Hostinger İncelemesi

Hostinger, çalışanlarına ait bir web hosting şirketidir. 2004 yılında kuruldu ve aslında Hosting Media adını aldı.


Bununla birlikte, 2011 yılında, şirket bir milyon kullanıcıya sahip olmanın kilometre taşına ulaştığında, adı Hostinger olarak değiştirildi. 2007 yılında Hostinger 000webhost’un bir yan kuruluşuydu.

Amaç ücretsiz web dünya çapında hosting sağlamaktı. Bugün, Hostinger dünya çapında 25 milyondan fazla kullanıcı, 178’den fazla ülkede bulunan bağlı ortaklıkları ile. 000webhost, Weblink ve Niagahoster’ın ana şirketi olarak hizmet vermektedir.

Bu hizmete her gün 20.000 yeni müşterinin kaydolduğu tahmin edilmektedir. Hostinger, müşterilerinin tam özgürlüğe sahip bir web sitesi oluşturmalarına izin verebildiklerinden övünür. Bu derlemede, bu Avrupa ev sahibinin iyi olup olmadığını görmek amacıyla bu iddiaların bazılarına bakacağız..

Hostinger Nedir??

Kendisi hakkında konuşurken, Hostinger doğrudan ve konuya yöneliktir. Onlar yok’t Hizmetlerini tanımlamak için parlak terimler kullanmayın. Bunun yerine, hepsi hakkında ucuz web hosting.

İzin Vermek’fiyatlandırma ve barındırma planlarıyla başlar.

Hostinger üç temel plan sunar:

 • İndirimlerle tek paylaşılan barındırma Ayda 1,45 $
 • İndirimlerle Premium Paylaşımlı barındırma Ayda 2,15 ABD doları
 • İndirimlerle paylaşılan işletme barındırma Aylık 3,45 ABD doları

Şu anda, Tek Paylaşımlı hosting planlarının fiyatını ayda 0,80 dolara düşüren bir anlaşma yapıyorlar..

İş ve Premium web barındırma planları ile kişisel ücretsiz alanlar dahildir. İzin Vermek’Temel paketlerinin her birine daha yakından bakalım.

Tek Paylaşımlı Hosting (Yeni başlayanlar için en iyisi)

hostinger plan karşılaştırmasıBu mevcut en ucuz plan. İlk dört yıl için her ay 1,45 dolar ödersiniz. İlk dört yıldan sonra hizmeti kullanmaya devam ederseniz, hizmetin fiyatı aylık 7,99 dolara yükseliyor.

Bu plan size şunları sağlar:

 • 100 GB bant genişliği
 • Bir e-posta hesabı
 • Otomatik yükleyici
 • 10 GB disk alanı
 • Kolay web sitesi oluşturucu
 • Bir MySQL Veritabanı
 • Bir Web Sitesi

Bu Hostinger’s giriş seviyesi planı. İnceleyeceğimiz diğer planların bazılarında göreceğiniz tüm özelliklere sahip olacak şekilde tasarlanmamıştır. Bununla birlikte, her ay sadece 1,45 ABD doları veya daha az indirim ile ödeme yaptığınızda, sunulan özelliklerden gerçekten şikayet edemezsiniz..

Plan yalnızca bir web sitesini barındırmanıza izin verir. Bu, size ayrılan kaynaklara yansır. On GB disk alanı ve 100 GB bant genişliği etkileyici bir manzara yaratmak için yeterlidir. Genel paket nispeten çıplak kemiklerdir. Ancak sadece bir web siteniz varsa ve siteyi çok fazla çan ve ıslık olmadan çalıştırmak istiyorsanız, bu güzel bir seçenektir.

Bu pakette bazılarının sahip olduğu bir sorun, sadece bir e-posta sunmasıdır. O’bir için sıradışı değil küçük işletmeler yalnızca bir web sitesine sahip olmak, ancak genellikle kullandıkları birkaç e-posta adresi vardır. Bu sizin için bir seçiciyse, Premium Paylaşımlı Hosting Planına göz atın.

Premium Paylaşımlı Hosting

Bu orta seviye plan. İlk 48 ay boyunca ayda 2,15 $ ödeyeceksiniz. Bundan sonra, fiyat ayda 11.95 $ ‘a yükseliyor.

Bu plan şunları sunar:

 • Sınırsız sayıda web sitesi
 • Sınırsız FTP kullanıcısı
 • Sınırsız SSD disk alanı
 • Sınırsız e-posta hesabı
 • Ücretsiz alan adı
 • Sınırsız MySQL veritabanı
 • Kolay web sitesi oluşturucu

Bu planla, temel olarak önceki planla ödeyeceğiniz miktarın iki katı kadar ödersiniz. Ancak, tamamen farklı bir pakete bakıyorsunuz. Bu plan size Hostinger’in sunduğu tüm işlevlere ve güce erişmenizi sağlar.

Bu oldu birden fazla siteye sahip olan ve hız konusunda endişeli olan kişiler için. Bu paket ile istediğiniz kadar web sitesine sahip olabilir, ihtiyaç duyduğunuz kadar disk alanı kullanabilir ve sınırsız miktarda bant genişliği kullanabilirsiniz. Sahip olabileceğiniz MySQL veritabanı sayısında bir sınırlama yoktur ve isterseniz sonsuz sayıda FTP hesabı oluşturabilirsiniz..

Bu planın güzel yanı, WordPress için optimize edilmiş olmasıdır. Sonuç olarak, WordPress siteniz için Premium planı kullanırsanız, temel plana sıkışmış olanlardan üç kat daha fazla hız elde edersiniz.

Bu paketle birlikte bir alan adı da alırsınız. Yıllık yenileme ücreti yoktur. Ayrıca ücretsiz SSL sertifikası. Bu, orta saldırılarda sitenizi ziyaret eden kişilerin adamdan korunmasına yardımcı olur. Genel olarak daha güvenli bir tarama deneyimi yaratır.

İş Web Hosting

Bu, sundukları en üst düzey plan. İlk 48 ay boyunca ayda 3,45 dolar harcayacaksınız. Bundan sonra, fiyat ayda 15,95 dolara yükseliyor.

Bu plan, premium hosting artılarının tüm avantajlarını sunar:

 • 5X WordPress optimize edilmiş hız
 • Günlük yedeklemeler
 • 2X işlem gücü ve bellek
 • Ücretsiz SSL sertifikası
 • Lüks yaşam desteği

Sadece birkaç dolar daha için, Business Shared hosting paketinin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu, sundukları en kapsamlı hizmettir. Premium planında gözden geçirdiğimiz her şey İş planına dahil edildi.

Göreceğiniz en büyük fark RAM ve CPU tahsisi. Her ikisi de İş planında iki katına çıkar. Bunun, sitenizin performansı üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. Premium plan zaten hızlı. İş planıyla hızı iki katına çıkararak hizmetiniz o kadar hızlı ki yardım edemezsiniz ama şaşıracaksınız.

Sitenizi WordPress’te çalıştırıyorsanız, işler daha ilginç hale gelir. 3 kat hız artışı yerine, 5 kat hız artışı. Bu, siteniz her gün binlerce ziyaretçi almadığı sürece, her zaman hızlı yayınlanacağı anlamına gelir.

İş planı hakkında sevdiğimiz başka bir şey, otomatik yedekleme işlevselliği içerir. Muhtemelen işleri manuel olarak yedeklemenin sıkıcı, uzun ve tekrarlayan bir süreç olduğunu biliyorsunuzdur. Bu, birçok insanın bir süre sonra yapmayı bıraktığı ve daha sonra pişman olduğu yerdir..

İş planının ek bir özelliği, Hostinger’ın teknik destek ekibine öncelikli erişim izniniz olmasıdır. Bu, teknik desteğe bağlandığınızda, İş planını kullanmayan herkesin önüne atladığınız anlamına gelir. Sitenizde sorun olduğunda, bu özellik tek başına fiyatta küçük bir artış yapar.

VPS Barındırma

Kısaca tartışmak istiyoruz. VPS hosting paketleri sunuyor. Hostinger’s VPS planı, bir web yöneticisinin iyi hızlar, güvenilirlik ve makul bir fiyat elde edin. VPS planları ayda yaklaşık 4,95 dolardan başlıyor ve ayda 75 dolara kadar çıkıyor.

Her bir planın özellikleri değişiklik gösterir, ancak bir GB ile sekiz GB arasında RAM sunar. CPU aralığı 2,4 GHz ile 14 GHz arasında.

Depolama alanı ile cömerttirler. En düşük VPS planında 20 GB SSD depolama alanı vardır. En yüksek seviye planı 160 GB SSD alanı sunuyor. En düşük paket için bant genişliği yaklaşık 1.000 GB ve en pahalı plan için 6.000 GB’a kadar çıkıyor.

Hostinger’a objektif bir bakış attığımızda’s fiyatlandırma planları ve ne fiyat için teklif, biz bu varlık izlenimi ile uzaklaştı bir ucuz hosting Premium hizmet sunan şirket. Ancak, ucuz bir fiyata hizmet sunmak bir şeydir. Ancak sundukları hizmet ne kadar iyi?

Çalışma Süresi ve Yükleme Süresi

Çok az şey, bir web sitesine erişmeye çalışmak ve sabırla yüklenmesini beklemek gibi kanın kaynamasını sağlayabilir. Sitenin yükleme süresi muhtemelen sadece birkaç saniye olmasına rağmen, web’de gezinirken anında yanıt sürelerine yakınlaşmaya alışık olduğumuz bu dünyada, bir sayfanın yüklenmesi için bir veya iki saniye beklemek sonsuz gibi görünebilir. Çoğu durumda, hosting şirketi hız yavaş ise suçlamaktır.

Geçen yıl Hostinger’ı izliyoruz. Görebilirsin buradaki canlı izlememiz.

Hostinger nasıl ayağa kalkıyor?

385ms Yükleme Süresi

Hostinger, Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Avrupa’da sunuculara sahiptir. Tüm sunucuları 1.000 Mbps bağlantı hattına bağlı. Bunlar maksimum performansı ve stabiliteyi garanti eder. Aralık 2017’den başlayıp Eylül 2018’de biten ortalama Hostinger’in 10 aydan fazla yükleme sürelerine baktığınızda, ortalama 385 ms. Bunu perspektife sokmak, kabaca gözlerinizin yanıp sönmesi için geçen süre.

Çalışma Süresi Puanı

Uptime başka bir faktör bir web barındırma karşılığı olup olmadığını belirlerken dikkate. Bir web barındırma hizmetleri ayda beş sent için sunabilir. Ama onların hizmet sürekli aşağı, kesinlikle hiçbir şey için ödüyoruz. Bu şekilde düşünün, siteyi ilk üç kez denediğinizde yeni bir web sitesini kaç kez tekrar ziyaret edersiniz? Muhtemelen asla geri dönemezsiniz çünkü’s sürekli aşağı sitenin sahibi hakkında çok olumsuz şeyler söylüyor.

Hostinger’a 10 ay boyunca baktığımızda, takdire şayan bir performans sergilediklerini gördük. Hala orada’iyileştirilmesi için çok yer var. 10 ay boyunca yüzde 99,88 çalışma süresi vardı. Bu, bir ay boyunca yaklaşık bir saatlik kesinti süresine kadar kaybolur.

Harika değil. Amazon, 2018’de Amazon Prime Günü boyunca bir saatlik kesinti süresine sahipti. Sadece bir saat içinde 100 milyon dolardan fazla satış kaybetmiş olabilirler. Elbette, işiniz Amazon değil. Yine de, her ay bir saat kaybetmek kâr hacminizi olumsuz etkileyebilir.

Bu, kesinti süreleri nedeniyle Hostinger’ı önermediğimiz anlamına mı geliyor? Hayır, hiç de değil. Sadece nesnel bir görüş vermek istiyoruz. Yüzde 99,88 çalışma süresi ile bile, Hostinger hala 890 ms civarında olan endüstri ortalamasından daha hızlı, neredeyse yüzde 80 daha hızlı.

