Viac ako 30 úžasných štatistík WordPress

wordpress hostingS viac ako jednou tretinou všetkých webových stránok využívajúcich WordPress (WP) nie je pochýb o tom, že ide o najpopulárnejší a najpoužívanejší systém správy obsahu v okolí. [1] Je to CMS za viacerými webmi, ako sú dve nasledujúce platformy dohromady. Podľa Keyword.com je „WordPress“ spoločnosť Google 34 miliónov krát mesačne.


Ale toto číslo je len špičkou ľadovca, pokiaľ ide o používanie WP, dobré aj zlé. Je to najznámejšie ako platforma pre blogovanie, ale väčšina webových stránok na nej je obchod s elektronickým obchodom, z ktorých veľká časť patrí 500 spoločnostiam z rebríčka Fortune 500, ako je Fortune.com, CNN a New York Post, alebo technologickým gigantom, ako sú Microsoft a Facebook News. , Je to dokonca platforma za domom Whitehouse.gov a oficiálnou švédskou vládnou webovou stránkou. [2]

Či už uvažujete o WP prvýkrát, alebo ste zvedaví, kto platformu používa a ako ju používa, máme čísla a príbehy za nimi.

Čo robí WordPress takým skvelým nástrojom na tvorbu webových stránok?

vývoj wordpressSamotná hlavička by mohla spôsobiť nejakú kontroverziu. Na internete prebieha rozprúdená debata o tom, či je to vlastne tvorca stránok alebo jednoducho najlepšia platforma pre správu tvorby a publikovania obsahu.

Krátka odpoveď znie, že je to oboje.

Je to CMS so širokou škálou výkonných tém na vytváranie stránok a doplnkov, ako sú Beaver Builder a Divi.

Verzie 5.0 a novšie verzie majú tiež vstavaný predvolený editor s názvom Gutenberg, ktorý sa viac podobá funkcii drag-and-drop tradičných tvorcov webových stránok, ako jeho stará platforma na úpravu slov, ktorá sa podobá na MS Word. Všetky doplnky a témy musia podporovať Gutenberg, takže sa nemusíte obávať kompatibility.

Tam, kde sa WordPress líši od mnohých tvorcov webových stránok a stránok, je to, že hosting poskytujú aj iné platformy, ale neumožňujú vám zvoliť si vlastný jedinečný názov domény a vlastne nevlastníte obsah, ktorý vytvoríte. Ak chcete migrovať ďalšia hostiteľská platforma, je nepravdepodobné, že by ste mohli so sebou priniesť akýkoľvek obsah svojho webu. Nebudete mať problém s WordPress.

Dve rôzne verzie WordPress

WordPress má dve verzie, wordpress.com a wordpress.org. Verzia dot com je platformou s vlastným hosťovaním, ktorá vám poskytuje základné webové stránky zadarmo, ale pre podnikové riešenie môže bežať až 5 000 dolárov ročne; ktoré vám tiež spôsobia problém s vlastníctvom obsahu a chýbajúcim jedinečným názvom domény. WordPress.org je úplne zadarmo používať. Musíte iba vybrať a zaregistrovať názov domény a nájsť riešenie hostingu ktorý podporuje technológiu WP.

Aj keď sa WordPress môže zdať trochu zastrašujúci, ak nie ste technicky dôvtipní, má dosť plytkú učiacu sa krivku. Kódovanie je zabudované do doplnkov a tém, ale skúsení programátori môžu zmeniť a prispôsobiť ľubovoľný kód podľa svojich špecifikácií.

Na druhej strane sa nováčikovia môžu rýchlo naučiť ako prispôsobiť WordPress bez znalosti kódovania a vytvorenia kvalitnej webovej stránky. Vďaka tomu je skvelou platformou pre začiatočníkov aj pre technických odborníkov.

Doplnky a Témy

Jednou z najlepších vecí na WordPress sú technológie a rámce, ktoré podporujú CMS a zvyšujú funkčnosť webových stránok. Hovoríme o veľmi chválených a niekedy posmievaných doplnkoch WP a témach.

Pretože WordPress je platforma s otvoreným zdrojovým kódom, existuje niekoľko stoviek bezplatných tém a doplnkov, ktoré je možné nainštalovať priamo z internetu Webové stránky WordPress. V skutočnosti sú v súčasnosti 55 094 doplnkov v knižnici WP. Vývojári z celého sveta tiež vytvorili doplnok prémií a témy pre takmer každú funkciu, účel a preferencie.

Čo robia?

Témy sú rozhrania front-end, ktoré sú nainštalované cez zadný kód WP. Témy sa dodávajú so vstavanými modulmi a funkciami vytvárania stránok, ktoré určujú rozloženie a vzhľad vašej webovej stránky WP.

Množstvo voľných a prémiových tém

Existujú témy, ktoré sa vytvárajú na vytváranie webových stránok pre konkrétne odvetvia, ako je nehnuteľnosť, žurnalistika a digitálny obchod, a môžete použiť jednu zo stoviek bezplatných tém z webovej stránky alebo si kúpiť vlastné prémiové témy od spoločností ako Theme Forest, ktorá má k dispozícii viac ako 11 000 tém WP. percento vlastníkov webových stránok WordPress používa prémiové témy a priemerná cena licencie na prémiové tému je 40 dolárov. [3] [4]

Pri nákupe motívov od renomovaného vývojára máte výhodu podpory vývojárov, inovácií a opráv zabezpečenia. Nemusíte sa starať ani o rozšíriteľnosť podľa tém. Môžu sa zväčšovať alebo zmenšovať podľa toho, ako vaše podnikanie rastie, bez toho, aby platili viac, ako by ste robili s tvorcami webových stránok.

S bezplatnými témami sa nemusíte obávať, pokiaľ si ich stiahnete z webových stránok WordPress. Tie sú dôkladne testované a preskúmané podporovať kvalitné kódovanie CSS a HTML a kontrolovať dodržiavanie bezpečnostných a súkromných štandardov. Uistite sa, že ich aktualizujete, a odstránite staré motívy alebo doplnky, ktoré už nepoužívate.

Doplnky sú doplnky, ktoré poskytujú vašim webovým stránkam WordPress funkčnosť. Rozdeľujú sa tiež medzi tisíce bezplatných doplnkov tretích strán a prémiových doplnkov. Bez ohľadu na to, akú funkciu alebo funkciu potrebujete na zlepšenie používateľského komfortu, je k dispozícii najmenej tucet doplnkov alebo miniaplikácií. Tieto možnosti siahajú od doplnkov, ktoré spravujú e-maily, cez tie, ktoré zvyšujú bezpečnosť a všetko medzi tým. Môžete dokonca nainštalovať doplnok Google Analytics a integrovať svoje ID Google do svojho administračného panela.

Teraz, keď máte trochu zázemie o tom, čo je WordPress a čo robí, pozrime sa na niektoré ďalšie štatistiky za platformou.

Použitie WordPress

wp použitieŠtatistiky o percentuálnom vyjadrení webových stránok, ktoré používajú WordPress, nehovoria príbeh o tom, do akej miery je celosvetovo rozšírený. Tieto body zahŕňajú globálne aj špecifické fakty a štatistiky o používaní WordPress.

 • Odhaduje sa, že WordPress je silou za 59,9% všetkých systémov na správu obsahu. [5]
 • CMS je k dispozícii v 162 rôznych jazykových lokalitách po celom svete. [6]
 • 71 percent všetkých blogov WordPress je v angličtine; Ďalším najbežnejším jazykom je španielčina so 4,7% trhu. [7]
 • V roku 2014 stiahli neanglické verzie WordPress prvýkrát tie, ktoré boli stiahnuté z anglických jazykových verzií. [8]
 • Je to najpopulárnejšia platforma na vytváranie webových stránok v Indii, ktorá má 47% podiel na trhu CMS. [9]
 • Takmer 3 000 z 10 000 najčastejších webových stránok je spravovaných programom WordPress. [10]
 • Len v roku 2016 bolo na blogoch WP uverejnených takmer 117 913 148487 slov. Hostiteľský súd
 • Každú sekundu sa na webovú stránku WP pridá 17 nových príspevkov. [11]
 • Každý deň sa spúšťa 805 nových webových stránok WP. [12]

Komunita a podpora WordPress

Máte obavy z nedostatku podpory s bezplatnou platformou s otvoreným zdrojovým kódom? Tieto štatistiky by vás mali upokojiť.

