9 Arsyet Pse WordPress është Ndërtuesi më i Mirë i sitit dhe pse duhet ta përdorni

Nuk jeni i sigurt se cili sistem i menaxhimit të përmbajtjes (CMS) është i përshtatshëm për uebfaqen që keni në mendje? A e dini se më shumë se 32% e të gjitha faqeve të internetit në internet përdorin WordPress? Edhe markat më të mëdha si Facebook Newsroom, Vogue, IBM Jobs Blog, BBC America, Sony Music, dhe shumë më tepër përdorni WordPress.


Epo, ne mund të dilnim me një milion arsye pse duhet të përdorni WordPress si ndërtues të faqes suaj, por këtu janë 9 arsyet më të rëndësishme pse është më e mira.

Dhe po flas për WordPress.org të vetë-pritur, jo WordPress.com që është një zgjidhje e pritur. WordPress është shumë i thjeshtë për tu instaluar edhe nëse jeni fillestar. Ju mund të krijoni një uebfaqe të markave personale, një blog, apo edhe një dyqan eCommerce.

Tani, le të hedhim një vështrim në arsyet pse WordPress është më i miri.

1. WordPress është falas dhe shumë popullor

Po, është falas pasi në të është falas të shkarkoni, instaloni, përdorni dhe rregulloni sipas llojit të faqes që ju nevojitet.

Gjëja këtu është që ju të duhet të blini një emër domain dhe web hosting përpara se të krijoni një faqe në internet WordPress. Ka faqe që ofrojnë domain falas dhe pritës, por unë me të vërtetë nuk rekomandoj përdorimin e tyre. Ju mund t’i përdorni ato nëse thjesht po provoni.

Cili është një emër domain? Shtë adresa e faqes suaj të internetit. Whatshtë ajo që përdoruesit hyjnë në shiritin e adresave të shfletuesit të tyre për të shkuar në faqen tuaj. Në rastin tim, emri im domain është WPCrafter.com.

Farë është një web hosting? Consideredshtë konsideruar si shtëpia juaj në internet. Whereshtë aty ku ruhen skedarët dhe informacionet tuaja. Ka ofrues të ndryshëm të pritjes së faqeve në internet nga të cilat mund të zgjidhni, në varësi të nevojave të faqes suaj të internetit.

Nëse dëshironi të filloni me një shërbim të lirë por të besueshëm të mbajtjes së faqes në internet, shikoni 5 shërbimet e mia më të mira të lira të mbajtjes në internet.

Gjithashtu, nëse doni një ofrues të mbajtjes së uebit përveç GoDaddy, atëherë shikoni listën time të alternativave të pritjes për GoDaddy.

2. WordPress është i thjeshtë dhe i lehtë për t’u përdorur

Unë nuk mund të kuptoj pse njerëzit janë të frikësuar me përdorimin e WordPress. E vërteta është se është shumë e lehtë për t’u përdorur edhe nëse jeni fillestar absolut.

Instalimi i WordPress nuk kërkon ndonjë aftësi kodimi. Pothuajse të gjithë ofruesit e mbajtjes së uebit kanë tashmë funksionalitet të instaluar me 1 klik. Pasi të keni instaluar WordPress, lehtë mund të shtoni faqe dhe postime nga pulti i tij admin shumë miqësor për përdoruesit.

Ju gjithashtu mund të azhurnoni versionin tuaj WordPress me lehtësi me njoftimin e tij për të azhurnuar. Unë rekomandoj që të kopjoni faqen e parë të internetit para se të azhurnoni për të parandaluar çdo humbje të të dhënave.

3. WordPress ka burime të pakufizuara të temave dhe shtojcave

Shikoni, ju nuk keni nevojë të përmbyten për të bërë temat dhe shtojcat tuaja sepse WordPress i mori të gjitha për ju. Sa e lezetshme është kjo?

Keni nevojë për lëkurë të projektimit për faqen tuaj te internetit? WordPress ofron një varg temash të para-ndërtuara për të bërë më të lehtë për ju punën në faqen tuaj të internetit.

Ju mund të gjeni modele të ndryshme falas për secilën ngrohtë dhe kategori në depo WordPress. Pra, nuk është e nevojshme të shqetësoheni nëse keni diçka për të përdorur për kamare ose asnjë.

Instaloni temën që ju pëlqen dhe pastaj rregulloje bazuar në preferencën tuaj. Ju mund të ndryshoni ngjyrat, kokën, këmbësorin, shiritat anësorë, sfondin dhe elementët e tjerë në temën tuaj.

Ekzistojnë një numër shtojcash, të cilat mund t’i përdorni për funksionime dhe veçori shtesë në faqen tuaj të internetit. Për shembull, ju doni të shtoni një formë kontakti, lehtë mund të gjeni një shtojcë të formës së kontaktit në depo WordPress.

Ju gjithashtu mund të krijoni galeri imazhi ose një rrëshqitje me një plugin WordPress, madje edhe Google Analytics, eCommerce, anëtarësim dhe çdo veçori tjetër.

4. WordPress është motori i kërkimit miqësor

Biznesi juaj duhet të kërkohet, në mënyrë që të tërhiqni audiencën tuaj të synuar. WordPress është hartuar me SEO në mendje. Nëse faqja juaj e internetit është e ndërtuar në WordPress, ju keni fat sepse motorët e kërkimit si Google e duan WordPress.

Për të optimizuar më tej faqen tuaj të internetit, madje mund të përdorni plugins SEO të tilla si SEO Yoast.

5. WordPress është i sigurt dhe i sigurt

WordPress është gjithashtu i njohur për të qenë i sigurt dhe i sigurt kur përdorni shtojca dhe tema nga zhvilluesit e besueshëm. Në fakt, shumë banka e përdorin këtë platformë për faqet e internetit të tyre. Por siç e dini, ne kurrë nuk mund të dimë se çfarë do të ndodhë me Internetin. Asnjëherë nuk mund të jetë plotësisht e sigurt.

Pra, është shumë e rëndësishme që ju të jeni të kujdesshëm në mbrojtjen e faqes tuaj të internetit nga sulmet malware dhe hakerat. Ju mund të gjeni shumë shtojca të sigurisë WordPress për faqen tuaj të internetit. Edhe komentet e spamit lehtë mund të menaxhohen, siç kemi diskutuar më parë.

6. WordPress mund të trajtojë të gjitha llojet e mediave

Ju mund të ngarkoni të gjitha llojet e skedarëve të mediave në faqen tuaj të internetit. Këto përfshijnë imazhe, GIF, video, audio dhe lloje të tjera të skedarëve mediatikë.

Ju madje mund të futni video ose foto nga faqet e internetit të ndryshme si Instagram, YouTube, Soundcloud dhe shumë faqe të tjera të aktivizuara.

Plus, mund të ngarkoni dhe shfaqni dokumente, PDF dhe skedarë të tjerë që përdoruesit tuaj të shkarkojnë.

7. WordPress integron lehtësisht me shumë aplikacione

Nëse dëshironi të maksimalizoni funksionalitetin e uebfaqes suaj të WordPress, mund ta bëni këtë duke u integruar me aplikacionet.

Për shembull, nëse zotëroni një dyqan në internet, mund të integroni aplikacione të produkteve, aplikacione të shportave të blerjeve dhe aplikacione pagese. Ju madje mund të integroni aplikacione të mediave sociale për të ndihmuar në rritjen e mëposhtme në faqen tuaj të internetit.

8. Komuniteti i WordPress po bëhet gjithnjë e më i madh

Ndërsa WordPress bëhet gjithnjë e më popullor, komuniteti WordPress rritet gjithnjë e më shumë. Ajo ka zgjeruar shtrirjen e saj me forumin e saj, bordet e diskutimit, kanalet sociale dhe media të tjera.

Ka takime që janë rregulluar nga e gjithë bota në të cilën mund të merrni pjesë. Ata flasin gjithçka për WordPress, nga ndërtimi i një faqe në internet për të qenë një profesion i pavarur WordPress ose agjenci projektimi.

Nëse keni probleme me vendosjen e faqes suaj të WordPress, thjesht mund të kërkoni në forumin WordPress.org ose ndonjë komunitet të WordPress nga Facebook dhe çdo media tjetër sociale.

9. WordPress është çdokush

Eshte e vertete. Me WordPress, ka mundësi të pafundme. Ju mund të krijoni çdo lloj uebsajti që ju pëlqen për biznesin tuaj. Ju mund të krijoni një dyqan online, një blog, një faqe interneti të forumit, madje edhe një direktori. Ju e keni emrin, WordPress e ka atë.

Pavarësisht nëse jeni teknik apo jo, WordPress është për ju. Ju mund të përdorni ndërtuesin e faqeve tërheqëse dhe rënie ose të personalizoni faqen tuaj të internetit duke përdorur kode.

përfundim

Pra, a jeni i bindur për fuqinë e WordPress tani? Provojeni që të zbuloni se si ky CMS mund të jetë miqësor dhe plotësisht i përshtatshëm për pronarët e faqeve të internetit wannabe.

Mund të provoni vetëm fuqinë e WordPress duke filluar thjesht ta përdorni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map