Ako hostiť webovú stránku Kompletný podrobný návod

Webová stránka bez hostiteľa je ako dom bez pozemku, na ktorom by sa dalo sedieť. Poskytovatelia hostiteľských služieb ponúkajú nástroje a priestor na serveri potrebné na to, aby boli vaše stránky hostené a dosiahnuteľné cez internet, pripravené pre návštevníkov! Ukážme teda správnym smerom na to, ako hostiť svoje webové stránky – mínus nepríjemné technologické žargóny.


Najprv si povedzme niečo o tom, čo je webhosting a prečo je to potrebné.

Každá webová stránka potrebuje „domov“, kde je možné kedykoľvek a kdekoľvek získať prístup k jej obsahu. A ten „domov“ je webhosting. Ak máte správneho poskytovateľa webhostingových služieb, vaše webové stránky sú rýchle a môžu prilákať viac návštevníkov, čím sa zvýši počet konverzií. Kto nechce, aby ich web bol v správnej konfigurácii pre úspech?

Začnime.

1. Rozhodnite sa, aký typ webovej stránky budete stavať

Chcete vytvoriť webovú stránku, ale nerozhodli ste sa, ktorý typ webovej stránky sa má vytvoriť. Dovoľte mi, aby som vám s tým pomohol. Typ webových stránok, ktoré chcete vytvoriť, závisí od účelu vašich webových stránok.

Môžete si vybrať zo statického, dynamického, elektronického obchodu alebo z blogu.

 • statický – Statická webová stránka sa tiež nazýva plochá alebo stacionárna stránka, čo znamená, že sa nemení pre každého používateľa, ktorý navštívi webovú stránku. Ak hľadáte webovú stránku pre malé firmy, osobnú stránku alebo webovú stránku portfólia, budete stavať statickú webovú stránku..
 • dynamický – Na druhej strane dynamická webová stránka sa mení v závislosti od rôznych podmienok, ako napríklad kto navštevuje webovú stránku, čas, časové pásmo, rodný jazyk krajiny, v ktorej sa návštevník nachádza, a mnoho ďalších. Stránky ako Facebook, Amazon a YouTube sú dynamické webové stránky, pretože ich obsah sa neustále mení.
 • eCommerce – Webové stránky elektronického obchodu sú jednoducho internetovým obchodom. Je to online portál, kde môžete predávať svoje výrobky alebo služby a prijímať platby cez internet. Webové stránky ako eBay, Walmart a GrubHub sú príklady webových stránok elektronického obchodu. Väčšina webových stránok elektronického obchodu je tiež dynamická.
 • Blog – Blog môže byť informačnou webovou stránkou alebo online denníkom, v ktorom sa novší obsah zobrazuje ako prvý a spravuje ho zvyčajne individuálny autor alebo malá skupina ľudí, ktorí prezentujú svoj obsah konverzačnejšie. WPCrafter je príkladom webovej stránky blogu.

Teraz, keď poznáte typy webových stránok, už ste sa rozhodli, ktorý chcete vytvoriť?

Akonáhle ste sa rozhodli, aký typ webovej stránky sa chystáte zostaviť, musíte sa samozrejme rozhodnúť, ako sa dá vytvoriť. Existuje niekoľko platforiem, z ktorých si môžete vytvoriť svoj web, ale dôrazne odporúčam pracovať na platforme WordPress.

WordPress je najobľúbenejšia platforma na publikovanie webových stránok. Vedeli ste, že viac ako 30% všetkých webových stránok cez internet je postavených na systéme WordPress? Áno, takto výkonný WordPress je a máme videonávod, ktorý sme pripravili o tom, ako vytvoriť web WordPress za 10 minút. Ešte lepšie je, že máme aj príspevok o tom, ako vytvoriť rýchlejšie a ľahšie stránky pomocou témy Astra.

Či už ste začiatočník alebo vývojár, môžete ľahko a rýchlo vytvoriť webovú stránku WordPress. Väčšina poskytovateľov webhostingu dokonca ponúka inštalačné služby WordPress jedným kliknutím.

Okrem toho máte úplnú kontrolu nad svojím webom pomocou množstva bezplatných a prémiových tém, vďaka ktorým bude váš web okamžite profesionálne vyzerať. Ak chcete na svojom webe získať viac funkcií a funkcií, môžete nainštalovať výkonné doplnky WordPress na základe ich účelu.

2. Vyberte webhostingovú službu

Ako som už spomenul, pre svoju webovú stránku potrebujete „domov“. Predtým, ako si vytvoríte webovú stránku a zviditeľníte ju pre svojich návštevníkov, musíte si kúpiť webhostingový plán. Teraz je čas zvoliť si webhostingovú službu, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Pri výbere webhostingovej služby je potrebné zvážiť tieto tri najdôležitejšie veci:

 • rýchlosť
 • zabezpečenia
 • Spoľahlivosť

Čo s vami môžem odporučiť, je, že máte tieto veci: SiteGround.

SiteGround je poskytovateľ webhostingových služieb, ktorý úrad WordPress.org oficiálne odporúča predovšetkým kvôli 100% spoľahlivosti, rýchlemu načítaniu stránky a kvalitnej podpore pre zákazníkov. Nie na stránkach? Tu je náš návod, ako preniesť hosting.

Ak nie ste technik, nemusíte si robiť starosti s nastavením hostingu; vždy sa môžete spoľahnúť na zástupcov podpory SiteGround.

Pre poskytovateľa hostiteľských služieb poskytovať tak pôsobivú rýchlosť a spoľahlivý výkon je SiteGround skutočne cenovo dostupný. Navyše to berie bezpečnosť vážne, pretože aktívne chráni vašu webovú stránku pred škodlivými útokmi.

3. Vyberte si webhostingový plán

Hostiteľskú službu SiteGround môžete získať pre jeden web iba za 3,95 dolárov mesačne. Jedným z hlavných rozdielov medzi jeho plánmi hostenia je počet webových stránok, ktoré môžete vytvoriť, a priestor webových stránok. Ak teda plánujete aktualizovať svoje webové stránky alebo vytvoriť viac webových stránok, môžete získať vyššie plány.

Ak však práve začínate, budete potrebovať iba plán StartUp.

Navštívte SiteGround

4. Vyberte názov domény

Po výbere plánu hostingu je čas vybrať názov domény. Je to adresa, ktorú môžu návštevníci zadať na paneli s adresou URL svojho prehliadača, aby sa dostali na váš web.

Môžete si kúpiť doménové meno pomocou programu SiteGround spolu s jeho plánom hostenia. Po výbere plánu hostenia sa zobrazí výzva na registráciu novej domény alebo môžete získať názov domény od iného poskytovateľa.

Po výbere názvu domény môžete teraz vyplniť informačný formulár a dokončiť nákup. Teraz môžete nastaviť svoju webovú stránku WordPress.

5. Nainštalujte WordPress

Po dokončení nákupu plánu hostenia a registrácie názvu domény môžete teraz nainštalovať program WordPress. Našťastie s programom SiteGround môžete využiť jeho automatickú inštaláciu WordPress.

Vďaka možnosti kliknutia a inštalácie sa SiteGround stará o všetko hneď na začiatku. Keď to urobíte, môžete teraz rýchlejšie upravovať svoje webové stránky WordPress a robiť ich profesionálnymi.

Môžete si dokonca vybrať z galérie tém poskytnutých programom SiteGround, ktorá vám pomôže vytvoriť plne funkčný web za pár minút..

Po nainštalovaní programu WordPress sa teraz môžete prihlásiť na svoju webovú stránku WordPress a začať s prispôsobovaním.

Čo bude ďalej?

Takže ste skončili s inštaláciou WordPress. Teraz môžete začať s prispôsobovaním a vytváraním obsahu, napríklad domovskej stránky, stránky About a stránky blogu. Môžete tiež nainštalovať niektoré doplnky pre ďalšie funkcie a funkcie, ako sú kontaktný formulár, SEO, zoznam e-mailov a mnoho ďalších, aby ste zvýšili návštevnosť svojich webových stránok a zvýšili konverziu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map