Zrozumienie lokalizacji centrów danych (Dlaczego lepiej)

Ile stron internetowych jest na świecie? Czy byłbyś zaskoczony, gdy dowiesz się, że istnieje nieco ponad miliard stron internetowych? Oznacza to, że na osiem osób przypada jedna strona internetowa.


Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie te strony internetowe są aktywne. To’szacuje się, że tylko około 200 milionów z nich jest aktywnie wykorzystywanych. Wśród nich są setki milionów istniejących nazw hostów.

Jeśli istnieją setki milionów stron internetowych, wszystkie one potrzebują dostawca hostingu. Szacuje się, że na całym świecie istnieją obecnie setki i, w zależności od tego, kogo zapytasz, tysiące dostawców hostingu i serwerów.

Właściciele małych firm i osoby, które mają własne strony internetowe, korzystają z tych dostawców hostingu od lat. Dla tych osób kłopot z założeniem własnego hostingu nie jest tego wart. Hosting off-site jest dla nich.

W przypadku większych firm sytuacja wygląda inaczej. Wiele większych firm zdecydowało się zachować swoją stronę internetową’serwery na miejscu. Lub mogą korzystać z prywatnych centrów danych. Wielu jest migrują swoje przetwarzanie do chmury. Doprowadziło to do eksplozji liczby centrów danych na całym świecie. Każde nowe centrum danych jest większe niż to, które je poprzedziło.

Obecnie na całym świecie jest blisko 500 centrów danych w hiperskali. Należą do nich centra danych wykorzystywane przez Facebooka, Amazon, Google, Alibaba i Baidu.

Ponadto istnieją centra danych o różnych rozmiarach przekraczające 8,6 miliona.

W chwili pisania tego tekstu duże centra danych stanowią ponad 70 procent budowy centrum danych dostawcy usług, jeśli chodzi o przestrzeń kosmiczną na całym świecie.

Te centra danych mają ogromny wpływ na życie codziennych ludzi. Z tego powodu zrozumiałe jest, że wielu zapytało, gdzie znajdują się te duże centra danych.

Gdzie znajdują się największe światowe centra danych?

Porównywanie wielkości różnych centrów danych na całym świecie może być trudne. Wynika to z faktu, że niektóre centra danych to po prostu budynki z mnóstwem serwerów. Inne mają udogodnienia, w tym sale konferencyjne, biura, a nawet pomieszczenia mieszkalne.

Gdy nadążasz za wiadomościami na temat centrów danych, wydaje się, że co miesiąc ogłaszany jest nowy projekt. Wydaje się, że firmy konkurują ze sobą, aby prześcignąć się nawzajem, tworząc centra danych większe i lepsze niż te, które były przed nimi. Gdy spojrzysz na centra danych ułożone na mapie, wyraźnie zobaczysz, ile wysiłku i zasobów finansowych inwestuje się w ich tworzenie.

Rywalizacja o bycie największym

Patrząc na plany dotyczące niektórych centrów danych, które będą dostępne w Internecie w ciągu najbliższych kilku lat, nie można nie być pod wrażeniem, jak te nowe centra przyćmią mega centra, które zostały zbudowane w ciągu ostatnich kilku lat.

Był czas, kiedy obiekty takie jak The Lakeside Technology Center w Chicago, Illinois czy Switch’Obiekt SUPERNAP w Las Vegas uznano za największe centra danych na świecie, z których każde ma około 1 000 000 stóp kwadratowych².

Najbliższymi konkurentami były centra danych, które miały gdzieś między 400 000 stóp² a 600 000 stóp². Pozwolić’nie oszukujemy samych siebie, kiedy te centra danych zostały otwarte, uważano je również za gigantów. Jak się zmieniło. Teraz centrum danych o powierzchni 1 000 000 stóp kwadratowych to zaledwie kilka chwil na mapie. Obecnie budowane projekty centrów danych obejmują kampusy z wieloma budynkami o powierzchni miliona metrów kwadratowych. Zostały zaprojektowane z myślą o elastyczności. Celem jest dalsza rozbudowa centrum danych w oparciu o bieżące zapotrzebowanie.

Pomyśl tylko o China Data Telecom Center. Centrum znajduje się w Parku Informacyjnym Mongolii Wewnętrznej. W chwili pisania tego tekstu jest to największe centrum danych na świecie. Obejmuje imponującą powierzchnię 10 700 000 stóp kwadratowych. Jest domem dla komputerowego centrum randkowego, centrów telefonicznych, biur, pomieszczeń mieszkalnych dla personelu i magazynów. To drogie centrum danych. Uważa się, że budowa kosztowała ponad 3 miliardy dolarów. Więc weź to Lakeside Technology Center.

Światowy wir danych centrum danych

Aleja centrów danych w hrabstwie Loudoun, VA jest uważana za Data Ctr., Vortex. Przyczyniło się do tego wiele czynników, w tym infrastruktura w okolicy, lokalizacja obszaru i zachęty określone przez urzędników państwowych.

światowe centrum danych

Omawiając znaczenie swojego hrabstwa, Biuro Rozwoju Gospodarczego Loudoun stwierdziło, że ponad 70 procent ruchu internetowego na całym świecie przepływa przez Loudoun’s centra danych na codzień.

Kiedy po raz pierwszy to usłyszysz, może to brzmieć nieco przesadzone, dopóki nie zorientujesz się, że hiper-mega klienci danych, w tym Facebook, Amazon i Microsoft, wszyscy posiadają lub wynajmują nieruchomości w tej strefie. Oprócz tych gigantów istnieje 3000 innych firm technologicznych wynajmujących lub posiadających powierzchnię w tym obszarze.

Centrum korporacyjne DuPont Fabros Ashburn oraz kampus Digital Realty Ashburn to kilka dużych obiektów, które nazywane są domem hrabstwa Loudoun. W okolicy znajduje się ponad 60 obiektów, zajmujących miliony metrów kwadratowych powierzchni. Liczba ta rośnie z każdym dniem.

Coś podobnego dzieje się w Mongolii Wewnętrznej. Chiny wykorzystują chłodną pogodę, obfite opady deszczu i inne unikalne właściwości tego obszaru, aby stworzyć wielkie centra o wielkości milionów metrów kwadratowych.

Oczywiście, podobnie jak wspomniane wcześniej China Data Telecom Data Center, nie cała przestrzeń w tych centrach danych jest wykorzystywana na serwery. Część przestrzeni jest wykorzystywana na mieszkania, biura, chłodnie, usługi biznesowe i prawie wszystko, co mogą zrobić komputery. Chiny zajmują drugie miejsce, ale czeka je długa droga, zanim zbliży się do Stanów Zjednoczonych.

Stany Zjednoczone są obecnie gospodarzem połowy świata’100 000 najczęściej odwiedzanych stron. W Chinach i Niemczech znajduje się około 5000 najlepszych witryn. Phoenix w Arizonie jest najpopularniejszym miastem najpopularniejszych stron internetowych. Jednym z powodów tego jest fakt, że gigant zajmujący się hostingiem GoDaddy wraz z Cyrus One i Digital Realty Trust osiedlają się w Phoenix w Arizonie.

Chodzi o lokalizację

Duże centra danych są drogie w budowie i kosztowne w utrzymaniu. Generują dużo energii i ciepła, dlatego potrzebują skomplikowanych systemów chłodzenia, a także skomplikowanych systemów sieciowych. Wiele centrów danych zużywa taką samą moc, jakiej potrzebuje średnie miasto.

Oczywiście ze względu na dużą ilość bezpiecznych danych przechowywanych w tych centrach danych muszą one być bezpieczne i niezawodne. Jednocześnie muszą być wystarczająco elastyczne, aby zmieniać się zgodnie z potrzebami klientów. Wybierając odpowiednią lokalizację dla dużego centrum danych, firmy muszą wziąć pod uwagę koszt energii elektrycznej, koszt gruntu i zasięg podróży danych, aby dotrzeć tam, gdzie musi się udać.

Myśląc o prędkościach przesyłania danych i lokalizacji centrum danych, firmy muszą wziąć pod uwagę użytkowników, których będą obsługiwać. Na przykład nowojorska giełda wymaga prędkości przesyłania danych w sub-milisekundach. Aby zapewnić tę usługę, centrum danych musi znajdować się jak najbliżej osób, które obsługuje. W przypadku nowojorskiej giełdy papierów wartościowych odległość musi wynosić 50 mil.

Normalni ludzie nie wymagają prędkości przesyłu danych w pobliżu tak szybkiego. Większość ludzi radzi sobie dobrze z szybkościami przesyłania danych mierzonymi ułamkami sekund. Na przykład, gdy mówimy o obiekcie Switch’s Supernap w Las Vegas, mówimy o obiekcie znajdującym się 270 mil od Las Vegas. Dane są w stanie przesłać z centrum danych do Las Vegas w siedem ms.

Facebook przyjął nowatorskie podejście, budując centrum danych na skraju koła podbiegunowego w północnej Szwecji. Ta lokalizacja umożliwia Facebookowi korzystanie z generatorów hydroelektrycznych do zasilania swoich serwerów. Są w stanie wykorzystać arktyczne powietrze do chłodzenia swoich serwerów. Dzięki temu serwer Facebooka w kole podbiegunowym jest energooszczędny.

Inni deweloperzy centrów danych idą w tym kierunku. Szukają sposobów wykorzystania zielonej energii w celu zmniejszenia wpływu ich centrów danych na środowisko, a jednocześnie obniżenia kosztów ich eksploatacji.

Meteoriczny wzrost Internetu

Jeśli czytasz ze średnią prędkością, od momentu rozpoczęcia czytania tego artykułu do chwili obecnej utworzono ponad 1200 witryn internetowych. Podkreśla to duży wpływ, jaki ma sieć World Wide Web. Wkrótce centra danych o powierzchni 2 000 000 stóp ² nie zostaną włączone do największych centrów danych na świecie. Prawdopodobnie większy nacisk zostanie położony na infrastrukturę jako usługę, a także platformę jako usługę. Te dwie technologie w połączeniu z oprogramowaniem jako usługą sprawiają, że centra danych są siłą napędową biznesu.

Dużą rolę odgrywa także rynek koncertów. Jest tak wielu ludzi, którzy zarabiają pieniądze w Internecie. Teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, że możesz wybrać najlepszego usługodawcę hostingowego, dowiedzieć się, jak działa jego infrastruktura i upewnić się, że odpowiada on Twoim potrzebom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map