Ako chrániť svoj web na úrovni DNS

Server doménových mien (DNS) je bežný pojem vo svete internetu a niečo, s čím sa mnohí pravdepodobne stretli, a okamžite ho ignorovalo, čím ho prepožičalo ako internetový žargón. Ukazuje sa, že DNS je veľmi dôležitý, najmä pokiaľ ide o internetovú bezpečnosť.


Čo je DNS a ako to funguje?

DNS je internetový protokol, ktorý slúži na preklad doménových mien (t. J., ‘Bestwebhostingaustralia.org’ ) na IP adresu vhodnejšiu pre kód, ako je 206.20.11.222. Keď používateľ zadá slová “bestwebhostingaustralia.org “do webového prehľadávača, program v operačnom systéme vyhľadá tento vstup pomocou DNS prekladača a načíta IP adresu. Tento prekladač DNS môže najskôr skontrolovať používateľa’s web cache, aby ste zistili, či už má IP adresu.

Keď vezmete do úvahy všetky doménové mená a zodpovedajúce adresy IP, ktoré sú k dispozícii, pochopíte, aký robustný je server DNS. DNS bol navrhnutý pre funkčnosť a použiteľnosť a nie pre bezpečnosť. Tento nedostatok a zvýšenie bezpečnosti Vďaka sústredeniu a neustálemu prenosu údajov z klientov na servery sa stal častým cieľom niektorých dosť pokročilých bezpečnostných útokov.

Aké sú bežné útoky na DNS??

Teraz, keď už dobre rozumiete tomu, ako funguje DNS, pozrime sa na niektoré z najbežnejších spôsobov, ako sa vyskytujú útoky DNS. K útoku DNS dochádza, keď hacker zneužije zraniteľné miesta v DNS.

Útoky na odmietnutie služby (DoS) – Škodlivé roboty (ktoré sú často vysoko poškodenými počítačmi, ktoré ich nemajú)’Ani neviem, že sa zúčastňujú) posiela na cieľovú IP adresu viac prenosu, ako je miesto, na ktoré je stránka postavená. Cieľová stránka sa zapadá a nie je schopná kontrolovať buď prenosy robotov alebo legitímne prenosy a nakoniec nie je schopná reagovať.

Útoky na zosilnenie DNSZosilňovacie útoky sú formou útokov odmietnutia služby (DoS) a sú oveľa bežnejšie. Vyššie uvedený útok DoS je podstatne zosilnený serverom DNS, ktorý je vysoko nasadený a efektívne rozširuje útok na ďalšie servery. Je to útok DoS na steroidy.

Spoofing DNS – Jedná sa o proces nahradenia správnej webovej adresy “falošnú” webové stránky iného. Používatelia, ktorí chcú vstúpiť na známe dôveryhodné stránky (napríklad vaše), sú namiesto toho presmerovaní na falošnú webovú stránku, ktorá môže obsahovať malware, spyware alebo vírusy. Používateľ’Počítač je infikovaný a nikdy nevedia, čo sa stalo. Falošné webové stránky môžu byť uhlíkovými kópiami skutočných stránok, čo používateľom sťažuje zisťovanie toho, čo’Deje sa.

Flux DNS – v tomto triku hackeri v podstate vymieňajú záznamy DNS s extrémnou frekvenciou, aby sa vyhli detekcii a úspešne presmerovali používateľov na podvodné stránky.

Otrava cache – DNS server sa poškodí, keď sa legitímne IP adresy uložia do vyrovnávacej pamäte na serveri, nahradia sa zlými IP adresami a potom sa presmeruje všetka prevádzka na legitímnu stránku na škodlivú webovú stránku. Je to forma spoofingu, ale namiesto toho infiltruje webové adresy uložené v pamäti.

Ako chrániť svoj web na úrovni DNS

Každá firma alebo značka by mala mať zavedenú stratégiu na ochranu proti častým útokom uvedeným vyššie. Tieto útoky môžu zrušiť webové stránky, vytvárať stratené príjmy a príležitosti, alebo môžu spôsobiť, že servery a počítače sa podieľajú na útokoch typu bot a spoofing na iných stránkach alebo adresách. Keby každý vlastník domény prijal nasledujúce kroky, pomohlo by to znížiť frekvenciu a pravdepodobnosť útokov DNS.

Tu sú vykonať určité ochranné opatrenia.

  1. Zistite, kde sú všetky vaše domény – každá spoločnosť alebo subjekt by mal mať úplné vedomosti a prístup (vo forme dashboardu) ku všetkým svojim doménam. Presmerované domény a adresy poskytujú vstupný bod pre všetky súvisiace domény. Ostražitosť nad vašimi doménami je tiež vynikajúcim spôsobom, ako dať prst na pulz a vedieť, čo sa vždy deje.
  1. Nastavte svoje domény na “zamknutý” – uzamknutie domény znamená, že nie je k dispozícii na prenos. Táto funkcia uzamykania chráni pred podvodnými útokmi.
  1. Pracujte iba s registrátorom’je to bezpečné – uistite sa, že registrátor domény Zamestnáva zabezpečený, spevnený portál a nepretržité zisťovanie pochybnej premávky a slabých miest je obrovským krokom a dobrou obranou. Títo registrátori by mali mať tiež k dispozícii robustné bezpečnostné funkcie na zabránenie útokom DNS. CloudFlare je na to dobrá voľba.
  1. Monitorujte kritické domény – kritické domény by sa mali nepretržite monitorovať, či neobsahujú neoprávnené aktualizácie DNS, zmenu obsahu alebo otravu cache. Akékoľvek zistené problémy by sa mali riešiť okamžite. V takom prípade oslovte svojho hostiteľa alebo registrátora.

Zabezpečenie bezpečného jedného kroku naraz

V našom digitálnom svete sa zákazníci a návštevníci vašich webových stránok spoliehajú na to, že dostanú informácie, produkty alebo komunikáciu, ktorú hľadajú. Je to pravdepodobne najviditeľnejšia reprezentácia vašej spoločnosti a značky. Zabezpečenie tejto webovej stránky a jej príslušnej domény by malo byť prioritou každého vlastníka firmy alebo jednotlivca.

Útoky DNS sú časté, pretože sa považujú za „mäkké“ ciele a hackeri sa pri vykonávaní útokov dosť pokročili. Aj keď nemôžete kontrolovať, čo sa deje na úrovni DNS, a pri riešení týchto hrozieb sa musíte spoliehať na odvetvie, pomocou vyššie uvedených krokov môžete zvýšiť bezpečnosť svojho vlastného webu a domény. Je to nevyhnutné a nevyhnutné. Zodpovedáte za návštevu svojich webových stránok a vaša firma alebo značka počíta s touto interakciou, aby uspeli.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector