Udhëzues për botën e mrekullueshme të strehimit

web hostingG’ditë dhe të mirëpritur në udhëzuesit tanë të hostimit në internet. Gjëja e parë që dua të them është faleminderit për ndalimin dhe ne e kuptojmë se ka shumë informacion në këtë faqe. Pra, mbaj kapelat e tua dhe më lejoni të shpjegoj mënyrën më të mirë për ta përdorur këtë!


Pjesa kryesore e kësaj faqe janë udhëzuesit tanë të rekomanduar. Këto do t’ju ndihmojnë të gjeni host-at kryesorë të faqeve në internet që ne mendojmë se janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për këdo që kërkon të marrë një pritës të ri ose azhurnuar. Më poshtë janë një listë e gjatë e pritësve që ne i DONI’T rekomandoj.

Në çdo pikë të këtij procesi nëse ndjeheni sikur nuk don’kuptoni ose dëshironi ndonjë informacion më të detajuar goditni në skedarin e kontaktit në majë dhe unë’do të jem i lumtur t’i përgjigjesh pyetjeve të tua individuale. Për shkak të vëllimit të postave elektronike, ju lutem më jepni disa ditë për t’i marrë ato! Faleminderit!

Ushtruesit e rekomanduar që i duam & # x2665;

logoja e faqes në sitHapësira e faqes ★★★★★ – SG është nikoqiri ynë i lartë për dy vitet e fundit dhe ka vazhduar të na bëjë përshtypje me angazhimin e tyre të padashur për përkrahjen e cilësisë dhe pritjen e tyre.

A2 Hosting – Një tjetër pretendent i fortë për titullin e pritjes më të mirë në tokë. A2 është një host cilësor që ofron disa pako të shkëlqyera për një çmim të mirë.

logo bluehostPritësi blu ★★★ – Blue Host ka qenë rreth e rrotull përderisa në internet ka pasur meme (çfarë shaka e çalë). Sidoqoftë, ato janë të vjetra dhe ato ofrojnë çmime pritjeje cilësore dhe vlerash. Lexoni udhëzuesin tonë për të gjetur se cili plan është më i miri për ju.

Hostgator ★★★ – HG është një tjetër zgjedhje e rekomanduar për mbajtjen në internet, megjithëse nuk janë aren’më të mirë për të thënë. Lexoni rishikimin tonë për të zbuluar të vërtetën që qëndron në çmimin e tyre.


Artikujt e rekomanduar për t’u bërë një WordPress dhe Blogger Wizard

Si të filloni një Blog (Udhëzues i plotë i Kickass) – Gjithçka që duhet të dini për të filluar një blog. Unë do të mbajë dorën tuaj fjalë për fjalë dhe do t’ju ecë nëpër secilin hap të proceseve që krijojnë faqen tuaj me fotografi për secilin hap të rrugës. ��

8 hapa për të strukturuar blogun tuaj – Ka disa hapa të rëndësishëm për të planifikuar një blog të suksesshëm dhe për ta bërë atë të lulëzojë. Ne mbuluam disa nga elementët më të mëdhenj për ta bërë këtë dhe ju sigurojmë një kornizë për të krijuar faqen tuaj.

22 Mënyrat për ta Ruajtur faqen tuaj të Sigurt – Haker, hakerë dhe më shumë hakerë. siguria e faqes në internetKëta njerëz të këqij po përpiqen të futen në faqet tuaja WP natën dhe ditën. Ky post përfshin 22 mënyra të thjeshta për tu zbatuar për t’i ndaluar ato.

Mjetet tona më të mira të marketingut me email – Ne kemi përdorur pothuajse çdo mjet të marketingut me email atje dhe në këtë postim ne mbulojmë cilat prej tyre janë më të preferuarat.

Cilat janë llojet e ndryshme të strehimit – Njohja e planeve të ndryshme të pritjes është thelbësore për të zgjedhur atë që i përshtatet nevojave dhe qëllimeve tuaja.

Pritësit kryesorë në Zelandën e Re – Ky artikull është për të gjithë njerëzit tanë në Zelandën e Re. Ai krahasoi nikoqirët më të mirë në NZ dhe ndan zgjedhjet tona kryesore.

Ndërtuesit më të mirë të faqes në internet – Ndërtuesit e faqeve në internet po bëhen gjithnjë e më popullore. Ato lejojnë përdoruesit të përdorin një redaktues me të vërtetë të lehtë për t’u përdorur dhe intuitiv tërheqës dhe rënie. Ne u përqëndruam në redaktorët më të lehtë për t’u përdorur në këtë postim.

Pritja më e mirë në Singapor – Ne e kemi shkruar këtë përmbledhje për miqtë tanë në Singapor, pasi kemi trajtuar disa biznese që janë atje. Ky postim do t’ju ndihmojë të krahasoni hostet e ndryshme të Singaporit dhe të gjeni një që ofron vlera të mëdha për paratë.

Mikpritësit kryesorë të Indisë – Ne mund të jemi më të mirët në Australi në rishikimet në web hosting, por kjo nuk do të thotë që ne nuk mund të marrim një gand në tregun Indian e bën!

VPN më të mira – Ne kaluam në 15 ofruesit më të mirë të VPN-së në të gjithë botën për t’u përpjekur të gjejmë më të mirën për punën.

Si të filloni një biznes online – Për ata që mendojnë se si të fillojnë një biznes në internet dhe duan të dinë se ky është udhëzuesi për ju.

SSL – Farë është SSL dhe pse duhet të dini se si ta vendosni atë në mënyrë efektive.


Shqyrtime specifike të planit të strehimit

Ne e kuptojmë që disa njerëz pëlqejnë të kërkojnë sipas kategorive të hosteve ose llojeve të ndryshme. Ne ju kemi djem të mbuluar! ne’keni kaluar nëpër disa nga hostet tanë të mëdhenj për secilën zonë dhe ndau disa nga të dhënat tona gjatë viteve të fundit për t’ju dhënë një ide më të mirë se cilat të zgjidhni.

Pritësit e WordPress-it – WP ose WordPress është një nga më të lehtë për t’u përdorur platformat e pritjes ose Sistemet e Menaxhimit të Përmbajtjes (CMS për shkurt). Këto janë të përhapura në botën pritëse dhe ofrojnë një fleksibilitet mahnitës. WP mund të jetë sfiduese për t’u përdorur në fillim por atë’extremelyshtë jashtëzakonisht e lehtë për tu mësuar.

Pritësit VPS – Serverat Virtual Private janë një mundësi më e avancuar e pritjes që është e mirë për njerëzit që kërkojnë të konfigurojnë shumë faqe interneti ose të ekzekutojnë aplikacione të bazuara në internet në internet.host vps

Mikpritës të tregtisë – Qoftë ju’duke filluar një uebfaqe të Shopify ose markën tuaj Ecom, rishikimi ynë mbulon disa nga zgjedhjet më të mira atje bazuar në përvojën tonë për vendosjen e më shumë se 15+ faqeve të internetit të Ecommerce.

Mikpritës të lirë – Kur është fjala për strehimin e lirë ka shumë mbeturina atje. ju’Do të dëshironi të qëndroni larg nga vërtet e tmerrshme kur është fjala për pritjen e lirë dhe të shikoni për marrëveshje për pritës të primit. Udhëzuesi ynë do t’ju ndihmojë të bëni vetëm atë.

Pritësit e biznesit të vogël – NVM-të kërkojnë faqe në internet që promovojnë një imazh profesional të biznesit që përfaqësojnë. Ti mundesh’Ju lejoni të keni një klient të mundshëm të vizitojë faqen tuaj të internetit dhe ta gjejë atë’nuk funksionon ose është shumë i ngadaltë. Zgjedhja e hostit të duhur do t’ju ndihmojë të shmangni atë problem

Drupal Hosting – Drupal është një tjetër CMS, si WordPress ofron një suitë opsionesh dhe funksionaliteti që janë mjaft të lehtë për t’u përdorur. Ky udhëzues ju ndihmon të gjeni hoste që janë përshtatur për faqet e internetit të bazuara në Drupal.

Pritës të postës elektronike – Pritësit e postës elektronike janë të shkëlqyera për bizneset që thjesht duan të kenë shërbimet e postës elektronike të linjës për punonjësit e tyre ose vetë. Ne shqyrtuam 4 djemtë kryesorë në hapësirë ​​dhe u përqëndruam në sigurinë dhe privatësinë.

Rezervimi në re – Ngjashëm me një VPS, një host cloud ju lejon të operoni gjithçka në internet pa pasur nevojë të bëni shumë nga ana e serverit. Shikoni në postimin tonë duke mbuluar se cilat janë më të mirat.


2-rivet e Pritshëm të Mirë por jo të Madh

HostPapa – Jo keq, por do të thotë patjetër që host Papa ka rënë vërtet mbrapa në vitet e fundit. logoja e hostpapaAta ishin një nga kompanitë origjinale të mbajtjes së faqes në internet, por ne nuk mund t’i rekomandojmë ato tani me ndonjë besueshmëri.

InMotion Hosting (Së shpejti) – Megjithëse një host cilësor në shumë aspekte, In Motion është shumë mesatare në të mirë dhe nuk plotëson asnjë prej standardeve të larta që kemi paraqitur për ushtruesit tanë të rekomanduar.

iPage Hosting – Unë kam dashur për iPage derisa ata filluan të mbingarkojnë serverat e tyre me shumë llogari të përbashkëta të pritjes dhe shërbimi dhe cilësia e tyre ra vërtet..

Dreamhost – Dreamhost promovon veten si një zgjidhje e nivelit të lartë për mbajtjen në internet, megjithatë, unë do të thoja që mund të merrni të njëjtat paketa të një cilësie pritëse për një pjesë të çmimit nga SG.


Pritësi Ne nuk Mund të Rekomandojmë – Aka – Pritësit tanë “Qëndroni larg”

Ju jeni paralajmëruar dhe po e kuptoj që 90% e këtyre janë australianë. Të dhënat nuk gënjejnë.

Qyteti i Uebit – pricesmime të larta, orare të ulëta dhe shërbim të keq. Ne nuk mund t’i rekomandojmë këta njerëz.

Hosting Kryesor (Vjen së shpejti) – Lacklusting gjithçka. Crucial është një kompani e vjetër që në thelb po i shet shërbimet e saj për shumë shumë të larta.

Regjistri Neto – Ndërsa nuk janë të tmerrshme, ata definitivisht nuk e plotësojnë standardin madje që konsiderohen “të mirë”. Unë do të shmangja këtë kompani pritëse.

Paqësori Digjital – Digital Pacific nuk është një host i rekomanduar për një numër arsyesh. Ju mund të lexoni rishikimin për të mësuar më shumë.

Panthur  – E vetmja gjë për të cilën predikon Panthur është karta juaj e kreditit. Ekzistojnë zgjedhje më të mira në mendimet tona.

VentraIP – Për dashurinë e faqeve të internetit të shpejtë, qëndroni larg.

Domain i çmendur  – Nëse emri i çmendur domain nuk do të ishte një shenjë paralajmëruese se këta njerëz janë mikpritës kompetent, atëherë nuk e di se çfarë tjetër do të ishte.

Zuver – Mesatare gjithçka, por çmimet e shpenzimeve.


Siguria e Internetit 101

Me më shumë njerëz që shpenzojnë gjithnjë e më shumë kohë në internet, sasia e informacionit që ne ndajmë dhe marrim po rritet me shpejtësi. Me këtë vijnë disa shqetësime serioze për privatësinë. Më poshtë janë disa udhëzues të shkëlqyeshëm në lidhje me privatësinë dhe sigurinë e Internetit.

Privatësia e Australisë (VPN / Shqyrtime të Sigurisë Online) – Shoku ynë Ryan Sperry ka bashkuar një listë të madhe të ofruesve më të mirë falas dhe të paguar të VPN për çdo klient në ose përreth Australisë. Gjithashtu ka një pasuri të informacioneve të tjera të shkëlqyera.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map