Jak prowadzić stronę internetową Kompletny samouczek krok po kroku

Strona internetowa bez hosta jest jak dom bez działki, na której można usiąść. Dostawcy usług hostingowych oferują narzędzia i miejsce na serwerze wymagane do hostowania witryny i zapewnienia jej dostępności przez Internet, gotowe do użytku! Pozwól nam więc wskazać właściwy kierunek, w jaki sposób możesz hostować swoją witrynę – pomijając irytujące żargony technologiczne.


Najpierw porozmawiajmy trochę o tym, czym jest hosting i dlaczego jest to konieczne.

Każda strona internetowa potrzebuje „domu”, do którego można uzyskać dostęp do jej zawartości w dowolnym miejscu i czasie. I ten „dom” to host. Jeśli masz odpowiedniego dostawcę usług hostingowych, Twoja witryna jest szybka i może przyciągnąć więcej odwiedzających, zwiększając w ten sposób konwersje. Kto nie chce, aby ich strona internetowa była w odpowiedniej konfiguracji do sukcesu?

Zacznijmy.

1. Zdecyduj, jaki typ strony internetowej zbudujesz

Chcesz stworzyć stronę internetową, ale nie zdecydowałeś, który typ witryny internetowej zbudować. Pozwól, że ci pomogę. Rodzaj witryny, którą zamierzasz zbudować, zależy od celu Twojej witryny.

Możesz wybrać statyczną, dynamiczną, eCommerce lub witrynę blogu.

 • Statyczny – Witryna statyczna jest również nazywana stroną płaską lub stacjonarną, co oznacza, że ​​nie zmienia się dla każdego użytkownika, który odwiedza witrynę. Jeśli szukasz witryny dla małych firm, witryny osobistej lub witryny z portfolio, to właśnie statyczna witryna jest tym, co zamierzasz zbudować.
 • Dynamiczny – Z drugiej strony, dynamiczna strona internetowa zmienia się w zależności od różnych warunków, takich jak to, kto odwiedza witrynę, czas, strefę czasową, język ojczysty kraju, w którym odwiedzający się znajduje, i wiele innych. Strony takie jak Facebook, Amazon i YouTube są dynamicznymi witrynami, ponieważ ich treść ciągle się zmienia.
 • eCommerce – Witryna eCommerce to po prostu sklep internetowy. To portal internetowy, w którym możesz sprzedawać swoje produkty lub usługi oraz otrzymywać płatności przez Internet. Strony takie jak eBay, Walmart i GrubHub są przykładami witryn eCommerce. Większość witryn eCommerce to także strony dynamiczne.
 • Blog – Blog może być informacyjną witryną internetową lub czasopismem internetowym, w którym nowsze treści są wyświetlane jako pierwsze i zwykle są prowadzone przez pojedynczego pisarza lub niewielką grupę osób prezentujących swoje treści w bardziej konwersacyjny sposób. WPCrafter to przykład strony bloga.

Teraz, gdy znasz rodzaje witryn, już zdecydowałeś, który z nich zbudować?

Oczywiście po ustaleniu rodzaju witryny, którą zamierzasz zbudować, musisz również zdecydować, jak ją zbudować. Istnieje wiele platform, na których możesz zbudować swoją witrynę, ale zdecydowanie zaleciłem pracę na platformie WordPress.

WordPress to najpopularniejsza platforma do publikowania stron internetowych. Czy wiesz, że ponad 30% wszystkich stron internetowych zbudowanych jest na WordPress? Tak, właśnie tak potężny jest WordPress, i przygotowaliśmy samouczek wideo na temat tworzenia witryny WordPress w 10 minut. Co więcej, mamy też post na temat tworzenia szybszych i łatwiejszych stron przy użyciu motywu Astry.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy programistą, możesz łatwo i szybko zbudować witrynę WordPress. Większość dostawców hostingu oferuje nawet usługi instalacyjne WordPress za jednym kliknięciem.

Ponadto masz pełną kontrolę nad swoją witryną za pomocą mnóstwa darmowych i premium motywów, dzięki którym Twoja witryna może od razu wyglądać profesjonalnie. A jeśli chcesz mieć więcej funkcji i funkcjonalności na swojej stronie, możesz zainstalować potężne wtyczki WordPress w oparciu o ich cele.

2. Wybierz usługę hostingową

Jak wspomniałem wcześniej, potrzebujesz „domu” dla swojej witryny. Przed zbudowaniem witryny internetowej i udostępnieniem jej użytkownikom należy wykupić hosting. Teraz nadszedł czas, aby wybrać usługę hostingową, która odpowiada potrzebom Twojej witryny.

Oto trzy najważniejsze rzeczy do rozważenia przy wyborze usługi hostingowej:

 • Prędkość
 • Bezpieczeństwo
 • Niezawodność

To, co mogę Ci polecić, które ma te rzeczy, to SiteGround.

SiteGround jest dostawcą usług hostingowych, który jest oficjalnie rekomendowany przez WordPress.org przede wszystkim ze względu na jego 100% niezawodność działania, błyskawiczne czasy ładowania strony i wysoką jakość obsługi klientów. Nie na SiteGround? Oto nasz bezproblemowy przewodnik na temat przenoszenia hostingu.

Jeśli nie jesteś specjalistą od technologii, nie musisz się martwić o konfigurację hostingu; zawsze możesz polegać na przedstawicielach pomocy SiteGround.

Dla dostawcy usług hostingowych zapewniającego tak imponującą szybkość i niezawodną wydajność, SiteGround jest naprawdę przystępny cenowo. Ponadto poważnie traktuje bezpieczeństwo, ponieważ proaktywnie chroni witrynę przed złośliwymi atakami.

3. Wybierz plan hostingowy

Możesz uzyskać usługę hostingową SiteGround dla jednej witryny za jedyne 3,95 USD miesięcznie. Jedną z głównych różnic między planami hostingowymi jest liczba stron internetowych, które można zbudować, oraz powierzchnia witryny. Jeśli więc planujesz uaktualnić swoją witrynę lub utworzyć wiele witryn, możesz uzyskać jej wyższe plany.

Ale jeśli dopiero zaczynasz, oczywiście potrzebujesz tylko planu StartUp.

Odwiedź SiteGround

4. Wybierz nazwę domeny

Po wybraniu planu hostingowego nadszedł czas, aby wybrać nazwę swojej domeny. Jest to adres, który odwiedzający mogą wpisać na pasku adresu przeglądarki, aby przejść do Twojej witryny.

Możesz kupić nazwę domeny w SiteGround wraz z planem hostingowym. Po wybraniu planu hostingowego pojawi się monit o zarejestrowanie nowej domeny lub możesz uzyskać nazwę domeny od innego dostawcy.

Po wybraniu nazwy domeny możesz teraz wypełnić formularz informacyjny i sfinalizować zakup. Możesz teraz skonfigurować swoją stronę WordPress.

5. Zainstaluj WordPress

Po zakończeniu zakupu planu hostingowego i zarejestrowaniu nazwy domeny możesz teraz zainstalować WordPress. Na szczęście dzięki SiteGround możesz skorzystać ze zautomatyzowanej instalacji WordPress.

Dzięki opcji „kliknij i zainstaluj” SiteGround zajmuje się wszystkim od samego początku. Po wykonaniu tej czynności możesz teraz szybciej dostosować witrynę WordPress i sprawić, by wyglądała profesjonalnie.

Możesz nawet wybierać z galerii motywów dostarczonych przez SiteGround, aby pomóc Ci zbudować w pełni funkcjonalną stronę internetową w zaledwie kilka minut.

Po zainstalowaniu WordPressa możesz teraz zalogować się na swojej stronie WordPress i rozpocząć dostosowywanie.

Co dalej?

Więc skończyłeś instalować WordPress. Możesz teraz rozpocząć dostosowywanie i tworzenie treści, takich jak strona główna, strona z informacjami i strona z blogiem. Możesz również zainstalować niektóre wtyczki dla dodatkowych funkcji i funkcjonalności, takich jak formularz kontaktowy, SEO, lista e-mail i wiele innych, aby zwiększyć ruch w witrynie i zwiększyć konwersję.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector