Kaip įdiegti ir nustatyti „WordPress“ kelių svetainių tinklą „WaaS“

Mes visi girdėjome apie SaaS, tačiau mieste yra naujas akronimas… .WaaS. Kuris reiškia „Svetainė kaip paslauga“, o šiame vadove parodysite, ką norite nustatyti.


Ar žinojai, kad gali nustatyti kelių svetainių tinklą, kad galėtum valdyti visas savo svetaines iš vienos sąskaitos ir netgi pasiūlyti tai kaip paslaugą?

„WordPress“ turi įmontuotą galimybę kurti ir paleisti kelias svetaines, naudojant tą patį „WordPress“ diegimą. Tai „WordPress“ kelių svetainių tinklas.

„Multisite“ yra galinga „WordPress“ funkcija, kuri, suaktyvinus, leidžia sukurti svetainių tinklą, veikiantį per vieną „WordPress“ diegimą. Nuo WordPress 3.0 versijos jis buvo naudojamas ir buvo naudojamas daugybėje didelių svetainių, tokių kaip WordPress.com, New York Times, Harvard ir Edublogs..

Leiskite parodyti jums viską, ką reikia žinoti norint pradėti naudotis „Multisite“ ir sukurti savo tinklaraščių ar svetainių tinklą.

Įvadas į „WordPress“ kelių svetainių tinklus

Kelių svetainių tinklas yra svetainių, kurios visos turi tą patį „WordPress“ diegimą, duomenų bazę, papildinius ir temas, rinkinys. Atskiros tinklo svetainės yra virtualios svetainės, kurios neturi savo katalogų jūsų serveryje, tačiau jos turi atskirus laikmenų įkėlimo katalogus ir atskiras lenteles duomenų bazėje..

„Multisite“ veikė ir veikė kaip „WordPress“ funkcija nuo 2010 m. Tai pakeitė „WordPress Multiuser“ – funkciją, leidusią vartotojams sudaryti tinklaraščių tinklelį. „WordPress“ sukūrė „Multisite“ dar vieną žingsnį, suteikiant vartotojams galimybę priglobti įvairias svetaines viename „WordPress“ diegime.

Puikus „Multisite“ dalykas yra tai, kad pats „WordPress“ diegimas beveik nesiskiria nuo standartinio: jis turi tą pačią aplanko struktūrą, tuos pačius pagrindinius failus ir tą pačią kodo bazę. Tai reiškia, kad „Multisite“ tinklo diegimas nėra daug sudėtingesnis nei standartinės „WordPress“ svetainės įdiegimas, o „Multisite“ atnaujinimas yra tas pats, kaip atnaujinti bet kurią „WordPress“ svetainę..

Nesvarbu, kiek svetainių jose naudojate, visos tinklo temos ir papildiniai saugomi tik vieną kartą, tai reiškia, kad jūs sunaudosite daug mažiau serverio vietos nei tuo atveju, jei kiekvienoje svetainėje naudojote atskirą „WordPress“ diegimą..

Kada ir kodėl turėtumėte naudoti kelių svetainių tinklą

Daugybėje situacijų „WordPress“ kelių svetainių tinklas gali būti naudingesnis nei kelių autonominių „WordPress“ svetainių valdymas. Čia pateikiami keli „WordPress“ kelių svetainių tinklo naudojimo pranašumai:

 • Būdami tinklo administratoriumi, galite lengvai valdyti kelias svetaines naudodami vieną informacijos suvestinę.
 • Kiekviena tinklo svetainė gali turėti savo administratorius, o šie administratoriai galės valdyti tik savo svetainę.
 • Turėdami tik vieną atsisiuntimą, galite įdiegti papildinius ar temas ir suaktyvinti juos keliose svetainėse.
 • Jums reikia atnaujinti tik „WordPress“, papildinius ar temas viename pagrindiniame diegime, todėl jums lengviau valdyti naujinius..

„WordPress“ papildiniai, tokie kaip „ManageWP“ gali padėti valdyti visas savo svetaines iš vienos informacijos suvestinės.

Bet sukurti „WordPress“ kelių svetainių tinklą ne visada naudinga tvarkant kelias svetaines. Prieš nustatydami daugiavietį tinklą, turėkite omenyje šiuos dalykus.

 • Kai jūsų tinklas neveikia, visos kitos svetainės neveikia, nes jos naudoja tuos pačius išteklius.
 • Jei viena iš jūsų svetainių gaus netikėtą srautą, tai paveiks visas kitas tinklo svetaines.
 • Jei viena svetainė bus nulaužta, tai reiškia, kad visos jūsų tinklo svetainės bus nulaužtos.
 • Kai kurie „WordPress“ papildiniai gali neveikti daugialypiame tinkle.

Ką reikia norint pradėti naudotis „WordPress Multisite“

Jei naudojate „WordPress“ svetainę, jau turite viską, ko reikia norint pradėti naudotis daugybe svetainių. Bet konkrečiau, jums reikės:

 • Hostingas: Įsitikinkite, kad jūsų žiniatinklio serveris gali talpinti daugybę svetainių. Bendrai naudojamas priegloba ne visada yra puiki idėja, nes kelių svetainių tinklas reikalauja daug išteklių nei atskira „WordPress“ svetainė. Mes rekomenduojame „Cloudways“ naudoti „WordPress Multisite“.
 • Žinios: Turėsite žinoti, kaip redaguoti „WordPress“ failus.
 • Prieiga: Turėsite redaguoti kai kuriuos „WordPress“ failus, taigi jums reikės prieigos prie savo svetainės katalogo per FTP, „cPanel“ ar kitu metodu.

Domeno vardo ir žiniatinklio prieglobos pasirinkimas jūsų daugialypiam tinklui

Visos „WordPress“ kelių svetainių tinkle esančios svetainės naudoja tuos pačius serverio išteklius. Tai reiškia, kad svarbiausias dalykas, kurio jums reikės, yra vertikalus „WordPress“ priegloba.

Jei planuojate turėti tik kelias svetaines, kuriose mažai srauto, tuomet tikriausiai galite atsikratyti bendro naudojimo. Tačiau dėl daugiavietės tinklo prigimties jums reikės VPS talpinimo arba dedikuoto serverio, nes jūsų svetainėms daugėja.

Bendro naudojimo žiniatinklio prieglobai, pvz., „Bluehost“ ar „Hostgator“, nerekomenduojama kurti „WaaS“ dėl jų prastų rezultatų ir ribotų išteklių.

Norėdami sukurti „WaaS“, mes rekomenduojame „Cloudways“ arba „Siteground“.

Be žiniatinklio prieglobos, jums reikės pagrindinių žinių, kaip įdiegti „WordPress“ ir redaguoti failus naudojant FTP.

Kiekviena jūsų svetainė daugialypiame tinkle naudos tą patį domeno vardą su padomeniais (pavyzdys: https://site.mysampledomain.com) arba šaknies aplankai (pavyzdys: https://mysampledomain.com/site/).

Atkreipkite dėmesį, kad padomeniai ir pakatalogiai atitiktų individualius reikalavimus.

Subdomenams turite nustatyti pakaitos padomenį. Prisijunkite prie savo prieglobos sąskaitos „cPanel“. Domenų srityje spustelėkite parinktį „Subdomenai“.

Tai nuves jus į naują puslapį. Pateiktame lauke įveskite * ir išskleidžiamajame meniu įsitikinkite, kad šalia jo yra jūsų domeno vardas.

Spustelėkite mygtuką Sukurti, kad tinkamai nustatytumėte pagrindinio domeno pakaitos domeną.

Šaknies pakatalogiuose ar aplankuose įgalinkite gana nuolatines nuorodas, o jūsų kelių svetainių tinklas jas veiks. Po sąrankos sukurkite „WordPress“ svetainę, kad galėtumėte tęsti.

Įgalinkite ir nustatykite „WordPress“ svetainių tinklą

„Multisite Network“ funkcija prasideda nuo kiekvieno „WordPress“ diegimo. Jums tiesiog reikia įdiegti ir nustatyti „WordPress“ taip, kaip įprastai. Po to jūs tiesiog įgalinsite kelių svetainių funkciją.

Prieš įgalindami kelis tinklalapius, būtinai sukurkite išsamią „WordPress“ svetainės atsarginę kopiją.

Norėdami įjungti „Multisite“, prisijunkite prie savo svetainės naudodami FTP klientą arba „cPanel“ failų tvarkyklę ir atidarykite redaguoti failą „wp-config.php“..

Pridėkite šį kodą į savo wp-config.php failą prieš pat / * Štai viskas, sustok čia! Laimingas internetinis dienoraštis. * / eilutė.

/ * Daugiavietė * /
apibrėžti ('WP_ALLOW_MULTISITE', tiesa);

Po to išsaugokite ir įkelkite savo wp-config.php failą atgal į serverį.

Šis kodas įgalina kelių svetainių funkciją jūsų „WordPress“ svetainėje. Įjungę dabar galite nustatyti kelių svetainių tinklą.

Pradėkite daugiavietės tinklo sąranką

Sėkmingai įgalinę „Multisite Network“ funkciją savo „WordPress“ svetainėje, dabar galite tęsti tinklo nustatymą. Jei sukonfigūruojate kelių svetainių tinklą esamoje „WordPress“ svetainėje, turite išjungti visus savo svetainės papildinius..

Tiesiog eikite į „Installed Plugins“ puslapį, esantį „WordPress“ prietaisų skydelio meniu „Plugins“ ir pasirinkite Visi papildiniai. Išskleidžiamajame meniu „Masiniai veiksmai“ pasirinkite „Išjungti“ ir spustelėkite mygtuką „Taikyti“.

Baigę eikite į Tinklo sąrankos puslapį, esantį „Įrankiai“, kad sukonfigūruotumėte savo kelių svetainių tinklą.

Tinklo sąrankos ekrane pamatysite pranešimą, kuriame sakoma, kad jums reikia „Apache“ mod_rewrite modulio, įdiegto jūsų serveryje. Šis modulis yra įdiegtas ir įjungtas visiems geriausiems „WordPress“ prieglobos paslaugų teikėjams.

Tada turite pasakyti „WordPress“, kokią domeno struktūrą naudosite savo tinklo svetainėms, pavyzdžiui, padomeniams ar pakatalogiams.

Po to pateikite savo tinklo pavadinimą ir įsitikinkite, kad tinklo administratoriaus el. Pašto adresas yra teisingas.

Norėdami tęsti, spustelėkite mygtuką Įdiegti.

„WordPress“ dabar parodys jums kodą, kurį turite pridėti atitinkamai prie savo wp-config.php ir .htaccess failų..

Galite nukopijuoti ir įklijuoti kodą į šiuos du failus „cPanel“ naudodami FTP klientą arba failų tvarkyklę. Po to, norėdami prisijungti prie daugialypio tinklo, turite dar kartą prisijungti prie savo „WordPress“ svetainės.

Kelių svetainių tinklo konfigūracijos nustatymai

Sėkmingai sukonfigūravus daugiavietį tinklą, laikas konfigūruoti tinklo parametrus.

Norėdami pakeisti tinklo nustatymą, turite persijungti į „tinklo informacijos suvestinę“, pridėti naujų svetainių ir sukonfigūruoti kitus nustatymus.

Perveskite pelę į „Mano svetainių“ meniu administratoriaus įrankių juostoje, kad pasirodytų iššokantis meniu. Spustelėkite Tinklo administratorius> Informacijos suvestinė.

Tai nuves jus į kelių svetainių tinklo informacijos suvestinę. Atminkite, kad yra naujų meniu punktų, skirtų valdyti jūsų kelių tinklalapių tinklą. Žr. Prietaisų skydelio valdiklį „Šiuo metu“, kuris leidžia jums sukurti naują svetainę ir pridėti naujų vartotojų.

Norėdami tvarkyti tinklo nustatymus, spustelėkite „Nustatymų“ nuorodą administratoriaus šoninėje juostoje.

Pirmoji tinklo nustatymų puslapio parinktis yra nustatyti savo svetainės pavadinimą ir administratoriaus el. Pašto adresą. Šie laukai bus automatiškai užpildyti tinklo pavadinimu ir administratoriaus el. Laiškais, kuriuos įvedėte sąrankos metu.

Savo daugialypio tinklo atidarymas registracijai

„Network Settings“ puslapio registracijos nustatymų skiltis yra neabejotinai svarbiausias jūsų tinklo sąrankos nustatymas.

Pagal numatytuosius nustatymus tinkle yra išjungtos tiek vartotojo, tiek svetainės registracijos. Galite pasirinkti atidaryti savo svetainę vartotojų registracijai, leisti esamiems vartotojams kurti naujas svetaines arba leisti registruotis tiek vartotojui, tiek svetainei.

Pažymėkite langelį šalia parinkties Registracijos pranešimas, jei norite gauti pranešimus el. Paštu kiekvieną kartą, kai įregistruojamas naujas vartotojas ar svetainė, jei atidarote savo daugiavietį tinklą registracijai..

Pažymėkite langelį šalia parinkties Pridėti naujų vartotojų, jei pasirinksite leisti atskiriems svetainių administratoriams pridėti naujų vartotojų į savo svetaines.

Ribota el. Pašto registravimo parinktis leidžia apriboti svetainės ar vartotojo registraciją tik tam tikrų domenų el. Pašto adresais. Tai naudinga, jei norite leisti tik jūsų organizacijos žmonėms registruotis ir kurti vartotojus ar svetaines.

Panašiai galite uždrausti registruoti ir tam tikrus domenus.

Nauji svetainės nustatymai

Skyriuje Nauji svetainės nustatymai galite konfigūruoti numatytąsias parinktis naujoms svetainėms, sukurtoms jūsų daugialypiame tinkle.

Šiuose nustatymuose galite modifikuoti pasveikinimo el. Laiškus ir pirmojo numatytojo įrašo, puslapio ir komentaro turinį.

Šiuos parametrus bet kada galite pakeisti kaip tinklo administratorius.

Įkelkite savo kelių svetainių tinklo nustatymus

Jums svarbu sekti savo serverio išteklių naudojimą. Skiltyje „Įkėlimo nustatymai“ galite valdyti bendrą vietos plotą, kurį svetainė gali naudoti įkėlimui.

Numatytoji vertė yra 100 MB, kuri tikriausiai tinka bent 100 nuotraukų įkėlimui. Padidinkite arba sumažinkite šią vietą, atsižvelgiant į tai, kiek vietos diske turite.

Numatytieji įkėlimo failų tipai yra vaizdai, garso, vaizdo ir pdf failai. Galite pridėti papildomų failų tipų, jei norite, pvz., Doc, docx, odt ir kt.

Taip pat galite pasirinkti failo dydžio apribojimą, kad vartotojai negalėtų įkelti nepagrįstai didelių failų į serverį.

Meniu nustatymai

Tada pereikite prie meniu nustatymų. Tai leidžia įjungti tinklo svetainių papildinių skyriaus administracinį meniu.

Įjungus tai, atitinkamų svetainių administratoriams bus parodytas papildinių meniu. Jie gali įjungti arba išjungti papildinį savo atskirose svetainėse, tačiau negali įdiegti naujų papildinių.

Kai būsite patenkinti visais konfigūracijos parametrais, būtinai spustelėkite mygtuką „Išsaugoti pakeitimus“.

Pridėkite ir tvarkykite naujas svetaines prie savo „WordPress“ svetainių tinklo

Norėdami pridėti naują svetainę prie savo „WordPress“ kelių svetainių tinklo, administratoriaus įrankių juostoje eikite į „Mano svetainės“> „Tinklo administratoriaus“ meniu esančias svetaines..

Tai parodys jūsų dabartinio daugialypės svetainės diegimo svetainių sąrašą. Pagal numatytuosius nustatymus jūsų pagrindinė svetainė yra įtraukta kaip vienintelė „WordPress“ daugialypio tinklo svetainė.

Norėdami pridėti naują svetainę, tiesiog spustelėkite mygtuką „Pridėti naują“ viršuje.

Puslapyje Pridėti naują svetainę nurodykite svetainės adresą. Visas adresas nėra būtinas, tik ta dalis, kurią norite naudoti kaip padomenį ar pakatalogį.

Tada pridėkite svetainės pavadinimą ir įveskite svetainės administratoriaus el. Pašto adresą.

Galite pridėti ir kitą administratoriaus el. Pašto adresą, kurį šiuo metu naudojate savo kelių tinklalapių tinklui tvarkyti.

Jei el. Pašto adresas šiuo metu nenaudojamas kitas vartotojas, tada „WordPress“ sukurs naują vartotoją ir išsiųs vartotojo vardą ir slaptažodį į jūsų įvestą el. Pašto adresą.

Baigę spustelėkite mygtuką Pridėti svetainę.

Nauja svetainė bus įtraukta į jūsų „WordPress“ kelių svetainių tinklą. Būdami tinklo administratoriumi, gausite ir naują el. Pašto adresą.

Jei sukūrėte naują vartotoją, tada jis gaus el. Laišką su instrukcijomis, kaip nustatyti naują slaptažodį ir prisijungimą.

Įdiekite temas ir papildinius savo interneto tinklalapyje

Atskiri svetainių administratoriai daugialypiame tinkle pagal nutylėjimą negali patys įdiegti temų ir papildinių. Bet kaip tinklo administratorius galite įdiegti atitinkamus papildinius ir temas, kad jis būtų prieinamas visoms jūsų tinklo svetainėms

Temų diegimas jūsų kelių tinklalapių tinkle

Norėdami pridėti temų, eikite į Mano svetainės> Tinklo administratorius> Temos puslapį.

Pamatysite šiuo metu įdiegtų temų sąrašą „WordPress“ svetainėje.

Temą galite padaryti prieinamą kitoms svetainėms, spustelėdami tos temos parinktį Tinklo įgalinimas. Taip pat galite išjungti temą spustelėdami temos saitą „Tinklo išjungimas“. Visada atminkite, kad parinktis „Išjungti tinklą“ pasirodys tik įjungus temą.

Norėdami pridėti naują temą, ekrano viršuje spustelėkite mygtuką Pridėti naują, tada įdiekite „WordPress“ temą, kaip tai darytumėte paprastai..

Įdiegę naują temą, naudodamiesi tinklo įgalinimo parinktimi galėsite ją padaryti prieinamą kitoms jūsų tinklo svetainėms.

Numatytosios daugialypės terpės tinklo nustatymas

Pridėję keletą temų, „WordPress“ vis tiek suaktyvins numatytąją „WordPress“ temą kiekvienai naujai svetainei.

Jei norite, kad kita tema būtų numatytoji naujų svetainių tema, tuomet prie savo wp-config.php failo turite pridėti šį kodą:.

// Numatytosios temos nustatymas naujoms svetainėms
apibrėžti ('WP_DEFAULT_THEME', 'tavo tema');

Pakeiskite savo temą savo temos pavadinimu. Turėsite naudoti temos aplanko pavadinimą, kurį galite sužinoti pažiūrėję į / wp-content / themes / aplanką.

Įdiegti papildinius jūsų kelių tinklalapių tinkle

Panašiai galite apsilankyti „Mano svetainės“> „Tinklo administratorius“> „Papildiniai“ puslapyje, kad įdiegtumėte papildinius, ir spustelėkite „Network Activate“ nuorodą, esančią po kiekvienu įskiepiu, kad suaktyvintumėte juos savo daugialypiame tinkle..

Klaidų šalinimas

Neteisinga pakaitos simbolių padomenių konfigūracija ir domenų žemėlapių sudarymo problemos yra dažniausiai pasitaikančių „WordPress“ daugialypės terpės tinklo šaknys. Prieš nustatydami daugialypę svetainę, įsitikinkite, kad jūsų žiniatinklio priegloba palaiko pakaitinių pakaitalų domenus.

Čia yra keletas kitų įprastų problemų ir jų greito pataisymo.

Pašalinti prisijungimo problemas keliuose svetainės diegimuose

Kita dažna problema yra ta, kad naudojant „WordPress“ svetainę su pakatalogiais, kai kurie vartotojai negali prisijungti prie savo svetainių administratoriaus srities pridėję reikiamą kodą į wp-config.php failą.

Norėdami tai išspręsti, pabandykite pakeisti

apibrėžti ('SUBDOMAIN_INSTALL', klaidinga);

eilutė wp-config.php faile su

define ('SUBDOMAIN_INSTALL', 'false');

Raskite nepatvirtintus vartotojus

Kita problema, su kuria jūs galite susidurti, – nepavyksta rasti vartotojų, kurie užsiregistravo jūsų tinkle, bet negavo aktyvinimo el. Pašto. Norėdami išspręsti šią problemą, skaitykite mūsų vadovą, kaip rasti laukiančius nepatvirtintus vartotojus „WordPress“.

Išvada,

Taigi, taip galite valdyti savo kelių svetainių tinklą. Ir jei susidursite su kokia nors jo nustatymo problema, galite paprašyti pagalbos iš žiniatinklio prieglobos palaikymo.

Jei jūsų žiniatinklio priegloba nepalaiko „WordPress“ kelių svetainių funkcijos, rekomenduočiau pereiti prie kitos žiniatinklio prieglobos.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map