İzin Vermek’Birkaç dakika ayırın ve Hostinger’ın müşterilerine sunduğu diğer bazı özellikleri inceleyin.

Hostinger’ın Özellikleri

Bir Hostinger’anahtar satış noktaları, kullanıcılara sunduğu özelliklerin bolluğudur. Tüm bu özelliklerin sizin için yararlı olup olmayacağı, hizmetle ne yapmak istediğinize bağlı olacaktır..

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu ve Ücretsiz Alan Adı

Eğer bizim en iyi web sitesi oluşturucu site oluşturucularının büyük hayranları olduğunu bileceğiniz bir inceleme.

Hostinger bir ücretsiz web sitesi oluşturucu, Zyro denir. Web sitesi oluşturucu birçok güzel özelliğe sahiptir. Web sitenizi çok hızlı bir şekilde hazır hale getirmenize izin veren bir dizi popüler şablonla birlikte gelir. Ücretsiz SSL sertifikası, sınırsız SSD depolama alanı ve bant genişliği gibi birçok önemli özelliğe sahip bir web sitesi oluşturucusu arıyorsanız, burası doğru yer.

Ayrıca aşağıdaki gibi özellikleri de bulacaksınız: Zyro Her ikisi de oldukça yenilikçi olan ve işinizi büyütmeye odaklanmanıza izin verecek olan AI İçerik Oluşturucu ve Logo Oluşturucu.

Dürüst olmak gerekirse, web sitesi oluşturucunun çok fazla işlevselliği vardır, ancak mevcut olan daha popüler web sitesi oluşturucularının bazılarına yaklaşmaz.

Şablonunuzu seçtikten sonra, tüm web sayfanızı doğrudan Hostinger’dan özelleştirebilirsiniz. Premium veya Business web barındırma paketini satın aldığınızda ücretsiz bir alan adı da alırsınız. Var yıllık yenileme ücreti yok. Tüm bunlar aylık hizmet için ödediğiniz fiyatta paketlenmiştir. Birden fazla alan adına sahip olmak istiyorsanız, biraz fazladan ödeme yapmanız gerekir.

Ücretsiz Web Hosting

Başlangıçta belirttiğimiz gibi, 000Webhost Hostinger’a aittir. 000Webhost bir süper temel ücretsiz web hosting planı sunuyor. Ancak, sizin için ne ödeme olsun vurgulamak istiyoruz. Barındırma planı ücretsizdir, ancak aynı zamanda yavaş ve güvenilmezdir. Üzerinde çalıştığınız proje sizin için önemliyse

, o zaman bu özellik isteyeceğiniz bir şey değildir. Ancak, sadece biraz uğraşmak istiyorsanız, ücretsiz seçenek güzel.

Fiyatlandırması Hakkında Açık

Barındırma şirketlerinin birkaç fiyatlandırma hilesi kullanması endüstride standart bir uygulamadır. Hostinger farklı değil, ama yaptıkları konusunda dürüstler. Örneğin, paylaşılan barındırma için temel paketleri aylık 1,45 $ ‘dır. Ancak, bu fiyatı almak için dört yıl kayıt yaptırmanız gerekir. Bu dört yıl dolduktan sonra, ayda 7,99 $ ödemeniz gerekecektir. Dört yıldır aynı barındırma şirketini kullanmakta sorun yoksa, o zaman bu harika. Değilse, biraz hayal kırıklığı yaratabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

Hostinger’s kullanıcı arayüzü kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. İhtiyacınız olan her şeyi tek bir yerde bulabilmeniz gerekir. Bu, aşağıdakileri yapabileceğiniz anlamına gelir:

 • Fatura bilgilerini güncelleyin
 • Alan adlarını yönetme
 • E-postaları izleyin

Hostinger geleneksel cPanel kullanmıyor. Ancak, ihtiyacınız olanı nerede bulabileceğinizi netleştiren simgeleri anlamak kolaydır. CPanel’e alışkın olanlar için, kullanmamak alışmak biraz zaman alabilir. Ancak, yeni başlayan biriyseniz, Hostinger’ın sunduğu kontrol paneli sitenizi çalışır durumda tutmak için fazlasıyla yeterlidir.

Destek

hostinger desteğini gösteren resim

İyi bir müşteri desteğine sahip olmak bir web barındırma ile bir zorunluluktur. Siteniz kapalıysa ve müşteri desteğinden sorumlu kişilerle hemen iletişime geçemezseniz, bir sürü parayı kaybedebilirsiniz. Hostinger gibi bir hizmetle müşteri desteği daha da önemlidir. Bahsettiğimiz gibi, daha ucuz fiyatlarını elde etmek için dört yıllık bir anlaşmaya kilitlenmeniz gerekiyor.

Bu alanda Hostinger’in inanılmaz bir iş çıkardığını söylemekten mutluluk duyuyoruz. Müşteri desteği söz konusu olduğunda tüm üsleri vurdular. Canlı sohbet ve entegre interkom var. Onlara e-posta gönderebilir ve sorularınıza doğru yanıtlar alabilirsiniz. Hostinger hakkında benzersiz olan başka bir şey müşteri desteklerini birçok dilde sunuyorlar.

Kendinizi bir sohbet destek temsilcisine bağlanmak için yaklaşık bir dakika beklerken bulacaksınız. Ele aldığınız sorunun zorluk derecesine bağlı olarak, hızlı bir yanıt beklemeniz gerekir. Bir teknik destek temsilcisiyle doğrudan etkileşim kurmanın yanı sıra, size yardımcı olması için büyük bilgi tabanlarını ve eğitimlerini de kullanabilirsiniz. Kendi başınıza sorulan soruların çoğunu yanıtlamanıza yardımcı olacak kılavuzlar ve bilgiler bulacaksınız.

Müşteri hizmetleri yönüyle ilgili geliştirmek istediğimiz bir şey olsaydı, telefon yardımı üzerinden teklif vermemeleri gerçeği olurdu.

Sonuç

Hostinger’ın tarafsız bir görünümünü sunmaya çalıştık. Tüm hosting şirketlerinde olduğu gibi, onların geliştiğini görmek istediğimiz birkaç şey var. Ancak, ne gördük, onların genel hizmet özellikle sundukları fiyat için oldukça iyidir. Geçmişte, ucuz bir hizmet sunmaya odaklanan hosting şirketleriyle uğraşırken, önemsiz olduğumuz deneyimlerimiz olmuştur. ancak, Hostinger ucuz bir fiyata birinci sınıf bir hizmet sunuyor.

Size Hostinger’in en hızlı servisi olduğunu söylemeyeceğiz. Belirttiğimiz gibi incelememizde, yapmazlar’t. Size Hostinger’in en iyi çalışma süresi kaydına sahip olduğunu söylemeyeceğiz çünkü’t. Ancak, sundukları yük hızları ve onların çalışma süresi kaydı çok daha fazla ücret web hosting şirketleri bir dizi ile onları koyar.

Bunu boşluk ve bant genişliği ile birleştirin’Premium ve Business planlarında kullanılabilir ve Hostinger, dikkate değer bir şirket haline gelir. Etkili ve ucuz bir web barındırma arıyorsanız, bu şirket tam size göre. Fiyat için kaliteden ödün vermeyen birinci sınıf bir hizmet sunuyorlar.

Geçmişte Hostinger kullandınız mı? Şu anda bunları mı kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümündeki deneyiminizi bize bildirin.

Okuyucularımızın karar vermesine daha iyi yardımcı olmak için ürünleri bağımsız olarak araştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bununla birlikte, görüşlerinizi duymak istiyoruz. Bilgilendirici ve tanıtımsız bireysel incelemeleri kabul ediyoruz. Lütfen aşağıdaki formu doldurun, yorumunuzu yayınlayalım. Şirketlerin kendileri tarafından yapılan tanıtım incelemeleri yayınlanmayacaktır. Teşekkürler!

Aşağıdaki düğmeyi tıklayarak, okuduğumu ve kabul ettiğimi kabul ediyorum. Kullanım Şartları.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map