 • WordPress nemá generálneho riaditeľa; riadia ho výlučne dobrovoľníci z komunity s otvoreným zdrojovým kódom. [13]
 • Zakladatelia spoločností WordPress, Matt Mullenweg a Mike Little, vytvorili platformu v roku 2003 ako B2B cafelog. Vytvoril neziskovú organizáciu s názvom Nadácia WordPress, aby chránil projekt s otvoreným zdrojovým kódom a zabezpečil, aby bol vždy bezplatný. [14]
 • V USA je 175 a mimo USA viac ako 185 WordCampov. [15] [16]
 • V súčasnosti nájdete 840 Skupiny MeetUp s celkovým počtom 511 000 aktívnych členov a rastom.
 • WordPress je známy pre svoje venovaná komunita vývojárov a používateľov. Na fóre WP bolo napokon viac ako 2 030 000+ otvorených tém.
 • Existujú 70 vývojárov v hlavnom vývojovom tíme WP, a napísali viac ako 430 000 riadkov kódu, aby vytvorili jadro platformy.
 • Mnoho vývojárov, ktorí sa podieľajú na raste PS, sú dobrovoľníci, ale priemerná mzda pre vývojára WP je 49 185 dolárov ročne.

Rast WordPress

WP nielenže podporuje rast podnikania, ale samotná platforma sa každým dňom rozvíja a vyvíja. Tu je niekoľko faktov, ktoré to podporujú.

 • Najnovšia verzia WordPress je 5.2. Volá sa Jaco a bolo stiahnuté 27 360 583 krát, 300 po zadaní tejto vety. Počítadlo sťahovania môžete sledovať v reálnom čase tu.
 • Medzi Alexa Top 1 miliónom webových stránok sú Prevádzkuje ich 74 verzií WP.

Tip pre profesionálov: iba 27,9 percent používateľov má nainštalovanú najnovšiu verziu programu WordPress. Nezabudnite inovovať alebo nainštalovať najnovšiu verziu WP. Zahŕňa nový predvolený editor a je menej náchylný na hackovanie.

Angažovanosť v sociálnych médiách

Jedným z najzákladnejších spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok a celkovú prítomnosť na webe, je prostredníctvom sociálnych médií. WordPress môže pomôcť aj v oblasti sociálnej angažovanosti.

Doplnky a motívy WordPress

Limity funkčnosti vašej webovej stránky WP sú obmedzené iba nainštalovanými doplnkami. Tu je niekoľko štatistík o vývoji a použití doplnkov.

 • top plugin WP je balík SEO typu všetko v jednom s viac ako 25 aktívnymi verziami a 13 miliónmi stiahnutí. Zaokrúhlenie na päť najlepších miest je Akismet, súbory XML XML, Kontaktný formulár 7 a Galéria NextGEN. Hostingový súd; Akismet a kontaktný formulár 7 sú zadarmo.
 • Jeden z najobľúbenejšie prémiové doplnky je Visual Composer, s predajom viac ako 2 300 kusov každý týždeň.
 • Akismet je najsťahovanejší doplnok všetkých čias, s viac ako 82 miliónmi stiahnutí.
 • ostatné Najlepšie bezplatné doplnky sú Yoast SEO a JetPack, čo je základná štartovacia súprava pre začiatočníkov WP. Každý má viac ako 5 miliónov stiahnutí.
 • Akismet Anti-Spam zablokoval viac ako jeden bilión spamových komentárov a zastavil viac ako 23 miliárd pokusov o hackovanie. Hostiteľský súd
 • WordFence V marci 2019 bolo zablokovaných viac ako 4 952 346 311 útokov na webové stránky WP. Odrazuje 90 000 útokov každých 60 sekúnd.
 • Doplnok WooCommerce má 23 percent všetkých webových stránok elektronického obchodu a bol stiahnutý viac ako 30 miliónov krát.
 • najobľúbenejší doplnok na tvorbu stránok je spoločnosť Elementor s približne 430 000 stiahnutiami za týždeň.
 • Je tu nový Predvolená téma WP vydané ročne.
 • Existujú takmer 6 000 bezplatných tém v adresári WP.
 • dve najlepšie témy sú Divi a Genesis, každý s 10 percentami celkových webových stránok WP.
 • Najvyššia prémiová téma všetkých čias je Avada od témy Forest; má viac ako 450 000 nákupov.

Tip pre profesionálov: Jednou z najväčších zraniteľností webových stránok WP je použitie zastaraných doplnkov a tém. Inovujte svoje doplnky, nezabudnite nainštalovať bezpečnostné opravy okamžite a úplne odinštalujte staré, zastarané, nepoužité a nepodporované doplnky. Ich deaktivácia ich nezabezpečuje.

