Recenzja Wix

Wix stał się niezwykle popularny w ciągu ostatnich kilku lat. Jeśli często korzystasz z Youtube, istnieje duża szansa, że ​​wielokrotnie byłeś atakowany ich agresywnymi reklamami.


Chociaż zyskał ogromną popularność, czy Wix jest tego wart, czy tylko kolejny hiper-kreator stron.

W tej recenzji przyjrzymy się Wix od góry do dołu, aby lepiej zrozumieć, dla kogo jest dobry, a kto nie.

Przejdźmy do tego.

Przegląd Wix

Wix działa na zasadzie, że każdy powinien mieć elegancką, funkcjonalną i profesjonalnie wyglądającą stronę internetową. Co więcej, każdy powinien być w stanie samodzielnie zbudować tę stronę bez konieczności płacenia setkom lub tysiącom dolarów twórcy lub projektantowi strony.

Przeważnie Wix się udaje. Masz dwie możliwości budowy strony internetowej. Jest to bardzo łatwa trasa Inteligencja sztucznej konstrukcji Wix, program, który zadaje serię pytań przed wygenerowaniem nowej strony internetowej właśnie dla Ciebie. Jeśli masz mało czasu i nie potrzebujesz niczego, co jest misternie dostosowane, może to być idealne rozwiązanie.

Alternatywnie możesz użyć Edytor Wix. Niezwykle prosty i intuicyjny, edytor posiada funkcję przeciągania i upuszczania, która jest bardzo łatwa w użyciu. Możesz łatwo uruchomić podstawową stronę internetową w ciągu godziny lub dwóch, nawet jeśli zaczynasz od zera.

TDLR: Wix to idealny kreator stron dla osób, które chcą niezwykle łatwego w obsłudze doświadczenia. Nie uzyskasz dzięki temu całkowitego dostosowania ani zbudowania niesamowitego sklepu e-commerce, ale bardzo łatwo będziesz mógł zbudować małą stronę internetową.

Należy wspomnieć, że podwaja się również jako przyzwoity platforma e-commerce po drugie Shopify.


Wizerunek

No to jest Corvid od Wix. Jest to opcja dla webmasterów, którzy mają trochę doświadczenia w programowaniu i chcą, aby ich strona internetowa mogła robić więcej niż oferują szablony i aplikacje w Wix. Jest dość łatwy w użyciu, więc jeśli chcesz poćwiczyć swoje kotlety kodujące, jest to odpowiednie miejsce.

Wix zapewnia ponad 500 szablonów które są gotowe do dostosowania. Dostępny w zadziwiająco szerokiej gamie kategorii, będziesz w stanie znaleźć szablon, który idealnie pasuje do Twojej witryny osobistej lub e-commerce. Niektóre funkcje, które będziesz w stanie uwzględnić, to blogi, galerie mediów i sklepy internetowe. Ponadto wszystkie szablony Wix są zoptymalizowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, co ma kluczowe znaczenie na dzisiejszym rynku.

Oprócz prowadzenia Cię przez proces budowy strony internetowej, Wix zapewnia hosting. Jeśli otrzymasz odpowiedni pakiet, możesz także mieć własną nazwę domeny. Dzięki doskonałym możliwościom SEO, rygorystycznym środkom bezpieczeństwa, które obejmują możliwość ochrony hasłem witryny lub poszczególnych stron witryny oraz dział obsługi klienta znany z szybkiego reagowania.

Jak korzystać z Wix

Korzystanie z Wix jest niezwykle łatwe. Nawet ludzie, którzy nigdy wcześniej nie brali pod uwagę budowy witryny, będą zaskoczeni, jak szybko mogą stworzyć świetnie wyglądającą i funkcjonalną stronę internetową.

Jeśli na tym etapie procesu występuje wada, to uczucie przejmowania się wyborami może przejąć kontrolę. Jak wspomniano powyżej, Wix ma dosłownie setki szablonów do wyboru.

Ponadto firma oferuje ponad 200 aplikacji i usług, które można dodać do Twojej witryny. To prawie zbyt duży wybór. W przypadku niektórych nowicjuszy zabawa może szybko się skończyć i zostać zastąpiona poczuciem zamieszania, a następnie frustracji.

Jak działają szablony Wix

Dobrą wiadomością jest to, że możesz wziąć szablon na krótki spin, aby sprawdzić wszystkie jego funkcje. Jeśli okaże się, że ci się nie podoba po dłuższej zabawie, wyłącz ją na inną. Szablony mają obszar podglądu, w którym można zobaczyć wszystkie różne przykłady i strony, których można użyć.

Aby uniknąć poczucia przytłoczenia tym procesem, spróbuj najpierw zawęzić wybór szablonów do tych, które są ukierunkowane na typ witryny, którą chcesz zbudować. Przy mniejszej liczbie opcji masz mniejsze szanse na przytłoczenie. Ogólna edycja szablonów Wix jest o wiele łatwiejsza niż ich edycja Witryny WordPress.

Zła wiadomość jest taka, że ​​po uruchomieniu witryny utkniesz w tym szablonie. Przejście na inny szablon oznacza, że ​​trzeba zacząć od nowa od nowa. Dlatego bardzo ważne jest, aby mieć pewność, że wybrany szablon jest odpowiedni przed rozpoczęciem dostosowywania.

Staraj się nie podejmować błyskawicznych decyzji dotyczących tego, którego szablonu chcesz użyć, aby nie stracić mnóstwo pracy. Alternatywnie, skorzystaj z Wix Artificial Design Intelligence i pozwól algorytmowi dokonać wielu wyborów dla Ciebie.

Nie wszyscy poczują się przytłoczeni, kiedy zaczynają pracę z Wix. W rzeczywistości wiele osób nigdy tego nie doświadcza lub kończy się to ulotną sensacją. Większość osób, które projektują stronę internetową za pomocą Wix, faktycznie twierdzi, że jest to zabawne, kreatywne i satysfakcjonujące doświadczenie. Dzięki poczuciu sukcesu zbudowanie strony internetowej Wix może być pierwszym krokiem w kierunku otwarcia firmy.

Kto powinien korzystać z Wix?

Jeśli nie prowadzisz wielonarodowej korporacji, trudno uwierzyć, że Wix nie byłby w stanie zaoferować Ci dużej mocy, wszechstronności i funkcjonalności dla witryny Twojej firmy. Podczas gdy niektórzy ludzie od czasu do czasu zastanawiają się, czy Wix jest wystarczająco skalowalny, aby zaspokoić potrzeby rozwijającego się biznesu, można bezpiecznie założyć, że ten twórca stron internetowych jest więcej niż zdolny, chyba że Twoja firma jest porównywalna pod względem wielkości do Amazon.

To powiedziawszy, znajdziesz wszystkie rodzaje pakietów na Wix, które są zaprojektowane dla prawie każdego, kto może potrzebować strony internetowej. Ludzie, którzy chcą zarządzać blogiem modowym lub stworzyć stronę internetową na swój ślub, znajdą wiele opcji. Jeśli prowadzisz restaurację lub hotel, Wix ma dla Ciebie szablony.

Muzycy, fotografowie, graficy, tancerze, aktorzy i performerzy podobnie. Odkryjesz nawet szablony odpowiednie dla prawnika lub CPA sąsiadujące z układami, które są idealne dla studiów jogi i trenerów życia.

Każdy, kto rozważa budowę sklepu internetowego w podobny sposób, może chcieć sprawdzić, co Wix ma do zaoferowania. Dostępnych jest wiele szablonów e-commerce, a dzięki mnóstwu biznesowych dodatków łatwo jest stworzyć witrynę internetową, na której można sprzedawać produkty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Zasadniczo Wix jest tak elastyczny, że może być idealną platformą dla prawie każdego, kto chce zbudować stronę internetową.

Jest skalowalny Wix?

Z czasem Twoja witryna może cieszyć się coraz większym sukcesem. Oznacza to, że potrzebujesz więcej stron internetowych, więcej przestrzeni dyskowej, większej przepustowości i lepszej możliwości sprzedaży. Dobrą wiadomością jest to, że Twoja strona Wix jest przygotowana na rozwój.

Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić App Market, aby znaleźć ponad 200 aplikacji, dzięki którym Twoja strona Wix będzie bardziej funkcjonalna i wydajna niż kiedykolwiek. Jeśli potrzebujesz więcej opcji niż można uzyskać za pomocą aplikacji, zapoznaj się z większymi pakietami oferowanymi przez Wix. Dzięki zwiększonej przestrzeni dyskowej, nieograniczonej przepustowości i różnego rodzaju dodatkom może to być dokładnie to, czego potrzebujesz, aby powiększyć swoją stronę internetową.

Jeśli Twoja witryna staje się jeszcze większa, rozważ pakiet „Enterprise”, który omówiono poniżej. Pakiet ten, przeznaczony dla średnich firm, jest solidny, wydajny i elastyczny. Dzięki odpowiednim aplikacjom może z łatwością służyć Twoim celom przez lata.

Dostosowywanie

Szablony utworzone przez Wix wyglądają świetnie od razu po wyjęciu z pudełka. Możesz dokonać naprawdę lekkiej personalizacji w ciągu zaledwie kilku minut i nadal stworzyć stronę internetową, która wygląda na wydaną na nią setki, jeśli nie tysiące dolarów.

Oczywiście, jeśli naprawdę chcesz, aby Twoja witryna wyróżniała się z tłumu, musisz ją dostosować. Wix czyni to zadanie nie tylko prostym, ale także przyjemnością. Szablony są wstępnie załadowane fikcyjnym tekstem, który oczywiście chcesz zastąpić. Po prostu kliknij tekst i zacznij pisać. To takie proste. Jeśli chcesz, aby tekst był większy lub mniejszy, przeciągnij poręczny suwak.

Jeśli wolisz nie wpisywać tekstu bezpośrednio do Wix, możesz skopiować i wkleić z edytora tekstu. Przesyłanie treści z Instagrama lub Facebooka jest równie proste.

Aby Twoja strona internetowa naprawdę ożyła, użyj funkcji takiej jak przycisk animacji, aby rozjaśnić tekst, powiększyć lub pokazać inne przyciągające wzrok zachowania. Prześlij tło wideo, dołącz interaktywny pokaz slajdów lub dodaj formularz kontaktowy. Wix sprawia, że ​​wszystko jest możliwe.

Zdając sobie sprawę z tego, że obrazy mogą mieć kluczowe znaczenie dla angażowania odwiedzających na stronie internetowej, Wix oferuje bibliotekę zdjęć i grafik. Aby dodać je do szablonu, wystarczy przeciągnąć i upuścić. Możesz też przesłać własne zdjęcia, aby nadać swojej witrynie niestandardowy charakter.

Szablony

Jedną z rzeczy, które sprawiają, że Wix jest tak przyjemny w użyciu, są narzędzia, które zapewnia. Choć brakowało możliwości SEO, Wix poczynił ogromne postępy, aby Twoja strona została zauważona przez Google i inne wyszukiwarki. Narzędzia SEO na platformie umożliwiają dostosowanie adresów URL, edycję opisów meta i dodawanie tekstu alternatywnego do obrazów wśród wielu innych funkcji.

Wix jest również w stanie zintegrować twoje konta w mediach społecznościowych z twoją witryną, zwiększając w ten sposób szanse twoich klientów na interakcję z tobą. Te możliwości obejmują możliwość dodawania polubień, kanałów, akcji i przycisków mediów społecznościowych.

Wix otrzymuje także wysokie noty za bezpieczeństwo. Certyfikaty SSL są wbudowane w każdą stronę internetową Wix. W związku z tym wszyscy odwiedzający Twoją witrynę będą wiedzieć, że ich połączenie jest bezpieczne dzięki ikonie kłódki przylegającej do adresu URL.

Kolejnym kluczowym narzędziem jest funkcja automatycznego zapisywania. Jeśli jesteś jedną z osób, które często zapominają zapisać swoją pracę, jest to funkcja, bez której nie możesz żyć. Ponieważ Wix okresowo i automatycznie zapisuje twoją pracę, pobieranie najnowszej zapisanej kopii twojej strony internetowej nie jest niczym wielkim.

Ponadto Wix jest niezwykle pomocny dzięki niezliczonym ikonom znaku zapytania, które są rozproszone po stronie internetowej, w tym w szablonie. Kliknij znak zapytania, aby wyświetlić interesujące i pomocne porady i wskazówki, z których większość pochodzi bezpośrednio z centrum pomocy Wix. Jeszcze bardziej imponujące są znaki zapytania z dołączonymi samouczkami wideo. Jest to tak wygodne, że nie trzeba szukać gdzie indziej, gdy potrzebujesz szybkiej odpowiedzi.

Duży rynek aplikacji

Jedną z najsilniejszych cech Wix jest App Market. Na rynku znajduje się ponad 200 aplikacji, z których niektóre są bezpłatne, a sklep to miejsce, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby ulepszyć swoją witrynę. Istnieje Galeria Wix Pro, dzięki której możesz prezentować swoje zdjęcia oraz Site Booster, który pomaga Twojej witrynie znaleźć się w wyszukiwarkach.

Inne wartościowe aplikacje to Wix Forms, które umożliwiają tworzenie niesamowitej różnorodności formularzy oraz Wix Events do tworzenia i zarządzania wydarzeniami online. Wix Music umożliwia strumieniowe przesyłanie i sprzedaż własnych kompozycji muzycznych, a inne aplikacje umożliwiają rezerwację spotkań online, obsługę faktur i rozliczeń oraz ułatwiają płatności online. Jeśli chodzi o optymalizację witryny pod kątem handlu elektronicznego, znajdziesz wiele opcji i będziesz mógł połączyć się ze wszystkimi kanałami społecznościowymi, sklepem Etsy i rynkiem eBay.

Mówiąc o marketingu, Ascend by Wix jest zasadniczo pakietem rozwiązań marketingowych dla zapracowanego profesjonalisty. Wybierz jeden z trzech planów Ascend w zależności od wielkości firmy i miejsca jej rozwoju. Ascend zawiera przydatne narzędzia do zarządzania kontaktami i reagowania na odwiedzających witrynę za pośrednictwem czatu na żywo lub komunikatora.

Ascend umożliwia także tworzenie automatycznych procesów, takich jak rejestracje nowych członków.

automatyzacja wix

Uwzględniono także możliwość tworzenia i wysyłania faktur do klientów.

faktura wix

Pakiet zawiera również takie elementy, jak SEO Wiz, aby pomóc webmasterom ulepszyć grę SEO i narzędzia marketingu e-mailowego. Możliwe jest także tworzenie postów społecznościowych.

post społecznościowy

Wix oferuje setki wspaniałych szablonów, które tylko czekają na dostosowanie przez Ciebie. Są one pogrupowane w różne kategorie, takie jak biznes, sklep internetowy, fotografia, wideo, muzyka, restauracje i żywność, podróże i turystyka, zdrowie i wellness, moda i uroda, społeczność i edukacja i inne. Jeśli musisz zbudować witrynę internetową dla wydarzenia, istnieją odpowiednie szablony. Potrzebujesz portfolio lub wznawiasz stronę internetową? Te też są dostępne. Jeśli chcesz założyć bloga, znajdziesz wiele gotowych opcji. Chodzi o to, że w Wix najprawdopodobniej znajdziesz wspaniały szablon, który będzie idealny dla Twoich potrzeb.

Oto przykład bloga podróżniczego:

Ten jest dla firmy:

Firma prawnicza może skłaniać się ku temu szablonowi:

Fotograf może zakochać się w takim układzie galerii:

Bez względu na to, czy jesteś artystą wykonawcą, czy potrzebujesz konserwatywnej strony internetowej dla swojej firmy CPA, Wix powinien być w stanie cię dostosować. Ich wybór szablonów jest praktycznie nie do pobicia i prawdopodobnie będziesz pod wrażeniem wszystkich funkcji i opcji zawartych w każdym z nich.

Ceny Wix

Wix oferuje dwie szerokie warstwy pakietów: WWW oraz Business & eCommerce. Osoby, które chcą stworzyć osobistą witrynę internetową, mogą płacić zaledwie 13 USD miesięcznie za pomocą „Kombinacja„w cenie. Dostają dwa GB przepustowości, 3 GB przestrzeni dyskowej, możliwość braku reklam, 30 minut wideo i bezpłatną domenę na jeden rok.

Następny krok w pakietach skierowany jest do przedsiębiorców i freelancerów. Kosztujący 17 USD miesięcznie ten pakiet nosi nazwę „bez limitu.„W związku z tym osoby korzystające z tego planu otrzymują nieograniczoną przepustowość i 10 GB przestrzeni dyskowej. Oprócz funkcji planu Combo, subskrybenci otrzymują jedną godzinę wideo, 300 USD na kupony reklamowe, aplikację Site Booster i aplikację Visitor Analytics.

Wix mówi, że ich następny pakiet, który nazywają „Zawodowiec,”to ich najlepsza wartość za 22 USD miesięcznie. Obejmuje wszystko w dwóch pakietach niższego poziomu, oprócz 20 GB przestrzeni dyskowej, dwóch godzin wideo, kalendarza wydarzeń, profesjonalnego logo i plików logo mediów społecznościowych.

Największy pakiet nazywa się „VIP.„Kosztuje 39 USD miesięcznie i obejmuje wszystko, co jest zawarte w trzech mniejszych pakietach. Ponadto subskrybenci otrzymują priorytetową odpowiedź i wsparcie VIP, co oznacza, że ​​ich połączenia trafiają na linię frontu, gdy mają pytanie lub problem.

Plany biznesowe i e-commerce dotyczące akceptowania płatności za pośrednictwem witryny

Każdy, kto chce mieć możliwość przyjmowania płatności za pośrednictwem swojej witryny internetowej, musi zarejestrować się w jednym z planów Business & eCommerce, z których wszystkie są bezpłatne. Obejmuje to „Business Basic,„który kosztuje zaledwie 23 USD miesięcznie. Oprócz możliwości przyjmowania płatności online, ten pakiet obejmuje nieograniczoną przepustowość, 20 GB przestrzeni dyskowej, brak reklam Wix, pięć godzin wideo, Google Analytics, bezpłatną domenę na rok, 300 USD w reklamie kupony, aplikacja Site Booster i aplikacja Visitor Analytics.

Kolejny największy pakiet Business & eCommerce to „Business Unlimited,”i kosztuje 27 USD miesięcznie. Zawiera wszystko w pakiecie podstawowym, oprócz tego, że zawiera również 35 GB pamięci, 10 godzin wideo, profesjonalne logo i pliki logo mediów społecznościowych.

Z „Biznesowy VIP„pakiet, klienci płacą 49 USD miesięcznie, aby otrzymać wszystkie funkcje dwóch tańszych planów plus 50 GB przestrzeni dyskowej, priorytetową odpowiedź i wsparcie VIP.

Jeśli żaden z tych pakietów nie jest tym, czego szukasz, zastanów się nad wyborem w pełni konfigurowalnego „Przedsiębiorstwo„pakiet, który kosztuje 500 USD miesięcznie. Zaprojektowany dla rozwijających się firm, które potrzebują większej i mocniejszej witryny, jest to skalowalny pakiet, który ma pomóc ci sprostać wymaganiom klientów.

Jeśli szukasz tańszych opcji, rzuć okiem na nasze najlepsze tanie hosty.

Obsługa klienta

obsługa klientaJeśli chodzi o obsługę klienta, Wix jest wyjątkowy. Wystarczy odwiedzić ich stronę internetową, aby odkryć Centrum pomocy Wix, w którym można znaleźć gotowe odpowiedzi, wpisując pytanie lub przeglądając określone tematy. W przypadku różnego rodzaju artykułów stosunkowo łatwo jest uzyskać natychmiastową pomoc w przypadku typowych pytań i wątpliwości bez konieczności kontaktowania się z przedstawicielem obsługi klienta.

Blog Wix jest kolejnym przydatnym zasobem, który obejmuje szeroki zakres tematów, w tym podstawowe instrukcje budowania strony internetowej, a nawet bardziej zaawansowane tematy, do których musisz podejść w miarę dojrzewania witryny.

Jeśli nie chcesz budować własnej strony internetowej, odwiedź Wix Arena. Tutaj możesz znaleźć i połączyć się z setkami projektantów stron internetowych Wix, którzy z przyjemnością stworzą niestandardową stronę internetową dla Ciebie. Przeglądaj galerie, aby szybko znaleźć projektanta, którego styl przypadnie Ci do gustu.

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z przedstawicielem obsługi klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu. Ci profesjonaliści są na ogół szybcy, wydajni i pomocni. Jeśli martwisz się, że będziesz musiał zbyt długo czekać na odpowiedzi, gdy będziesz ich potrzebować szybko, po prostu zarejestruj się w jednym z pakietów, który oferuje Priority Response i wsparcie VIP. Te funkcje zawsze stawiają Cię na pierwszej linii.

Końcowe przemyślenia

Wix może być najlepszym dostępnym obecnie narzędziem do tworzenia stron internetowych. Ma setki szablonów oprócz ponad 200 aplikacji. Dzięki tym wszystkim wyborom i możliwościom powinieneś być w stanie stworzyć wymarzoną stronę internetową.

Niemniej jednak niektórym osobom trudno jest rozpocząć pracę z Wix po prostu dlatego, że mają tak wiele możliwości. Wskazane jest, aby nowi klienci próbowali na początku zawęzić wybór szablonów, aby potencjalnie uniknąć tego problemu. Z czasem aplikacje mogą być dodawane, gdy webmaster odkrywa, co jest konieczne i pomocne.

Jeśli chcesz zbudować piękną stronę internetową, która nie rozbije banku, trudno pomylić się z Wix. Jest niezwykle zabawny i łatwy w użyciu.

Dokładamy wszelkich starań, aby niezależnie badać produkty, aby pomóc naszym czytelnikom w podejmowaniu decyzji. Biorąc to pod uwagę, chcemy również poznać Twoje opinie. Przyjmujemy indywidualne recenzje, które mają charakter informacyjny i nie mają charakteru promocyjnego. Wypełnij poniższy formularz, a my opublikujemy Twoją recenzję. Recenzje promocyjne samych firm nie będą publikowane. Dzięki!

Klikając poniższy przycisk, potwierdzam, że przeczytałem i akceptuję Warunki korzystania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map