5 najčastejších zraniteľností pre váš web

Zdá sa, že denné správy prinášajú neustále záplavy bezpečnostných hackov, porušenia údajov a prípady, keď sú osobné informácie kompromitované cez internet. Je to hackerské informácie, informácie o kreditných kartách, e-mailové adresy, heslá, čísla sociálneho zabezpečenia alebo dokonca utajované vládne údaje. Hackeri zdokonalili svoje útoky a živia sa hodovaním na nepripravených webových stránkach.


Aj keď si môžete myslieť, že váš malý, neškodný malý blog alebo obchodná webová stránka sa pravdepodobne nestane cieľom škodlivých hackerov, môžete sa mýliť. A nesprávne konanie v tomto prípade by sa mohlo ukázať ako nákladné. Chcete túto šancu využiť? Nemyslíme si, že by ste mali.

Hackeri môžu z vášho webu urobiť špionážneho robota, ktorý sa používa na prístup k počítačom zákazníkov. Môžu získať prístup k citlivým používateľským údajom bez toho, aby ste o tom vedeli. A čo je horšie, mohli by preniknúť do databázy vášho webu, čo by mohlo poškodiť alebo manipulovať s údajmi, vstreknúť stránku so škodlivými odkazmi a tiež prevziať server hostiteľa, ktorý sa použije pri útokoch odmietnutia služby (DDoS)..

Pevne cítime, že vedomosti sú silou, preto tu uvádzame niektoré informácie o 5 najbežnejších zraniteľnostiach webových stránok.

1. Skriptovanie viacerých stránok (XSS)

Účty na viacerých miestach (alebo XSS) pre doménu takmer polovica všetkých útokov na webové stránky podľa Wordfence . phishing Útoky sú jedinou hackerskou metódou, ktorú najčastejšie používajú nekalé typy na webe. A zatiaľ čo phishing je zameraný na jednotlivcov prostredníctvom e-mailu alebo podvodných odkazov, skriptovanie medzi webmi sa zameriava na webové stránky a výmenu medzi hostiteľmi a návštevníkmi.

Expozícia alebo zraniteľnosť voči XSS vzniká, keď webové aplikácie prevezmú používateľské údaje bez toho, aby ich najprv overili alebo vyčistili. Tieto chyby zabezpečenia umožňujú hackerom uniesť webové aplikácie a zobraziť obsah v používateľovi’s prehliadačom. Útočník môže nakoniec získať kontrolu nad prehliadačom koncového používateľa a získať prístup k počítaču bez toho, aby ich na útok upozornil. Veľkí hráči ako Google, Facebook a PayPal sa v určitom okamihu stali obeťami skriptovania na viacerých stránkach..

Úspešné útoky na server XSS môžu hackerom umožniť zneužiť účty zákazníkov, šíriť vírusy a ovládať používateľa’s prehliadačom na diaľku, prístup k osobným informáciám v počítači a dokonca aj vstupný bod pre ďalšie útoky na vašu webovú stránku.

Zamyslite sa nad tým, ako hackeri vo vstupných dverách používajú vstup na vaše webové stránky a do počítača každého, kto navštívi vaše stránky. Úspešné útoky XXS majú potenciál ohroziť všetky údaje vašich webových stránok a, samozrejme, počítače vašich zákazníkov.

Ochrana pred skriptovaním naprieč lokalitami sa môže zdať skľučujúca, najmä vzhľadom na niektoré z obetí na vysokej úrovni, ale je to možné. Tu’šou:

 • Overte vstup – Obmedzenie údajov vstupného poľa a overenie očakávaných celých čísel alebo znakov je krok číslo jedna
 • Použite útek – Únik sa týka získavania údajov a zabezpečenia ich bezpečnosti skôr, ako sa s tým niečo urobí
 • dezinfikovať – ďalšia dezinfekcia vstupu používateľa dezinfikovaním kódu ponúka ďalšiu úroveň ochrany pred škodlivými značkami vstupujúcimi do systému

2. Vstrekovanie SQL (SQLi)

Vstrekovanie SQL sa vyskytujú, keď hackeri používajú vstupné polia (napríklad formuláre, textové polia, prihlasovacie údaje, atď.) na vstrekovanie škodlivých príkazov SQL, ktoré môžu buď ohroziť údaje, alebo poskytnúť neoprávnený prístup do klientských prehliadačov. Ak vstupné polia nie sú filtrované alebo chránené proti kódu SQL.

Okrem skriptovania medzi lokalitami sú injekcie SQL jednou z najbežnejšie používaných metód útoku. Oprava pre SQL injekciu je relatívne jednoduchá a priama.

Kód sa používa na zabezpečenie toho, aby boli údaje vstupného poľa obmedzené, overené a bezpečné. Aj keď z hľadiska bezpečnosti nie je nič spoľahlivé, je potrebné podniknúť určité kroky.

 • Implementujte bránu firewall – brána firewall je vynikajúcou ochranou proti útokom SQL a účinne zastavuje všetky údaje, ktoré sa neočakávajú alebo nepoznajú
 • Never nikomu – zatiaľ čo vstupné polia a formuláre sa môžu nachádzať za bezpečnými prihláseniami, uistite sa, že nedôverujete žiadnym vstupom a vždy ich overujte proti príkazom sql
 • Aktualizujte softvér – Často je k dispozícii lepší alebo silnejší softvér, ktorý pomáha predchádzať útokom. Ak je to vhodné, skúste vykonať upgrady
 • Neustále monitorujte útoky SQL – dávať pozor, je skvelý spôsob, ako rýchlo reagovať na útoky a obmedziť škody
 • Obmedzte vstupné polia / vstupné body – vždy využívajte formuláre a vstupné polia ako potenciálne riziká a implementujte ich iba v nevyhnutných prípadoch. Tu je sprievodca urobiť to.

3. Predvolené prihlasovacie / slabé heslo správcu

Webové aplikácie, konfigurácie a softvér často poskytujú predvolené prihlasovacie údaje a heslá správcu, ktoré sa majú okamžite zmeniť a vylepšiť pomocou bezpečnejších poverení. Problém je, že zmena poverení alebo výber bezpečnejšieho hesla sa často prehliadajú, aby sa zjednodušili interní a v niektorých prípadoch viacerí používatelia..

Prihlasovatelia „Admin1“ alebo heslo „Password1“ nie sú pre hackerov ťažké preniknúť. Prihlasovacie údaje a heslá správcov by mali mať rovnaké prísne a prísne pokyny, aké spoločnosti používajú pri všetkých svojich prihlasovacích údajoch, a mali by sa pravidelne aktualizovať / revidovať. Toto je problém, ktorému sa dá predísť a ktorému je potrebné sa vyhnúť iba určitej pozornosti a usilovnosti.

4. Nepridáva sa HTTPS ani aktualizácia softvéru

Môže sa to javiť ako netušiaci, ale implementácia bezpečných (HTTPS) protokolov na webe predstavuje pre hackerov značnú prekážku a odstrašujúci účinok. Zabezpečené protokoly zahŕňajú šifrované údaje, ktoré je takmer nemožné hacknúť. Zabezpečená stránka tiež upokojuje návštevníkov a je takmer nevyhnutná pre akýkoľvek druh finančnej transakcie, ku ktorej dochádza na webovej stránke.

Ďalším zrejmým krokom je údržba softvéru a ubezpečenie sa, že používate najnovšie a najaktuálnejšie verzie, aby ste sa uistili, že ste prijali bezpečnostné aktualizácie a vyplnili všetky potenciálne chyby, ktoré mohli poskytovatelia riešiť..

5. Nesprávne nakonfigurovaná bezpečnosť, ako napríklad neuskutočnené presmerovania

Chybná konfigurácia zabezpečenia môže zahŕňať niekoľko rôznych vstupných bodov alebo slabých miest, všetky však zdieľajú typický nedostatok pozornosti a údržby pre základné webové aplikácie. Bezpečné konfigurácie by mali byť jasne definované a nasadené v kóde, ktorý podporuje dané stránky’s rámec, aplikácie, webový server, databáza atď.

Každý komponent, ktorý nie je primerane zabezpečený a nakonfigurovaný, predstavuje pre hackerov príležitosť získať prístup k údajom a prípadne dokonca ohroziť celý systém..

Web presmeruje, kde sú dáta odovzdané neplatné je ďalším spoločným vstupným bodom pre hackerov. Vykonanie zabezpečenej relácie a odovzdanie týchto údajov na neplatnú presmerovanú webovú stránku môže odhaliť citlivé informácie a dokonca aj prihlasovacie údaje používateľa..

Bezpečný prístup

Stanovenie pravidelných kontrol údržby a zabezpečenie správneho vykonávania bezpečnostných opatrení na každej úrovni vývoja a údržby bude viesť k uzavretiu týchto otvorov pre hackerov..

Vo svete internetovej bezpečnosti je filozofia „nestane sa mi“ neúčinným prístupom k zachovaniu bezpečnosti. Úspešné útoky na vaše stránky môžu viesť nielen k nákladným porušeniam údajov, ale môžu viesť aj k tomu, že vyhľadávacie nástroje povedú k zablokovaniu čiernej listiny a úplnej strate integrity značky v očiach spotrebiteľov, klientov a partnerov..

Majitelia webových stránok by sa mali mýliť opatrne. Ihneď vykonajte kroky uvedené vyššie, aby ste sa nestali cieľom hackerov. Okrem toho sa môžete uistiť, že ste si vybrali seriózneho webhostingu, ktorý sa nepovažuje za to, čo sa bežne označuje ako „nepriestrelný“ hostiteľ. Kým zahraničné vlády a internetové protokoly nenájdu spôsob, ako obmedziť nepriestrelné hostiteľské stránky, budeme nútení osloviť hackerov a zločincov podľa svojich vlastných predstáv..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map