Pritja më e mirë në internet për biznesin e vogël

web hosting sfor biznes i vogël 1Zgjedhja juaj e web hosting për çështje të biznesit shumë më shumë sesa do të mendonit. Nuk është vetëm një platformë për të filluar faqen tuaj të internetit në tregtinë elektronike, zgjedhja juaj e pritjes gjithashtu ndikon në besueshmërinë e performancës së faqes në internet dhe sigurinë.


Ju dëshironi të bëni të sigurtë që ajo siguron burime të mjaftueshme për trafikun tuaj dhe llojin e përmbajtjes, që nuk ka mbështetje të besueshme se kjo është e arritshme, kur keni nevojë për të, dhe se kjo është kosto-efektive për ju për të përdorur.

Në qoftë se biznesi juaj është një fillimin ose ju nuk keni shumë përvojë me web hosting, mund të ketë disa gjëra që ju nuk e dini.

Njëra është çështja e kohëzgjatjes / joproduktive. Kjo është thelbësore për besueshmërinë e faqes suaj të internetit. Nëse klientët nuk mund të hyjnë në përmbajtjen tuaj kur ata kanë nevojë për ndihmë, informacion, ose për të vendosur me porosi, ata do të largohen dhe të gjejnë një kompani që mund t’u japë atyre ato që u nevojiten.

Jo vetëm që kohëzgjatja ndikon në normat e fryrjes tuaj, por gjithashtu mund të ndikojë në financat tuaja dhe renditjen e motorëve të kërkimit. Studimet tregojnë se joproduktive kushton në faqen e internetit mesatare të biznesit rreth 7,908 $ për minutë. Uptime / joproduktive zakonisht shprehet si perqindje.

Kompanitë pritëse që premtojnë një kohë të gjatë prej 99.8 përqind uptime nuk do t’ju tregojnë se përkthehet në një ndërprerje mesatare prej 18 orësh në vit.

Edhe një pjesë e vogël e një përqindje ndryshon atë ekuacion në mënyrë drastike; Kohëzgjatja prej 99.999 përqind në muaj – e cila quhet 5-9s, do të zvogëlojë sasinë e joproduktive në 5 minuta më të menaxhueshëm dhe 15.6 sekonda në vit.

Pronarët e bizneseve që kërkojnë një pritje të besueshme, të përballueshme në internet për shërbimin e biznesit të vogël, janë në faqen e duhur. Kemi katër shërbimet më të mira të pritjes së biznesit këtu. Ndërsa të gjithë janë të shkëlqyeshëm për pritjen e biznesit në përgjithësi, secila shkëlqen në kategoritë e tyre përkatëse “më të mira” në një farë mënyre.

Ynë çmimi komente mbuluar, uptime, lehtësinë e përdorimit, dhe mbështetje. Ne gjithashtu do t’ju tregojmë se çfarë të kërkoni në një shërbim pritës dhe të krahasojmë veçoritë kryesore të secilit ofrues.

Zgjedhjet tona më të mira për hostimin e biznesit

afarizëm elektronik

Tani, arrijmë tek mishi i rishikimit tonë, vetë ndërmarrjeve. Ne kemi testuar dhe rishikuar plotësisht shumë në mënyrë që t’ju japim më të mirën nga më të mirat në katër kategori: Më të mirë për rreth, Siguruesi më i mirë i nivelit të lartë, Hosting më i Mirë i Menaxhuar dhe Opsioni më i mirë i Buxhetit. Kjo i jep diçka të vogël për të gjithë.

Shënim: Të gjitha këto informacione ishin të sakta dhe të kontrolluara dyfish në kohën e këtij shkrimi. Ndryshimet në çmimet apo kushtet janë në teka e kompanive individuale. Shihni të LidhuraMikpritësit më të mirë të Australisë në Internet dhe Hosting më i Lirë.

Biznesi juaj është unik, madje ndër të tjera në të njëjtën industri. Kjo është arsyeja pse ne jemi duke përfshirë një diskutim të thelluar për atë që shkon në zgjedhjen e ofruesit që është i duhuri për llojin tuaj të biznesit.

Ka disa pyetje që duhet të merren parasysh kur zgjidhni një shërbim pritës për kompaninë tuaj.

Aftësi teknike

Nëse jeni një rishtar i plotë, do t’ju duhet një shërbim që ofron më shumë mbështetje teknologjike sesa nëse keni shumë aftësi teknike dhe njohuri. Duhet të merrni parasysh ose pritjen e menaxhuar ose një shërbim shumë të thjeshtë nëse keni shumë përmbajtje statike ose më pak trafik.

Cili është buxheti juaj?

Një uebsajt profesional për një praktikues të vetëm ose një startup më të vogël me pak punonjës mund të bëjë një plan më pak të shtrenjtë se një ndërmarrje e madhe me më shumë përmbajtje dhe vëllim të lartë trafiku. Planet e përbashkëta mund t’ju ofrojnë burimet dhe mbështetjen që ju nevojiten ndërsa ju ndihmojnë të qëndroni brenda buxhetit tuaj.

Kompanitë më të mëdha do të kenë nevojë për një shërbim të dedikuar ose server privat që ‘është bërë për ndërmarrjet. Këto mund të kushtojnë lart 1.000 dollarë në muaj për nivelin e lartë të shërbimit.

Sa trafik prisni?

Nëse jeni duke pritur një vëllim të lartë trafiku, rritje të papritur të trafikut gjatë shitjeve sezonale ose rritje të shpejtë, do t’ju duhet një shërbim më i mirë pritës me më shumë burime dhe aftësia për të shkallëzuar lart ose poshtë shpejt.

Ata me një marketing shumë agresiv që presin të drejtojnë më shumë trafik të qëndrueshëm do të përfitojnë gjithashtu nga siguria më e lartë dhe burimet e disponueshme të një shërbimi të dedikuar ose host të cloud.

Shumë kompani pritëse ofrojnë një provë falas ose shërbim të paguar-si-ju-shkoni, kështu që gjithmonë mund të provoni para se të blini dhe kaloni nëse është e nevojshme përpara se të angazhoheni për një kontratë afatgjatë.

1. Kinsta – Performanca më e mirë në fund të lartë

Karakteristikat kryesore
 • HTTP / 2
 • PHP 7.3
 • SSH
 • CDN
 • MariaDB
 • le të’Skriptoni SSL
 • Rezervime ditore
 • Heqja e malware
rekuizitë
 • Disponueshmëria e zonës në skenë
 • Zgjidhni vendndodhjen e serverit tuaj
 • Baza e gjerë e njohurive
 • Migrim falas
Cons
 • Asnjë funksion i menaxhimit në pult
 • I shtrenjtë në krahasim me shërbimet e tjera të pritjes
 • Mbështet vetëm faqet e internetit të WordPress
 • Mbështetja është në dispozicion vetëm përmes chatbot

Ky shërbim pritës ka dallimin e të qenurit i vetmi platformë e menaxhuar plotësisht plotësisht ekskluzive e WordPress-it. Ajo u krijua në partneritet me Shërbimet e Google Cloud (GCS), dhe ekipi teknik dhe mbështetës brenda të gjithë janë zhvilluesit me përvojë të WordPress.

Kjo do të thotë që ju do të keni disa mbështetje ekspertësh dhe karakteristika të specializuara për faqen tuaj të internetit WC eCom, pa marrë parasysh sa i madh apo i ndërlikuar.

Përmbledhje

Online-trafikutKjo konsiderohet një zgjedhje e nivelit të lartë për shkak të karakteristikave të saj me çmim të lartë dhe cilësi të lartë. Ideja ishte të krijoni një platformë të dedikuar për mrekullitë e faqes WordPress me platformën më të mirë, veçoritë dhe ekipin teknik.

Arsyeja kryesore që nuk u zgjodh si platforma më e mirë e mbajtjes së WP është se është çmim-ndalues ​​për kompanitë më të vogla me më pak para për të shpenzuar për pritjen.

megjithatë, nëse keni një uebfaqe të madhe WP ose WooCommerce, shumë trafik dhe një buxhet të madh, ky është një opsion shumë i mirë i menaxhimit të menaxhimit. Në fakt, ata kontrollojnë secilën faqe në internet 720 herë në ditë për kohën e duhur, që është afër 100 përqind.

Features

Kjo kompani ju jep shumë karakteristika premium dhe disa nga teknologjitë më aktuale në përpjekjen e tyre për të siguruar përvojën përfundimtare të pritjes së WP.

Serverat e tyre GC janë pozicionuar në mënyrë strategjike në 20 lokacione të ndryshme nëpër botë dhe monitorohen rreth orës. Me nivelin e tyre të lartë të shërbimit, çdo faqe në internet është e kontejnerizuar me LXD për t’i izoluar ato dhe ato dhe për të mundësuar shkallëzimin automatik në rast të goditjeve të papritura në trafik.

Pra, çfarë lloj karakteristikash ofron Kinsta?

Përveç migrimit me një klikim, instalim dhe skenë, ka shumë për të dashur në aspektin e sigurisë dhe performancës së zgjeruar.

mbështetje

Mbështetja Kinsta është në dispozicion 24/7/365 dhe është e mbështetur nga ekspertë të WordPress. Mund ta arrini kompaninë përmes chatbot-it ekskluzivisht.

Prmimet dhe planet

Kompania ofron katër nivele shërbimesh, me disa nën-nivele për ata që kanë nevojë për një nivel shërbimi më të personalizuar. Planet themelore përfshijnë të paktën një instalim, punëtorët e OHO, deponimin dhe gjerësinë e bandës së lartë. Prmimet dhe karakteristikat standarde prishen si kjo:

Starter: Ky plan fillon me 30 dollarë në muaj, dhe ju do të merrni një instalim të WordPress, 20,000 vizita në muaj, dy punonjës të PHP, 5 GB ruajtje dhe 50 GB bandwidth të CDN.

Pro: Plani Pro fillon me 60 dollarë në muaj. Ju ende merrni dy punëtorë PHP, por karakteristika të tjera themelore të përplasem deri në dy instalon, 40.000 vizita mujore, 10GB e magazinimit, dhe 100GB Bandwidth CDN.

Biznes: Ju do të paguani 200 dollarë në muaj për nivelin e parë të planeve të biznesit, i cili është ideal për një dyqan WooCommerce që është PHP-i rëndë. Për atë shumë, ju do të merrni 20 instalime, katër punonjës të PHP, 20 GB ruajtje, 300 GB bandwidth të CDN dhe 250,000 vizita. Lexoni të plotë Shqyrtimi Kinsta këtu.

Ndërmarrje: Nëse jeni një lojtar i madh me shumë faqe në internet që tërheqin shumë trafik dhe transaksione, një plan i Ndërmarrjeve mund të jetë një pazar për ju me një çmim fillestar prej 1.500 dollarë në muaj. Kjo do t’ju japë 150 instalime, tre milion vizita në muaj, 16 punonjës të dedikuar për PHP, 250 GB ruajtje dhe 1,000 GB bandwidth të CDN.

Për të parë opsionet e tjera në hapësirën WP – lexoni udhëzuesin tonë për nikoqirët më të mirë të WordPress.

2. HostGator – Më i miri përreth

Karakteristikat kryesore
 • Ndriçimi i shpejtë
 • Shumë azhurnime falas
 • Sites të shumëfishta pritëse
 • 24/7/365 Mbështetje
 • SSL falas
rekuizitë
 • Kohëzgjatja prej 99,99%
 • Host me cilësi të lartë
 • Shumë karakteristika
Cons
 • Ndërfaqja është pak e datuar
 • Domeni është falas për vitin e parë

HostGator është zgjedhja jonë kryesore për ofruesin e përgjithshëm më të mirë të pritjes. Në përgjithësi konsiderohet si më i miri për recensuesit dhe përdoruesit tanë për disa arsye. Platforma është me të vërtetë miqësore për përdoruesit, veçanërisht për fillestarët, me ton karakteristika, një normë të lartë të kohës së garantuar dhe shpejtësi dhe performancë të pakrahasueshme.

Përmbledhje

Rekomandimi ynë i HostGator si shërbimi më i mirë i pritjes në përgjithësi është për shkak të pikëve kryesore në hulumtimin krahasues, i cili e renditi atë me 92 përqind të përgjithshëm.

Ajo ka një çmim i shkëlqyeshëm, ndërfaqe miqësore për përdoruesit me një kurbë të cekët të mësimit, dhe gamën e opsioneve. Me gjithë këtë platformë ka shkuar për të – përfshirë mbështetjen e mahnitshme të klientit – nuk është çudi që HostGator është shtëpi për më shumë se tetë milion fusha.

Features

uptimeTetë larg shkopit, HostGator garanton kohëzgjatje prej 99.9 përqind si pjesë e marrëveshjes tuaj të nivelit të shërbimit. Farë do të thotë është që ju do të duhet të merreni me kohën e humbjes prej më pak se një ore.

Ky është lloji i besueshmërisë së bizneseve për të ofruar shërbim të shkëlqyeshëm për klientët e tyre. Në fakt, garancia madje vjen me një kthim të shërbimit të një muaji nëse ata ndonjëherë e prishin atë premtim. Jo shumë platforma do të mbështesin premtimet e tyre në atë shkallë.

Tani, për dobësitë e përdorimit të HostGator. Ndërfaqja cPanel duket pak shekullin e kaluar, megjithëse është e thjeshtë për tu mësuar dhe përdorur pasi të mësoheni në pultin e mbushur me njerëz.

Kompania gjithashtu nuk ju jep asnjë fushë falas, kështu që ju do të duhet të blini dhe regjistroheni përmes tyre ose një regjistrues tjetër. Sidoqoftë, përdoruesit e WordPress nuk do të duhet të shqetësohen për hyrjen në cPanel.

Certifikata e Secure Socket Layer (SSL) është një vlerë 100 $ dhe mbron të dhënat që udhëtojnë nëpër faqen tuaj të internetit. Kjo është siguruese për klientët tuaj, veçanërisht nëse keni një faqe në internet që ofron shërbime financiare ose kryen shumë transaksione financiare. Duke pasur këtë çertifikatë do të prodhojë një kuti të gjelbër në URL-në e faqes suaj të internetit. duke u thënë vizitorëve që ata mund t’ju besojnë.

Secili plan përfshin gjithashtu email të pakufizuar, e cila është e pazakontë për shërbimet e pritjes, instalimin me një klikim për faqet e internetit të WordPress dhe Drupal, dhe bandën e gjerësisë së pakryer. Prmimi është shumë i arsyeshëm për ato që merrni me paketat, dhe ka shërbime të përparuara për ndërmarrje të mëdha dhe faqe në internet me kërkesa të posaçme teknologjike ose sigurie.

mbështetje

Ky shërbim ofron mbështetje shumë të përgjegjshme që është në dispozicion 24/7/365 përmes bisedës online ose telefonatave pa pagesë. Ekziston gjithashtu një bazë njohurish në faqen e tyre të ndihmës që do t’ju ndihmojë të gjeni përgjigje për një sërë çështjesh.

Prmimet dhe planet

Ka shumë për të zgjedhur kur të regjistroheni me HostGator. Ata ofrojnë tre plane të përbashkëta, të cilat janë të mira për faqet e internetit më të vogla, praktikuesit e vetëm dhe fillestarët.

Tre pako të përbashkëta janë:

hatchling Fillon në 2,75 $ në muaj. Anshtë një zgjedhje e nivelit të hyrjes që ofron vlerë të madhe për paratë.

bebe Fillon 3,95 dollarë në muaj dhe ofron më shumë mbështetje për një biznes në rritje.

biznes Kjo fillon me 5,95 dollarë në muaj dhe ofron burimet e nevojshme për të mbështetur një faqe në internet me pritshmëri të mëdha për rritje dhe trafik. Sapo të ngjiteni në këtë nivel, do të zhbllokoni veçori shtesë si:

 • Certifikatat SSL
 • Adresë IP e përkushtuar
 • Shërbimi telefonik VoIP

Nëse doni të filloni të mëdha ose biznesi juaj tejkalon tre planet bazë të përbashkëta, ofron HostGator Host VPS, WordPress, dhe paketa të dedikuara pritëse. Këtu është një ndarje e asaj që ju do të merrni.

Planet e dedikuar server: Kjo është një alternativë e mirë për të mesme për bizneset e mëdha që kanë nevojë për më shumë burime dhe karakteristika. Fillon me 79 dollarë në muaj dhe do të merrni të gjithë pajisjet e nevojshme për të trajtuar vëllime të mëdha trafiku. Këto plane përfshijnë kopje rezervë javore, e cila është një veçori e shkëlqyeshme e sigurisë, por ju do të duhet të mirëmbani pajisjen tuaj, softuerin dhe azhurnimet vetë. E mirë për ata që kanë disa njohuri të teknologjisë dhe kanë nevojë për më shumë kontroll mbi platformën e tyre.

Planet e VPS: Këto sasi çmimesh nga 19,95 dollarë në muaj për Planin Snappy 2000 në 29,95 $ në muaj për Snappy 8000. Ndërsa shkallët e biznesit tuaj rriten, do të merrni më shumë gjerësi bande, hapësirë ​​në disk, CPU dhe RAM. Dy tiparet e fundit kanë për qëllim të ofrojnë më shumë energji dhe shpejtësi në faqen tuaj të internetit, kështu që ato janë të shkëlqyera nëse keni shumë përmbajtje në media.

Në përgjithësi, ne ndiejmë se ky është shërbimi më i mirë i pritjes për faqet e internetit të biznesit të të gjitha llojeve.

Lexoni të plotë Shqyrtimi i hostgatorit këtu.

3. SiteGround – Best për WordPress Hosting / Drejtuar

KKarakteristikat e syve
 • Instalimet me një klikim për Joomla dhe Drupal
 • Tërhiq dhe lësho
 • SSL falas
 • Rezervime ditore
rekuizitë
 • Kohëzgjatja prej 99.98%
 • Pritja superiore e WordPress-it
Cons
 • Më e shtrenjtë se shërbimet e tjera
 • No VPS hosting dispozicion

SiteGround mund të mos jetë opsioni më i lirë, por ai ka shumë pika pozitive që mund ta bëjnë që ia vlen për kohën tuaj. Ajo ka shkathtësi për të fuqizuar sisteme të shumta të menaxhimit të përmbajtjes (CMS), dhe ju mund të instaloni më së shumti vetëm me një klik.

Kompania gjithashtu siguron adresa të shumëfishta me email dhe kopje rezervë ditore. Këto shtesa të ju jap një vlerë të vogël shtesë për paratë tuaja, dhe ata e bëjnë atë një mundësi ideale për pronarët e bizneseve me faqet e internetit të shumta apo kompanitë për të menaxhuar.

Përmbledhje

Pasi shërbimi i pritjes për konviktet e kolegjeve kudo, SiteGround tani krenohet një listë e klientëve prej më shumë se dy milion faqeve të internetit. Kompania është me seli në Bullgari, dhe tani konsiderohet një nga shërbimet më të mira pritëse në botë.

Le të hedhim një vështrim se çfarë SiteGround ka për të ofruar.

Features

Website-ndërtues i harmonishëmNuk janë vetëm tre ofruesit që janë të rekomanduara në mënyrë specifike për WordPress hosting. Meqenëse WordPress ka më shumë se një të tretën e të gjitha faqeve në internet, kjo është një rekomandim i madh. Nuk është thjesht e shkëlqyeshme për hostimin e Wp, megjithëse.

Ai gjithashtu mundëson instalimin me një klik për sisteme të tjera të menaxhimit të përmbajtjes si Joomla dhe Drupal, dhe ka një pritje të dedikuar WooCommerce për faqet e e-commerce të WordPress.

Për ata që po ndërtojnë nga e para, SiteGround ka një ndërtues falas në uebfaqe me funksionalitet tërheqës dhe rënie. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të blini një domen. Të gjitha planet vijnë me certifikim falas SSL dhe backup ditor, dhe ato garantojnë 99.98 përqind në kohën e duhur. Kjo përkthehet në më pak se një orë joproduktive për një vit të tërë.

E gjithë kjo që thuhet, kjo platformë është shumë e shtrenjtë në krahasim me shërbimet e tjera të hostimit, posaçërisht për pritjen e dedikuar. Kjo kursen më së miri për kompani të mëdha dhe organizata qeveritare me buxhet më të madh dhe kërkesa më të rrepta në lidhje me burimet dhe sigurinë.

Sidoqoftë, ka disa përfitime dhe pazare. Është me të vërtetë i lirë për WordPress hosting, dhe është e madhe për ndërtuesit DIY internetit. Një shembull është Ndërtimi i Ndërmarrjeve i SiteGround-it. Kjo ju lejon të hartoni me porosi, dhe ofron çmime të menjëhershme për veçoritë dhe funksionet individuale; kontaktoni SiteGround për një vlerësim. Do të merrni gjithashtu një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

mbështetje

Mbështetja e SiteGround është në dispozicion përmes bisedës live, me telefon, dhe biletave të tavolinës së ndihmës.

Prmimet dhe planet

Pritja e përbashkët: Shkon nga 3,95 $ – 34,95 dollarë në muaj

Pritja në renë: Varion nga $ 80 – $ 240 në muaj

Përkushtuar Hosting: Shkon nga $ 269 – $ 729 në muaj

WordPress Hosting: Shkon nga 3,95 $ – 34,95 dollarë në muaj

Lexoni të plotë Rishikim i faqes këtu.

4. Hostinger – Opsioni më i mirë i Buxhetit

Karakteristikat kryesore
 • Rezervime ditore
 • OpenResty nginx + lua
 • Menaxheri i hyrjes
 • CloudLinux
 • Custom hPanel
 • Integrimi i CloudFlare dhe LetsEncrypt
 • Vendosjet e automatizuara të serverëve

Kur jeni duke kërkuar për një përzgjedhje të favorshme për buxhetin, i cili nuk e zvogëlon performancën ose shërbimin, konsideroni Hostinger.

Ky shërbim pritës evropian u rrit nga një shërbim falas i panjohur në një konkurrencë të plotë me më shumë se 29 milion faqe në internet në platformën e tij në pak më shumë se një dekadë. Edhe me atë nivel të rritjes, ata kanë arritur t’i mbajnë shërbimet e tyre në mënyrë të papranueshme të përballueshme.

rekuizitë
 • Ndihmë për shumë gjuhë
 • Krijues falas i faqes në internet dhe emri i domain
 • Më pak se 1 dollarë në muaj për të filluar
 • Azinguditërisht e shpejtë dhe e besueshme
Cons
 • Disa tarifa të fshehura
 • Pricemimi mujor prej 80 centësh në dispozicion vetëm me kontratë katër vjeçare
 • Pa cPanel
 • Ju duhet të paguani për fusha shtesë

Përmbledhje

Përveç çmimit të fillimit të tij miqësor me buxhetin, Hostinger është një host i gjerë në tregti elektronike që është mbështet WordPress, Joomla, Drupal, PrestShop dhe OpenCart.

Ndryshe nga shumë praktikisht pritje falas platformat, nuk do të keni probleme me kohën e lartë të jetesës ose mungesën e shpejtësisë dhe sigurisë. Në fakt, koha jonë e ngarkimit të testimit zgjati mesatarisht 369ms. Kompania ka serverë të vendosur në Azi, Evropë dhe Amerikën e Veriut, dhe secili është mundësuar nga rrjetet me 1000 Mbps lidhje.

Hostinger’Ndërtuesi i faqes në internet: Zyro

ndërtues i faqes në internetZyro është një krijues i faqeve në internet që vjen me shumë karakteristika klasike, por me një çift të reja gjithashtu. Certifikatë falas SSL, ruajtje e pakufizuar e SSD, dhe gjerësia e bandës, janë vetëm një nga karakteristikat e shumta që ofron.

Një çift nga ato të reja për të cilat ne kemi ndier sikur kemi nevojë të flasim janë biblioteka e madhe e imazheve falas që mund të përdorni për të shtuar në faqen tuaj të internetit. Dhe një edhe më e guximshme – Logo Maker, kjo veçori ju lejon të ridizajnoni logon tuaj me lehtësi. Asnjë dizajnues i nevojshëm dhe asnjë kodim gjithashtu. Bëni vetë në një rrahje syri.

Sidoqoftë, tipari më interesant është, pa asnjë dyshim, Shkrimtari i UA-së. Zyro’Prodhuesi i përmbajtjes AI analizon kopjen e zgjedhur me dorë nga secila industri. Pastaj, ajo gjeneron një kopje që ndjek praktikat më të mira në internet të shkrimit të kopjeve dhe SEO. Ajo bën punën e vështirë për t’ju lënë të përqëndroheni në rritjen e biznesit tuaj.

mbështetje

Mbështetja është në dispozicion në internet 24/7 përmes chatbot, dhe ofrohet në disa gjuhë. Për fat të keq, ju duhet të keni hyrë në llogarinë tuaj Hostinger për bisedë live.

Prmimet dhe planet

Kjo kompani ofron katër nivele shërbimesh, me kontrata që variojnë nga shërbimi mujor pay-as-you-go deri tek kontratat 48-mujore. Sa më shumë që të angazhoheni, aq më i mirë është çmimi.

Sidoqoftë, rinovimet janë në masën mujore të pagimit-si-ju-shkoni pasi skadon kontrata juaj fillestare. Shërbimi mujor është 7,99 dollarë në muaj, planet 90-ditore fillojnë me 2,15 dollarë, kontratat njëvjeçare fillojnë me 1.95 dollarë, kontratat dy vjeçare fillojnë nga 1.45 dollarë, dhe një kontratë katërvjeçare është 0.80 dollarë. Ata ofrojnë një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni të plotë Shqyrtimi i hostingerit këtu.

Farë merrni me një plan Hostinger?

Të gjitha planet do t’ju japin një shpërngulje dhe fushë falas si pjesë e planit tuaj. Paketat përfshijnë:

Hosting i vetëm i përbashkët:

 • Një faqe në internet
 • Hapësirë ​​në disk 10 GB
 • Gjerësia e bandës 100 GB
 • Një bazë të dhënash MySQL
 • Një përdorues i FTP
 • Një llogari emaili
 • Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet
 • Instalues ​​automatik

Pritja e përbashkët Premium:

Kjo do t’ju japë gjithçka që ofron plani i vetëm i përbashkët, plus:

 • Uebfaqe të pakufizuara
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk SSD
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Baza e të dhënave të pakufizuar të MySQL
 • Përdoruesit e pakufizuar të FTP
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike
 • Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet
 • 3X shpejtësi e optimizuar e WordPress
 • Emri i domain falas (me plan vjetor)

Pritja e biznesit:

Kjo vjen me gjithçka që ju do të merrni me planet e tjera, plus:

 • Rezervime ditore
 • Mbështetje luksoze live
 • Dyfishoni fuqinë përpunuese dhe memorjen
 • Certifikatë falas SSL

Pyetjet e bëra më shpesh në lidhje me mbajtjen në internet për biznesin e vogël

Krahasimi i platformave të blogjeve ka për qëllim t’ju ofrojë një analizë të hollësishme të platformave më të mira për blogun tuaj. Në atë mënyrë, ju mund të merrni një vendim të informuar. Për ata prej jush që duan vetëm disa përgjigje të shkurtra në pyetje të zakonshme në lidhje me platformat e blogerave, këtu janë FAQ tonë.

Sa kushton Web Hosting për Koston e Biznesit të Vogël?

web hosting për biznesin e vogël

Pritja e hostimit shkon nga shërbimi mujor i pagimit-si-ju-shkoni në kontratat vjetore, dy-vjeçare dhe tre-vjeçare. Shumë ofrojnë një gjykim falas dhe / ose një garanci për 30 ditë kthim të parave.

Përfitimet e shërbimit mujor nuk janë të kyçur në një kontratë afatgjatë. Bizneset e vogla zakonisht shkojnë për plane të përbashkëta, të cilat janë më pak të kushtueshme, pavarësisht nga lloji i planit.

Shumë kanë norma shumë të ulëta të promovimit dhe norma më të larta pas rinovimit. Sigurohuni që të mësoni në lidhje me këtë para se të nënshkruani një kontratë.

Cilat janë faqet më të rëndësishme të mbajtjes në internet për tiparet e biznesit të vogël?

Beqarja tipari më i rëndësishëm është i garantuar në kohën e duhur. Pranë kësaj, ju dëshironi mbështetje të përgjegjshme të klientit, instalim në klik dhe një veçori të sigurisë.

Veç kësaj, veçoritë dhe planet e ndryshme në varësi të madhësisë dhe llojit të faqes në internet që posedoni dhe buxhetit tuaj.

Cili është ndryshimi midis Ndarimit të përbashkët, VPS, Cloud dhe hostimit të përkushtuar?

pritje në re

Pritja e përbashkët është kur ndani serverin dhe burimet me uebfaqet e tjera. Me të përkushtuar, ju keni serverin tuaj dhe më shumë kontroll.

Një server virtual virtual (VPS) është një server i virtualizuar që vepron njësoj si një server i dedikuar. Sidoqoftë, është një terren i bukur i mesëm sepse është i pritur në një server të përbashkët fizik.

Cloud hosting është një server virtual që ekziston vetëm në hapësirën në internet. Ajo ofron shkallëzimin më të mirë dhe burime praktikisht të pakufizuara.

Cila është mënyra më e lirë për të pritur një faqe interneti biznesi?

Në përgjithësi, ekzistojnë dy mundësi pagese: mujore ose vjetore. Zgjedhja e një kontrate afatgjatë do të thotë të paguani më pak në muaj në përgjithësi, por shumë janë të pagueshëm me atë shkallë më të ulët përpara. Pasi të nënshkruani një kontratë, ju jeni të kyçur në atë tarifë.

Faturimi mujor është më i shtrenjtë, por nuk jeni i angazhuar për më shumë se 30 ditë në të njëjtën kohë.

Mendimet përfundimtare

Shtë e rëndësishme të zgjidhni mjetet e duhura për çdo punë. Në fund, ajo varet nga preferencat dhe kërkesat tuaja personale. Vetëm mbani në mend se në mënyrë që biznesi juaj në internet për të fituar para, keni nevojë për një host me cilësi të lartë.

Ne ju kemi dhënë shumë ushqim për mendime, dhe shpresojmë se ju kemi dhënë udhëzimet që ju nevojiten për të marrë një vendim të informuar. mendoni me kujdes për llojin tuaj të uebfaqes, rritjen e pritshme dhe trafikun, dhe sa mbështetje teknike do t’ju duhet t’u jepni klientëve tuaj llojin e shërbimit të besueshëm që meritojnë.

Në përgjithësi, megjithëse, HostGator ofron paketën më gjithëpërfshirëse gjithëpërfshirëse. Karakteristikat e tij janë të pakrahasueshme dhe duhet të kenë shumë burime për të trajtuar faqen tuaj pasi rriteni nga një biznes i vogël në një perandori të madhe.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector