Pritja më e mirë e e-tregtisë

Ku ta pres dyqanin tim eCommerce…


Ju jeni duke shitur sende në internet. E shkëlqyeshme, tani çfarë? Ju duhet të gjeni diku për të pritur në të vërtetë faqen tuaj në internet që përmban produktet tuaja të bukura dhe përmbajtje të mahnitshme.

Ky është vendimi juaj i parë për të marrë në lidhje me faqen tuaj të internetit – dhe është një i rëndësishëm. Nëse ky ishte një dyqan me tulla dhe llaç, ky do të ishte themeli juaj. Një themel i thyer çon në një dyqan që dëshiron të bjerë poshtë.

Ne nuk duam që dyqani juaj eCommerce të rrëzohet. Ne duam të sigurohemi që ju të keni strehimin e duhur për nevojat tuaja dhe pritjen më të mirë që ofron interneti.

Sapo të kuptoni mbajtjen e platformës tuaj të eCommerce, e vetmja gjë që ju ndalon të mbizotëroni në internet me shitje pas shitjes janë produktet tuaja dhe marketingu.

Gati për të filluar? Le të zhyten.

Ekzistojnë tre kategori për pritjen e e-commerce: platformat e e-commerce, duke pritur faqen tuaj të internetit dhe duke përdorur WordPress, dhe ndërtuesit e faqeve të internetit.

Opsioni me të cilin duhet të shkojnë shumica e njerëzve është një platformë eCommerce. Platforma eCommerce që pothuajse të gjithë duhet ta përdorin është Shopify.

Ne rekomandojmë shumë Shopify pasi ka gjithçka që çdo ndërmarrës mund të dëshirojë të bëjë të mundur shitjen e çdo lloji të të mirës.

Nëse vërtet dëshironi të hostoni faqen tuaj të internetit, SiteGround është alternativa më e mirë për shumicën e buxheteve dhe Kinsta është alternativa më e mirë për një kompani me një buxhet më të lartë.

Nëse keni nevojë të përdorni një ndërtues të faqes në internet ose nuk doni të merreni me shumë, Wix është një zgjedhje fantastike që do t’ju lejojë të ndërtoni një faqe interneti të bukur.

Karakteristikat kryesore
 • 100+ tema
 • Platformë e plotë e blogjeve
 • Tregtia mobile është gati
 • Emri juaj i domain
 • Certifikatë falas SSL
 • 70 porta pagese
rekuizitë
 • 100-të tema falas
 • Kohëzgjatje e lartë
 • Lehtë për t’u përdorur
Cons
 • Kushton pak më shumë

Shopify është platforma më e mirë e tregtisë elektronike. Nuk ka’një pikë në rrahje rreth shkurret këtu.

Kur bëhet fjalë për pritjen, ata kanë një rrjet të fuqishëm të serverëve dhe karakteristika të hostimit që kujdesen për gjithçka që ju nevojitet për të pritur dyqanin tuaj.

Shopify premton 99,98% në kohën e duhur dhe ka burimet për të realizuar në të vërtetë atë premtim. Shopify gjithashtu rri pezull rreth mesatare për sa i përket shpejtësisë së ngarkesës me rreth 2000 ms. Shpejtësia e ngarkesës varet shumë nga ajo që është në faqen tuaj të internetit dhe ka disa gjëra që mund të bëni për të rritur shpejtësinë e faqeve siç është tema juaj dhe për të kompresuar imazhet tuaja.

Kur gjithçka është thënë dhe përfunduar, pritja në Shopify është basti juaj më i mirë sepse ka sistemin më të mirë të inventarit, veçoritë, dyqanin e aplikacioneve eCommerce dhe mbështetjen e klientit.

Përdorimi i një platforme gjithëpërfshirëse mund të largojë shumë njerëz sepse mendojnë se është vetëm për fillestarët. Kur bëhet fjalë për tregtinë elektronike, kjo mund’të jesh më tej nga e vërteta.

Lexoni të plotë Shikoni rishikimin këtu.

2. SiteGround – Më e mira për WooCommerce

Karakteristikat kryesore
 • Ndriçimi i shpejtë
 • Shumë azhurnime falas
 • Sites të shumëfishta pritëse
 • 24/7/365 Mbështetje
 • pa pagesë SSL
rekuizitë
 • Kohët e mrekullueshme
 • Instalim i thjeshtë i WordPress dhe WooCommerce
 • Shpejtësi Top-notch faqe
Cons
 • Duhet të regjistroheni për një periudhë më të gjatë nëse doni çmime më të ulëta

Pritja e faqes tuaj të internetit dhe përdorimi i WordPress vjen me një kurbë mësimi. Hapi i parë kur e bëni këtë për eCommerce është duke u siguruar që shërbim pritës ju jeni duke përdorur ka një instalim me një klikim në vend për WordPress. Nëse nuk do’t, shkoni diku tjetër.

SiteGround kontrollon çdo kuti të vetme në kategorinë e pritjes. Jo vetëm që kanë një kohë të mrekullueshme në 99,95% por ato gjithashtu kanë shpejtësi të kategorisë më të lartë në 475 ms.

Hosting në SiteGround lejon instalimin e thjeshtë të WordPress dhe më pas WooCommerce. Gjëja e shkëlqyeshme për SiteGround është se ju mund të filloni papastërtitë e lirë dhe më pas të shkallëzoni si peshore të biznesit tuaj. Lexoni të plotë Rishikim i faqes këtu.

SiteGround ndërtoi serverat e tyre rreth mbajtjes së WordPress, kështu që infrastruktura u krijua për të siguruar shpejtësi të mahnitshme të ngarkesës. Gjëja më e mirë në lidhje me pritjen në SiteGround është shërbimi i tyre ndaj klientëve. Nëse keni një çështje pritëse, ata në thelb veprojnë si punonjës tuaj dhe përkulen prapa për të siguruar që nuk keni probleme.

SG është gjithashtu zgjidhja kryesore e rekomanduar e pritjes në kryesore rishikim i ushtrive Australiane.

3. Wix – Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve

Karakteristikat kryesore
 • Galeritë e imazheve të personalizuara
 • Lidhje video dhe imazhi
 • Modelet e azhurnuara
 • Mjete të fuqishme ndërtimi në internet
 • Më shumë se 100 dizajne
rekuizitë
 • Rrjet i madh serverash
 • Koha e respektueshme e ngarkesës
Cons
 • Asnjë tregti elektronike me version falas

Ndërtuesi ynë i preferuar i uebfaqes nuk është i dobishëm kur bëhet fjalë për mbajtjen e përgjegjësive të tij pritëse. Me kohëzgjatje prej 99.85%, mund të jeni i sigurt që uebfaqja juaj pothuajse gjithmonë do të jetë në dispozicion.

Wix tani është një kompani masive, me një kompani masive vjen një rrjet masiv serverash. Me testimin tonë, koha e ngarkesës erdhi në 1237 ms, e cila është e respektueshme për çdo shërbim pritës.

Wix ofron një version falas të softverit të tyre dhe përfshin hostimin. Problemi është, ju mundeni’t keni një domen personal. Kjo shërbehet më së miri për të provuar Wix out dhe për të vendosur nëse dëshironi ta përdorni. Versioni falas gjithashtu nuk ka’t ofroni aftësi e-commerce por ju mund të rrëmuheni me ndërtuesin e faqes në internet.

Kur pritni me një ndërtues të faqes në internet, pritja duhet të jetë thjesht e dhënë dhe të shkëlqejë kur bëhet fjalë për aspektet e ndërtimit të faqes në internet. Për fat të mirë, Wix shkon sipër dhe përtej një shërbimi të caktuar pritës dhe mund të konkurrojë me shërbime të tjera që thjesht bëjnë hostim.

Kur bëhet fjalë për aspektin ndërtues të faqes në internet të Wix – mundet’t rrihet. Ju mund të merrni fjalë për fjalë një faqe të zbrazët dhe ta bëni atë të bukur me ndërtuesin e saj brenda disa ditësh.

Wix është më e komplikuar nga ndërtuesit e internetit si ajo ka më shumë karakteristika. Me këtë të thënë, ajo’s akoma më e lehtë për t’u përdorur sesa temat që ju’d do të luani brenda platformave të eCommerce dhe në WordPress.

karakteristikat dhe funksionaliteti i tërheqjes dhe tërheqjes nuk janë të dytët. Mund të bëni gjithçka në Wix kur bëhet fjalë për funksionalitetin e dizajnit. Thjesht nuk’t keni aq karakteristika të tregtisë elektronike si Shopify ose WooCommerce.

Lexoni të plotë Shqyrtim i shkurtër këtu.

4. Kinsta – Premiumi më i mirë për WooCommerce

Karakteristikat kryesore
 • Platformë Google Cloud
 • Migrim falas në sit
 • Mbështetje 24/7 e klientit
 • Pult i fuqishëm
 • Kopje rezervë të automatizuar të faqes në internet
 • Vendi i vënies në skenë
 • SSL falas
rekuizitë
 • Rezervime ditore
 • Lundrim i lehtë
 • Protokollet e shkëlqyera të sigurisë
Cons
 • Jo opsioni më i lirë në dispozicion

Nëse po flisnim drejtpërdrejt duke pritur pa faktorë të tjerë të përfshirë, unë do t’i drejtoja të gjithë në Kinsta’drejtimi Shtë një opsion premium – që do të thotë se është i shtrenjtë. Në këtë kategori premium, çdo mundësi pritëse më e mirë duhet të fiksohet me shpejtësinë. Kinsta nuk është ndryshe.

Ajo çmim çmimesh ju merr shumë. Uptime është në 99.9% dhe ngarkesa herë në 520 ms. Ai gjithashtu është i shqetësuar me sistemin më të mirë të kontrollit të statusit dhe protokollet e sigurisë në industri. Protokolli i tyre i skanimit për të siguruar që uebfaqja juaj të funksionojë, përfshin kontrollimin e faqes tuaj të internetit çdo dy minuta – çdo ditë. Kjo shton deri në kontrolluar në në web faqen tuaj 720 herë në ditë.

Kinsta gjithashtu rezervon faqen tuaj te internetit çdo ditë dhe do të rezervoni faqen tuaj të internetit çdo gjashtë orë nëse zgjidhni. Me garanci të shtuara siç është garancia e tyre për hakmarrje, nëse ndodh ndonjë gjë, ato e rregullojnë. Lexoni të plotë Shqyrtimi Kinsta këtu.

Kinsta ndan veten nga pritja e nivelit të ulët duke përdorur një infrastrukturë të gjeneratës tjetër. Çdo gjë është drejtuar në Google Cloud Platformën dhe ata kanë 19 qendrat e të dhënave të vendosura në mbarë botën. E gjithë qëllimi i rrjetit të tyre është të minimizojnë distancën e përdoruesve të tyre nga serverat e tyre dhe të shmangin hops në përgjithësi.

Si një shërbim pritës në uebfaqe, do të duhet të instaloni WordPress dhe më pas të përdorni një shtojcë si WooCommerce. Një aspekt i mrekullueshëm i Kinsta është se ata specializohen në hostimin e WordPress dhe ekipi i tyre për mbështetjen e klientëve do t’ju ndihmojë me çdo pyetje të lidhur me WordPress që keni.

Ne gjithashtu zgjodhëm Kinsta si një nga zgjedhjet tona kryesore në kategorinë më të mirë të hostimit të WordPress.

5. Hapësira katror – Shtëpia më e mirë e thjeshtë

Karakteristikat kryesore
 • Modelet specifike të industrisë me cilësi të lartë
 • Dizajn futuristik
 • Karakteristika të përparuara si paraqitjet e rrjetit dhe lëvizja 3D
 • Më shumë se 100 modele falas dhe premium
 • Përfshirë strehimin
 • Burimet RSS, pjesët e komenteve dhe krijimi i kategorisë
rekuizitë
 • Koha e shkëlqyeshme e ngritjes dhe ngarkesës
 • Opsion i mrekullueshëm për artistët
Cons
 • Nuk është e thjeshtë për tu përshtatur jashtë temës suaj

Hapësira katror duhej të përfshihej në këtë listë si një alternative për Wix. Ata të dy zënë të njëjtën kategori ndërtuesish në internet, por janë goxha të ndryshme.

