Ako zálohovať web

zálohovanie webových stránokMnoho z najlepších webových stránok a online firiem má tisíce hodín úsilia vyťažených do svojich návrhov, obsahu a optimalizácie vyhľadávacích nástrojov.


oni’umeleckých diel a lásky a predstavujú mnoho ekonomických výstupov a príjmov pre mnohých odborníkov na internete.

to’Nie je potrebné povedať, že správne vytvorená a optimalizovaná webová stránka je podobná fyzickému umiestneniu firmy alebo kancelárii.

Ale rovnako ako skutočná budova je riziko, že váš web, do ktorého vynaložíte veľké úsilie, spálené. Iba namiesto toho, aby skutočne došlo k požiaru, môže byť vaša webová stránka vymazaná z webu, ak dôjde k zlyhaniu servera alebo ak sa na vašu webovú stránku a jej kritické údaje zameriava nebezpečný počítačový útok..

V žiadnom momente, po celú dobu a energiu, ktorú vložíte prispôsobenie WordPress može byť zmizol kvôli jednému zlému dňu.

Webové stránky s jednou výhodou, že fyzické miesta ich nemajú; môžete si ľahko vytvoriť rovnaké kópie svojich webových stránok a uložiť ich niekde inde na daždivý deň. V prípade neočakávaného zlyhania vášho webu môžete túto kópiu použiť na výmenu svojho webu v priebehu niekoľkých minút alebo hodín. Dnes nechajme’Pozrite sa, ako si môžete zálohovať svoje webové stránky, v ktorých metódach môže byť pre vás to pravé.

Ako často by mali byť vaše stránky zálohované?


ako často by ste mali zálohovať svoje webové stránkyOdporúčame vám pravidelne zálohovať vaše webové stránky, aj keď presná definícia tohto slova sa bude líšiť v závislosti od používateľa.

Zmyslom akejkoľvek zálohy webovej stránky je zabrániť obnove stránky z kópie alebo iterácie, ktorá je stará niekoľko rokov.

Možno však nebudete chcieť každý deň vynaložiť usilovné úsilie na zálohovanie svojich webových stránok, najmä ak to neurobíte’t k nemu často pridávať nový obsah.

Mnoho majiteľov webových stránok má aj iné zamestnania, ktoré sa musia venovať, aby sa zabezpečilo hladké fungovanie ich stránok.

Za týmto účelom, zálohy webových stránok, ktoré sú staré niekoľko týždňov, sú pravdepodobne najlepšou stávkou. To vám umožní obnoviť väčšinu nastavení a obsahu, aj keď’Od tej doby som aktualizoval veci a bráni vám tak opraviť veľa softvéru alebo doplnkov’Je nepravdepodobné, že by sa všetky aktualizovali v časovom období.

Raz za mesiac je ďalším dobrým meradlom a umožňuje vám naplánovať zálohovanie na bežný deň a začleniť ho do existujúceho plánu údržby webových stránok..

Prečo by ste mali VŽDY zálohovať svoje stránky


bezpečné-webové stránky-backupZálohovanie vašich webových stránok je jednou z najväčších zodpovedností, ktoré máte za svoje online podnikanie alebo značku.

Strata všetkých údajov na vašom webe môže byť absolútne drvivou porážkou a vďaka niekoľkým metrikám vás môže vrátiť o niekoľko dní alebo týždňov späť..

# 1 Strata SEO a návštevníckej základne

Pre začiatočníkov môže zlyhanie zálohovania vašich webových stránok dokonca spočiatku viesť k strate času a energie, ktorú vložíte do jeho návrhu, obsahu a optimalizácie vyhľadávacích nástrojov..

Čím dlhšie prevádzkujete web a čím je komplexnejší, tým viac strácate v prípade zlyhania serverov a všetko bude vymazané. Zálohovanie vašich webových stránok vám zabráni, aby ste museli zažiť túto úplnú katastrofu.

Trvá to dlho, kým sa stránka uvedie do prevádzky, nehovoriac o tom, že je vhodná pre návštevníkov a optimalizovaná pre hodnotenie Google. to’Je to tiež neuveriteľne demoralizujúce teraz všetka vaša tvrdá práca zničená v jedinom okamihu, ak nemáte’t mať aktuálnu zálohu svojho webu.

# 2 Výdavky Veľa peňazí na prestavbu

komíny na peniazeAlternatívou je vytvorenie vašej webovej stránky znova od začiatku. To stojí čas, peniaze a duševné zdravie.

Ak prevádzkujete akýkoľvek druh online obchodu alebo ak zo svojej prevádzky na webe robíte akýkoľvek významný príjem, stratíte značný príjem, keď bude váš web nefunkčný.

Pamätajte, že ak nezálohujete svoje webové stránky, musíte všetko začnite od nuly a znova postavte všetky jeho prvky od základov.

To znamená, že’Budem musieť stráviť niekoľko týždňov alebo mesiacov, aby nedostal príjem, ktorý by ste normálne získali od svojich bežných návštevníkov. Ešte horšie je, že budete musieť stráviť viac času aj po tom, ako bude web opäť funkčný, a znovu vybudovať rovnakú základňu návštevníkov, akú ste si užili. Ľudia majú krátke rozpätie pozornosti a mnohí návštevníci, ktorí by na vašich stránkach mohli byť pravidelne, sa nezastavia znova, pokiaľ si ich znova nezaobídete..

Vedľajšou poznámkou je, že táto strata výnosov tiež sťažuje opätovné zostavenie vašich webových stránok. vy’Musím prísť s financovaním všetkého úsilia o obnovu z iného zdroja. V prípade akejkoľvek webovej stránky online obchodu alebo elektronického obchodu to môže znamenať bankrot.

# 3 Čas prešiel odtokom

Tretia a posledná veľká strata, ak nie’Zálohujte svoje webové stránky čas. Viac ako peniaze tu musíte minúť na prestavbu stránok’Nakoniec budem musieť opakovať roky’ stojí za to, ak máte dostatočne veľkú a komplexnú stránku. Po celú dobu, ktorú by ste mali tráviť iteráciou a inováciou na svojej existujúcej architektúre a obsahu stránok, sa teraz musí stráviť prestavba základov..

V konečnom dôsledku zálohovanie vašich stránok nie je’t len ​​nevyhnutnosť; to’zdravý rozum, akonáhle zvážite všetky možné nevýhody, ktoré sa vyskytnú súčasne, ak tak neurobíte. tam’to nie je ospravedlnenie pre zálohovanie vašich webových stránok, najmä ak nemáte’Nemáte webhostingovú spoločnosť, ktorá za vás pravidelne podporuje vaše stránky.

Ako zálohovať vaše webové stránky

Aj keď existuje veľa webových hostiteľov, ktorí pravidelne zálohujú webové stránky pre svojich klientov, toto nie je’To znamená, že by si nemal’brať veci do vlastných rúk.

Aj keď dôverujete hostiteľskej spoločnosti, v najhoršom prípade by sme vám odporúčali vykonať niekoľko manuálnych záloh. to’Je to ako staré príslovie: ak chcete niečo urobiť dobre, urobte to sami.

Zálohovanie vlastnej webovej stránky vám navyše poskytuje ďalšiu flexibilitu pri obnove. Vyhral si’nemusíte sa obrátiť na svoju hostingovú spoločnosť so zálohovým súborom ani v prípade, že si vyberiete svoju hostingovú spoločnosť, nebudú ju schopní držať nad hlavou..

súvisiace: Najlepšie webhosting pre Austráliu

Vlastné zálohovanie vašich webových stránok znamená, že môžete veci uviesť do prevádzky s čo najmenšími prestojmi, čo môže byť rozhodujúce, ak máte online obchod s pravidelnou návštevníckou základňou..

Navyše, veľa poskytovateľov webhostingu don’t proaktívne spúšťajte malware alebo vírusy na vašom webe. Zálohovanie po ruke môže byť najlepším spôsobom ochrany vášho webu pred škodlivými hackermi alebo kybernetickými útokmi.

Celkovo vzaté, don’• Znížte pokoj, ktorý vám môže poskytnúť zálohovanie vašich webových stránok.

Existuje veľa rôznych spôsobov, ako môžete svoj web zálohovať; nechať’rozdeľujte každú z nich jednu po druhej.

1. Použite službu online zálohovania

záložné súbory a priečinky

Jedným z najpohodlnejších dostupných riešení na zálohovanie webových stránok je použitie služby alebo spoločnosti na zálohovanie online.

Ako už názov napovedá, tieto spoločnosti za vás zálohujú váš web poskytnutím online verzie, ktorú si potom môžete stiahnuť a podľa potreby preformátovať. Ber to ako Dropbox, ale pre tvoju stránku!

Webové stránky samozrejme neexistujú’t iba zbierky súborov. Z tohto dôvodu online zálohovacie služby zohľadňujú všetky tieto faktory a umožňujú vám zálohovať celú svoju webovú stránku na preformátovanie a opätovné spustenie, kedykoľvek je to potrebné..

Online zálohovacie služby sa prihlasujú na vaše webové stránky a jednotlivo zálohujú každý prvok webovej stránky a súbor. K tomu dôjde automaticky na pozadí a nie’t nevyhnutne neovplyvní čas spustenia webových stránok alebo čas načítania vašich návštevníkov. Softvér na zálohovanie webových stránok môžete tiež často nakonfigurovať podľa svojich predstáv, dokonca ho nastaviť tak, aby sa spúšťal automaticky v určitých časových obdobiach, ako sme diskutovali vyššie..

to’je ľahko ovládateľný a ľahko oceniteľný vďaka svojej hands-off povahe. to’je toho veľa je ľahšie začleniť službu online zálohovania, než je to, že sami zálohujete každý súbor alebo riadok kódu sami. Tieto riešenia pre zálohovanie sú efektívne a dokonca sa dodávajú so správnym úložiskom, takže nemusíte’Nemusíte vymýšľať organizáciu súborov sami.

Ešte lepšia je skutočnosť, že ide o online služby ty nie’Nemusíte sa obávať údržby kvôli fyzickej ochrane vášho zariadenia na ukladanie údajov. Vyhral si’netreba sa obávať, že niekde uložíte externý pevný disk alebo zabráni jeho rozbitiu v garáži. to’Všetky sú umiestnené online a uložené na vzdialenom serveri alebo uložené v cloude.

Mnoho z najlepších online služieb zálohovania webových stránok tiež prísť rozšírené bezpečnostné protokoly. Tým sa zabráni každému, kto má na vašej webovej stránke protistranu, aby zacieľovala na vaše stránky, keď je najzraniteľnejšia a poškodila súbory v nej. Väčšina služieb používa na ochranu vašich súborov viac vrstiev zabezpečenia a môže dokonca obsahovať redundantné servery; inými slovami, uchovávajú viac kópií súborov z vašich webových stránok pre prípad, že by sa jedna z kópií pokazila.

Ale zďaleka najväčšou výhodou použitia online zálohovacej služby je to to vám umožní uviesť vaše stránky do prevádzky rýchlejšie ako ktorákoľvek iná metóda. Môžete obnoviť svoju webovú stránku na svoju predchádzajúcu verziu takmer okamžite, čo môže byť zásadnou nevyhnutnosťou, ak spustíte obchod s elektronickým obchodom a môže’t dovoliť stratiť akýkoľvek príjem.

Služby zálohovania webových stránok samozrejme platia opakujúce sa poplatky, aby mohli využívať všetky svoje vynikajúce vlastnosti a bezpečnosť. Možno to budete môcť zahrnúť do svojho mesačného rozpočtu na údržbu. Ešte lepšie je, že mnohí vynikajúci poskytovatelia webhostingu zahŕňajú záložné služby ako výhody alebo funkcie pre niektoré zo svojich predplatných balíkov.

Jedna z najpopulárnejších online služieb zálohovania webu, CodeGuard, je súčasťou niekoľkých poskytovateľov hostingu’ predplatné balíčky.

2. Manuálne zálohovanie

ftp-file-transfer-protocolAk ty’viac praktickej osoby a nie’Ak nechcete mať akékoľvek šance s niekým iným, môžete si každý súbor na svojej webovej stránke zálohovať ručne priamo na miestny počítač.

Potom môžete vziať tieto súbory a ukladajte ich navonok niekde inde kvôli zvýšenej bezpečnosti. To môže byť obzvlášť atraktívne, ak máte na svojej stránke nejaké citlivé informácie a chcete sa ubezpečiť, že sa nikto nedostane do rúk týchto údajov.

Keď sa však spoliehate na možnosť manuálneho zálohovania, čelíte viacerým nevýhodám. vy’Musíte si pamätať, že musíte svoje stránky zálohovať manuálne a znova (čo je dôvod, prečo dôrazne odporúčame metódu raz mesačne). Ak potrebujete zálohovať obzvlášť veľkú webovú stránku, môže to trvať dlho..

Ďalej ste vyhrali’t byť schopný sťahovať súbory, ktoré sa menia jednotlivo; vy’V podstate je potrebné znova prevziať celú vec znova a znova, čo vás bude stáť veľa času.

Potom tam’s potenciálom ľudskej chyby. Odporúčame vám vykonať manuálnu metódu zálohovania iba v prípade, že ste v oblasti údržby počítača nesmierne úspešní a dokážete logicky udržiavať a organizovať uložené súbory pre ľahké vyhľadávanie..

So všetkým, čo už bolo povedané, nechajme’Prejdite na to, ako môžete manuálne zálohovať svoje webové stránky.

za prvé, vytvorte si FTP účet. K tomu sa zvyčajne dostanete prostredníctvom hlavného panela cPanel, hoci iné GUI môžu mať svoje vlastné portály. Potom môžete nainštalovať klienta FTP, ktorý vám poskytne rozhranie, ktoré potrebujete na ponorenie sa hlboko do súborov webových stránok.

Bez ohľadu na presného klienta FTP, ktorý používate (FileZilla je bežná voľba a ktorú by sme odporučili), vy’V FTP klientovi zadáte IP adresu svojej webovej stránky a vytvoríte pripojenie k svojej webovej stránke. vy’Budete mať možnosť zobraziť svoje miestne súbory a priečinky, ako aj súbory a priečinky na vašom webe.

Potom budete vytvoriť cieľový priečinok aby ste si vytvorili zálohu. to’Je to dobrý nápad pomenovať niečo logické a ľahko dostupné pre organizačné účely.

V tomto okamihu môžete všetky súbory presúvať myšou tak, že na ne kliknete a presuniete ich do adresára’som vytvoril. Sťahovanie sa začne okamžite, hoci to môže chvíľu trvať. Po dokončení sťahovania môžete tieto súbory zobrať kamkoľvek a dokonca ich presunúť na ďalší pevný disk.

3. Zálohovanie databázy

phpmyadminAk však spustíte a Webové stránky WordPress, alebo akúkoľvek webovú stránku, ktorá má databázu’Okrem súborov budete potrebovať aj zálohu tohto obsahu.

Môžete to urobiť tak, že nájdete prihlasovacie tlačidlo cPanel; toto bude umiestnené buď na samotnom prístrojovom paneli cPanel, alebo na webovej stránke vášho poskytovateľa webhostingu.

Potom nájdete sekciu databázy; hľadať phpMyAdmin. Tým sa otvorí ďalší informačný panel, ktorý vám poskytne databázy pre váš WordPress pre web na správu obsahu.

Potom môžete kliknúť “export” (alebo podobné tlačidlo v závislosti od toho, ako váš dashboard konkrétne vyzerá) a objednajte všetky tieto databázové údaje do rovnakého priečinka, aký ste zadali pre bežné súbory. Opäť to môže chvíľu trvať, takže sa pripravte na trpezlivosť.

Väčšina bežných aplikácií bude v predvolenom nastavení v poriadku, aj keď si môžete vybrať vlastné nastavenia, ak chcete vybrať iba konkrétne tabuľky s údajmi. Zálohovanie databázy by sa malo stiahnuť do počítača ako súbor .sql.

Raz ty’Po vykonaní obidvoch týchto krokov môžete svoj záložný web prevziať kamkoľvek budete chcieť. Mnoho majiteľov webových stránok ukladá kópiu svojich webových stránok, zatiaľ čo iní ich môžu ukladať v cloude po prvom prenose do počítača. V oboch prípadoch to vytvára nadbytočnosť, pretože na viacerých miestach vždy existuje niekoľko verzií webovej stránky.

4. Zálohovanie pomocou cPanel

Logo cPanelĎalším (a rýchlejším) spôsobom ručného sťahovania súborov z webových stránok je použitie systému cPanel ovládacie prvky samotných. Dajte rýchlo:

 • Prihláste sa do svojho ovládacieho panela cPanel
 • cvaknutie “zálohovanie”
 • cvaknutie “vygenerovať / stiahnuť úplnú zálohu”
 • cvaknutie “domovský adresár” na mieste so žiadosťou o záložný cieľ a zadajte svoju e-mailovú adresu
 • cvaknutie “generovať zálohu”
 • vy’Keď bude vaša úplná záloha pripravená, dostanete e-mail

Podobne ako pri manuálnom zálohovaní všetkého obsahu vašich webových stránok to môže chvíľu trvať. vy’S týmto typom procesu zálohovania bude stále potrebné vyvíjať dobré organizačné úsilie; nezabudnite to robiť často a ukladať svoje údaje na ľahko zapamätateľné miesto alebo na bezpečnom mieste.

5. Rsync Backup

rsync (skratka pre “vzdialená synchronizácia”) je ďalšie potenciálne riešenie zálohy, ktoré môžete použiť. Jeho softvér, ktorý umožňuje kopírovať súbory medzi servermi. Ale to’s osobitnou poznámkou, pretože prenáša iba súbory alebo časti súborov, ktoré sa zmenili.

rsync návod na zálohovanie mimo pracoviska

V podstate ste vyhrali’Nepotrebujete neustále čítať celú svoju webovú stránku.

Program Rsync je dostatočne inteligentný na to, aby zistil iba aktualizované časti vašej webovej stránky, pričom tie, ktoré prepíšu staré kópie, prinesie so zachovaním všetkých súborov alebo údajov, ktoré nemá’t trochu zmenil.

To vám ušetrí veľa času a šírky pásma a môže to byť obzvlášť efektívne, ak prevádzkujete plán predplatného hostingu rozpočtu alebo ak sa chcete vyhnúť tomu, aby ste museli znova a znova sťahovať celý web..

Rsync je obzvlášť dobrá voľba, ak už máte k dispozícii druhý Linux server. Ako však naznačuje opis metódy, musíte mať k dispozícii druhý server, aby ste mohli nástroj dokonca využívať. Navyše vy’Ak prevádzkujete webovú stránku založenú na správcovi obsahu, budete musieť zálohovať databázu osobitne.

6. Cloudové zálohy

Jedno konečné riešenie zálohy zahŕňa zálohovanie vašich webových stránok do cloudu. Uloženie vašej webovej stránky do cloudu ponúka niekoľko bezpečnostných riešení, pretože je plne zálohovaná a redundantná a chráni vás pred mnohými rovnakými úskaliami, ktorým trpia miesta na pevných úložiskách..

Napríklad, celý Je veľmi nepravdepodobné, že by sa zhroutil rovnakým spôsobom, ako by sa náhodou stratil váš externý pevný disk.

Mnoho online hostingových služieb to už robí, ale môžeme vám ukázať, ako to urobiť sami, prostredníctvom niekoľkých kanálov.

Zálohovanie webových stránok Dropbox

logo schránkyAko už bolo spomenuté, môžete použiť Dropbox urobiť pre váš web akúkoľvek zálohu bootovacieho systému.

Poznámka: to’nie je určený na úplný obsah veľkej webovej stránky.

Niektoré platformy – napríklad WordPress – však majú k dispozícii doplnky, ktoré vám okrem vašich najrôznejších súborov umožňujú zálohovať inštaláciu WordPress priamo do Dropboxu..

V každom prípade môžete ukladať všetky súbory otvorením rozhrania FTP a presunutím súborov priamo do priečinka Dropbox..

Zálohovanie webových stránok Amazon S3

Toto cloudové riešenie je ďalšou skvelou voľbou. Ak nie ste’už to neviem, Amazon S3 je riešenie na ukladanie objektov prostredníctvom rozhrania webových služieb, využívajúc rovnakú architektúru, na ktorú sa každý deň spolieha trh Amazon. To mu poskytuje veľkú skladovaciu kapacitu a stabilitu.

amazon s3 backup

vy’Bude potrebné nainštalovať serverový softvér, ktorý dokáže prepojiť s Amazon S3, alebo môžete použiť rôzne doplnky, napríklad Backup Buddy, ak’znovu používateľom WordPress.

V zásade nájdete nástroje, ktoré sú v rozhraní s Amazon S3, rovnako ako iné nástroje s rozhraním Dropbox. Obe riešenia sú úplne platné, aj keď od tej doby’ak ste takí podobní, môžete tiež ísť s tým, s ktorým ste už najviac pripravení. Napríklad, drž sa Dropbox, ak už máš veľký účet a vyhral si’Nepotrebujem sa prihlásiť na čokoľvek.

Mali by sme spomenúť, že pomocou správneho doplnkového alebo serverového softvéru môžete automatizovať svoje zálohy pomocou Amazonu S3. Toto kombinuje povahu hands-off a jednoduché použitie online zálohovacej služby bez platenia za špeciálne predplatné zálohovania.

zhrnutie


Celkovo vzaté, zálohovanie vašich webových stránok je niečo, čo by ste nemali brať na ľahkú váhu, a rozhodne to nie je niečo, čo by ste mali odložiť, kým nebude príliš neskoro. Ak neurobíte proaktívne kroky na úplné zálohovanie svojej webovej stránky a jej obsahu, bude to mať za následok, že si budete priať, aby ste si užili čas skôr..

Nič nie je horšie, ako vidieť všetku svoju tvrdú prácu a úsilie, ktoré zbytočne plytvajú a nemusíte prestavať svoje stránky od nuly. Strata výnosov a potenciálna návštevnosť, ktorú vaše stránky mohli generovať po celú dobu, keď budete nútení prestavať svoje stránky, bude mať na torte horkú polevu..

Našťastie by ste teraz mali mať k dispozícii niekoľko rôznych spôsobov, ako môžete svoj web zálohovať. Existuje dobré riešenie pre takmer každého bez ohľadu na vaše preferencie alebo vaše vybavenie. Veľa štastia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map