Ako začať úžasný blog v roku 2020 (15 krokov + obrázky)

Krok 1 – Nájdenie správnej blogovacej platformy

Nižšie uvedený sprievodca predstavuje nezmyselný návod na začatie vlastného blogu. To je ten istý proces, ktorý sme použili na pomoc nespočetným novým blogerom založiť svoje prvé stránky a uvedomiť si, že vytvorenie skvelého blogu si vyžaduje iba trochu výskumu..


Za menej ako hodinu budete vedieť takmer všetko o spustení vlastného blogu.

Teraz si uvedomujem, že niektorým z vás by sa čítanie skutočne mohlo páčiť, takže mi dovoľte spomenúť, že prečítanie tohto sprievodcu bude trvať asi 13 minút a 45 sekúnd (zhruba �� ).

Pár podmienok, ktoré by ste mali vedieť predtým, ako začnete čítať

Jedným z najlepších spôsobov, ako môžu podnikatelia začať podnikať, je spustenie blogu. Majitelia malých podnikov sú prekvapení príležitosťami, ktoré sú výsledkom ich blogu.

Môžete si však myslieť sami, mojou špecializáciou je pečenie cukroví, háčkovanie malých klobúkov pre mačiatka alebo výroba dekoratívnych kvetín z papiera. (Áno, to všetko sú skutočné veci, s ktorými ľudia zarábajú peniaze.)

Možno sa vám nebude zdať, že ste technicky naklonení. Ak práve začínate podnikať, pravdepodobne nemáte len pár veľkých, ktorí by len tak sedeli a dali niekomu, aby vám mohol nastaviť váš blog. Aby som to vyjasnil, určite nie som klepaním web dizajnérov. Vy, chlapci, rock a my vás milujeme. ��

Nerobte si starosti. Ukážem vám spôsob, ako svoj blog dostať zo zeme pomocou najlepšieho priateľa pre domácich majstrov WordPress.

Budem predpokladať, že poznáte rozdiel medzi webovou stránkou a blogom. Ak tak neurobíte, existuje jednoduchý spôsob, ako o tom premýšľať: „Všetky blogy sú webové stránky, ale nie všetky webové stránky sú blogy“.

Váš blog vám umožňuje zobrazovať príspevky v chronologickom poradí, pričom posledný príspevok sa zobrazuje hore. Samozrejme, rovnako ako vo všetkých veciach, je toho viac a o tom budem hovoriť v inom sprievodcovi. V záujme stručnosti sa však pustíme do toho, čo potrebujete na spustenie vlastného blogu.

Najprv si vymyslime nejakú jednoduchú terminológiu:
 • Doménové meno: Jednoducho povedané, toto je vaša adresa. Tam vás ľudia môžu nájsť.

 • CMS: Toto je vaša dielňa. Tu konštruujete všetky malé veci, vďaka ktorým sú vaše príspevky jedinečné, napríklad obsah, obrázky, médiá, všetko spojené s vašou stránkou. Keď je produkt kompletný, predstavíte ho svetu. V takom prípade je váš CMS alebo dielňa WordPress.

 • Téma WordPress: Toto je základná štruktúra alebo šablóna použitá na vytvorenie vášho blogu. Tieto témy vám poskytujú základný rámec, ktorý zaujme vaše publikum, a potom vám umožňuje upraviť ho tak, aby odrážal aj vás.

 • Web hosting: Ak je štruktúrou téma WordPress, web hosting je oblasť, na ktorej budete stavať štruktúru. Tu sú uložené všetky informácie o vašom webe. Existuje veľa možností tam. Niektoré sú dobré a iné sú úplne nezdravé. Za moje peniaze, SiteGround je vaša najlepšia voľba.

Prečo potrebujete používať WordPress

Systém na správu obsahu je jednoduchý spôsob, ako definovať systém na správu, aktualizáciu a nastavenie vášho blogu. Od roku 2018 je WordPress najobľúbenejší (a spoľahlivé) CMS tam vonku.

Prieskum ukazuje že 55% webových stránok online používa WordPress, 20% používa Joomla a 11% používa Drupal. 

Niekoľko veľkých webov, ktoré používajú WordPress:

 • New York Times
 • Vice.com
 • BBC
 • TechCrunch

webové stránky používajúce wordpress

Každá z týchto metód je skvelá na spustenie vlastnej webovej stránky alebo blogu. Keby som to navrhol, povedal by som, že keby ste mali viac času na rukách naučiť sa používať WordPress je vaša najlepšia voľba.

Používanie WordPress je neuveriteľne jednoduché a ponúka veľa funkcií, ktoré nikde inde nenájdete. Úspešne som učil ľudí, ktorí nemajú skúsenosti so zostavovaním webových stránok, ako používať WordPress za menej ako 45 minút, takže sa nemusíte báť úrovne náročnosti.

Z tohto dôvodu sa zameriam na WordPress a nie na tvorcov webových stránok. Budem však mať ďalšie hodnotenie iba tých, ktorí majú záujem.

Tu ideme! Je čas sa dostať do mäsa a zemiakov!

Výhody používania WordPress

Existuje veľa rôznych redaktorov webových stránok a viac z nich naozaj smrdí v porovnaní s výkonom a flexibilitou WordPress. Teraz viem, že existuje mnoho ďalších možností ako Tumblr, Blogger a množstvo ďalších platforiem „vytvorte si svoj vlastný blog zdarma“..

Odporučil by som vám, aby ste sa im všetkým vyhli. Dôvody sú dosť jednoduché:

 1. Zadarmo neznamená zadarmo. Znamená to, že do adresy URL pridajú svoje vlastné doménové meno, takže ak nechcete mať adresu lucasblog1.tumblr.com alebo lucasblog1.blogspot.com (pretože veľa šťastia získate vaše meno), nebudete mať svoju vlastnú adresu URL ani doménu. Vlastníctvo vašej vlastnej domény je NEDOSTATOČNE dôležité.

 2. Zmienime sa o tomto bode znova, vlastníctvo vlastnej domény je ako vlastníctvo vlastnej digitálnej identity. Je to tvoje a nikto iný, nepožičaj si ho od niekoho iného.

 3. WordPress má 72 miliónov používateľov. To znamená rozsiahlu online komunitu vývojárov a nástrojov, ktoré máte k dispozícii. Doslova existuje akákoľvek zmena, ktorú chcete.

 4. Jeho používanie je neuveriteľne jednoduché a existuje všetko, ako chcete, milión videí YouTube pre všetko, čo chcete.

 5. Je to super bezpečné. Ak mi neveríte … NASA používa WordPress. Si lepší ako NASA? ��

 6. Chcete webovú stránku zameranú na mačky? Na to nie je problém. Čokoľvek chcete, je k dispozícii prostredníctvom tém a doplnkov.

 7. Jednoducho nebudete schopní prispôsobiť prispôsobenie a schopnosť upravovať svoje stránky, ktoré vám poskytuje WordPress.

obrázok znázorňujúci výhody hostenia wordpress

Za lásku všetkého, čo je v tomto svete dobré a správne – nepoužívajte bezplatný web

Ak plánujete stavať niečo, čo predstavuje, kto ste a čo ste videli, ako ste už urobili, jedli alebo vytvorili skôr, ako nepoužívate bezplatné stránky..

Chcete vlastniť to, čo ste vytvorili, a nechcete, aby to bolo majetkom niekoho iného. Stretol som toľko ľudí, ktorí si vytvorili webovú stránku a myslia si, že to bude len malý vedľajší projekt, a potom zistím, že ho buď milujú, alebo že to má nejaký skutočný potenciál zarobiť peniaze, ale sú prilepení na doménu..

Nevlastníte doménu … tu je niekoľko dôvodov, prečo ….
 1. Nevlastníte obsah. Používate ich vlastný softvér a môžu vás kedykoľvek vypnúť. Dokonca môžu ukradnúť váš obsah. Doslova na to nemáte žiadne právo.

 2. Ak chcete presunúť svoju adresu URL, nebudete mať možnosť. Ak plánujete priniesť návštevnosť z organického vyhľadávania (keď ľudia vyhľadávajú na stránkach Google), prepnutie adresy URL je doslova to najhoršie, čo môžete urobiť.

 3. Nemôžete na to inzerovať. Reklama na platforme inej osoby je v rozpore s jej pravidlami. Vlastnia tento prenos a nie vy.

Našťastie, v dnešnej dobe, keď je hostingový trh rovnako konkurencieschopný ako hostingové spoločnosti, skutočne vystupňujú a ponúkajú kvalitné ceny a balíčky za zlomok toho, čo zvykli používať..

Hoorayyy!

Čo treba urobiť pred nasledujúcou časťou

 Vyberte hostiteľskú platformu, ktorú chcete použiť. Dôrazne odporúčam používať WordPress. Ak chcete používať inú platformu, ako je táto príručka, pre vás to nebude užitočné.

 Nájdite si čas na premýšľanie o názve domény alebo o značke, ktorú sa snažíte vytvoriť

Krok 2 – Zaregistrujte svoju doménu a získajte hosting

Skôr ako získate svoju vlastnú jedinečnú adresu URL, musíte ju zaregistrovať. Spôsob, akým registrácia funguje, je v zásade uplatnenie nároku na jedinečnú adresu písmen alebo čísiel, ktoré sú zaregistrované na vaše meno alebo spoločnosť.

Mám dostať .com alebo .org?

Nezáleží na tom, čo získate z hľadiska registrácie. Chceš sa len uistiť, že si vyberieš niečo ľahko zapamätateľné a chytľavé. Čím kratšie, tým lepšie a nemusíte do názvu blogu vkladať čísla ani pomlčky.

Môžete sa tiež zaregistrovať pomocou rozšírenia o krajinu. Napríklad, ak ste z Kanady, môžete zaregistrovať doménu .ca alebo ak ste z Veľkej Británie, môžete si kúpiť doménu .co.uk.

Koľko stojí registrácia?

súkromie domény

Väčšina počítačov stojí asi 10 dolárov ročne. Ak platíte viac ako to, potom vám blahoželám!

Jedna vec, ktorú určite budete chcieť získať ochranu súkromia. To zabraňuje zvedavým ľuďom vidieť vaše meno / adresu / e-mail v doméne.

Ak nemáte nastavenie ochrany osobných údajov, bude vám každý africký princ spam zaslaný spamom, ktorý sa vám snaží poslať peniaze rýchlo na váš bankový účet (Varovanie o vtipe na internete).

Siteground má 100% bezplatnú ochranu súkromia, ktorá je zvyčajne kdekoľvek od $ 10-20 ročne navyše.

Toto je krok, v ktorom sme najlepší. ��

Tu na webe Aussie Hosting porovnávame údaje o popredných austrálskych poskytovateľoch hostingu, aby sme zákazníkom pomohli urobiť to najlepšie rozhodnutie, pokiaľ ide o hosťovanie. Takže vieme niečo o dvoch dobrých hostiteľoch. V skutočnosti udržiavame stovky webových stránok pre klientov, ktoré nám poskytujú prístup k viac ako 4 rokom údajov o serveri.

Sorta sa to páči …

sledovanie prevádzkyschopnosti a prestojov

Budete ohromení miliónom rôznych hostiteľov, ale pokiaľ ide o základné hosťovanie bloggerov nepotrebujete nič fantastické a nechcete nič príliš lacné.

 • Príliš lacné = Neuveriteľne pomalý web s TONS upells (z dlhodobého hľadiska skončíte viac)

 • Príliš drahé = Ak prevádzkujete blog, nepotrebujete bláznivé množstvo energie.

Chceme teda niečo spravodlivé.

A to je všetko SiteGround – nášho odporúčaného poskytovateľa hostingu. Bude ťažké prekonať úžasné ceny služby SiteGround a skvelú zákaznícku podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Ponúkajú tiež jedno kliknutie na inštaláciu WordPress. ONE CLICK!

Najprv sa musíte zaregistrovať, preto sa pozrite na ich ceny. Odporúčam ísť s ich najzákladnejšie balíček a nič moc vymysleného.

Krok 3 – Ako nastaviť WordPress na webe – (najdlhšia)

Stake Your Land: Získajte hostingový plán

Najprv chcete kliknúť na tento odkaz a navštíviť SiteGround. Keď sa tam dozviete, uvidíte, že ponúkajú tri základné plány hostenia. Oni sú:

 • Plán spustenia (Odporúča sa pre osobné blogy): Skvelá voľba pre niekoho, kto má iba jednu webovú stránku a ktorý práve začína.