Tip pre profesionálov: Používajte iba doplnky od renomovaných vývojárov, ktoré boli testované a skontrolované.

Zabezpečenie WordPress

Aj keď sa nezúčastňujete na elektronickom obchode, bezpečnosť online je stále dôležitá. Toto sú čísla za bezpečnosťou webových stránok WP, dobré a zlé.

Tip pre profesionálov: Nikdy nepoužívajte predvolené heslo na žiadnej platforme.

Výber hostingovej platformy WordPress

Popularita WordPress spočíva nielen v jeho škálovateľnosti a všestrannosti, ale v skutočnosti, že je zadarmo a ľahko sa integruje do mnohých prostredí. Jediné náklady, ktoré vzniknú pri používaní WP, sú nákupy tém a doplnkov, registrácia domén a hosting. Spolu to môže bežať až 50 dolárov ročne. [30]

Mnoho hostingových balíkov vám poskytne registráciu domény ako súčasť služby a dokonca vám hodia e-mailové adresy špecifické pre danú doménu. Ak máte iba jednu webovú stránku, malo by stačiť výber rovnakého hostiteľa a registrátora domény. Ak však prevádzkujete webovú stránku s veľkým objemom alebo viac domén, môže byť lepšie oddeliť registračnú a hostiteľskú platformu.

Pri hľadaní najlepšie hostingové riešenie pre vaše webové stránky WP, vziať do úvahy toto:

 • Minimálne požiadavky. Akákoľvek hostiteľská platforma by mala podporovať minimálne požiadavky WP verzie PHP verzie 7.3 alebo vyššej, MySQL verzie 5.6 alebo vyššej alebo MariaDB verzie 10.1 a vyššej a mať podporu HTML.
 • škálovateľnosť. Chcete, aby bola k dispozícii maximálna možná rýchlosť a šírka pásma a aby ďalšie zdroje postačovali pre váš typ webových stránok, očakávanú návštevnosť a rast..
 • podpora. Zákaznícka podpora by mala byť prístupná 24/7 prostredníctvom rôznych metód.
 • uptime. Mnoho hostingových služieb zaručuje určité percento dostupnosti; 99+ percent je štandard, ale uistite sa, že ste dostali túto záruku písomne.

Ak prevádzkujete svoje webové stránky z počítača s operačným systémom Linux, je kompatibilný s PHP a MySQL. Hostingové platformy, ktoré podporujú OS Windows, sú kompatibilné s ASP, .NET, Microsoft Access a Microsoft SQL (MSSQL).

Záverečné myšlienky

Teraz, keď máte nejaké fakty na zálohovanie toho, čo mnohí z nás už vedia o výhodách WordPressu, môžete začať ešte dnes vytvorením ideálnej webovej stránky na publikovanie blogu, pobavenie publika alebo rozšírenie vášho online obchodu. Dbajte na to, aby ste venovali pozornosť aj upozorneniam týkajúcim sa zabezpečenia a SEO, aby ste zaistili, že vaše webové stránky a prevádzka sú chránené pred bežnými počítačovými hrozbami a či máte nastavený a maximalizovaný váš WP, aby ste zlepšili hodnotenie vyhľadávacieho nástroja a zobrazovanie obsahu..

[1] https://kinsta.com/wordpress-market-share/
[2] WinningWP
[3] https://themeforest.net/
[4] https://winithemes.com/blog/infographic-the-current-capacity-of-wordpress/
[5] https://w3techs.com/technologies/details/cm-wordpress/all/all
[6] https://digital.com/blog/wordpress-stats/
[7] https://99firms.com/blog/wordpress-statistics/
[8] http://www.wpblogington.com/data/wordpress-2015.php
[9] https://www.codeinwp.com/blog/wordpress-statistics/
[10] http://trends.builtwith.com/cms
[11] http://torquemag.io/13-surprising-wordpress-statistics/
[12] https://w3techs.com
[13] https://www.isitwp.com/interesting-wordpress-stats-facts/
[14] https://www.codeinwp.com/blog/wordpress-statistics/
[15] https://central.wordcamp.org/news/2016/03/30/wordcamps-in-2015/
[16] https://www.codeinwp.com/blog/mesmerizing-wordpress-stats/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector