Recenzja Beaver Builder 2020

Jeśli rozglądasz się za narzędziem do tworzenia stron WordPress, prawdopodobnie trafiłeś na Beaver Builder. Stał się jednym z najbardziej zaufanych twórców stron, odkąd został wydany w 2014 roku ze względu na swoją niezawodność, przyjazny dla użytkownika interfejs i doskonałą obsługę.


Strona główna Beaver Builder

Od lat osobiście korzystam z tego narzędzia do tworzenia stron, więc mam wiele do powiedzenia na temat tej wtyczki – zarówno dobrej, jak i niezbyt dobrej. Więc jeśli chcesz rzetelnej, opartej na dużym doświadczeniu recenzji, jesteś we właściwym miejscu.

Oto podział tego, co omówimy:

 1. Beaver Builder: Jak to działa
 2. Funkcje Beaver Builder: Free / Lite vs. Pro
 3. Reakcja mobilna
 4. Beaver Builder Pro: Ceny
 5. Beaver Builder: Co mi się podoba
 6. Beaver Builder: Czego mi się nie podoba
 7. Beaver Builder: Final Thoughts

Zacznijmy!


Beaver Builder: Jak to działa

Beaver Builder to wtyczka WordPress, która pomaga użytkownikom budować stronę internetową, przeciągając i upuszczając elementy takie jak teksty, obrazy, ikony lub filmy.

Po wejściu do konstruktora zobaczysz czysty, pozbawiony bałaganu interfejs, który daje przestrzeń do samodzielnego odkrywania i samodzielnego działania. Oto, jak wygląda kreator Beaver:

Interfejs Beaver Builder

W tym przykładzie używam motywu Astry, który moim zdaniem jest najlepszym motywem dla każdego programu budującego strony, w tym Beaver Builder. Pasek boczny jest wyłączony dla całkowicie pustego obszaru roboczego.

Aby rozpocząć dodawanie elementów do strony, kliknij niebieska ikona Plus w prawym górnym rogu ekranu. Możesz zacząć od dodania albo moduł lub rząd.

Wiersz może mieć więcej niż jedną kolumnę, a każda kolumna może mieć jeden moduł lub element, taki jak zdjęcie, tekst lub wideo.

Powiedzmy, że chcę dodać wiersz do mojej strony. Przeciągnę i upuszczę wiersz w obszarze zawartości i przystąpię do dodawania zdjęć do kolumn. Oto jak to działa:

dodawanie wierszy i modułów

Po upuszczeniu wiersza lub modułu zobaczysz wyskakujące okienko pokazujące ogólne, styl i zaawansowane ustawienia modułu.

Dobrą rzeczą w tym wyskakującym okienku jest to, że możesz swobodnie przesuwać go po ekranie, aby nie blokował edytowanego modułu. Przesuwając go w lewo lub w prawo, zauważysz pojawienie się niebieskich linii, co oznacza, że ​​możesz zadokować go po lewej lub prawej stronie ekranu, aby całkowicie go usunąć.

przenoszenie wyskakującego edytora

Możesz także uzyskać dostęp do tego wyskakującego okienka przez najechanie myszką nad modułem lub wierszem, który chcesz edytować i klikając ikonę klucza:

Ikona klucza

Jeśli klikniesz strzałka rozwijana w lewym górnym rogu ekranu zobaczysz więcej narzędzi, które pomogą Ci w dalszym tworzeniu strony i usprawnieniu procesu. Omówimy niektóre z tych narzędzi bardziej szczegółowo później.

Znajdziesz opcje zapisywania szablonu, duplikowania układu, podglądu układu, edycji w trybach responsywnych, zobacz wersje strony, dodaj układ CSS i JavaScript, zmień jasność interfejsu (jest tryb ciemny) i wiele więcej. To, co zobaczysz tutaj, będzie zależeć od posiadanej wersji. Na przykład wersja Lite nie ma opcji zapisania szablonu.

narzędzia do budowania

Jedną z rzeczy, które lubią większość ludzi, są obszary o pełnej szerokości. Rozumiem przez to obszar treści obejmujący oba końce strony w następujący sposób:

obszar treści o pełnej szerokości

Chociaż Beaver Builder ma opcję zmiany obszaru zawartości na pełną szerokość, nie działało to dla mnie od razu. Musiałem wykonać kilka konfiguracji z moim motywem, zanim zadziałała pełna szerokość.

Aby działało w Astrze, dostosowałem układ motywu i ustawiłem kontener Pełna szerokość / rozciągnięty.

ustaw kontener na pełną szerokość / rozciągnięty w motywie Astra

Potem wróciłem do kreatora stron i poszedłem do Ustawienia ogólne, i ustaw domyślna szerokość wiersza i domyślna szerokość zawartości wiersza do Pełna szerokość.

ustawienia globalne - domyślna szerokość wiersza i domyślna szerokość zawartości wiersza

Wykonanie tego pomogło. Myślę jednak, że jest to coś, co Beaver Builder musi ulepszyć, ponieważ jest to prawie standardowa funkcja w innych programach do tworzenia stron, umożliwiająca ustawienie wiersza do pełnej szerokości bezpośrednio w kreatorze stron bez potrzeby dodatkowych konfiguracji kompozycji.

Oprócz nieco niewygodnego sposobu ustawiania wiersza na pełną szerokość, narzędzie do tworzenia stron jest łatwe do nauczenia się i obsługi. Nie musisz przeglądać wielu artykułów instruktażowych, aby znaleźć coś do roboty. Przejrzysty interfejs pozwala także odkrywać wszystko we własnym tempie, nie przytłaczając Cię.

Teraz przyjrzyjmy się bliżej funkcjom wersji Beaver Builder Lite i Pro.


Funkcje Beaver Builder: Free / Lite vs. Zawodowiec

Beaver Builder ma wersję Lite / Free oraz wersję premium oferowaną w 3 pakietach. W tej sekcji omówimy różnice między funkcjami w tych wersjach.

Wersja Lite / Free jest dostępna w repozytorium wtyczek WordPress. Chociaż zdecydowanie możesz stworzyć prostą stronę internetową w wersji Lite / Free, jest ona pozbawiona wszystkich potężnych funkcji wersji pro, więc naprawdę jest przydatna tylko w wersji demonstracyjnej, jeśli chcesz się przekonać, jak ogólnie działa Beaver Builder. Ale jeśli poważnie myślisz o stworzeniu strony internetowej, która może przynieść wyniki dla Twojej firmy, najlepszym rozwiązaniem jest uaktualnienie do wersji premium.

Podstawowe moduły (bezpłatny vs. Pro)

Jednym z ograniczeń Beaver Builder Lite jest bardzo niewiele podstawowych modułów. Lite ma tylko 5 podstawowych modułów, podczas gdy wersja Pro ma 8 podstawowych modułów, w tym przyciski, separator i nagłówek:

Moduły Lite vs. Pro

Brak możliwości dodania przycisku do witryny zabiera sens tworzenia witryny. Naprawdę nie wyobrażam sobie witryny bez jednego przycisku. To tak, jakby mieć drzwi bez klamki!

Tak jak powiedziałem wcześniej, darmowa wersja nie wystarczy, aby stworzyć poważną stronę internetową.

Zaawansowane moduły (wersja Pro)

Oprócz podstawowych modułów, wersja Pro ma również zaawansowane moduły, które dodadzą jeszcze więcej funkcjonalności do Twojej witryny. Zaawansowane moduły obejmują suwak treści, mapę, ikony, pokaz slajdów, galerię, formularz kontaktowy, wezwanie do działania, objaśnienie, przyciski społecznościowe, odliczanie i więcej.

zaawansowane moduły wersji Pro

Szablony (wersja Pro)

Kolejną rzeczą, której brakuje wersji Lite, są gotowe szablony zawarte w wersji Pro. Chociaż osobiście nie jestem fanem tych szablonów, mogą one pomóc Ci zainspirować Cię w projektowaniu i zacząć od tego, jeśli rozpoczęcie od pustego płótna jest zbyt zastraszające.

Szablony są podzielone na strony docelowe i strony z treścią:

gotowe szablony - strona docelowa i strona z treścią

Tworzenie i zapisywanie własnych szablonów (wersja Pro)

Kiedy tworzysz układ, z którego jesteś zadowolony i którego chciałbyś użyć na innych stronach swojej witryny, nie chcesz tracić godzin na kopiowanie każdego modułu i wiersza. To byłaby ogromna strata czasu!

Wersja Pro pozwala zapisać każdy utworzony szablon, dzięki czemu można go ponownie użyć na innych stronach.

Aby zapisać szablon, po prostu przejdź do Przybory i kliknij Zapisz szablon:

zapisz szablon

Możesz znaleźć zapisane szablony wraz z gotowymi szablonami:

zapisane szablony

Zapisywanie wierszy, kolumn i modułów

Możesz także zapisywać poszczególne wiersze, kolumny i moduły, aby móc ich ponownie używać na innych stronach. Aby to zrobić, kliknij ikonę klucza elementu, który chcesz zapisać, i kliknij Zapisz jako na dnie.

Nadaj mu nazwę, a tutaj będziesz miał opcję, aby to zrobić Światowy. Element globalny pojawia się na wielu stronach witryny, ale można go edytować w jednym miejscu. Przyjrzymy się bliżej tej funkcji później. Zapisane wiersze, kolumny i moduły można znaleźć, klikając przycisk niebieska ikona Plus wraz z modułami, wierszami i szablonami konstruktora.

zapisywanie wiersza

Globalne wiersze (wersja Pro)

Jak powiedziałem wcześniej, zapisując wiersz, a nawet moduł, będziesz mieć możliwość ustawienia go jako globalnego. Będziesz wiedział, że coś jest globalne według pomarańczy Światowy etykieta obok:

globalne elementy mają pomarańczowe etykiety

Podczas edytowania elementu globalnego pierwszą rzeczą, którą zauważysz, będzie otaczająca go linia, która będzie teraz pomarańczowa zamiast niebieskiej. Ponadto, po kliknięciu ikony klucza, nastąpi to otwórz w nowym oknie gdzie dokonasz całej edycji.

Po zakończeniu edycji elementu globalnego naciśnij Publikować, a wszystkie właśnie wprowadzone zmiany zostaną odzwierciedlone w elemencie globalnym na wszystkich stronach.

edycja elementu globalnego

Funkcja importu / eksportu (wersja Pro)

Wyobraź sobie, że tworzysz szablon tak piękny, że chcesz go używać również na innych stronach internetowych. Wersja Pro ułatwia to, ponieważ możesz tworzyć własne szablony i eksportować / importować je na inną stronę internetową.

Aby wyeksportować szablon, w pulpicie nawigacyjnym WordPress przejdź do Przybory > Eksport i wybierz Szablony. Z menu poniżej wybierz, czy chcesz wyeksportować wszystkie szablony, czy tylko określone.

Po wybraniu elementów do eksportu naciśnij Pobierz plik eksportu. Będziesz pobierał plik XML.

eksportowanie szablonu

Aby zaimportować szablon, przejdź do Przybory > Import > WordPress. Jeśli to twój pierwszy import, powie Zainstaluj teraz, ale jeśli nie, powie Uruchom narzędzie Importer. Uruchom importera i wybierz plik XML, który chcesz zaimportować.

importowanie szablonu

Wszystkie zaimportowane szablony zostaną znalezione w Zapisane szablony wewnątrz konstruktora Beaver.

Opcje w tle (Free vs. Pro)

Zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej możesz zmienić tło dowolnego wiersza. Darmowa wersja pozwala używać tła koloru, gradientu, zdjęcia lub wideo. W wersji płatnej będziesz mógł zrobić wszystkie te dwie bardziej zaawansowane opcje tła: paralaksę i pokaz slajdów.

Opcje tła Lite i Pro

Pełna kontrola strony (wersja Pro z Beaver Themer)

Zazwyczaj twórcy stron nie mogą edytować określonych obszarów strony, takich jak nagłówki, stopki i paski boczne, a także strony generowane przez WordPress, takie jak pojedyncze posty na blogu, strony archiwalne i 404 strony. Jednak twórcy najlepszych stron znaleźli obejścia tych problemów i zawarli funkcje w swoich płatnych wersjach, które pozwolą użytkownikom edytować te wcześniej nietykalne obszary.

Możesz to również zrobić za pomocą Beaver Builder z dodatkiem Beaver Themer. Za pomocą tego dodatku będziesz mógł budować każdą część swojej witryny za pomocą Beaver Builder. Będziesz mógł projektować własne nagłówki, stopki, posty w siatce, strony archiwalne, obszar zawartości dynamicznej i wiele innych.

Całkiem niesamowite, ale złap go, musisz zarobić dodatkowe 199 USD rocznie, aby móc to zrobić.

Dostęp użytkowników i ograniczenia (bezpłatny vs. Pro)

Naprawdę przydatną funkcją jest Dostęp użytkownika gdzie możesz przyznać lub ograniczyć dostęp do niektórych aspektów kreatora do różnych ról stron. Przyda się to, jeśli chcesz zablokować projekt i zezwolić tylko osobie, takiej jak autor treści, na edytowanie treści.

Ustawienia dostępu użytkownika w wersji Lite są ograniczone w porównaniu z wersją premium. W wersji Lite możesz ograniczyć dostęp tylko do tylko treść lub treść i design.

Ale w wersji płatnej możesz zezwolić na edycję niektórych ról stron globalne wiersze, kolumny i moduły. Możesz także zezwolić niektórym rolom na dostęp do menu administratora konstruktora i narzędzie do eksportowania szablonów.

Ustawienia dostępu użytkownika w Beaver Builder Lite

ustawienia dostępu użytkownika Beaver Builder Lite

Ustawienia dostępu użytkownika w Beaver Builder Pro

ustawienia dostępu użytkownika Beaver Builder Pro

Wsparcie priorytetowe (bezpłatna wersja Vs. Pro)

Klienci premium otrzymują priorytetowe wsparcie od zespołu Beaver Builder, ale należy się tego spodziewać po firmie korzystającej z modelu freemium. Całe moje wcześniejsze doświadczenie w uzyskiwaniu pomocy przy czymś było przyjemne i szybkie. Ich wsparcie techniczne naprawdę zna ich produkty i zawsze wydawało się, że rozwiązuje problem, który miałem w krótkim okresie czasu.

Dostępny jest również dla wszystkich Baza wiedzy gdzie znajdziesz odpowiedzi na pytania przedsprzedażowe oraz wszystko, co związane z używaniem Beaver Buildera i rozwiązywaniem typowych problemów z jego programem budującym strony.


Reakcja mobilna

Jeśli chodzi o mój film z recenzją, poczyniłem kilka uwag na temat mobilnego działania Beaver Builder, ale wkrótce po opublikowaniu filmu wszystkie te problemy zostały szybko rozwiązane.

Jak powiedziałem w moim filmie, nienawidziłem mobilnej edycji w Beaver Builder. To był absolutny bałagan, ponieważ mobilne podglądy nie pokazywały dokładnie strony na różnych urządzeniach.

Ale na szczęście zespół Beaver od razu wysłuchał i poprawił sprawy. Teraz edycja mobilna w edytorze jest znacznie lepsza. Możesz zobaczyć dokładny obraz strony na tablecie i telefonie komórkowym i edytować w razie potrzeby.

Aby przełączyć z edycji stacjonarnej na mobilną, wystarczy kliknąć strzałka rozwijana w lewym górnym rogu ekranu i kliknij Elastyczna edycja.

responsywna edycja

Będziesz wtedy mógł zobaczyć, jak twoja strona wygląda na tablecie i telefonie komórkowym, klikając odpowiednie ikony u góry strony:

responsywna edycja - tablet i telefon komórkowy

Beaver Builder Pro: Ceny

Beaver Builder Pro jest dostępny w trzech pakietach: Standard, Pro i Agency.

Ceny Beaver Builder Pro

Każdy pakiet umożliwia korzystanie z Beaver Builder w nieograniczonej liczbie witryn, kwalifikuje się do priorytetowego wsparcia przez okres jednego roku do wygaśnięcia licencji oraz daje dostęp do modułów i szablonów premium.

Główna różnica między tymi trzema polega na tym, że dostęp do motywu Beaver Builder uzyskasz tylko w pakiecie Pro i Agencji.

Więc co to jest Motyw Beaver Builder?

Niektóre motywy po prostu nie działają dobrze w Beaver Builder. Istnieje kilka niezgodnych ustawień, które utrudniają wykonanie kreatywnej wizji strony.

Motyw Beaver Builder to motyw szkieletowy zintegrowany z wtyczką Beaver Builder, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów z kompatybilnością i tym podobne. Innymi słowy, dzięki pakietowi Pro i Agency otrzymasz program do tworzenia stron ORAZ w pełni kompatybilny motyw.

Wreszcie tylko pakiet Agencji oferuje białe etykiety, w których użytkownicy mogą usunąć nazwę Beaver Builder zwykle u dołu strony i zastąpić ją własną marką. Programiści tworzący strony internetowe dla klientów zwykle potrzebują tej funkcji, ponieważ coraz więcej firm chce zobaczyć własne marki zamiast niektórych firm tworzących strony.

Wartość do ceny

Muszę być szczery i powiedzieć, że chociaż Beaver Builder to niesamowity, niezawodny kreator stron, istnieje wiele podobnych narzędzi, które mogą robić to, co robi przy niższych kosztach.

Pakiet Pro niewiele różni się od pakietu standardowego, z wyjątkiem motywu i funkcji wielu witryn, które dla mnie osobiście są niepotrzebne, ponieważ często używam motywu Astry dla każdej witryny, którą buduję, i tak naprawdę nie używam wielu witryn.

Myślę, że to naprawdę zależy od tego, czego potrzebujesz jako użytkownik. Jeśli jesteś programistą lub agencją, która potrzebuje motywu ramowego, który gwarantuje współpracę z Beaver Builder, i jeśli potrzebujesz funkcji na wielu stronach i / lub białej etykiety, zdecydowanie warto wziąć wyższe pakiety.

Zasady zwrotu pieniędzy

Jeśli jesteś typem, który chce móc najpierw przetestować produkt, zanim zdecyduje, czy jest on odpowiedni, możesz kupić pakiet i poprosić o zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni od zakupu, jeśli stwierdzisz, że konstruktor nie spełni twoje oczekiwania.

Odnowienie licencji

Jeśli chodzi o licencję, wygasa po roku i automatycznie odnawia się automatycznie. Jeśli nie odnowisz licencji, nadal będziesz mieć dostęp do swoich treści, ale całe formatowanie zniknie. Możesz odnowić licencję z 40% zniżką.


Beaver Builder: Co mi się podoba

 • Beaver Builder jest produkowany przez renomowaną firmę, która będzie się długo trzymać, zapewniając regularne aktualizacje i obsługę klienta.
 • Jest to przyjazny dla programistów konstruktor z czystymi kodami i niezawodnymi aktualizacjami.
 • W przeszłości wdrożyli tak wiele usprawnień na podstawie skarg użytkowników, a to znak, że opinie użytkowników nie są głuche.
 • Elastyczna edycja mobilna działa teraz naprawdę dobrze.
 • Na narzędzie do tworzenia stron można polegać w przypadku aktualizacji, które nie powodują uszkodzenia witryny i szybkiej reakcji na problemy. Idealny dla agencji i programistów internetowych, którzy potrzebują 100% niezawodności w projektach o wysokich stawkach.
 • Beaver Builder ma niewiele rzeczy, które ułatwiają życie użytkownikom, których nie mają inni twórcy stron. Na przykład w narzędziu do tworzenia stron znajduje się bezpośredni link do pulpitu nawigacyjnego WordPress lub dostosowywania motywu, który otwiera się na nowej karcie, dzięki czemu możesz pozostać w narzędziu do tworzenia stron.
 • Ich wsparcie jest naprawdę światowej klasy, zapewnia szybką reakcję i działa.

Beaver Builder: Czego mi się nie podoba

 • Rozwój może być dość powolny, ponieważ dodawanie nowych funkcji zajmuje im więcej czasu. Więc jeśli chcesz stworzyć bardziej zaawansowany styl lub efektowne projekty, musisz użyć dodatków innych firm. Problem z niektórymi z tych dodatków polega na tym, że oprócz ich dodatkowych kosztów, niektóre z ich aktualizacji będą powodować problemy z powodu niezgodności z samym Beaver Builderem lub WordPress. Sprawia to, że wszystko staje się bardziej skomplikowane, ponieważ musisz teraz rozmawiać i komunikować się z dwiema osobnymi firmami w celu rozwiązania problemów.
 • Ich szablony premium bledną w porównaniu z szablonami innych kreatorów stron premium.
 • Bez cofania / ponawiania! To może być bardziej denerwujące niż myślisz.
 • Aby włączyć pełną szerokość dla obszarów zawartości, musiałem dostosować kompozycję Astra poza Beaver Builder, podczas gdy w innych programach do budowania stron użytkownicy mogą włączyć treść o pełnej szerokości dla prawie każdego motywu bezpośrednio w programie budującym.

Recenzja Beaver Builder: Ostatnie myśli

Pomimo swoich ograniczeń Beaver Builder jest nadal niezawodną, ​​łatwą w użyciu wtyczką do tworzenia stron WordPress, której osobiście używałem do tworzenia niesamowicie wyglądających stron internetowych. Czysty kod, funkcje przyjazne dla programistów, niezawodne aktualizacje i doskonałe wsparcie sprawiają, że jest to jeden z najlepszych programów do tworzenia stron na rynku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector