Ako prispôsobiť WordPress

vývoj wordpressWordPress je dominantnou webovou platformou z dobrého dôvodu. to’je ľahko použiteľný, neuveriteľne prispôsobiteľný, a je súčasťou väčšiny poskytovatelia kvalitného webhostingu.


Pozrime sa na to, ako si môžete prispôsobiť svoje stránky WordPress po tom, ako sa váš hostingový priestor dostane na druhú stranu.

Nastavenia ako prvé

Akonáhle je WordPress nainštalovaný a chcete ho začať prispôsobovať podľa svojich potrieb, môžete’je dobré začať so základmi. Prispôsobenie nastavení a ovládacích prvkov vám poskytne väčšiu presnosť pri vykonaných úpravách a umožní vám prispôsobiť zvyšok stránky podľa vašich predstáv.

Vaša úvodná stránka WordPress bude mať “vitajte” a a “prispôsobiť svoje stránky” Tlačidlo. Ignorujte to; namiesto, klikni na “možnosti obrazovky” v pravom hornom rohu obrazovky. Toto miesto otvára kolekciu políčok, ktoré vám kedykoľvek ukážu, čo vidíte na obrazovke. Ak to neurobíte, môžete ich odškrtnúť’nestarám sa o niektoré z nich.

Ďalej môžete presúvať polia, ktoré chcete ponechať na obrazovke, na základe vašich preferencií alebo ako často si myslíte, že’Budem používať boxy. Napríklad rýchly koncept môže byť dobrou voľbou, ak zistíte, že často prichádzate s poznámkami alebo hrubými konceptmi blogových príspevkov. Na druhej strane väčšina ľudí vyhrala’Nezaujíma ma WordPress Events and News, ak nie’ste vývojár.

Po tomto, zamierte do Tlačidlo nastavenia WordPress, ktorý sa nachádza v ľavom menu. Mali by byť nastavené dostatočne dobre pre väčšinu používateľov hneď od začiatku netopiera, ale pomáha to prejsť a uistiť sa, že všetko je v dobrom stave. Na tomto mieste si tiež prispôsobíte niekoľko hlavných aspektov svojho webu, napríklad názov.

Nastavenia WordPress

Je tiež dobré skontrolovať, či sa adresa webu a adresa WordPress navzájom zhodujú; ty nie’nechcete, aby sa návštevníci stratili na ceste na vaše stránky!

Tu môžete tiež nastaviť, aby vaša domovská stránka bola čo’sa zobrazujú na začiatku, a nie na vašom blogovom informačnom kanáli (ktorý je predvolený).

my’d tiež odporúčame nastaviť “Pre každý príspevok v informačnom kanáli zahrňte…” možnosť “zhrnutie”. To spôsobí, že vaše príspevky budú zhrnuté, čo ľuďom pomôže rýchlejšie prechádzať vaším obsahom a rýchlejšie načítavanie vašej stránky. Okrem toho sa uistite, že váš “viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja” nie je začiarknuté, aby spoločnosť Google mohla nájsť vaše stránky na účely prenosu.

Okrem týchto základov existuje množstvo ďalších nastavení, s ktorými sa môžete touto stránkou porozprávať. my’d odporúčame vyskúšať si nastavenia ochrany osobných údajov, pretože vám umožňuje vyzdvihnúť stránku ochrany osobných údajov, ktorú automaticky vytvorí program WordPress. Toto je neoceniteľné, ak plánujete medzinárodnú dopravu s ohľadom na GDPR.

Používatelia – pridávanie a odoberanie

nechať’s ďalšou hlavou do ponuky Používatelia, ktorá by mala byť na tej istej konzole na ľavej strane. Tu môžete vytvárať nové užívateľské profily alebo upravovať užívateľské profily všetkých používateľov systému. To vám umožní určiť, kto má určité privilégiá a prihlasovacie informácie.

Tlačidlá sú dosť samozrejmé. “Pridať nového používateľa” vám umožňuje pridať nového používateľa na web a vyžaduje, aby ste o nich vyplnili určité informácie vrátane používateľského mena a e-mailovej adresy. Svoju rolu si môžete prispôsobiť a dať im určité privilégiá pomocou “role” ovládanie dole.

Wordpress-add-new-user

Ak sa rozhodnete priviesť na web viac ľudí na účely vytvorenia alebo úpravy obsahu, môžete tiež upraviť profily používateľov a upraviť oprávnenia alebo administratívne ovládacie prvky. Ak používate toto menu, buďte opatrní’znovu privádzať niekoho tak, aby ste ho nedostali’t náhodne im udeliť úplné oprávnenia správcu, pokiaľ im nedôverujete 100%.

Táto časť webu vám nakoniec umožňuje zmeniť heslo a ak potrebujete pomoc, môžete pomocou programu WordPress vygenerovať silné heslá. Vzhľadom k tomu, WordPress’s občasnými problémami s bezpečnosťou’Je to skvelý nápad, ako pomocou tohto ovládača niekoľkokrát do roka zmeniť heslo.

Téma Veci

Teraz je to’je čas sa dostať do zábavnej časti prispôsobenia WordPress: témy!

V závislosti od hostiteľského balíka alebo programu WordPress vás plánujeme’vybral som si, vy’Budem mať prístup k niekoľkým desiatkam alebo niekoľkým tisíckam tém. Táto rozmanitosť tvorivých príležitostí môže byť trochu ohromujúca.

Tému môžete upraviť alebo vybrať podľa ísť do “vzhľad” na ľavej strane palubnej dosky. WordPress automaticky nainštaluje témy do vášho systému, ale pomocou tejto ponuky môžete vyhľadať nové motívy kliknutím na “pridať novú tému”.

Pridajte novú tému v programe WordPress

Všetky témy, ktoré už máte, by mali byť vo vašej zbierke už. Témy od poskytovateľov tretích strán nájdete vo svojom účte kliknutím na ikonu “K stiahnutiu” pútko.

V opačnom prípade môžete pomocou kariet v hornej časti obrazovky témy vyhľadať manuálne alebo ich vybrať z kolekcií, ako sú “populárne”, “najnovšie”, alebo “Obľúbené”.

Raz ty’Našli ste tému, ktoré sa vám páči, môžete si súbory stiahnuť a vrátiť sa na WordPress. Po pridaní témy môžete “Nahrať motív” pomocou tlačidla v hornej časti obrazovky. Malo by sa zobraziť okno na odovzdanie súborov, ktoré vám umožní presunúť súbory WordPress na miesto. WordPress v tomto okamihu automaticky nainštaluje a aktivuje tému.

Ako nahrať tému do WordPress

Ďalej kliknite na “upraviť” pod “vzhľad”; to vám umožní prispôsobiť si tému podľa vašich predstáv. Nástroj’Ovládacie prvky a vzhľad sa budú mierne líšiť v závislosti od toho, čo vám každá téma umožňuje, ale všeobecné rozloženie je totožné. Možnosti prispôsobenia WordPress sú na ľavej strane obrazovky a ukážka je priamo v strede.

Identita vašej stránky je názov stránky a zobrazuje sa, ak ju nemáte’Nemať logo. Ikona stránky nie je’t logo; je to malá ikona, ktorá sa zobrazuje na karte prehliadača (t. j “G” pre Google).

Logo sa namiesto toho nachádza pod položkou “hlavička”. Svoje logo si môžete vybrať zo zariadenia alebo počítača, uistite sa však, že jeho pozadie je priehľadné, aby sa zobrazilo bez ohľadu na to, akú farbu pozadia vyberiete.

Keď už hovoríme o farbách, môžete zmeniť univerzálne odtiene dostupné pre vašu tému a web kliknutím na príslušné tlačidlo na ľavom paneli. Farba pozadia je samozrejmá; farba pozadia hlavičky a päty umožňuje rozlíšiť rôzne sektory vašej webovej stránky.

“globálnej” tlačidlo umožňuje prispôsobiť globálne nastavenia podľa vašej značky alebo vopred určenú tému. Patria sem napríklad veľkosti písma alebo rozloženie rôznych stránok. Mohlo by to pomôcť, aby ste sa pozreli na všetky tieto nastavenia, aj keď sa rozhodnete ponechať ich v podstate rovnaké na základe toho, čo téma predvolene poskytuje..

konečne, Ak ste si zakúpili prémiovú tému WordPress, môžete mať ďalšie možnosti prispôsobenia na ľavej a prístrojovej doske. Nájdete ich na tlačidle pomenovanom po samotnej téme.

Napríklad, “astra” Možnosti sa zobrazia, keď sú pomenované rovnaké, aj keď môžu byť v rámci Vzhľadu namiesto na paneli ako ich vlastná kategória.

Umožňujú vám nainštalovať ďalšie doplnky alebo zmeniť aspekty špecifické pre tieto témy. Odporúčame vám stráviť trochu času experimentovaním so všetkými vašimi možnosťami, pretože toto je ľahko jeden z najhlbších aspektov prispôsobenia WordPress..

Pluginy a SEO

Doplnky sú vynikajúcim doplnkom ľubovoľnej webovej stránky a môžu vylepšiť jej funkčnosť, výkon a funkcie pre vašich návštevníkov. Zároveň si chcete starostlivo vyberať a vyberať svoje doplnky, aby ste ich nedostali’• neúmyselne preťažte svoje stránky’s obmedzením šírky pásma alebo úložiska, alebo aby sa vaše stránky načítavali príliš pomaly pre vašich návštevníkov.

Existuje ich niekoľko “musieť mať” typy doplnkov my’d odporučiť. Medzi ne patrí doplnky pre zabezpečenie, napr Wordfence, ktorý chráni vaše stránky pred útokmi brutálnymi silami a škodlivým softvérom. vy’Ak plánujete na svojom webe používať veľa vizuálnych médií, budete potrebovať aj niektoré doplnky. smush je dobrá voľba, pretože umožňuje používať obrázky vo vysokom rozlíšení bez toho, aby sa veci príliš spomaľovali.

vy’Pravdepodobne budete tiež chcieť zálohovať doplnok, aj keď váš poskytovateľ hostingu obsahuje bezplatné zálohovanie ako výhoda. Zálohovanie vám umožní uchovať vaše údaje uložené kdekoľvek v prípade, že dôjde k zlyhaniu alebo katastrofickej situácii na vašom webe’je živá verzia.

Užitočné môžu byť aj medzipamäťové doplnky. Vďaka tomu budú vaše stránky WordPress cítiť sa lepšie reagujúce doručením vašich webových stránok a údajov svojim návštevníkom trochu efektívnejšie a rýchlejšie. Celková medzipamäť W3 je skvelý príklad.

Po identifikácii doplnkov, ktoré chcete nainštalovať (či už sú nainštalované)’tie, ktoré sú vyššie alebo oddelené), môžete ich nainštalovať a aktivovať tak, že prejdete na “plugins” na ľavej strane a na hlavnom paneli a kliknutím na tlačidlo “Pridať nové”.

Pridajte nový doplnok do WordPressu

Na tejto obrazovke sa dostanete aj do bezplatnej zbierky doplnkov WordPress. Bezplatné doplnky môžete vyhľadať zadaním názvu do vyhľadávacieho poľa v pravej hornej časti. Raz ty’Našli ste požadované doplnky, kliknite na tlačidlo “Nainštalovať teraz” a doplnok sa automaticky nainštaluje. cvaknutie “Aktivovať” akonáhle sa tak stane, aby sa iniciovali jeho účinky na vaše stránky. Opakujte toľkokrát, koľkokrát potrebujete. Nezabudnite však udržať celkový limit doplnku na čo najnižšej úrovni, aby ste uľahčili lepšie využívanie zdrojov webu.

Prémiové doplnky fungujú úplne rovnako, aj keď vy’Predtým, ako ich odovzdáte na web, musíte si kúpiť a stiahnuť súbory doplnkov do svojho počítača “Pridať doplnok” stránka uvedená vyššie.

konfigurácia

Po nainštalovaní vášho webu WordPress si potom môžete prispôsobiť jednotlivé nastavenia a funkcie rôznych doplnkov. Väčšina doplnkov vám po inštalácii ponúkne prehliadku ich funkcií, preto vám odporúčame, aby ste si našli čas na vyskúšanie každého doplnku, ak ste ich predtým nepoužili..

Prípadne sa môžete pozrieť na informačný panel na ľavej strane a zobraziť nové ponuky pre každý nainštalovaný doplnok. Umožní vám to manuálne zmeniť funkcie kedykoľvek budete potrebovať. Upozorňujeme však, že niektoré doplnky sú skryté pod rôznymi všeobecnými názvami, napríklad „Výkon“ pre medzipamäť W3. Možno budete musieť nájsť rôzne doplnky, ktoré sú skryté v ponukách vyššej úrovne. 

SEO Stuff

Druhá polovica tohto kroku je so zameraním na úsilie optimalizácie vyhľadávacieho nástroja. Optimalizácia vašich webových stránok tak, aby sa vysoko umiestňovala na stránkach Google a získavala návštevnosť, je jej vlastným článkom’s ponoriť do toho, ako sa postarať o to pre mňa WordPress prispôsobenie perspektíva sama.

Vyhľadajte pomocou doplnku uvedeného vyššie Váš SEO; to’je najpoužívanejší doplnok SEO, ktorý je k dispozícii pre používateľov systému WordPress. Umožňuje zhromažďovať údaje o kľúčových slovách a používať ich na optimalizáciu obsahu a praktík SEO.

Doplnok WordPress SEO

Raz to’Ak je nainštalovaný a aktivovaný, vyhľadajte jeho ponuku na bočnom paneli. Malo by to vyzerať ako štylizované “Y” s “SEO” vedľa toho.

Tu môžete pristupovať k informačnému panelu Yoast sám. Pomocou sprievodcu konfiguráciou, ktorý sa objaví pri prístupe na túto stránku, spustite optimalizáciu SEO pomocou poskytnutých odkazov. Doplnok vám položí niekoľko otázok.

Najprv nezabudnite vybrať, že váš “stránka je aktívna a pripravená na indexovanie” keď sa zobrazí výzva. Zabezpečí sa tým, že spoločnosť Google bude po vytvorení a zverejnení obsahu ľahko indexovať vaše webové stránky. Na ďalšie otázky sa dozviete druh odpovede webové stránky, ktoré vytvárate, ako aj vyplňte dôležité informácie, ako je vaša adresa URL, akékoľvek priradené adresy URL s vašou značkou alebo spoločnosťou a nakoniec, či by sa vo výsledkoch vyhľadávania mali zobraziť všetky vaše stránky, príspevky a šablóny. Uistite sa, že sú nastavené na “Áno” pre najlepšie výsledky.

K dispozícii sú ďalšie nastavenia, ako napríklad zadanie, či existuje jeden autor alebo jeden autor pre rôzne príspevky na vašom blogu, a niekoľko nastavení titulov.

Kontaktné informácie

nechať’s vytvorte kontaktnú stránku hneď potom, ako sa ponoríme do druhej najväčšej časti prispôsobenia stránok WordPress: tvorba obsahu.

To sa dá urobiť kliknutím na predpripravené “Kontakt” stránka, ktorá obsahuje prakticky všetky témy WordPress, vrátane mnohých bezplatných tém. Túto stránku by ste mali vyplniť najmenšími základnými informáciami a podľa potreby uviesť niekoľko odkazov na relevantné informácie vrátane vašej stránky s pravidlami ochrany osobných údajov.

Môžete tiež použiť Doplnok pre kontakt 7 formulára vytvoriť špeciálny kontaktný formulár, ktorý vám umožní prepojiť formulár s kontaktnou stránkou. Poskytuje ľuďom efektívny spôsob, ako vám poslať komentár alebo sťažnosť, čo je oveľa jednoduchšie ako preosievanie cez všetky komentáre, ktoré môžete mať pri svojich rôznych príspevkoch. Tento doplnok môžete použiť na odosielanie vopred napísaných správ užívateľovi, ktorý správu posiela.

Doplnok pre kontakt 7 formulára

Nakoniec, nechať svoju kontaktnú stránku v prevádzke a mať pridružený kontaktný formulár, je to vynikajúci spôsob, ako zaistiť, aby sa vaši návštevníci cítili vypočutí a aby ste s nimi mohli komunikovať v prípade technických problémov. To je obzvlášť dôležité, ak vy spustiť internetový obchod a z času na čas je potrebné vybaviť také veci, ako sú vrátené platby.

Tvorba obsahu

Váš web WordPress už má niekoľko základných stránok nastavených a ľahko prístupných z ľavého hlavného panela. Nazývajú sa veci ako “Domov”, “o” a tak ďalej.

Tieto stránky môžete a mali by ste vyplniť predovšetkým, aby ste získali rozhranie pre rozhranie WordPress, ak ste to už mali’Nepoužíval som to predtým a uistil sa, že nie sú’v porovnaní s ostatnými stránkami s obsahom je prázdna.

Ale keď príde čas na vytvorenie novej stránky, môžete to urobiť klikanie “stránky” na ľavom paneli a potom na položku Pridať nový. WordPress vás zavedie na obrazovku, kde môžete vytvoriť vzorovú stránku, stránku ochrany osobných údajov alebo novú stránku. Väčšina ľudí končí odstránením vzorovej stránky FYI.

Pridajte novú stránku v wordpress

Raz ty’Rozhodli ste sa vytvoriť novú stránku’Zobrazí sa editor blogov WordPress, ktorý obsahuje ukážku na ľavej a strednej časti obrazovky a rôzne nastavenia na pravej strane. Doplnok nástroja na tvorbu stránok zmení túto šablónu.

Stránku môžete pomenovať podľa potreby a podľa potreby pridať trvalý odkaz. Potom môžete vytvoriť dizajn a rozloženie pomocou bloku alebo preskúmaním možností šablóny pomocou ovládacích prvkov na pravej strane. Väčšinu stránky môžete tiež vyplniť obsahom, ktorý napíšete priamo do bloku WordPress alebo do programu Word pomocou kopírovania / vloženia.

Nezabudnite použiť “uložiť koncept” gombík pomerne často, takže nemusíte’t omylom vymazať váš obsah.

Väčšina šablón alebo doplnkov bude obsahovať aj “Pridať médiá” tlačidlo alebo niečo podobné. Môžete to použiť na vloženie obrázkov alebo videa do obsahu; zvyčajne sa pridáva prostredníctvom samostatného zariadenia alebo počítača. Mnoho doplnkov na tvorbu stránok navyše umožňuje pridať na stránku nové bloky, aby sa obsah udržal v chode, kým sa vám nepodarí’znova.

Knižnica médií WordPress

Editor WordPress je najjednoduchším príkladom a dodáva sa so zoznamom blokov, z ktorých môžete čerpať kliknutím na ikonu “+” v ľavom hornom rohu editora.

Po uverejnení každej stránky sme’d odporúčame, aby ste pred uverejnením stránky využili doplnok Yoast. to’Predtým, ako ohodnotíte, ako optimalizujete tento obsah na účely SEO, pridáte do rôznych vyhľadávacích dátových bodov, ako napríklad kľúčové slovo so zameraním a meta popis..

Ak tak urobíte pri každom vytvorenom obsahu, pomôže vášmu miestu dosiahnuť vyššiu pozíciu na Googli v diaľkových trasách a zabráni vám, aby ste nemuseli tráviť drahý čas vykonávaním úprav obsahu neskôr..

Pred uverejnením príspevku skontrolujte, či je všetko vzduchotesné a či ste vy’Nastavil som odporúčaný obrázok, ktorý presne reprezentuje obsah. Nezabudnite na kategórie a značky, ak píšete príspevok na blogu! Svoju domovskú stránku môžete tiež nastaviť na stránku, na ktorej ste’urobil som tým, že pôjdem “nastavenie”, potom “Čítanie”, potom kliknutím “statická stránka” a vyberte požadovanú stránku zo zoznamu.

Nakoniec môžete umiestniť svoje stránky “režim údržby” na karte Stránka. Tým sa ľuďom zabráni vidieť váš web a jeho nedokončený stav.

Miniaplikácie

Widgety (nájdete tiež pod “zápätie”) nájdete v hlavných nastaveniach. V podstate sú Prispôsobiteľné bloky, ktoré môžete umiestniť na rôzne miesta na svojom webe WordPress. oni’na postranných paneloch, ďalších ponukách atď., ktoré vám umožňujú prispôsobiť prístupnosť vašich stránok pre vás a vašich návštevníkov..

Wordpress woidgets

Ísť do “vzhľad”, potom “Miniaplikácie” začať. Ukazuje vám dostupné widgety na ľavej strane obrazovky a na pravej strane miesta, ktoré môžete “štrbina” tieto widgety. Niektoré z týchto priestorov už môžu byť obývané, ale môžete podľa potreby vymieňať veci.

Môžete zmeniť rôzne funkcie jednotlivých miniaplikácií vrátane ich názvu a funkcie. Alebo ich môžete použiť ľubovoľne. to’je na vás!

ponuky

my’d odporúčame uložiť túto časť procesu, kým už nemáte nastavenú väčšinu obsahu, pretože na pripojenie k ponukám je potrebné veci. Ísť do “vzhľad”, potom “ponuky”.

Wordpress menu

Z tejto stránky môžete vytvárať ponuky a tam’s bez obmedzenia, koľko môžete vygenerovať. Väčšina webových stránok samozrejme používa iba jedno. Mali by ste pomenovať menu niečo jednoduchého; názov ponuky nie je’• Zobrazí sa všade, kde môže návštevník vidieť.

Po vytvorení ponuky môžete určiť, kam sa chcete dostať, pomocou možností poskytnutých v systéme “Nastavenia ponuky” plátno. “Uložiť ponuku” keď ty’som spokojný.

Nakoniec ponechajte sekciu automaticky “do tejto ponuky pridajte nové stránky najvyššej úrovne” nezačiarknuté, takže nové stránky môžete ručne umiestniť do ponuky na príslušnom mieste pri ich generovaní.

Nové stránky môžete pridať do ponuky kliknutím na začiarkavacie políčka na ľavej strane pod “pridať položky ponuky”, potom kliknete “pridať do ponuky”. Toto vám tiež umožňuje presúvať stránky ponuky na príslušné miesto.

Ešte lepšie je, že každá stránka ponuky sa dá otvoriť a jej nastavenia sa môžu ďalej prispôsobovať vrátane deaktivácie prepojenia, šírky stĺpca a navigačného označenia.

Pripojenie Google

Posledná časť vašej hádanky o prispôsobenie: spojenie so spoločnosťou Google!

Po vytvorení a Google Analytics účet a pripojenie k svojmu webu, môžete sledovať svoj web’a ďalšie údaje z ovládacieho panela služby Google Analytics. Môžete však tiež nastaviť službu Search Console, ktorú urobíte tak, že prejdete na stránku Search Console webové stránky a kliknutie “Začni teraz”.

Proces nastavenia je pomerne jednoduchý a vyžaduje, aby ste si overili svoje vlastníctvo svojho účtu. Po overení Search Search Console bude tiež zhromažďovať údaje na svojich webových stránkach, čo vám umožní doplniť vaše úsilie v oblasti SEO!

Prejdite do služby Google Analytics a vytvorte tiež pripojenie k službe Search Console; urobiť cez “admin”, potom “Nehnuteľnosť”, potom “Nastavenia vlastníctva”.

Karta Správca Google Analytics

Po tom všetkom prejdite na svoje nastavenia SEO a kliknite na ikonu “Vlastnosti” v hornej časti obrazovky. Už ste vytvorili “sitemaps”, čo sú údaje, ktoré môže služba Google Search Console použiť na vylepšenie vášho poradia SEO a na vygenerovanie nových údajov pre vaše nástroje. Kliknutím na ikonu “?” nad súbormi Sitemap získate odkaz, ktorý potom môžete preniesť do hlavného panela Search Console.

záver

Celkovo vzaté, prispôsobenie stránok WordPress je obrovské úsilie a bude pravdepodobne trvať niekoľko týždňov alebo mesiacov, kým úplne pochopíte všetky funkcie a nastavenia, ktoré sú k dispozícii pre drotárov. Postupujte však podľa vyššie uvedených krokov a budete na dobrej ceste k vytvoreniu funkčného, ​​efektívneho a pre SEO priateľského webu, ktorý môžete použiť podľa vášho želania!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map