Sa i përket pritjes – ata punojnë shumë në mënyrë të ngjashme dhe postojnë rezultate të ngjashme. Si një kompani masive me shumë burime për një rrjet fantastik të serverave, nuk është befasuese që kohëzgjatja e Squarespace është 99.95%. Sheshi i hapësirës gjithashtu poston kohë të respektueshme të ngarkesës në 946 ms.

Aspekti i ndërtimit të faqes në internet të Squarespace të gjitha lidhjet kthehet te temat ku keni akses kur përdorni shërbimin. Përshtatja e faqes suaj të internetit jashtë strukturës së temave dëshmon e vështirë. megjithatë, nëse qëndroni në temë, mund të krijoni një faqe interneti të bukur që tregon produktet tuaja.

Sa i përket shitjes së produkteve të caktuara, Squarespace mund të jetë opsioni më i mirë në përgjithësi për artistët. nëse ti’re çiklizmit në fotografi, piktura, ose pjesë të tjera të artit për të shitur – Squarespace është një mundësi fantastike. E vetmja konkurrencë tjetër e ngrohtë për atë hapësirë ​​që krahason është një platformë eCommerce e quajtur BigCartel.

Përdorimi i Squarespace si pritës i faqes suaj të internetit për tregti elektronike do të thotë që ju’janë martuar me teknologjinë e tyre të ndërtimit të faqes në internet. Teknologjia e ndërtimit të faqes në internet që ata përdorin është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur. Nëse dëshironi, mund të ndërtoni një faqe në internet të bukur brenda një ore.

Lexoni të plotë Shqyrtimi i hapësirës katror këtu.

6. BigCommerce – Platforma e Dytë më e mirë e e-Tregtisë

Karakteristikat kryesore
 • Produkte të pakufizuara, ruajtje dhe gjerësi bande
 • Llogaritë e Pafund e stafit
 • eBay dhe Amazon u lidhën
 • Uebfaqe të përgjegjshme
 • HTTPS falas sitewide dhe SSL e dedikuar
rekuizitë
 • Një alternativë e bukur për Shopify
 • 99.99% në kohën e duhur
Cons
 • Jo i pasur me karakteristika si Shopify

Konkurrenti më i madh për të Shopify sa i përket platformave të eCommerce është BigCommerce. Ne preferojmë Shopify por sigurisht që ka njerëz atje që preferojnë të përdorin BigCommerce. ajo’Padyshim që ia vlen të kontrolloni të dy opsionet.

BigCommerce garanton një reklamim 99.99% gjatë gjithë kohës dhe 100% në kohë gjatë javës në internet. Kjo është një garanci e rëndë dhe duhet ta tregojë më lehtë mendjen kur bëhet fjalë për pritjen me një platformë eCommerce.

Koha e ngarkesës me BigCommerce do të ndryshojë në varësi të asaj që ju’vendosur në faqen tuaj të internetit, por koha mesatare e ngarkesës për platformën eCommerce është 1332 ms.

Sa i përket tipareve, BigCommerce nuk ka aq sa Shopify dhe është pak më e vështirë për t’u përdorur. Gjëja e madhe për BigCommerce është ajo ju mund të ngushtoni veten në një industri dhe estetika e dizajnit do t’i përshtatet asaj industrie.

Udhëzues për Blerjen e Ecommerce

Sa i përket mbajtjes së platformës tuaj në eCommerce, ekzistojnë tre kategori kryesore dhe të gjera. Kjo mund të jetë konfuze për fillestarët, por është e rëndësishme të kuptoni se çfarë është në dispozicion për ju përpara se të zhyteni. Ka pozitive dhe negativë ndaj tre zgjedhjeve dhe shumë opsioneve brenda kategorive..

Pasi të kuptoni se në cilën kategori dëshironi të përdorni, mund të vendosni se me cilën opsion do të gjeni brenda kategorisë me të cilën dëshironi të shkoni.

1. Platformat gjithëpërfshirëse të tregtisë elektronike (Zgjedhja më e mirë)

Kjo është zgjedhja me të cilën shumica e njerëzve do të kenë më së shumti sukses. Platformat ofrojnë gjithçka që një pronar i ri i tregtisë elektronike mund të dëshironte. Nëse do të renditnim të tre opsionet nga e lehtë në të vështirë, kjo do të renditej drejt në mes, mesatare.

Me këtë opsion, nuk ka nevojë të shqetësoheni për kohëzgjatjet ose shpejtësinë e ngarkimit për opsionet e renditura më të larta pasi ato kanë konfigurime dhe protokolle të mrekullueshme të serverit. Të gjithë vijnë me certifikata SSL dhe kontrolloni të gjitha kutitë e pritjes. Ata kontrollojnë më mirë të gjitha kutitë – duke përdorur këto shërbime vjen me një çmim premium.

Ky është opsioni më i shqetësuar në përgjithësi sepse platformat u krijuan për të adresuar pikat e dhimbjes së ndërtimit dhe administrimit të një dyqani eCommerce. Ndërsa përdorni një platformë eCommerce do të ketë një kurbë të vogël të të mësuarit por funksionaliteti dhe opsionet e tipareve bëjnë që kurba e mësimit të duket si asgjë.

2. WordPress Me Plugins eCommerce

Kategoria me më shumë opsione. Kjo është ajo ku ju do të blini vetë hostin tuaj nga shërbime të tilla si SiteGround dhe Kinsta. Sa i përket renditjes nga e lehtë në e vështirë me tre opsionet, kjo do të ishte më e vështira nga tre opsione.

Kjo është për disa lloje të ndryshme të njerëzve. Lloji i parë i personit që do të dëshironte të kërkonte në host-in e vet në mënyrë që të përdor WordPress sepse SEO është mekaniku i tyre kryesor i marketingut. SEO të botës don’t përdorni platforma të tjera përveç WordPress sepse ka më funksionalitetin për të siguruar që faqet në internet mund të renditen në Google.

Lloji tjetër i personit për të kaluar këtë rrugë është dikush që ka përvojë në zhvillimin e internetit dhe do të donte kontroll të plotë mbi faqen e tyre të internetit. Përshtatja në rendin më të lartë është e mundur me disa kodim dhe temën e duhur në WordPress. nëse ti’jeni një fillestar që kërkon të mësojë se si të krijoni një faqe në internet me porosi, kjo do të jetë një përvojë e madhe mësimore që do të ofrojë aftësi të vlefshme për të ardhmen.

Lloji i fundit i personit është dikush me një bandë të hollash për të hedhur tek një zhvillues në internet. Shanset janë, nëse punësoni një programues në internet, ata do të duan të përdorin WordPress. Kjo duke u thënë, nëse ju’po paguani shumë para për një zhvillues në internet për të ndërtuar dhe menaxhuar faqen tuaj të internetit, madje nuk mund të dini se çfarë ata’duke përdorur.

Nëse shkoni në këtë rrugë, ju mund të merrni shumë kohë për të kërkuar zgjidhje që janë drejt e para jush në shumicën e platformave të tregtisë elektronike, por aspektet e personalizueshmërisë dhe kontrollit janë jashtë tabelave. Për më shumë informacion, kontrolloni udhëzuesin tonë të hollësishëm për të nikoqirët më të mirë të fjalëve.

3. Ndërtuesit e Uebfaqeve

ndërtues i faqes në internetNë përgjithësi, ndërtuesit e faqeve në internet janë për fillestarët. Ky është opsioni më i lehtë i të treve. Problemi lind kur doni të futeni në tipare më të përparuara të tregtisë elektronike.

Ky është opsioni i përsosur për një pronar biznesi që shet vetëm disa produkte dhe nuk ka nxitjen për të shkallëzuar dyqanin e tyre në një operacion në shkallë të gjerë.

Një kompani që shet produkte dixhitale ose artikujt e ndryshëm i jep hua vetes mundësinë e përdorimit të ndërtuesve të faqeve të internetit.

Në të vërtetë duke krijuar një faqe në internet me ndërtuesit e faqeve të internetit mund të bëhet brenda një dite. Ka disa që janë pak më të vështira se të tjerët, por në përgjithësi, lehtësia e përdorimit dhe funksionaliteti janë arsyet kryesore për të kaluar këtë rrugë.

Me disa opsione, është e imagjinueshme të keni një dyqan plotësisht funksionues brenda nën një ore.

Uptimes dhe Load Times

imazhi i shpejtësisë së faqes në internetNëse një ofrues pritjeje ka një uptime prej 100%, ai gjithmonë funksionon. Nëse një ofrues pritjeje ka një uptime prej 90% që do të thotë se 1 në çdo 10 minuta, serverat janë ulur ose nuk funksionojnë normalisht.

Një pjesë e një pikë përqindje mund të bëjë një ndryshim të rëndësishëm në disponueshmërinë e faqes suaj të internetit.

Ne konsiderojmë matjet në kohë mbi 98% të jenë të forta. Thingdo gjë që lëviz rreth 100% është basti juaj më i mirë. Asnjë kompani nuk mund të jetë perfekte por kompanitë që janë vërtet të shkëlqyera kanë kohëzgjatje mbi 99%. Kohët kur ata kanë probleme, serverat zakonisht nuk janë’T poshtë, ata thjesht kanë një lloj çështje të vogël.

Koha e ngarkesës është matja aktuale e shpejtësisë së një shërbimi pritës. Njësia e matjes është në milisekonda dhe ilustrojnë gjatësinë e një kërkese të plotë dhe përgjigje në një web server.

Koha të mira të ngarkesës janë çdo gjë nën 2000 milisekonda. Kjo është plot dy sekonda. Dy sekonda mund të duket si një kohë e gjatë kur është fjala për të pritur që një faqe në internet të ngarkohet në këtë ditë dhe moshë. Ofruesit me të vërtetë elitë të mbajtjes së faqes në internet rrijnë rreth 500 milisekonda ose gjysmën e sekondës.

Shërbimet më të mira të pritjes do të kenë një kombinim të mirë të të dyjave. Optiondo opsion i vetëm i hostimit në listën e mësipërme është të paktën i shërbimit në të dyja këto kategori dhe ndryshore të ndryshme mund të ndikojnë në atë se si shpejtësia e faqes kryen nga dita në ditë.

ajo’Kurrë nuk është një ide e keqe për të provuar çdo mundësi dhe t’i jepni asaj provën e syve për herë të ngarkesës. Kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme kur zgjedhni hoste të lirë në internet.

Pyetjet e bëra më shpesh

Cila është platforma më e mirë për të ndërtuar një faqe interneti për tregti?

Shopify është më e mira për ndërtimin e një dyqani eCommerce me gjithçka që dikush do të duhej për shitjen e produkteve. Sa i përket ndërtimit të një faqe interneti për krijimin e e-commerce, Wix ka funksionalitetin më të mirë për një fillestar për të krijuar pikërisht atë që do të dëshironin. Wix nuk ka sa më shumë funksionalitetin eCommerce dhe mungon mjete të shumta që ofron Shopify.

Cili është ndërtuesi më i mirë i dyqaneve në internet?

Sa i përket platformave, Shopify është platforma më e mirë e tregtisë elektronike. Kur bëhet fjalë për krijimin e një faqe në internet, Wix dhe Squarespace ofrojnë një funksion fantastik me funksionalitetin e tyre tërheqës dhe rënie. Kjo do t’ju lejojë të ndërtoni një dyqan të bukur eCommerce pa shumë mjete që ofron Shopify.

A është Godaddy mirë për tregtinë?

Jo, GoDaddy ka qenë ndërmarrja më e mirë në treg e web-it ndonjëherë. Funksionaliteti aktual i produkteve të GoDaddy lë shumë për të dëshiruar. Aspekti më i mirë i GoDaddy është funksioni i tyre i kërkimit të domain dhe kompania ofron çmime promovuese fantastike për blerjen e emrave të domain.

Cila është platforma më e mirë e tregtisë për një biznes të vogël?

Shopify. Platforma eCommerce më e përshtatshme për shumicën e njerëzve është Shopify pasi ofron fjalë për fjalë gjithçka që një pronar i ri i biznesit mund të dëshironte për tregti elektronike. Mimi nuk është i ndalueshëm, as pasi bllokon 29 dollarë në muaj dhe ofron një provë falas dy-javore.

Cila Platformë eCommerce është më e mira për SEO?

WooCommerce. Mbreti i SEO është WordPress dhe mënyra më e mirë për të pasur një dyqan eCommerce në WordPress është përdorimi i WooCommerce. Zgjedhja për të shkuar në rrugën WordPress ia vlen nëse SEO është shqetësimi kryesor i krahut të marketingut të kompanisë tuaj. Vetëm të jenë të vetëdijshëm se ju më shumë gjasa do të duhet një ekspert WordPress ose një zhvillues për të ndërtuar pikërisht ajo që ju dëshironi. Ndërprerja e funksionalitetit të SEO për Shopify, Wix ose Squarespace nuk është e çmendur, por nëse SEO është ajo që dëshironi të përqendroheni më së shumti kohë në përdorimin e WooCommerce është përgjigjja.

Cili Platforma është më e mira për Shitje?

Shopify. Shitja është e lehtë dhe pranimi i pagesave është një detyrë pa heqëse kur bëhet fjalë për Shopify. Kur filloni një dyqan eCommerce, nuk dëshironi të përmbyteni me detyra të zakonshme për të menaxhuar çdo aspekt të dyqanit tuaj. Shopify u krijua për të bërë më të lehtë blerjen e dyqanit tuaj në eCommerce dhe veçoritë dhe mjetet e shërbimeve e bëjnë pothuajse çdo aspekt të shitjes në internet të lehtë.

Mendimet përfundimtare

Ndërsa të presësh çdo lloj uebsajti mund të jetë dërrmues, pritja e një dyqani të tregtisë elektronike mund të jetë paksa e frikshme. Happensfarë ndodh nëse faqja në internet zbret kur keni 20 klientë që përdorin produktet tuaja? Asgjë e mirë.

Kjo është arsyeja pse të sigurosh që të kesh strehimin e duhur për dyqanin tuaj nuk duhet të jetë vetëm vendimi i parë që merrni (në lidhje me faqen tuaj të internetit) por edhe një nga vendimet më të rëndësishme që ju merrni.

Përdorimi i hosteve të e-commerce si një e tërë mund të shkaktojë një hezitim. Cila është më e mira? A mungojnë disa tipare kryesore? A do të jem në gjendje të rregulloje dyqan tim mënyrën që unë dua?

Jo të gjithë hostet e e-commerce janë krijuar në mënyrë të barabartë – Shopify është mbreti i tregtisë elektronike. Ky është një titull që shërbimi nuk e merr lehtë dhe ai vërtet jeton deri në të. Në fund të ditës, ajo ofron gjithçka që një pronar i ri i dyqaneve eCommerce do të donte ose kishte nevojë dhe gjithashtu ofron gjithçka që një biznes i nivelit të ndërmarrjes do të dëshironte ose kishte nevojë. Kjo siguron që shkallëzimi i perandorisë tuaj të re do të jetë e lehtë dhe e lehtë.

Ne bëjmë çmos që të kërkojmë në mënyrë të pavarur produktet për t’i ndihmuar lexuesit tanë të marrin vendime. Duke u thënë kështu, ne gjithashtu duam të dëgjojmë mendimet tuaja. Ne pranojmë rishikime individuale që janë informuese dhe jo promovuese. Ju lutemi plotësoni formularin më poshtë dhe ne do të botojmë vlerësimin tuaj. Shqyrtimet promovuese nga vetë kompanitë nuk do të publikohen. Faleminderit!

Duke klikuar butonin më poshtë, pranoj që kam lexuar dhe pranuar Kushtet e përdorimit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map