Jak hostit web Kompletní výukový program krok za krokem

Webové stránky bez hostitele jsou jako dům bez parcely, na které se dá sedět. Poskytovatelé hostitelských služeb nabízejí nástroje a místo na serveru potřebné k tomu, aby vaše stránky byly hostovány a dosažitelné přes internet, připravené pro návštěvníky! Zaměřme se tedy na to, jak hostovat své webové stránky, mínus nepříjemné technologické žargony.


Nejprve si povíme něco o tom, co je web hosting a proč je to nutné.

Každý web potřebuje „domov“, kde je přístup k jeho obsahu kdykoli a kdekoli. A ten „domov“ je webhosting. Pokud máte správného poskytovatele webhostingových služeb, váš web je rychlý a může přilákat více návštěvníků, čímž se zvyšuje počet konverzí. Kdo nechce, aby jejich web byl ve správné konfiguraci pro úspěch?

Začněme.

1. Rozhodněte se, jaký typ webových stránek budete stavět

Chcete vytvořit web, ale nerozhodli jste se, jaký typ webu vytvořit. Dovolte mi, abych vám s tím pomohl. Typ webu, který chcete vytvořit, závisí na účelu vašeho webu.

Můžete si vybrat ze statického, dynamického, eCommerce nebo blogového webu.

 • Statický – Statický web se také nazývá plochá nebo stacionární stránka, což znamená, že se nemění pro každého uživatele, který web navštívil. Pokud hledáte webové stránky pro malé firmy, osobní stránky nebo webové stránky portfolia, budete stavět statický web.
 • Dynamický – Dynamický web se naproti tomu mění v závislosti na různých podmínkách, jako je například kdo navštěvuje web, čas, časové pásmo, rodný jazyk země, kde se návštěvník nachází, a mnoho dalších. Weby jako Facebook, Amazon a YouTube jsou dynamické weby, protože jejich obsah se neustále mění.
 • eCommerce – Webové stránky elektronického obchodu jsou jednoduše internetovým obchodem. Je to online portál, kde můžete prodávat své produkty nebo služby a přijímat platby přes internet. Weby jako eBay, Walmart a GrubHub jsou příklady webových stránek elektronického obchodu. Většina webových stránek elektronického obchodu je také dynamická.
 • Blog – Blog může být informační web nebo online žurnál, kde je novější obsah zobrazen jako první a obvykle jej provozuje individuální autor nebo malá skupina lidí, kteří prezentují svůj obsah konverzačnějším stylem. WPCrafter je příklad webové stránky blogu.

Nyní, když znáte typy webových stránek, jste již rozhodnut, který z nich vytvořit?

Jakmile se rozhodnete pro typ webových stránek, které chcete vytvořit, musíte se samozřejmě také rozhodnout, jak je vytvořit. Existuje celá řada platforem, na kterých můžete vytvořit svůj web, ale důrazně doporučujeme pracovat na platformě WordPress.

WordPress je nejoblíbenější platformou pro publikování webových stránek. Věděli jste, že více než 30% všech webových stránek přes internet je postaveno na WordPress? Ano, takto výkonný WordPress je a máme video tutoriál o tom, jak vytvořit web WordPress za 10 minut. Ještě lepší je také příspěvek o tom, jak zrychlit a usnadnit weby pomocí motivu Astra.

Ať už jste začátečník nebo vývojář, můžete snadno a rychle vytvořit web WordPress. Většina poskytovatelů webhostingu dokonce nabízí instalační služby WordPress jedním kliknutím.

Navíc máte úplnou kontrolu nad svým webem pomocí tun tun bezplatných a prémiových témat, díky kterým může být váš web okamžitě profesionální. A pokud chcete na svém webu více funkcí a funkcí, můžete nainstalovat výkonné doplňky WordPress na základě jejich účelu.

2. Vyberte webhostingovou službu

Jak jsem již zmínil, pro svůj web potřebujete „domov“. Než vytvoříte webovou stránku a zviditelní ji návštěvníky, musíte si zakoupit webhostingový plán. Teď je čas vybrat si webhostingovou službu, která vyhovuje vašim potřebám.

Při výběru webhostingové služby je třeba zvážit tyto tři nejdůležitější věci:

 • Rychlost
 • Bezpečnostní
 • Spolehlivost

Co mohu s vámi doporučit, že tyto věci jsou, je SiteGround.

SiteGround je poskytovatel webhostingových služeb, který oficiálně doporučuje WordPress.org, a to především díky 100% spolehlivosti, rychlému načítání stránky a rychlé podpoře zákazníků. Ne na webu? Zde je náš průvodce, jak převést hosting.

Pokud nejste technik, nemusíte se starat o nastavení hostingu; vždy se můžete spolehnout na zástupce podpory SiteGround.

Pro poskytovatele hostingových služeb, který poskytuje tak působivou rychlost a spolehlivý výkon, je SiteGround skutečně cenově dostupný. Navíc bere zabezpečení vážně, protože aktivně chrání váš web před škodlivými útoky.

3. Vyberte webhostingový plán

Můžete získat hostingovou službu SiteGround pro jeden web pouze za 3,95 $ měsíčně. Jedním z hlavních rozdílů mezi jeho hostitelskými plány je počet webových stránek, které můžete vytvořit, a prostor webových stránek. Pokud tedy plánujete upgradovat svůj web nebo vytvořit více webů, můžete získat jeho vyšší plány.

Ale pokud právě začínáte, budete samozřejmě potřebovat pouze plán spuštění.

Navštivte SiteGround

4. Vyberte název domény

Jakmile vyberete plán hostingu, je čas vybrat název domény. Je to adresa, kterou mohou návštěvníci zadat do adresního řádku svého prohlížeče, aby se dostali na váš web.

Můžete si zakoupit název domény pomocí programu SiteGround spolu s jeho hostitelským plánem. Jakmile vyberete plán hostování, zobrazí se výzva k registraci nové domény nebo můžete získat název domény od jiného poskytovatele.

Jakmile vyberete název domény, můžete nyní začít vyplňovat informační formulář a dokončit nákup. Nyní můžete nastavit svůj web WordPress.

5. Nainstalujte WordPress

Po dokončení nákupu plánu hostování a registrace doménového jména můžete nyní nainstalovat WordPress. Naštěstí s programem SiteGround můžete využít jeho automatizované instalace WordPress.

Díky možnosti click-and-install se SiteGround stará o vše hned na začátku. Jakmile to provedete, můžete nyní rychle přizpůsobit svůj web WordPress a učinit jej profesionálním.

Můžete si dokonce vybrat z galerie témat poskytnutých serverem SiteGround, která vám pomůže vytvořit plně funkční web během několika minut..

Po instalaci WordPress se nyní můžete přihlásit na svůj web WordPress a začít s jeho přizpůsobováním.

Co bude dál?

Takže jste dokončili instalaci WordPress. Nyní můžete začít s přizpůsobováním a vytvářením obsahu, jako je domovská stránka, stránka About a stránka blogu. Můžete také nainstalovat některé pluginy pro přidané funkce a funkce, jako je kontaktní formulář, SEO, seznam e-mailů a mnoho dalších, abyste zvýšili návštěvnost svých webových stránek a zvýšili konverzi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map