5 spôsobov, ako optimalizovať obrázky efektívnejšie

Žijeme vo vizuálnom svete. Preč sú dni, keď by návštevníci webových stránok mali trpezlivosť pri načítaní a čítaní dlhého obsahu bez akýchkoľvek sprievodných obrázkov. Či už je váš web blog, obchod, vstupná stránka značky alebo spravodajský server, musíte mať obrázky, ktoré nielen poskytujú vizuálny záujem, ale tiež sa rýchlo načítajú..


Ako optimalizujete obrázky pre efektívnejšie využitie webu? Pozrime sa.

1. Začnite obrázkom vysokej kvality so stredným až vysokým rozlíšením a choďte do uniformity

Celá manipulácia a optimalizácia na svete zvíťazila’Nepomôžem, ak nie’t mať vysoko kvalitný obraz, s ktorým môžete pracovať. Ty nie’Na použitie vysokokvalitných obrázkov s vysokým rozlíšením nemusí byť profesionálny fotograf alebo používať drahú kameru DSLR. Mnoho fotografických pamiatok ponúka fotografie vo vysokom rozlíšení s výberom dostatočne rôznym, aby sa zmestili na akúkoľvek tému webovej stránky alebo blogu.

Stanovenie nastavenej veľkosti obrázka na použitie na celom webe znamená, že zakaždým, keď potrebujete pridať obrázky, je oveľa menej fiddling. Existuje všeobecný mýtus, že obrázky pre web by mali byť 72 pixelov na palec (PPI). PPI v skutočnosti nemá žiadny vplyv na veľkosť súboru alebo vzhľad na obrazovke.

Mali by ste zvoliť stredne veľký obrázok a nezabudnite, že veľkosť súboru sa dá vždy komprimovať. Je dôležité pamätať na to, že chcete, aby sa obrázky rýchlo načítali a zároveň poskytovali jasný, nedeformovaný vzhľad. Vyššie rozlíšenie je potrebné iba vtedy, ak je zámerom obrázok vytlačiť.

2. Použite správne typy súborov

Pre obrázky existujú dva bežné typy súborov: JPEG (vyvinutý spoločnou fotografickou skupinou expertov) a PNG. Obrázky JPEG je možné komprimovať a sú ideálne pre oblasti, kde je potrebný neobvykle malý súbor.

JPEG je tiež stratový, čo znamená, že kvalita obrázka je narušená pri každej manipulácii, konverzii alebo komprimácii.

Obrazy PNG sú bezstratové, čo znamená, že pri manipulácii alebo komprimácii nestratia rozlíšenie. Obrázky PNG tiež podporujú priehľadnosť, čo znamená, že okolo obrázka môžete mať priehľadné pozadie, ktoré poskytuje veľkú flexibilitu úprav a chýbajúce pole, ktoré slúži ako kontajner pre obrázok JPG..

Obrazové súbory PNG sú ideálne pre grafiku a obrázky, ktoré nie sú v kvalite fotografií, pokiaľ opäť nie je potrebná malá veľkosť súboru a kvalita obrazu nie je taká dôležitá. Obrázky JPG sú najlepšie pre fotografie, ktoré majú veľa farieb a variácií. V každom prípade by sa mal akýkoľvek webový obrázok uložiť a nahrať v jednom z týchto dvoch formátov súborov.

3. Zmena veľkosti obrázkov pre optimalizáciu načítania stránky

Podľa spoločnosti Google’s WebGuide, obrázky často zodpovedajú za väčšinu stiahnutých bajtov na webovej stránke a môžu tiež zaberať značné množstvo vizuálneho priestoru.” To znamená, že obrázky sú najpravdepodobnejšími vinníkmi stránok s pomalým načítaním.

Pamätáme si, že to chceme načítanie stránok rýchlejšie ako 3 sekundy z dôvodu náchylnosti návštevníkov webu odísť po tom čase sa stáva je nevyhnutné, aby sa veľkosť obrázkov upravovala a optimalizovala pre rýchlosť načítania stránky.

4. Poskytnite titulky a alternatívny text

alt tag textAlternatívny text alebo ALT značky, sa používajú na poskytnutie opisu obrázka pre čítačky obrazovky a vyhľadávacie nástroje. Značky a popisy nadpisov, ktoré sú priložené k obrázku, sa ďalej používajú na účely SEO, mali by obsahovať relevantné kľúčové slová a tiež poskytujú vynikajúcu časť všeobecných informácií o obrázku pre návštevníkov webu..

Okrem pridávania hodnoty SEO zohrávajú tieto značky a atribúty v systéme tiež obrovskú úlohu poskytovanie cenných informácií nevidiacim a slabozrakým osobám čitatelia obrazovky nahlas prečítajú popisy a pomôžu jednotlivcom vedieť, o čom je obrázok.

5. Zabezpečte správne pomenovanie obrazového súboru

Image SEO tiež zohľadňuje názov súboru s obrázkom. Budete chcieť, aby vyhľadávacie nástroje vedeli, o čom je obrázok, a urobia to prečítaním názvu obrazového súboru.

Ak pre svoje obrazové súbory použijete nejaké náhodné, nezrozumiteľné meno, vyhľadávacie nástroje nebudú mať potuchy, čo sú a bude mať za následok stratil SEO príležitosť. Uistite sa, že názvy súborov sú popisné a zodpovedajú obrázku. Pri odovzdávaní súborov na web nepoužívajte všeobecné, automatizované konvencie pomenovávania súborov. Mali by ste ísť.

Bonusový krok k optimalizácii obrázkov

Ak vám všetky tieto informácie spôsobia točenie hlavy, našťastie sa môžu použiť niektoré doplnky, ktoré sa postarajú o všetky vaše potreby týkajúce sa optimalizácie obrázkov, formátovania, kompresie a označovania. Pluginy ako WP Smush, EWWW Image Optimizer, Insanity, ShortPixel a SEO Friendly Images – to všetko ponúka rôzne funkcie, ktoré sa sústreďujú okolo kompresie obrázkov v maximálnej možnej miere pri zachovaní kvality a odstránení nepotrebných alebo nepoužitých metadát a farieb..

Tieto doplnky sa dajú tiež použiť na priradenie správnych atribútov ALT a TITLE k obrázkovým súborom, takže sú optimalizované pre SEO, čo je dnes dôležité’s vyhľadávacím svetom s ťažkými obrázkami. Niekoľko doplnkov automaticky optimalizuje vaše obrazové súbory, keď ich odovzdáte, a dokonca optimalizuje obrázky, ktoré už máte na svojich stránkach.

Nemal by si’Spoliehať sa iba na doplnok pretože stále existuje niekoľko osvedčených postupov na odovzdávanie obrázkov, a to aj pri použití doplnku. Vždy by ste mali používať správny formát – GIF pre animácie, PNG pre vysoké detaily, vysoké rozlíšenie a JPG pre bežné fotografie a snímky obrazovky..

SEO optimalizované obrázky pre víťazstvo!

Raz všetky vaše webové stránky’s obrázky boli naformátované primerane na výkon a boli pridané všetky atribúty, značky a popisy, vaše stránky budú mať lepšie výsledky vo vyhľadávačoch, vyzerajú lepšie v prehliadačoch a pre návštevníkov sa načítajú oveľa rýchlejšie. Optimalizácia obrazu zvyšuje výkon, SEO a pomáha udržiavať návštevníkov tým, že predstavuje ohromujúce a jasné obrázky, ktoré sa načítajú rýchlo. Vykonávanie optimalizácie obrázkov nie je jednoduché a použitie doplnku uľahčuje prácu.

Je tiež samozrejmé, že okrem optimalizácie obrázkov na používanie na webe by ste mali začať s výberom toho správneho. Uistite sa, že obrázky posúvajú vašu značku, odkaz a ponúkajú návštevníkom webu určitý záujem a stimul.

Všeobecné fotografie fotografií sú desiatkou a pravdepodobne nebude rezonovať s publikom. Ak dobré obrázky nevyhovujú vašim potrebám, stojí za to si kúpiť konkrétnejšie, vysokokvalitné a jedinečné obrázky, ktoré vám pomôžu urobiť vyhlásenie. Je takmer rovnako dôležitá ako váš výber hostiteľa webu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map