Kompletný sprievodca SSL

ssl certifikátyAk ste nikdy nevenovali veľkú pozornosť Technológia SSL (Secure Sockets Layer) predtým, možno by to bol čas, aby ste sa dostali z reflexu roubíka na ďalšiu technickú skratku.


Ak z iného dôvodu, ako je Google, označí váš web ako nebezpečný do konca roku 2018, ak tak urobíte’mať túto úroveň šifrovania zabezpečenia nainštalovaný.

Problém pre priemerného online podnikateľa alebo obchodníka je ten, že robí vážne porovnávacie nákupy SSL a SSL poskytovatelia webhostingu Vyzerá to, že je to také zábavné ako rozbiť palec trikrát po sebe kladivom.

Tu sú dve bežné otázky:

 • Aký typ certifikátu SSL by som mal získať?
 • Sú slobodní v poriadku?

Nebojte sa, láskavý čitateľ, my’Odpoviem na toto všetko a ešte viac na ceste, aby sme vám poskytli takmer všetko, čo potrebujete vedieť o certifikátoch SSL a takmer nič, čo nemáte’t. že’s naším dlhoročným spôsobom, ako to môžeme povedať’Pokúsim sa držať dôležitých vecí.

Čo je to certifikát SSL?

ssl certifikát

Toto nie je’t druh certifikátu, ktorý zavesíte na stenu v práci pre dobre vykonanú prácu.

Tento druh certifikátu si prečíta iba počítač a server, keď odovzdávajú údaje tam a späť. Pridáva úroveň šifrovanie to znamená, že informácie, ktoré sa pohybujú medzi dvoma bodmi tam na internete, sú chránené pred zvedavými očami.

Vizualizujte nákup z Amazonu. Ešte lepšie je, keď do svojho prehliadača napíšete webovú adresu Amazon.com a vyhľadáte ju v ľavom hornom rohu stránky na paneli s adresou URL.

Mali by ste vidieť slovo ‘ZABEZPEČIŤ’ zelenou farbou a adresu, ktorá začína na HTTPS.

To navyše ‘S’ znamená, že na tomto webe je zavedená a funkčná technológia SSL, ktorá sa odzrkadľuje na pozadí ochráňte číslo svojej kreditnej karty a identifikácia osobných údajov od kohokoľvek, kto by mohol byť v oblasti krádeže údajov.

Ak pristaneš na webovej stránke, ktorá nemá’nemám slovo ‘ZABEZPEČIŤ’ alebo an ‘S’ po HTTP by ste mali premyslieť dlho a tvrdo predtým, ako zadáte akýkoľvek typ informácií do akýchkoľvek formulárov, ktoré tam nájdete. Spoločnosť Google nakoniec príde k označeniu všetkých takýchto webových stránok červenou značkou ‘NEBEZPEČNÉ’ pokiaľ jeho vlastník nenainštaluje platný certifikát SSL.

Výhody SSL – okrem zjavného

Jednou z očividných výhod použitia certifikátu SSL na vašom webe je to, že zákazníci nezískajú svoje číslo kreditnej karty. Jéj! Tí, ktorí zhromažďujú informácie o kreditných kartách na webovej stránke, vyžaduje organizácia priemyselného strážneho psa známa ako Priemysel platobných kariet (PCI) mať platné osvedčenie ihneď, ak nie skôr.

Nemalo by byť prekvapujúce, keď si myslíme, že veľké červené tlačidlo „NOT SECURE“ v hornej časti vášho webu neurobí veľa pre to, aby upokojilo návštevníkov, pokiaľ ide o druh zážitku, ktorý môžu očakávať. Chcete, aby sa cítili v teple, pohodlí a bezpečí pred neoprávneným získavaním údajov a inými škodlivými typmi nesprávneho správania hackerov.

V neposlednom rade, aj keď Google sa nepresťahoval Aby sme úplne rozložili podvod na webových stránkach, ktoré nie sú SSL, vyhľadávač gigant dáva SEO podpora pre tých, ktorí už sú v súlade so SSL. V ťažkej hre zabezpečenia zoznamu na prvej stránke pre najziskovejšie kľúčové slová by ste mali využiť všetky dostupné výhody..

Aký typ certifikátu SSL potrebujete?

Pretože nič spoločné s počítačmi alebo internetom nemôže byť nikdy jednoduché, mali by ste si byť vedomí toho, že keď sa vydáte na cestu dodržiavania SSL, existujú tri rôzne typy certifikátov SSL.

Overená doména

Tento typ certifikátu SSL, ktorý sa bežne označuje ako „nízka záruka“, vyžaduje veľmi základnú úroveň zabezpečenia, pri ktorej vydavateľ certifikátu zvyčajne kontroluje iba záznam WHOIS, aby sa ubezpečil, že osoba, ktorá žiada o certifikát, skutočne vlastní webovú stránku..

Toto je najlacnejší druh dodržiavania SSL a obvykle sa vydáva okamžite po aplikácii. Návštevník, ktorý sa tejto veci venuje, osvedčenie o nízkej vierohodnosti neposkytuje nič iné ako dôkazy o tom, že prešiel návrhmi na zabezpečenie webovej stránky. Toto je aróma SSL, ktorú väčšina ľudí dostane tým, kto nie je online, aby zarobil peniaze. Hovoríme o blogeroch zaoberajúcich sa záujmami atď.

Organizácia bola overená

Aj keď je proces prijímania tohto druhu certifikátu podobný procesu spojenému s overením platnosti domény, zhromažďuje sa viac informácií, čo je dôvod tieto certifikáty sa označujú ako certifikáty vysokej istoty. Okrem validácie domény musí spoločnosť poskytnúť dokumentáciu týkajúcu sa identity, konkrétne:

 • názov
 • veľkomesto
 • Štát
 • Krajina

Dodatočné zabezpečenie, ktoré organizácia potvrdzuje certifikátom SSL, poskytuje potenciálnym návštevníkom webových stránok viac, ako len vynahradí dlhší čas spracovania (niekoľko dní) a dodatočné náklady. Ak vlastníte firmu alebo spoločnosť s webovou stránkou, je to požadovaný certifikát.

Rozšírené potvrdenie platnosti

Ako nové dieťa v bloku vyžaduje rozšírený overovací certifikát všetko, čo je súčasťou procesu overovania organizácie, a ešte trochu viac.

V zásade musíte dokázať nielen to, že máte legitímne meno a adresu, ale aj to, že ste skutočnou spoločnosťou, ktorá sleduje obchodné ciele..

Získanie tohto typu certifikátu – označeného zeleným zámkom v paneli s adresou URL – môže trvať až niekoľko týždňov, ale ak’v oblasti elektronického obchodu, don’t obťažovať s ostatnými dvoma. Získajte tento!

Záverečné myšlienky

Radi by sme sa zamerali na myšlienku certifikáty SSL zadarmo skôr ako skončíme. Problém s tým, čo nájdete online, je ten, že entita, ktorá za ním stojí, môže spustiť gamut z toho, že ide o špinavého a škodlivého obchodníka so škodlivým softvérom, ktorý sa snaží iba o chlapa alebo dievča, ktorý sa snaží obrátiť dolár. Pointa je, že Google nie je veľký fanúšik bezplatných certifikátov a pravdepodobne vydá varovnú správu návštevníkovi vašich webových stránok, ktorá im ponúka dve možnosti:

 • “Aj tak pokračovať.”
 • „Späť do bezpečia“

Viac ako niekoľko si vyberie druhú možnosť a to nie je dobré pre podnikanie. Keď príde čas, aby sa guma stretla s cestou, je potrebné zvážiť jednu vec. Stojí 5 až 10 dolárov mesačne, aby ste získali legitímny certifikát v hodnote zvýšeného predaja, ktorý pravdepodobne zarobíte? Budeme sa divoko hádať a povieme: „Heck, áno!“

Niekoľko legitímnych predajcov certifikátov SSL, ktorí vám pomôžu začať: GeoTrust, DigiCert, Symantec a všadeprítomný GoDaddy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector