Pochopenie umiestnenia v dátovom centre (Prečo je lepšie)

Koľko webov je na svete? Boli by ste prekvapení, keď zistíte, že existuje viac ako miliarda webových stránok? To znamená, že existuje jedna webová stránka pre každých osem ľudí.


To samozrejme neznamená, že všetky tieto webové stránky sú aktívne. to’Odhaduje sa, že iba asi 200 miliónov z nich sa aktívne využíva. Medzi nimi sú stovky miliónov existujúcich názvov hostiteľov.

Ak existujú stovky miliónov webových stránok, všetky potrebujú poskytovateľ hostingu. Odhaduje sa, že v súčasnosti existujú stovky av závislosti od toho, koho požiadate, tisíce poskytovateľov hostingu a servery po celej planéte.

Majitelia malých podnikov a jednotlivci, ktorí majú svoje vlastné webové stránky, používajú týchto poskytovateľov hostenia už roky. Pre týchto jednotlivcov sa obťažovanie so zriadením vlastného hostingu nestojí za to. Off-site hosting je tam, kde je pre nich.

U veľkých spoločností je situácia iná. Mnoho väčších spoločností sa rozhodlo ponechať si svoje webové stránky’s servery na mieste. Alebo môžu použiť súkromné ​​dátové centrá. Mnohé sú migrácia ich výpočtov do cloudu. To viedlo k výbuchu v počte dátových centier, ktoré existujú po celom svete. Každé nové dátové centrum je väčšie ako to, ktoré mu predchádzalo.

V súčasnosti existuje po celom svete takmer 500 hyperscale dátových centier. Patria sem dátové centrá, ktoré používajú Facebook, Amazon, Google, Alibaba a Baidu.

Okrem toho existujú dátové centrá rôznych veľkostí, ktoré presahujú 8,6 milióna.

V čase písania tohto článku tvoria veľké dátové centrá viac ako 70 percent výstavby dátových centier poskytovateľa služieb, pokiaľ ide o vesmír po celom svete..

Tieto dátové centrá majú obrovský vplyv na životy bežných ľudí. Z tohto dôvodu je pochopiteľné, že mnohí sa pýtali, kde sa nachádzajú tieto veľké dátové centrá.

Kde sa nachádzajú veľké dátové centrá na svete?

Môže byť ťažké porovnávať veľkosť rôznych dátových centier po celom svete. Dôvodom je skutočnosť, že niektoré dátové centrá sú iba budovy, ktoré obsahujú veľa serverov. Iní majú vybavenie vrátane konvenčných priestorov, kancelárií a dokonca aj obytných priestorov.

Keď budete držať krok s novinkami v dátových centrách, zdá sa, že každý mesiac sa oznamuje nový projekt. Zdá sa, že spoločnosti si navzájom konkurujú vytváraním dátových centier, ktoré sú väčšie a lepšie ako tie, ktoré prišli pred nimi. Keď sa pozriete na dátové centrá rozmiestnené na mape, jasne vidíte, koľko úsilia a finančných prostriedkov sa investuje do ich tvorby..

Konkurujú byť najväčšími

Keď sa pozriete na plány niektorých z dátových centier, ktoré sa chystajú prísť online v najbližších rokoch, nemôžete si pomôcť, ale budete ohromení tým, ako tieto nové centrá zakrpatia mega centrá, ktoré boli vybudované v posledných niekoľkých rokoch..

Boli časy, keď sa zariadenia ako The Lakeside Technology Center nachádzajúce sa v Chicagu, Illinois alebo Switch’Zariadenie SUPERNAP v Las Vegas bolo považované za najväčšie dátové centrá na svete, z ktorých každé malo okolo 1 000 000 stôp2..

Najbližšími konkurentmi boli dátové centrá, ktoré mali niekde medzi 400 000 a 600 000 st. nechať’Keď sa tieto dátové centrá otvoria, nie sú sami sebou, považovali sa za príšerky. Ako sa veci zmenili. Teraz je dátové centrum s rozlohou 1 000 000 stôp sotva na mape. Projekty dátových centier, ktoré sa v súčasnosti stavajú, zahŕňajú viacúčelové areály s miliónmi štvorcových záberov. Boli navrhnuté s ohľadom na flexibilitu. Cieľom je byť schopný ďalej rozvíjať dátové centrum na základe aktuálneho dopytu.

Len premýšľajte o Čínske telekomunikačné dátové centrum. Centrum sa nachádza v informačnom parku Inner Mongolia. V čase písania tohto článku ide o najväčšie dátové centrum na svete. Zahŕňa pôsobivých 10 700 000 ft.². Je domovom počítačového zoznamovacieho centra, call centier, kancelárií, obytných priestorov pre zamestnancov a skladov. Toto je drahé dátové centrum. Stavba sa predpokladá, že stála viac ako 3 miliardy dolárov. Vezmite teda toto technologické centrum Lakeside.

Svetové dátové centrum Vortex

Ulička dátového centra v Loudoun County, VA sa považuje za Data Ctr., Vortex. K tomu prispelo množstvo faktorov, vrátane infraštruktúry v oblasti, umiestnenia oblasti a stimulov, ktoré stanovili vládni úradníci..

svetové dátové centrum

Loudounský úrad pre hospodársky rozvoj pri diskusii o relevantnosti svojho kraja uviedol, že cez Loudoun preteká viac ako 70% internetového prenosu po celom svete.’s dátových centier na dennej báze.

Keď to prvýkrát počujete, môže to znieť trochu prehnane, kým si neuvedomíte, že spotrebitelia hyper mega údajov vrátane Facebooku, Amazonu a Microsoftu vlastnia alebo prenajímajú nehnuteľnosť v tejto zóne. Okrem týchto tvorov existuje v tejto oblasti aj 3 000 ďalších technologických spoločností, ktoré si prenajímajú alebo vlastnia priestor.

Firemné centrum DuPont Fabros Ashburn, ako aj Areál digitálnej nehnuteľnosti Ashburn, sú pár veľkých zariadení, ktoré volajú okres Loudoun. V tejto oblasti je viac ako 60 zariadení, ktoré zaberajú milióny štvorcových stôp vesmíru. Tento počet sa každým dňom zvyšuje.

Vo Vnútornom Mongolsku sa deje niečo podobné. Čína využíva chladné počasie, dostatok zrážok a ďalšie jedinečné vlastnosti tejto oblasti a vytvára mega centrá, ktoré sú milióny metrov štvorcových..

Samozrejme, ako už bolo spomenuté v dátovom centre China Telecom, nie všetky priestory v týchto dátových centrách sa používajú na servery. Časť priestoru sa využíva na bývanie, kancelárie, chladiarenské zariadenia, obchodné služby a takmer všetko, čo môžu počítače urobiť. Čína je na druhom mieste, ale má pred sebou dlhú cestu, kým sa priblíži k USA.

USA v súčasnosti hostí polovicu sveta’s 100 000 najnavštevovanejších webových stránok. Čína a Nemecko sú hostiteľmi asi 5 000 najlepších webov. Phoenix, Arizona je najobľúbenejšie mesto najpopulárnejších webových stránok. Jedným z dôvodov je skutočnosť, že webhostingový gigant GoDaddy, spolu s Cyrus One a Digital Realty Trust, robia svoj domov vo Phoenixe v Arizone..

Je to všetko o polohe

Vybudovanie veľkých dátových centier je náročné a údržba je náročná. Vytvárajú veľa energie a tepla, takže potrebujú zložité chladiace systémy, ako aj zložité sieťové systémy. Mnoho dátových centier využíva rovnaké množstvo energie, aké potrebuje mesto strednej veľkosti.

Je zrejmé, že z dôvodu veľkého množstva bezpečných údajov, ktoré tieto dátové centrá uchovávajú, musia byť bezpečné a spoľahlivé. Zároveň musia byť dostatočne flexibilní, aby sa mohli meniť podľa potrieb svojich zákazníkov. Pri výbere správneho umiestnenia veľkého dátového centra musia spoločnosti zvážiť náklady na elektrinu, koľko bude stáť krajina a ako ďaleko budú musieť údaje prejsť, aby sa dostali tam, kam treba ísť..

Pri úvahách o rýchlostiach prenosu údajov a umiestnení dátového centra musia spoločnosti zvážiť používateľov, ktorým budú poskytovať služby. Napríklad burza v New Yorku vyžaduje rýchlosti prenosu údajov v milisekundách. Aby bolo možné túto službu poskytovať, musí byť dátové centrum čo najbližšie k jednotlivcom, ktorým poskytuje služby. V prípade burzy v New Yorku musí byť do 50 míľ.

Normálni ľudia nepožadujú rýchlosť prenosu dát kdekoľvek blízko tohto rýchlostí. Väčšina ľudí si dobre poradí s rýchlosťou prenosu údajov meranou zlomkami sekundy. Napríklad, keď hovoríme o zariadení Supernap spoločnosti Switch v Las Vegas, hovoríme o zariadení, ktoré je od Las Vegas vzdialené 270 kilometrov. Dáta je možné prenášať z dátového centra do Las Vegas za sedem ms.

Facebook zaujal nový prístup vybudovaním dátového centra na okraji polárneho kruhu v severnom Švédsku. Toto umiestnenie umožňuje Facebooku využívať vodné generátory na napájanie svojich serverov. Sú schopní použiť arktický vzduch na ochladenie svojich serverov. Vďaka tomu je server Facebooku v polárnom kruhu energeticky efektívny.

Nasledujú ďalší vývojári dátových centier. Hľadajú spôsoby, ako využívať zelenú energiu na zníženie vplyvu svojich dátových centier na životné prostredie a zároveň na zníženie nákladov na ich prevádzku..

Meteorický rast internetu

Ak čítate priemernou rýchlosťou, od času, keď ste začali čítať tento článok, až do súčasnosti, bolo vytvorených viac ako 1200 webových stránok. Podčiarkuje to veľký dopad, ktorý má webová sieť. Dátové centrá s rozlohou 2 000 000 ft2 sa čoskoro nebudú zaradené do najväčších svetových dátových centier. Pravdepodobne uvidíme väčší dôraz kladený na infraštruktúru ako službu, ako aj na platformu ako službu. Tieto dve technológie spolu so softvérom ako službou robia z dátových centier životnú silu podnikania.

Veľkú úlohu v tom zohráva aj trh s koncertmi. Existuje toľko ľudí, ktorí zarábajú peniaze z internetu. Teraz je pre vás dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby ste mohli identifikovať najlepšieho hostiteľa webových stránok, dozvedieť sa, ako funguje ich infraštruktúra a ubezpečili sa, že merajú podľa vašich potrieb.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map