produkt do strony kasy

Po zakończeniu skopiuj adres URL strony kasy, a następnie przejdź do LearnDash > Kursy. Edytuj kurs, który chcesz połączyć z utworzonym właśnie lejkiem sprzedaży i przejdź do Ustawienia. Przewiń w dół do Tryb dostępu sekcja i wybierz Zamknięte. Wprowadź cenę kursu i adres URL strony kasy. Trafienie Aktualizacja.

wklej adres strony kasy

Teraz, gdy uczniowie kupią ten kurs, zostaną przeniesieni do niestandardowej strony kasy, którą utworzyłeś.

niestandardowa strona kasy

Podsumowanie

Teraz, gdy zobaczyłeś, jak łatwo jest utworzyć witrynę internetową z kursami online w WordPress, mam nadzieję, że podejmiesz działania i udostępnisz swoje treści. LearnDash umożliwia wszystkim, nawet bez wiedzy technicznej, tworzenie pięknych witryn z kursami w ciągu zaledwie kilku godzin.

Jestem bardzo podekscytowany, aby usłyszeć twoje historie sukcesu i jestem tutaj, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector