Čo je to Bullet-Proof Hosting?

Zatiaľ čo termín “nepriestrelné” môže to vyzerať ako dobrá vec, v skutočnosti to tak nie je. Ľudia v oblasti bezpečnosti vo webovom priemysle používajú tento názov na označenie hostingových služieb, ktoré sú laxné, pokiaľ ide o to, čo umožňujú svojim zákazníkom nahrávať a distribuovať na svoje webové stránky..


Dôveryhodnejší poskytovatelia webhostingu majú zvyčajne prísne pokyny a dlhý zoznam pravidiel, ktoré určujú, čo ich zákazníci môžu a nemôžu umiestniť na svoje stránky..

Okrem toho by väčšina spoločností poskytujúcich webhosting vedome neuvádzala hackerov a škodlivé organizácie, ktoré majú v úmysle porušiť zákony alebo kradnúť údaje a peniaze. Nepriestrelní hostitelia, hrdí však na poskytovanie bezpečného útočiska týmto zločincom.

Čo sa deje na hostiteľských serveroch nepriestrelných?

Často sú títo weboví hostitelia nepriestrelní nájdené v krajinách, ktoré majú miernejšie vymáhanie práva počítačovej kriminality. Toto poskytuje úrodnú pôdu pre tieňové organizácie a hackerov, keď vedia, že “don’Nepýtam sa, don’t povedať” prístup hostiteľa im umožňuje pracovať beztrestne a bez stíhania za krádež údajov, úplatkárstvo, nezákonné obchodovanie a vydieranie.

Zdroj: McAfee / CSIS 2018

Hlavným cieľom nepriestrelného hostiteľa je zostať online a držať svojho klienta’s údaje a poverenia sú bezpečné aj keď sa na ne obrátia orgány činné v trestnom konaní. Toto je skutočne miesto, kde sa tento pojem používa “nepriestrelné” pochádza z toho, ako sa prezentujú ako nezničiteľné.

vy’Pravdepodobne ste počuli o útokoch na robot, ransomware, škodlivom softvéri a útokoch typu phishing. Čo možno neviete, ak existuje podzemná sieť, ktorá týchto hackerov podporuje, podporuje a hostuje. Nastavenie týchto nepriestrelných hostiteľov je nakonfigurované podobne ako legitímne hostiteľské spoločnosti, sú však veľmi zhovievavé s tým, čo umožňujú hosťovať na svojich serveroch..

Hostitelia odolní voči guľkám využívajú laxné zákony v rôznych krajinách na preskakovanie systému a profitovanie zo základných nezákonných aktivít hackerov, ktorých hosťujú..

Tieto nekalé organizácie so svojimi laxnými pravidlami a predpokladanou ochranou pred vymáhaním práva sú živnou pôdou pre všetko, čo je o internete škaredé. Hostia hackerov, zločincov a nezákonný obsah. Tu’Je to len ochutnávka toho, čo by ste našli na nepriestrelnom hostiteľovi’s servery.

malware

Hackeri potrebujú domov pre svoje najziskovejšie nástroje a medzi ne patrí predovšetkým malware, ktorý im pomáha útočiť na počítače a webové stránky. Hackeri používajú malware poškodené údaje, prevziať používateľské počítače, vyvolať výkupné a hackovať stránky prostredníctvom slabín softvéru. Phishing je vynikajúci príklad techniky hackerstva, ktorá pomáha pri vstupe škodlivého softvéru do počítača.

Webové stránky čierneho trhu

Akákoľvek webová stránka, ktorá propaguje nezákonné správanie alebo nezákonné obchodovanie s údajmi, pašovaným alebo ukradnutým tovarom, je pravdepodobne hostená serverom nepriestrelných. Tieto stránky sú hostiteľom nezákonných hazardných hier, detskej pornografie, sietí obchodovania s ľuďmi, teroristov, hackerských zdrojov, odcudzených údajov o kreditných kartách, drog, falošných pasov a mnohých ďalších materiálov a aktivít na čiernom trhu. Ak môžete pomenovať nezákonnú alebo nezákonnú činnosť, pravdepodobne sa uskutoční na jednom z týchto serverov.

Siete Bot

Boti sú ďalším nástrojom hackerov, ktorí sa používajú na útoky na webové servery v schémach odmietnutia služby (DDoS), kde boli stovky, tisíce alebo dokonca milióny vzdialených počítačov, ktoré boli kompromitované a v podstate sa nevedomky zmenili na “topánok” malware sa používa na zlyhanie stránok. Toto je ďalší obľúbený nástroj hackerov, ktorí často zlyhávajú webové stránky a stoja maloobchodníkov, podniky a organizácie, ktoré stoja milióny stratených príjmov alebo prenosov.

Poznanie je moc

Aj keď by mohlo byť dosť ľahké vyhnúť sa použitiu nepriestrelnej hosťovacej služby iba výberom dobre známeho dobre prehodnoteného webového servera, ktorý neodstraňuje ani neznižuje potrebu zvýšených bezpečnostných opatrení. To tiež neznamená, že hackeri jednajúci prostredníctvom nepriestrelných hostiteľov zmiznú. Podniknutie krokov a bezpečnostných opatrení pomôže sprísniť bezpečnosť a zaistiť bezpečnosť webových stránok v deň a veku, keď sa zdá, že útoky prichádzajú zo všetkých strán..

Najlepším spôsobom, ako bojovať proti hackerom a nepriestrelným hosťom, je odstrániť vaše webové stránky ako cieľ a zabezpečiť ich čo najbezpečnejšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector