Kuidas installida ja häälestada WordPressi mitme saidi võrku WaaS

Oleme SaaSist kõik kuulnud, kuid linnas on uus akronüüm… .WaaS. Mis tähistab veebisaiti kui teenust ja see juhend näitab teile, kuidas seda luua.


Kas teadsite, et saate seadistada mitme saidi võrgu, et saaksite hallata kõiki oma veebisaite ühelt kontolt ja isegi pakkuda seda teenusena?

WordPressil on sisseehitatud võimalus luua mitu veebisaiti ja käivitada sama WordPressi installi abil. See on WordPressi mitme saidi võrk.

Multisite on võimas WordPressi funktsioon, mis pärast aktiveerimist võimaldab teil luua veebisaitide võrgu, mis töötab ühe WordPressi installi jooksul. See on olnud umbes pärast WordPress 3.0 ja seda on kasutanud üsna paljud suured saidid, näiteks WordPress.com, New York Times, Harvard ja Edublogs, et nimetada vaid mõnda.

Lubage mul näidata teile kõike, mida peate teadma Multisite kasutamise alustamiseks ja oma ajaveebide või saitide võrgu loomiseks.

Sissejuhatus WordPressi mitme saidi võrkudesse

Mitme saidiga võrk on veebisaitide kogum, millel kõigil on sama WordPressi install, andmebaas, pistikprogrammid ja teemad. Võrgu üksikud saidid on virtuaalsed saidid, millel pole teie serveris oma katalooge, kuid neil on eraldi kataloogid meediumide üleslaadimiseks ja isoleeritud tabelid andmebaasis.

Multisite töötas WordPress-funktsioonina alates 2010. aastast. See asendas WordPress Multiuseri – funktsiooni, mis võimaldas kasutajatel koostada ajaveebide ruudustiku. WordPress arendas Multisite sammu edasi, võimaldades kasutajatel hostida erinevaid saite ühel WordPressi installil.

Multisite’i suurepärane asi on see, et WordPressi install ise on peaaegu sama kui tavaline installimine: sellel on sama kausta ehitus, samad tuumifailid ja sama koodialus. See tähendab, et Multisite-võrgu installimine pole palju keerulisem kui tavalise WordPress-saidi installimine ja Multisite’i värskendamine on sama, mis mõne WordPress-saidi värskendamine..

Pole tähtis, kui paljudel saitidel neid kasutate, salvestatakse kõik teie võrgu teemad ja pistikprogrammid vaid üks kord – see tähendab, et kasutate palju vähem serveriruumi kui siis, kui oleksite kasutanud iga saidi jaoks eraldi WordPressi installi.

Millal ja miks peaksite kasutama mitme saidi võrku

Mitmetes olukordades võib WordPressi mitmest saidist koosnev võrk olla kasulikum kui mitme iseseisva WordPressi saidi haldamine. Siin on mõned WordPressi mitme saidi võrgu kasutamise eelised:

 • Kuna olete võrguadministraator, saate ühe juhtpaneeli abil hõlpsalt hallata mitut saiti.
 • Igal võrgu saidil võivad olla oma administraatorid ja need administraatorid saavad hallata ainult oma veebisaiti.
 • Ainult ühe allalaadimisega saate pluginaid või teemasid installida ja aktiveerida mitme saidi jaoks.
 • Peate oma WordPressi, pistikprogramme või teemasid värskendama ainult ühel „põhilisel“ installimisel, mis hõlbustab värskenduste haldamist.

WordPressi pluginad, näiteks HaldaWP võib aidata teil kõigi oma veebisaitide haldamisel ühest juhtpaneelist.

Kuid WordPressi mitme saidi võrgu loomine ei aita alati mitme saidi haldamisel. Enne mitme saidi võrgu seadistamist pidage meeles järgmist.

 • Kui teie võrk on maas, lähevad kõik muud saidid alla ka samadel ressurssidel.
 • Kui mõni teie veebisaitidest saab ootamatu liikluse, mõjutab see kõiki teisi võrgus olevaid veebisaite.
 • Kui ühte veebisaiti häkitakse, tähendab see, et häkitakse kõiki teie võrgu saite.
 • Mõned WordPressi pluginad ei pruugi mitme saidi võrgus hästi töötada.

Mida peate WordPressi mitme saidiga alustamiseks kasutama

Kui teil on WordPressi veebisait, on teil juba kõik vajalik mitme saidiga alustamiseks. Kuid täpsemalt oleks teil vaja:

 • Hosting: Veenduge, et teie veebiserver on võimeline mitut saiti majutama. Jagatud hostimine pole alati suurepärane idee, kuna mitme saidi võrk on ressursimahukam kui eraldiseisev WordPressi sait. Soovitame WordPress Multisite’i jaoks Cloudways.
 • Teadmised: Peate teadma, kuidas WordPressi faile redigeerida.
 • Juurdepääs: Peate redigeerima mõnda WordPressi faili, nii et peate oma saidi kataloogile juurde pääsema FTP, cPaneli või mõne muu meetodi kaudu.

Mitme saidi võrgu jaoks domeeninime ja veebimajutuse valimine

Kõigil WordPressi mitme saidi võrgus olevatel veebisaitidel on samad serveriressursid. See tähendab, et kõige olulisem asi, mida vajate, on püstine WordPressi hostimine.

Kui plaanite omada vaid mõnda vähese liiklusega veebisaiti, siis võite tõenäoliselt ära minna jagatud hostimisega. Mitme saidi võrgu olemuse tõttu oleks teil oma saitide kasvades siiski vaja VPS-i hostimist või spetsiaalset serverit.

Jagatud veebimajutust, näiteks Bluehost või Hostgator, ei soovitata WaaS-i loomiseks, kuna nende halb jõudlus ja piiratud ressursid.

WaaS-i ehitamiseks soovitame Cloudways või Siteground.

Lisaks veebimajutusele vajate põhiteadmisi WordPressi installimise ja failide redigeerimise kohta FTP abil.

Kõik teie saidid mitme saitide võrgus kasutavad sama domeeninime alamdomeenidega (näide: https://site.mysampledomain.com) või juurekaustadega (näide: https://mysampledomain.com/site/).

Võtke arvesse, et alamdomeenid ja alamkataloogid vastavad nende individuaalsetele vajadustele.

Alamdomeenide jaoks peate seadistama metamärgi alamdomeeni. Logige sisse oma hostimiskonto cPanelisse. Klõpsake piirkonnas Domeenid suvandit Alamdomeenid.

See viib teid uuele lehele. Sisestage antud väljale täht * ja veenduge, et teil oleks rippmenüüs oma domeeninimi.

Põhidomeeni alamdomeeni õigesti seadistamiseks klõpsake nuppu Loo.

Juure alamkataloogide või kaustade jaoks lubage ilusad alalised lingid ja teie mitme saidi võrk töötab nendega. Pärast seadistamist tehke jätkamiseks WordPressi veebisait.

WordPressi mitme saidi võrgu lubamine ja seadistamine

Mitme saidi võrgu funktsioon algab iga WordPressi installimisega. Peate lihtsalt installima ja seadistama WordPressi nagu tavaliselt. Pärast seda lubate lihtsalt mitme saidi funktsiooni.

Enne mitme saidi lubamist looge kindlasti oma WordPressi saidi täielik varukoopia.

Multisite lubamiseks ühendage oma saidiga FTP-kliendi või cPaneli failihalduri abil ja avage redigeerimiseks fail wp-config.php.

Lisage järgmine kood oma wp-config.php-faili vahetult enne / * See on, peatuge seal! Head blogimist. * / joon.

/ * Multisite * /
define ('WP_ALLOW_MULTISITE', tõsi);

Pärast seda salvestage ja laadige oma wp-config.php fail serverisse tagasi.

See kood lubab teie WordPressi saidil mitme saidi funktsiooni. Kui see on lubatud, saate nüüd mitme saidi võrgu seadistada.

Alustage mitme saidi võrgu seadistamist

Pärast mitme saidi võrgu funktsiooni edukat lubamist oma WordPressi saidil saate nüüd oma võrgu seadistamist jätkata. Kui konfigureerite mitme saidi võrku olemasoleval WordPressi veebisaidil, peate desaktiveerima kõik oma saidi pistikprogrammid.

Lihtsalt minge oma WordPressi armatuurlaua menüü Pluginad alamlehele Installitud pluginad ja valige Kõik pistikprogrammid. Valige rippmenüüst Hulgitoimingud „Deaktiveeri“ ja klõpsake nuppu „Rakenda“.

Kui olete lõpetanud, minge oma mitme saidi võrgu konfigureerimiseks üle võrgu seadistamise lehele Tööriistad.

Võrgu seadistamise ekraanil näete teadet, et vajate oma serverisse installitud Apache mod_rewrite moodulit. See moodul on installitud ja lubatud kõikidele parimatele WordPressi hostingu pakkujatele.

Järgmisena peate WordPressile ütlema, millist domeenistruktuuri kasutate oma võrgu saitide jaoks, näiteks alamdomeenid või alamkataloogid.

Pärast seda andke oma võrgule pealkiri ja veenduge, et võrguadministraatori e-posti aadress on õige.

Jätkamiseks klõpsake nuppu Installi.

WordPress näitab nüüd mõnda koodi, mille peate lisama vastavalt oma failidesse wp-config.php ja .htaccess.

Nendes kahes failis oleva koodi kopeerimiseks ja kleepimiseks võite kasutada cPanelis FTP-klienti või failihaldurit. Pärast seda peate mitme saidi võrgule pääsemiseks uuesti sisse logima oma WordPressi saidile.

Mitme saidi võrgu konfiguratsiooniseaded

Pärast mitme saidi võrgu edukat seadistamist on aeg võrgusätted konfigureerida.

Võrgusätte muutmiseks peate minema üle võrgu armatuurlauale, lisama uusi saite ja konfigureerima muud seaded.

Viige hiirega halduri tööriistariba menüüsse Minu saidid, et ilmuks hüpikmenüü. Klõpsake valikul Network Admin> Armatuurlaud.

See viib teid mitme saidi võrgu armatuurlauale. Pange tähele, et mitme saidi võrgu haldamiseks on olemas uued menüüelemendid. Vaadake juhtpaneeli vidinat „Praegu”, mis võimaldab teil luua uue saidi ja lisada uusi kasutajaid.

Võrgusätete korraldamiseks klõpsake administraatori külgribal lingil Seaded.

Esimene võimalus võrgusätete lehel on seada saidi pealkiri ja administraatori e-posti aadress. Need väljad täidetakse automaatselt võrgu pealkirja ja administraatori e-posti aadressiga, mille sisestasite.

Mitme saidi võrgu avamine registreerimiseks

Võrgusätete lehel olev registreerimisseadete jaotis on kahtlemata teie võrgu seadistamise kõige olulisem säte.

Nii kasutaja kui ka saidi registreerimine on võrgus vaikimisi keelatud. Võite valida, kas avada oma sait kasutajate registreerimiseks, lubada olemasolevatel kasutajatel luua uusi saite või lubada registreeruda nii kasutaja kui ka sait.

Märkige ruut registreerimise teatise valiku kõrval, et saada e-posti teel teatisi iga kord, kui uus kasutaja või sait registreeritakse, kui avate oma mitme saidi võrgu registreerimiseks.

Märkige ruut valiku Uute kasutajate lisamine kõrval, kui lubate üksikutel saidi administraatoritel lisada oma saitidele uusi kasutajaid.

Piiratud e-posti registreerimine võimaldab teil piirata saidi või kasutaja registreerimise konkreetsete domeenide e-posti aadressidega. See on kasulik, kui soovite ainult oma organisatsiooni inimestel lubada kasutajate või saitide registreerimist ja loomist.

Samamoodi võite keelata ka teatud domeenide registreerimise.

Uued saidiseaded

Jaotis Uued saidiseaded võimaldab teil konfigureerida mitme saidi võrgus loodud uute saitide vaikesätteid.

Nendes seadetes saate muuta tervitusmeilisõnumeid ning esimese vaikimisi postituse, lehe ja kommentaari sisu.

Võrguadministraatorina saate neid sätteid igal ajal muuta.

Laadige oma mitme saidi võrgu sätted üles

Teie jaoks on oluline jälgida oma serveriressursside kasutamist. Jaotises Üleslaadimisseaded saate juhtida kogu ruumi, mida sait saab üleslaadimiseks kasutada.

Vaikeväärtus on 100 MB, mis on tõenäoliselt hea vähemalt 100 foto üleslaadimisel. Selle ruumi suurendamine või vähendamine sõltub sellest, kui palju kettaruumi teil on.

Üleslaadimise vaiketüübid on pildi-, heli-, video- ja pdf-failid. Kui soovite, näiteks doc, docx, odt jne, saate lisada täiendavaid failitüüpe.

Samuti saate valida faili suuruse piirangu, et kasutajad ei saaks serverisse üles laadida põhjendamatult suuri faile.

Menüü seaded

Järgmisena avage menüü Seaded. See võimaldab teil lubada oma võrgusaitide jaotise pistikprogrammide haldusmenüü.

Selle lubamisega kuvatakse vastava saidi administraatoritele pistikprogrammide menüü. Nad saavad oma üksikutel saitidel pistikprogrammi aktiveerida või desaktiveerida, kuid uusi pluginaid nad installida ei saa.

Kui olete kõigi konfiguratsiooniseadetega rahul, klõpsake kindlasti nuppu Salvesta muudatused.

Lisage ja hallake uusi saite oma WordPressi mitme saidi võrku

Uue saidi lisamiseks oma WordPressi mitme saidi võrku minge administraatori tööriistariba menüüst Minu saidid> Võrguadministraator saidid..

See näitab teile praeguse mitme saidi installi saitide loendit, kus vaikimisi on teie peamine sait loetletud ainsa saidina oma WordPressi mitme saidi võrgus.

Uue saidi lisamiseks klõpsake lihtsalt ülaosas nuppu Lisa uus.

Esitage lehel Lisa uus sait saidi aadress. Täielik aadress pole vajalik, lihtsalt see osa, mida soovite kasutada alamdomeenina või alamkataloogina.

Järgmisena lisage saidi pealkiri ja sisestage saidi administraatori e-posti aadress.

Saate lisada muu administraatori e-posti aadressi kui see, mida kasutate praegu oma mitme saidi võrgu haldamiseks.

Kui e-posti aadressi teine ​​kasutaja praegu ei kasuta, loob WordPress uue kasutaja ja saadab kasutajanime ja parooli sisestatud e-posti aadressile.

Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu Lisa sait.

Teie WordPressi mitme saidi võrku lisatakse uus sait. Kuna olete võrguadministraator, saate ka uue saidi registreerimise e-kirja.

Kui lõite uue kasutaja, saadetakse sellele kasutajale e-kiri koos juhistega uue parooli ja sisselogimise seadmiseks.

Installige teemad ja pistikprogrammid oma mitmele saidile

Üksikud saidi administraatorid mitme saidi võrgus ei saa vaikimisi ise teemasid ja pistikprogramme installida. Kuid võrguadministraatorina saate installida vastavad pistikprogrammid ja teemad, nii et see on saadaval kõigile teie võrgu saitidele

Teemade installimine oma mitme saidi võrku

Teemade lisamiseks minge lehele Minu saidid> Võrguhaldur> Teemad.

Näete oma WordPressi mitmel saidil praegu installitud teemade loendit.

Teema saate teha teistele saitidele kättesaadavaks, klõpsates selle teema all suvandil Võrgu lubamine. Teema saate ka keelata, klõpsates teema all oleval lingil Võrgu keelamine. Pidage alati meeles, et suvand Võrgu keelamine ilmub ainult siis, kui teema on lubatud.

Uue teema lisamiseks klõpsake ekraani ülaosas nupul Lisa uus ja installige siis WordPressi teema nagu tavaliselt.

Kui uus teema on installitud, saate selle suvandi Võrgu lubamine teha kättesaadavaks teistele oma võrgu saitidele.

Mitme saidi võrgu jaoks vaikimisi teema määramine

Pärast paari teema lisamist aktiveerib WordPress iga uue saidi jaoks endiselt WordPressi vaikimisi teema.

Kui soovite muuta mõne uue teema uute saitide vaiketeemaks, peate oma wp-config.php faili lisama järgmise koodi.

// Vaikimisi teema määramine uutele saitidele
define ('WP_DEFAULT_THEME', 'sinu teema');

Asendage oma teema oma teema nimega. Peate kasutama teema kausta nime, mille saate teada kausta / wp-sisu / teemad / kausta vaadates.

Mitme saidi võrgu pistikprogrammide installimine

Samamoodi võite pistikprogrammide installimiseks külastada lehte Minu saidid> Võrguhaldur> Pistikprogrammid ja klõpsata pistikprogrammide all oleval lingil Võrgu aktiveerimine, et aktiveerida neid oma mitme saidi võrgus..

Veaotsing

Metamärgi alamdomeenide vale konfigureerimine ja domeenide kaardistamise probleemid on WordPressi mitme saidi võrgu levinumate probleemide juured. Enne mitme saidi seadistamist veenduge, et teie veebi toetaks metamärgi alamdomeene.

Siin on mõned muud levinumad probleemid ja nende kiired parandused.

Sisselogimisprobleemide lahendamine mitme saidi installimisel

Veel üks levinud probleem on see, et WordPressi mitme saidi kasutamisel alamkataloogidega ei saa mõned kasutajad pärast vajaliku koodi lisamist faili wp-config.php oma saitide administraatorialasse sisse logida.

Selle parandamiseks proovige asendada

define ('SUBDOMAIN_INSTALL', vale);

rida failis wp-config.php

define ('SUBDOMAIN_INSTALL', 'false');

Otsige kinnitamata kasutajaid

Veel üks probleem, millega võite kokku puutuda, on see, et te ei leia kasutajaid, kes registreerusid teie võrgus, kuid ei saanud aktiveerimise e-posti. Selle probleemi lahendamiseks lugege meie juhendit, kuidas WordPressist ootel kinnitamata kasutajaid leida.

Järeldus,

Niisiis saate oma mitme saidi võrku hallata. Ja kui teil tekib selle seadistamisel probleeme, võiksite küsida abi oma veebimajutaja toelt.

Kui teie veebimajutaja ei toeta WordPressi mitme saidi funktsiooni, soovitaksin minna teise veebimajutaja juurde.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map