 • Grow Grow Plan (Odporúčané pre webové stránky plánujúce zarobiť peniaze) : Toto je skvelá voľba pre niekoho, kto začína, ale ktorý sa cíti ako za chvíľu, keď bude potrebovať viac ako jeden web. SuperCacher zabezpečí, aby vaše stránky WordPress bežali rýchlosťou blesku.

 • Plán GoGeek (Odporúča sa pre malé podniky): Toto je perfektná voľba, ak máte veľké stránky, máte elektronický obchod, alebo ak máte ďalšie potreby v oblasti vývoja vrátane vecí, ako je napríklad inscenovanie a integrácia GIT..

Ak si nie ste úplne istí, čo budete potrebovať, odporúčam Grow Big Plan. Poskytuje vám flexibilitu v raste, ale nedáva vám viac, ako môžete žuť. Je to cena veľmi konkurencieschopná.

Keď si vyberiete svoj plán, teraz je čas uviesť kontaktné a platobné informácie.

Nakoniec si musíte zvoliť, koľko mesiacov hostenia sa chystáte kúpiť. Čo je úhľadné o hostovaní je, že čím viac kupujete, tým lacnejšie je.

Potom sa zobrazí výzva na výber názvu domény alebo na použitie existujúceho názvu. Nižšie uvedené vysvetlenie je, ak nemáte doménové meno a chcete ho zaregistrovať. Ak už máte doménu, budete musieť nasmerovať nameserverov na hostiteľské záznamy (Tu je kompletný návod ako to urobiť).

SiteGround vám poskytne bezplatnú doménu s plánom hostenia, takže ak ho nemáte, navrhujem túto možnosť použiť.

vyberte názov domény

Budete tiež požiadaní, aby ste vyplnili niektoré svoje osobné údaje pre svoju registráciu domény. Nemusíte sa obávať, že ak zaregistrujete doménu prostredníctvom služby SiteGround alebo inej služby, napríklad Namecheap, získate bezplatnú ochranu súkromia, čo znamená, že nikto nebude môcť vidieť svoju totožnosť.

Na účely registrácie však dôrazne odporúčam použiť vaše skutočné informácie, inak by ste mohli prísť o svoje doménové meno.

informácie o doméne

Inštalácia WordPress na webe – 2 Mehods

Existujú teda dva spôsoby, ako nainštalovať WordPress na vašu novú webovú stránku. Pozrime sa na oboje.

 1. Nechajte si nainštalovať odborníka SiteGround Expert (neuveriteľne ľahko)

 2. Nainštalujte si ho sami (3 jednoduché kroky uvedené nižšie)

Metóda 1 – Nainštalujte ju Siteground

To je jeden z dôvodov, prečo milujem SiteGround. Ich podporný tím inštaluje WordPress zadarmo. Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa na hosťovaní, vložiť prihlasovacie údaje a kliknúť na „podpora“.

Posuňte zobrazenie nadol a zobrazí sa sekcia „Pomoc WordPress.„Postupujte podľa pokynov a ste rovnako dobrí ako zlato.

Odtiaľ vás budú sprevádzať krok za krokom, vrátane požiadania, aby ste si vybrali heslo / prihlasovacie údaje pre svoje webové stránky. Celý tento proces bude trvať asi 3 minúty.

Metóda 2 – Nainštalujte si WordPress sami

Po zaregistrovaní sa na svoj účet a zaplatení za plán. Prejdite na domovskú stránku Siteground.com a prihláste sa do svojho účtu. Dostanete sa na túto obrazovku.

prihlasovacia stránka pre SG

Kliknite na ikonu Prejdite na možnosť cPanel Akonáhle sa budete nachádzať, uvidíte vnútro kontrolnej oblasti cPanel. Nenechajte sa zastrašiť, ste skoro tam.

Budete musieť kliknúť na inštalačný program alebo inštalačný program Softuclous, oba fungujú rovnako. 

Ďalej sa dostanete na obrazovku dohody o WordPress a na BOTTOM LEFT uvidíte oblasť s nápisom „Install WordPress“, na ktorú kliknite a potom sa dostanete sem. Postupujte podľa pokynov na stránke.

Obrázok znázorňujúci, ako nastaviť cPanel pre

Hotovo! Gratulujem!

Posledným krokom je prihlásenie a ubezpečenie sa, že všetko funguje. Budete musieť ísť http://yourwebsitesname.com/wp-admin. Stačí zadať „/ wp-admin“ za URL a dostanete sa na túto obrazovku. Odtiaľ sa stačí prihlásiť.

Prihlasovacia obrazovka WordPress

Inštalácia motívu WordPress

Ako začiatočník programu WordPress ste pravdepodobne počuli o všetkých témach, ktoré môžete získať zadarmo alebo ktoré môžete kúpiť. Je to dobrý nápad, aby ste si pohrávali s niektorými témami, ktoré sú k dispozícii, aby ste zistili, ktorá téma je vhodná pre vaše potreby. Nezabudnite, že vaša téma je štruktúra vašej stránky. To ľudia vidia. Takže chcete, aby vaša téma bola čo najatraktívnejšia.

Iba tip pre začiatočníkov, druhý, ktorý aktivuje novú tému, okamžite zmení vzhľad a fungovanie vášho webu vo svete. Niektoré funkcie predchádzajúcej témy sa nemusia preniesť na tému, ktorú ste si vybrali, preto je dobré, aby ste rýchly zoznam skontrolovali, či bude nová téma fungovať..

Adresár tém WordPress.org je jednoduchý spôsob výberu témy.

Najprv sa prihláste do svojej administratívnej oblasti WordPress.

Potom kliknite na Vzhľad >> Témy.

Keď to urobíte, budete presmerovaní na stránku motívov. Potom kliknite na tlačidlo „Pridať nové“ a bude umiestnené v hornej časti.

Ďalej budete mať možnosť vybrať si najnovšie témy WordPress, populárne témy a vybrané témy. Tu je a skvelý zoznam všetkých bezplatných tém online.

Na základe uskutočneného výberu sa zobrazí jedna téma alebo sa zobrazí viac tém na základe kritérií, ktoré ste stanovili.

Keď nájdete tému, ktorú chcete nainštalovať, umiestnite kurzor myši na obrázok. Zobrazí sa tlačidlo „Inštalovať“, tlačidlo „Ukážka“ a tlačidlo „Podrobnosti“. Kliknite na tlačidlo „Inštalovať“.

WordPress začne proces inštalácie. Zobrazí sa vám správa, ktorá vám ukáže, že téma bola úspešne nainštalovaná, a budete mať možnosť ju aktivovať.

Niektoré motívy budú mať ďalšie možnosti na konfiguráciu alebo prispôsobenie v závislosti od vybranej témy. Po výbere názvu domény, zakúpení hostingu, nainštalovaní programu WordPress a výbere témy ste pripravení začať blogovať.

Teraz prichádza zložitá časť. Zobrazte ostatným svoj blog.

Nakonfigurujte svoj blog tak, aby bol priateľský pre vyhľadávače

Ak chcete blog, ktorý je priateľský k vyhľadávacím nástrojom, je dôležité pamätať na to, že vyhľadávacie nástroje sú ako váš veľmi márny a povrchný priateľ, nemajú radi škaredé. Čo tým myslíme? Tu je príklad toho, čo vyhľadávací nástroj považuje za škaredú adresu URL:

HTTP: // môj blog / 2018 / špeciálna téma / autor – ja / môj škaredý blog

Z hľadiska vyhľadávacieho nástroja je atraktívnejším spôsobom, ako vyzerá vaša adresa URL:

HTTP: // my blog.com/my beautiful blog

Rozdiel je jasný. Prvá možnosť je plná nepodstatných informácií. Druhá adresa URL je čistá a do tej miery. Našťastie vám WordPress pomôže spríjemniť vyhľadávací nástroj pre adresy URL.

Ak to chcete dosiahnuť, prejdite na stránku  „Nastavenia“ >> „Permalinky“ a zmeňte nastavenia tak, aby vyzerali takto:

Druhou vecou, ​​ktorú vyhľadávacie nástroje nenávidia, rovnako ako skutoční ľudia, je spam. Ľutujeme, ale ľudia budú chcieť na váš web spam. Chcú prinútiť ľudí, aby navštívili svoj blog, chcú inzerovať svoje nevyžiadané alebo chcú svoj blog použiť ako spôsob propagácie svojich produktov..

Môžete ich však zastaviť moderovaním komentárov. Urob to tak, že pôjdete „Nastavenia“ >> „Diskusia“ a potom kliknite na nasledujúce možnosti:

Začnite písať príspevky a stránky

Teraz máte blog WordPress, ktorý je plne funkčný. Máte úžasné doménové meno, ktoré odráža vás a vašu firmu. Vybrali ste tému vraha, ktorá sa vám najviac hodí. Urobil si veľa. Vezmite si niekoľko sekúnd a potľapkajte sa po chrbte. Máte plné právo byť hrdí. Dobre, dosť blahoželám. Vráťme sa do práce.

V tejto časti sa chceme zamerať na tri veci:

 • Písanie príspevkov na WordPress

 • Pridávanie obrázkov, odkazov a formátovanie textu

 • Stručné tipy na písanie hviezdneho obsahu

Ako pridať nový príspevok?

Na stránke správcu svojej stránky kliknite na odkaz na príspevok, ktorý sa zobrazí v ponuke na ľavej strane. Odtiaľ kliknite na pridať nové.

Dostanete sa na ďalšiu obrazovku, ktorá bude vyzerať asi takto:

Ak sa pozriete na tento obrázok, vidíte, že najvyššie pole vám umožňuje dať svojmu príspevku názov. Vo väčšom priestore môžete pod svojím príspevkom napísať svoj príspevok alebo svoj skutočný obsah. Odtiaľ sa môžete rozhodnúť, či chcete svoj obsah uložiť ako koncept. Alebo ak ste spokojní s tým, čo ste napísali, môžete ho zverejniť. Tieto možnosti môžete vybrať pomocou ponuky, ktorá sa zobrazí v pravej hornej časti stránky. Medzi ďalšie možnosti patrí naplánovanie uverejnenia príspevku neskôr alebo označenie príspevku ako súkromného, ​​aby ho mohli vidieť iba vybrané osoby.

Po uverejnení príspevku jednoducho prejdite do časti „Všetky príspevky“ v ponuke na ľavej strane. Tam môžete vyvolať všetko, čo ste už uverejnili, a upravovať ho podľa vlastného uváženia.

Samozrejme nič nemôže byť nudnejšie ako obyčajná tehla textu. Poďme sa teda pozrieť na niektoré veci, ktoré môžete urobiť, aby ste svojmu príspevku venovali trochu života.

Pridávanie obrázkov do blogu WordPress

Každý má rád obrázky. WordPress vám umožňuje pridávať obrázky k vášmu príspevku pomocou niekoľkých kliknutí myšou. Ak sa pozriete priamo nad pole, kde ste uverejnili telo svojho blogu, zobrazí sa vám tlačidlo s názvom „Pridať médiá“. Predtým, ako pôjdete všade, kam chcete pridať obrázky, odporúčame vám kliknúť ľavým tlačidlom myši na časť svojho blogu, kde má byť obrázok. Ak nie, budete sa musieť presunúť neskôr, a to môže byť frustrujúce.

Budete presmerovaný na inú stránku, na ktorú budete môcť nahrávať súbory. V strede tejto obrazovky sa zobrazí tlačidlo s názvom „Vybrať súbory“.

Akonáhle nájdete súbory, budú automaticky odovzdané do WordPress. Po nahraní obrázka dvakrát skontrolujte, či ide o požadovaný obrázok, a potom kliknite na položku Vložiť do príspevku. Obrázok sa objaví v príspevku, ktorý píšete, na ktorom sa má zobraziť. Je to také ľahké.

Pridanie odkazov na váš blog

Ako blogger sa rýchlo naučíte, že najlepší spôsob, ako prinútiť ľudí, aby si prečítali váš obsah, je prepojenie s ostatnými. Existuje veľa dobrých blogerov. Úprimne povedané, niektoré z nich budú lepšie ako vy. Vzťahy, ktoré s nimi vytvoríte, a vaša schopnosť zdieľať ich obsah, pridajú hodnotu iba vášmu blogu. Takto to robíte.

Keď sa pozriete na panel s nástrojmi, ktorý je umiestnený priamo nad poľom, do ktorého ste pridali telo svojho príspevku, uvidíte niečo, čo vyzerá ako reťazový odkaz.

Po kliknutí na tlačidlo „Vložiť / upraviť odkaz“ budete presmerovaný na kontextové okno, ktoré vás požiada o nejaké informácie.

 • URL je adresa webovej stránky, ktorú chcete zdieľať. Nezabudnite zahrnúť do „HTTP: //“ pred „www.“. Ak tak neurobíte, váš odkaz nebude fungovať.

 •  text odkazu je to, na čo majú ľudia kliknúť, aby sa dostali na stránky, na ktoré odkazujete. Ak teda smerujete na web o konkurenčnej chôdzi, text odkazu môže byť „chôdza s vojenskou presnosťou“. Keď na ňu niekto klikne, bude nasmerovaný na stránku, na ktorú odkazujete.

 • Otvorte odkaz v novom okne / karte. Túto možnosť by ste mali vždy vybrať, pretože ak tak neurobíte, ak niekto klikne na text odkazu, opustí vašu stránku a pravdepodobne nebude schopný nájsť cestu späť..

 • Odkaz na seba. Možno budete chcieť odkazovať na niečo, čo máte na svojej vlastnej stránke. Pomocou sekcie vyhľadávania môžete tento príspevok alebo stránku vyhľadať a pridať k nej odkaz.

Keď je všetko povedané a hotové, kliknite na odkaz Pridať a tento odkaz sa objaví na mieste, kde ste pri písaní zanechali kurzor.

Ako upravovať hlavičky a formátovať text blogu

Väčšina ľudí blog nečíta, naskenuje ho. Pozerajú oči nad blog vo formácii F a hľadajú odvážny text, ktorý ich upúta. Ak nič nepritiahne pozornosť vašich čitateľov, môžu sa jednoducho odvrátiť a to nie je to, čo chcete. Tomu môžete zabrániť pridaním nadpisov.

Nadpis môžete pridať kliknutím na rozbaľovaciu ponuku umiestnenú v ľavej dolnej časti panela nástrojov.

Ako vidíte, „Okruh 1“ je najväčšia veľkosť. To by malo byť to, čo je v hornej časti stránky. „Nadpis 2“ alebo „Nadpis 3“ je možné na stránke použiť ďalej. To nielenže uľahčí vyhľadávacímu stroju čítať vaše stránky, ale tiež to bude oveľa príjemnejšie pre ľudí, ktorí čítajú vaše stránky..

Ako upravovať písma

Svoje písma môžete tiež upravovať, či už sú tučné, kurzívou, podčiarknuté alebo dokonca meniť farbu. Stačí kliknúť na tlačidlo.

 • „B“ je tučné

 • „U“ je podkladové

 • „A“ vám umožní vybrať rôzne farby z rozbaľovacej ponuky

 • „I“ je kurzíva

Ak ste pracovali s programom Microsoft Word, všetky tieto príkazy by mali byť dosť jednoduché.

Pomôžte svojmu blogu pracovať

No, to je všetko. Prešli ste všetkými krokmi a vytvorili ste úspešný základný blog. Teraz je otázkou, ako môžete prinútiť svoj blog, aby pracoval pre vás? To môže byť výzva. Ale zostavil som niekoľko sprievodcov, ktorí vám uľahčia prácu. V blízkej budúcnosti sa s vami podelím o tieto informácie a odpoviem na všetky prípadné otázky. Dovtedy vám odporúčam zoznámiť sa s programom WordPress.

Je to veľmi univerzálny nástroj. Je intuitívne a ľahko sa učí. Vďaka prednastaveným témam môžete pomocou niekoľkých kliknutí myši vytvoriť blog, ktorý vyzerá profesionálne a upozorňuje vás a vašu firmu na pozornosť, ktorú si zaslúžite.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map