Hostinger Review

Hostinger je webhostingová spoločnosť, ktorú vlastnia jej zamestnanci. Bola založená v roku 2004 a pôvodne mala názov Hosting Media.


Avšak v roku 2011, keď spoločnosť dosiahla milník s miliónom používateľov, sa jeho názov zmenil na Hostinger. V roku 2007 bola spoločnosť Hostinger dcérskou spoločnosťou 000webhost.

Cieľom bolo poskytnúť bezplatný webhosting po celom svete. Dnes má Hostinger viac ako 25 miliónov používateľov na celom svete, s dcérskymi spoločnosťami, ktoré sú vo viac ako 178 krajinách. Slúži ako materská spoločnosť 000webhost, Weblink a Niagahoster.

Odhaduje sa, že na túto službu sa každý deň zaregistruje 20 000 nových klientov. Hostinger sa môže pochváliť tým, že umožňuje svojim klientom vytvoriť webovú stránku s úplnou slobodou. V tomto prehľade sa zameriame na niektoré z týchto tvrdení s cieľom zistiť, či je tento európsky hostiteľ dobrý.

Čo je hostinger známy??

Keď hovoríme o sebe, Hostinger je priamy a k veci. Oni nerobia’• na opis svojich služieb použite lesklé výrazy. Namiesto toho hovoria, že sú všade okolo lacný webhosting.

nechať’je začať s ich ceny a hosting plány.

Hostinger ponúka tri základné plány:

 • Jednotný zdieľaný hosting so zľavami pobehujú 1,45 dolárov mesačne
 • Prémiový zdieľaný hosting so zľavami pobeží okolo 2,15 dolárov mesačne
 • Obchodné zdieľaný hosting so zľavami pobehujú 3,45 dolárov mesačne

V súčasnosti vedú dohodu, ktorá zníži cenu ich jediného zdieľaného hostingového plánu na 0,80 USD mesačne.

S ich obchodným a prémiovým webhostingovým plánom sú zahrnuté osobné bezplatné domény. nechať’Pozrime sa bližšie na každý z ich základných balíkov.

Jeden zdieľaný hosting (najlepšie pre nováčikov)

porovnanie plánu hostingerovToto je najlacnejšie dostupný plán. Za prvé štyri roky platíte každý mesiac 1,45 USD. Ak budete službu používať aj po prvých štyroch rokoch, cena služby vyskočí na 7,99 dolárov mesačne.

Tento plán vám poskytne:

 • Šírka pásma 100 GB
 • Jeden e-mailový účet
 • Automatická inštalácia
 • 10 GB miesta na disku
 • Jednoduché vytváranie webových stránok
 • Jedna databáza MySQL
 • Jedna webová stránka

Toto je Hostinger’s plán vstupnej úrovne. Nie je navrhnutý tak, aby mal všetky funkcie, ktoré uvidíte v niektorých ďalších plánoch, ktoré plánujeme preskúmať. Ak však platíte so zľavou iba 1,45 dolárov mesačne alebo ešte menej, nemôžete sa sťažovať na ponúkané funkcie.

Plán umožňuje hosťovať iba jednu webovú stránku. To sa odráža v zdrojoch, ktoré sú vám pridelené. Desať GB voľného miesta na disku a Šírka pásma 100 GB stačí na vytvorenie pôsobivého pohľadu. Celkový balík je pomerne holý. Ak však máte iba jednu webovú stránku a chcete spustiť web bez príliš veľkého počtu zvončekov a píšťaliek, je to pekná možnosť.

Jedným z problémov, ktoré mali niektorí z tohto balíka, je to, že ponúka iba jeden e-mail. to’nie je neobvyklé pre malé podniky mať iba jednu webovú stránku, ale zvyčajne majú niekoľko e-mailových adries, ktoré používajú. Ak je to pre vás kicker, pozrite si prémiový zdieľaný hostingový plán.

Zdieľaný prémiový hosting

Toto je plán strednej úrovne. Prvých 48 mesiacov budete platiť 2,15 dolárov mesačne. Potom sa cena zvýši na 11,95 dolárov mesačne.

Tento plán ponúka:

 • Neobmedzený počet webových stránok
 • Neobmedzený počet používateľov FTP
 • Neobmedzený priestor na disku SSD
 • Neobmedzený počet e-mailových účtov
 • Zadarmo doménové meno
 • Neobmedzená databáza MySQL
 • Jednoduché vytváranie webových stránok

S týmto plánom platíte v zásade dvakrát to, čo by ste zaplatili v predchádzajúcom pláne. Pozeráte sa však na úplne iný balík. Tento plán vám poskytuje prístup k takmer všetkým funkciám a výkonu, ktoré hostinger ponúka.

Toto bolo určené pre ľudí, ktorí majú viac stránok a ktorí sa obávajú rýchlosti. S týmto balíkom môžete mať toľko webových stránok, koľko chcete, použiť toľko miesta na disku, koľko potrebujete, a prežúvať neobmedzené množstvo šírky pásma. Počet databáz MySQL, ktoré môžete mať, nie je nijako obmedzený, a ak sa rozhodnete, môžete si vytvoriť nekonečný počet účtov FTP..

Dobrá vec na tomto pláne je, že bol optimalizovaný pre WordPress. Výsledkom je, že ak na svoj web WordPress použijete prémiový plán, dostanete trojnásobnú rýchlosť ako tí, ktorí sa držia základného plánu.

S týmto paketom získate aj doménové meno. Neexistuje žiadny ročný obnovovací poplatok. Získate tiež zadarmo SSL certifikát. Pomáha to chrániť jednotlivcov, ktorí navštívia vaše stránky, pred útokmi človeka pri stredných útokoch. Vytvára tak celkovo bezpečnejšie prehliadanie.

Obchodné webhostingové služby

Toto je prvotriedny plán, ktorý ponúkajú. Prvých 48 mesiacov miniete 3,45 dolárov mesačne. Potom sa cena zvýši na 15,95 dolárov mesačne.

Tento plán ponúka všetky výhody prémiového hostingu plus:

 • 5x optimalizovaná rýchlosť WordPress
 • Denné zálohy
 • 2 x výkon a pamäť
 • Certifikát SSL zadarmo
 • Deluxe podpora života

Len za pár dolárov si môžete užiť výhody balíka Business Shared. Toto je najkomplexnejšia služba, ktorú ponúkajú. Všetko, čo sme preskúmali v prémiovom pláne, je zahrnuté v obchodnom pláne.

Hlavný rozdiel, ktorý uvidíte, je pridelenie pamäte RAM a CPU. Obidva sú v obchodnom pláne zdvojnásobené. Toto bude mať zásadný vplyv na výkonnosť vašich stránok. Prémiový plán je už rýchly. Zdvojnásobením rýchlosti s obchodným plánom je vaša služba taká rýchla, že nemôžete pomôcť, ale budete ohromení.

Ak prevádzkujete svoje stránky na stránkach WordPress, potom sa to stane zaujímavejším. Namiesto trojnásobného zvýšenia rýchlosti získate 5násobné zvýšenie rýchlosti. To znamená, že pokiaľ vaše stránky nezískajú tisíce návštevníkov každý deň, vždy to bude fungovať rýchlo.

Na podnikateľskom pláne sa nám páči niečo iné zahŕňa automatické zálohovanie. Pravdepodobne viete, že manuálne zálohovanie je nudný, dlhý a opakujúci sa proces. To je miesto, kde veľa ľudí prestane robiť to po chvíli, a potom ľutovať neskôr.

Ďalším prínosom podnikateľského plánu je to, že máte prednostný prístup k tímu technickej podpory spoločnosti Hostinger. To znamená, že keď sa pripájate k technickej podpore, preskočíte pred každým, kto nevyužíva podnikateľský plán. Ak vaše stránky majú problémy, táto funkcia sama o sebe spôsobí, že ich malé zvýšenie ceny stojí za to.

Hosting VPS

Chceme krátko prediskutovať Hosting VPS balíky Hostinger ponúka. Hostinger’s VPS plán umožňuje webmaster to získať dobrú rýchlosť, spoľahlivosť a primeranú cenu. Ich plány VPS začínajú okolo 4,95 dolárov mesačne a ich výška sa zvyšuje na 75 dolárov mesačne.

Špecifikácie pre každý plán sa líšia, ale ponúkajú medzi 1 GB a 8 GB RAM. Rozsah CPU je medzi 2,4 GHz a 14 GHz.

Sú veľkorysé na úložný priestor. Najnižší plán VPS má úložisko SSD 20 GB. Plán najvyššej úrovne ponúka 160 GB priestoru SSD. Šírka pásma pre najnižší balík je okolo 1 000 GB a pre najdrahší plán dosahuje až 6 000 GB.

Keď sme sa objektívne pozreli na Hostingera’s cenové plány a to, čo ponúkajú za cenu, sme odišli s dojmom, že je lacný hosting spoločnosť, ktorá ponúka nadštandardné služby. Je však jedna vec, ktorá ponúka služby za lacnú cenu. Aká dobrá je však služba, ktorú ponúkajú?

Prevádzková doba a doba načítania

Krv môže vrieť len veľmi málo vecí, napríklad pokúšať sa o prístup na webovú stránku a trpezlivo čakať, kým sa načíta. Aj keď je doba načítania stránky pravdepodobne iba pár sekúnd, v tomto svete, kde sme zvyknutí blížiť sa časom okamžitej odozvy pri surfovaní na webe, čakanie jednej alebo dvoch sekúnd na načítanie stránky sa môže javiť ako večnosť. Vo väčšine prípadov je hostiteľská spoločnosť na vine, ak je rýchlosť nízka.

Sledovali sme hostinga minulý rok. Môžeš vidieť naše živé sledovanie tu.

Ako sa postaví Hostinger?

Čas načítania 385 ms

Hostinger má servery v Spojených štátoch, Ázii a Európe. Všetky ich servery sú pripojené k pripojovacej linke 1 000 Mb / s. Tieto zaisťujú maximálny výkon a stabilitu. Keď sa pozriete na priemerné časy načítania hostingera za 10 mesiacov, počnúc decembrom 2017 a končiacim sa v septembri 2018, v priemere je to 385 ms. Aby som to uviedol do perspektívy, je to zhruba doba, po ktorú ti budú blikať oči.

Skóre dostupnosti

Uptime je ďalší faktor, ktorý treba brať do úvahy pri určovaní, či webový hostiteľ stojí za peniaze. Webový hostiteľ by mohol ponúkať svoje služby za päť centov mesačne. Ak však ich služba neustále klesá, neplatíte za nič. Premýšľajte o tom týmto spôsobom, koľkokrát by ste znova navštívili novú webovú stránku, ak by sa prvé tri pokusy o stránku pokazili? Pravdepodobne by ste sa nikdy nevrátili, pretože web’s neustále dole hovorí veľa negatívnych vecí o majiteľovi stránok.

Keď sme sa v priebehu 10 mesiacov pozerali na Hostingera, videli sme, že pôsobili obdivuhodne. Stále tu’s veľa priestoru na zlepšenie. V priebehu 10 mesiacov mala dostupnosť 99,88 percenta. To sa v priebehu mesiaca scvrkáva na približne jednu hodinu prestojov.

To nie je skvelé. Počas prvého dňa Amazonu v roku 2018 mala spoločnosť Amazon jednu hodinu prestojov. Iba za jednu hodinu mohli stratiť viac ako 100 miliónov dolárov. Vaše podnikanie nie je Amazon. Napriek tomu strata jednej hodiny každý mesiac by mohla mať negatívny vplyv na váš konečný výsledok.

Znamená to, že spoločnosť Hostinger neodporúčame kvôli ich prestojom? Nie, vôbec nie. Chceme iba podať objektívny názor. Dokonca aj s 99,88 percentami dostupnosti je server Hostinger stále rýchlejší, takmer o 80 percent rýchlejší, ako je priemer v priemysle, ktorý je okolo 890 ms.

nechať’Trvať niekoľko minút a ponoriť sa do niektorých ďalších funkcií, ktoré Hostinger ponúka svojim klientom.

Vlastnosti hostingera

Jeden z hostingerov’Kľúčovými predajnými miestami je množstvo funkcií, ktoré používateľom ponúka. To, či budú pre vás všetky tieto funkcie užitočné, bude závisieť od toho, čo chcete so službou robiť.

Zadarmo Tvorca webových stránok a Zadarmo doménové meno

Ak čítate naše najlepší tvorca webových stránok Skontrolujte, že viete, že boli veľkými fanúšikmi staviteľov stránok.

Hostinger prichádza s bezplatný tvorca webových stránok, nazýva sa Zyro. Tvorca webových stránok má veľa príjemných funkcií. Dodáva sa s množstvom populárnych šablón, ktoré vám umožňujú rýchlo a rýchlo spustiť prevádzku vášho webu. Ak hľadáte tvorcu webových stránok s množstvom kľúčových funkcií, ako je bezplatný certifikát SSL, neobmedzené úložisko SSD a šírka pásma, je to správne miesto.

Nájdete tu aj funkcie ako ZYRO Generátor obsahu AI a Logo Maker, ktoré sú celkom inovatívne a umožnia vám zamerať sa na rast vášho podnikania.

Úprimne povedané, tvorca webových stránok má veľa funkcií, ale nepribližuje sa niektorým z populárnejších tvorcov webových stránok, ktorí sú k dispozícii.

Po výbere šablóny si môžete celú webovú stránku prispôsobiť priamo z hostingera. Bezplatné doménové meno získate aj pri zakúpení webhostingového balíka Premium alebo Business. Tam je žiadny ročný obnovovací poplatok. To všetko je spojené v cene, ktorú platíte za mesačnú službu. Ak chcete mať viac ako jedno doménové meno, budete musieť zaplatiť trochu navyše.

Webhosting zadarmo

Ako sme už uviedli, spoločnosť 000Webhost vlastní spoločnosť Hostinger. 000Webhost ponúka super základný bezplatný webhostingový plán. Chceme však zdôrazniť, že dostanete to, za čo platíte. Hostingový plán je zadarmo, ale je tiež pomalý a nespoľahlivý. Ak je pre vás projekt, na ktorom pracujete, dôležitý

, potom táto funkcia nie je niečo, čo budete chcieť. Avšak, ak si len chcete trochu poflakovať, bezplatná možnosť je pekná.

Vopred o jeho cenách

V odbore je bežnou praxou, že hostingové spoločnosti používajú niekoľko cenových trikov. Hostinger sa nelíši, ale sú úprimní v tom, čo robia. Napríklad ich základný balík pre zdieľaný hosting je 1,45 dolárov mesačne. Ak však chcete získať túto cenu, musíte sa zaregistrovať na štyri roky. Po uplynutí týchto štyroch rokov budete musieť mesačne platiť 7,99 dolárov. Ak nemáte problém používať tú istú hostingovú spoločnosť štyri roky, je to skvelé. Ak nie, možno by vás to trochu sklamalo.

Jednoduchosť použitia

Hostinger’s používateľské rozhranie bolo navrhnuté tak, aby sa ľahko používalo. Mali by ste byť schopní nájsť všetko, čo potrebujete na jednom mieste. To znamená, že môžete robiť veci ako:

 • Aktualizujte informácie o fakturácii
 • Spravujte domény
 • Monitorujte e-maily

Hostinger nepoužíva tradičný cPanel. Má však ľahko zrozumiteľné ikony, ktoré objasňujú, kde nájdete to, čo potrebujete. Pre tých, ktorí sú zvyknutí na cPanel, môže jeho nepoužívanie trvať zvyknúť. Ak ste však začiatočník, ovládací panel, ktorý ponúka spoločnosť Hostinger, je viac ako dostatočný na to, aby udržal vaše stránky v prevádzke.

podpora

obrázok znázorňujúci podporu hostingerov

Kvalitný zákaznícka podpora je nevyhnutnosťou u webhostingu. Ak je váš web nefunkčný a nemôžete sa okamžite spojiť s osobami zodpovednými za zákaznícku podporu, môžete prísť o veľa peňazí. Zákaznícka podpora so službou ako Hostinger je ešte dôležitejšia. Ako sme už diskutovali, s cieľom získať ich lacnejšie ceny sa musíte zablokovať štvorročnej dohody.

S potešením môžeme povedať, že v tejto oblasti robí spoločnosť Hostinger úžasnú prácu. Zasiahli všetky základne, pokiaľ ide o zákaznícku podporu. Majú live chat a integrovaný interkom. Môžete im poslať e-mailom a získať odpovede na vaše otázky správnym spôsobom. Niečo iné, čo je na hostingerovi jedinečné, je to ponúkajú zákaznícku podporu vo viacerých jazykoch.

Ocitnete sa asi jednu minútu, kým sa pripojíte k agentovi podpory chatu. V závislosti od problému, ktorý riešite, by ste mali očakávať rýchlu odpoveď. Okrem priamej interakcie s agentom technickej podpory môžete využiť obrovskú vedomostnú základňu a návody. Nájdete tu sprievodcov a informácie, ktoré vám pomôžu zodpovedať veľa otázok, ktoré máte na vlastnú päsť.

Ak by sme chceli niečo vylepšiť v oblasti služieb zákazníkom, bola by to skutočnosť, že neponúkajú telefonickú pomoc..

záver

Pokúsili sme sa predstaviť nezaujatý pohľad na Hostingera. Rovnako ako u všetkých hostingových spoločností by sme chceli, aby sa zlepšili. Z toho, čo sme videli, je však ich celková služba celkom dobrá, najmä za cenu, ktorú ponúkajú. V minulosti bolo našou skúsenosťou, že keď sa zaoberáte webhostingovými spoločnosťami, ktoré sa zameriavajú na poskytovanie lacných služieb, dostanete nezmysel. však, Hostinger ponúka nadštandardné služby za lacnú cenu.

Nechceme vám hovoriť, že spoločnosť Hostinger má k dispozícii najrýchlejšiu službu. Ako sme už spomínali v našej recenzii, oni nie’t. Nechceme vám hovoriť, že Hostinger má najlepší rekord v dostupnosti, pretože nie’t. Rýchlosť načítania, ktorú ponúkajú, a ich doba prevádzkyschopnosti ich však stavia na rovnakú úroveň s množstvom spoločností poskytujúcich webhosting, ktoré účtujú oveľa viac..

Spojte to s priestorom a šírkou pásma, ktorá’je k dispozícii na ich prémiových a obchodných plánoch a spoločnosť Hostinger sa stáva spoločnosťou, ktorá stojí za zváženie. Ak hľadáte efektívny a lacný webhosting, je to spoločnosť pre vás. Ponúkajú nadštandardné služby, ktoré neznižujú kvalitu za cenu.

Už ste v minulosti použili Hostinger? Používate ich v súčasnosti? Dajte nám vedieť o svojich skúsenostiach v nižšie uvedenej sekcii komentárov.

Snažíme sa o nezávislý výskum produktov, aby sme našim čitateľom lepšie pomohli pri rozhodovaní. Vzhľadom na to chceme tiež počuť vaše názory. Prijímame individuálne recenzie, ktoré sú informatívne a nepropagačné. Vyplňte nasledujúci formulár a zverejníme vašu recenziu. Propagačné recenzie od samotných spoločností nebudú zverejnené. Vďaka!

Kliknutím na tlačidlo nižšie potvrdzujem, že som si prečítal a akceptujem Podmienky používania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map