Przegląd Crazy Domains

logo szalonych domenNa swojej stronie internetowej Crazy Domains składa wszelkiego rodzaju obietnice dotyczące uczynienia procesu publikowania strony internetowej „szaloną łatwą”.


Czy żyją zgodnie z szumem?

Crazy Domains oferuje rejestrację domen i marketing online oprócz usług hostingowych. Chociaż robią niektóre rzeczy dość dobrze, istnieje wielu innych dostawców usług, którzy zapewniają lepsze usługi po znacznie bardziej konkurencyjnych cenach.

Crazy Domains oferuje bardzo prosty hosting za cenę, która sprawia, że ​​jest droższy niż inni dostawcy hostingu z lepszą wydajnością, funkcjami i ceną.

Przyjrzyjmy się bliżej Crazy Domains, abyś mógł zdecydować, czy jest to najlepszy dostawca hostingu dla twoich celów.

Co myślimy o Crazy Domains

Firma założona w 2000 r. Wyrobiła sobie markę dzięki ofercie niezwykle tanie usługi rejestracji nazw domen. Twierdzą nawet, że są wiodącym dostawcą taniej rejestracji nazw domen w regionach takich jak Australia, Bliski Wschód, Indie i Europa.

Jednostką dominującą Crazy Domains jest DreamScape Networks, organizacja z siedzibą w Australii. Wśród marek, które posiadają, są TANIE Domeny, AustDomains, WebCity, NetLogistics, WhoIs i więcej.

Na stronie DreamScape Networks firma macierzysta twierdzi, że Crazy Domains zapewnia „usługi premium” w „przystępnych cenach”. Ponadto strona internetowa stwierdza, że ​​Crazy Domains ma trzy centra wsparcia, pięć centrów danych, 28 produktów internetowych i ponad 500 typów domen.

Będąc tanim dostawcą usług hostingowych, Crazy Domains nie jest straszny. Jesteśmy jednak głęboko przekonani, że istnieją lepsze hosty, które zapewniają lepsze usługi i bardziej konkurencyjne ceny. Na przykład oba Siteground i Bluehost oferują lepszą wydajność za tę samą cenę.

Ceny szalonych domen

Crazy Domains oferuje szeroki zakres planów cenowych. Wiele z nich jest dość niedrogich, ale nie wszystkie opcje mają sens. Na przykład możesz kupić usługi hostingowe na okres jednego roku, dwóch lat, trzech lat lub 10 lat. Pierwsze trzy opcje wydają się rozsądne. Jeśli jednak dopiero zaczynasz z nową witryną, 10-letnia opcja wydaje się wygórowana. Nigdy nie zalecamy wybierania się na 10-letni plan, chyba że masz pieniądze do wypalenia i dużo zaufania.

Inną osobliwością jest to, że możesz uzyskać hosting Windows lub WordPress za zaledwie trzy miesiące. Jednak najkrótszy termin na hosting dla Linuxa to jeden rok.

Oto podział cen za usługi hostingowe Crazy Domains. Bardziej szczegółowe omówienie tego, co otrzymujesz z każdym pakietem hostingowym, znajduje się poniżej.

Hosting LinuxGospodarkaPremiabez limitu
Rok7,17 USD / mc (Łącznie 93 USD)12,92 USD / mies. (Razem 155 USD)21,50 USD / mies. (258 USD ogółem)
Dwa lata6,46 USD / mc (Razem 155 USD)11,63 USD / mies. (280 USD ogółem)19,33 USD / mc (464 USD ogółem)
Trzy lata6,11 USD / mc (Łącznie 220 USD)10,97 USD / mies. (395 USD ogółem)18,25 USD / mc (657 USD ogółem)
10 lat3,58 USD miesięcznie (430 USD ogółem)6,45 USD / mc (774 USD ogółem)10,74 USD / mc (1 288 USD ogółem)

Hosting WindowsGospodarkaPremiabez limitu
Trzy miesiące13 USD / mies. (Łącznie 39 USD)18,67 USD (56 USD ogółem)27,33 USD (łącznie 82 USD)
Rok12,92 USD / mies. (Razem 155 USD)18,67 USD / mc (224 USD ogółem)27,25 USD / mc (327 USD ogółem)
Dwa lata11,58 USD / mies. (278 USD ogółem)16,75 USD / mies. (402 USD ogółem)24,50 USD / mies. (588 USD ogółem)
Trzy lata10,94 USD / mc (394 USD ogółem)15,83 USD / mies. (570 USD ogółem)23,14 USD / mc (833 USD ogółem)
10 lat6,45 USD / mc (774 USD ogółem)9,32 USD miesięcznie (1118 USD ogółem)13,60 USD / mc (1632 USD ogółem)

Hosting WordPressGospodarkaPremiabez limitu
Trzy miesiące13 USD / mies. (Łącznie 39 USD)20,67 USD (62 USD ogółem)33,33 USD (100 USD ogółem)
Rok10,67 USD / mc (128 USD ogółem)17,25 USD / mies. (Łącznie 207 USD)27,83 USD / mies. (Łącznie 334 USD)
Dwa lata9,29 USD / mc (223 USD ogółem)15,04 USD / mc (361 USD ogółem)24,33 USD / mc (584 USD ogółem)
Trzy lata8,83 USD / miesiąc (318 USD ogółem)14,33 USD / mc (516 USD ogółem)23,17 USD / mies. (834 USD ogółem)
10 lat5,30 USD / mc (636 USD ogółem)8,59 USD / mies. (1030 USD ogółem)13,89 USD / mies. (1667 USD ogółem)

To prawie oszałamiająca liczba opcji, ale są duże szanse, że już wiesz, czy chcesz hostować Linux, Windows lub WordPress. To z pewnością zawęża możliwości. Oszczędzasz pieniądze, wybierając plany na dwa lub trzy lata, ale plany na trzy miesiące i na rok są wystarczająco przystępne, jeśli chcesz po prostu zanurzyć palec w wodzie.

Pakiety kompleksowe

Jeśli naprawdę zaczynasz od zera, warto rozważyć pakiet Crazy Domains. Te pakiety są nie tylko do hostingu. Zamiast tego obejmują one również rejestrację nazw domen, tworzenie stron internetowych i narzędzia handlu elektronicznego.

Obecnie Crazy Domains oferuje trzy pakiety „wszystko w jednym”. Pierwszy to Uruchomienie online. To naprawdę podstawowy pakiet zawierający nazwę domeny, hosting i osobisty adres e-mail z nazwą domeny.

Dzięki temu planowi możesz zarejestrować domenę australijską lub globalną, a Twoja witryna będzie hostowana w sieci DNS w chmurze. Ponadto otrzymasz pakiet hostingu ekonomicznego ze 150 GB przestrzeni internetowej i do 100 osobistych adresów e-mail z Twojej domeny. Cały pakiet kosztuje 128 USD.

Pakiet Business Builder zawiera wszystko w planie uruchamiania online oraz możliwość budowy strony internetowej za pomocą kreatora stron Crazy Domains. Twoja witryna może zawierać nawet pięć stron. W planie uwzględniono również aplikację Traffic Booster, która gwarantuje, że Twoja witryna zostanie znaleziona przez wszystkie główne wyszukiwarki. Ten pakiet na środku drogi kosztuje 318 USD.

Największym pakietem jest Ostateczne imperium. Zawiera wszystko, co robią dwa mniejsze pakiety, oprócz możliwości sprzedaży online, narzędzi marketingu e-mailowego i dostępu do analityki internetowej. Przy cenie 537 USD nie jest to zła oferta.

Funkcje Crazy Domains

Najpierw rzućmy okiem na to, co obiecuje Crazy Domains pod względem usług hostingowych:

 • Gwarancja 99,9% czasu sprawności
 • Automatyczne kopie zapasowe są przechowywane przez maksymalnie 30 dni
 • Hosting wielu domen z droższymi pakietami
 • Wybór 150 GB SSD, 500 GB SSD lub nieograniczone miejsce na dysku SSD w zależności od wybranego pakietu
 • Nieograniczony transfer danych
 • Rejestracja domeny, za opłatą
 • Certyfikat SSL, za opłatą

Wielbiciele Linuksa i Windows z przyjemnością zauważą, że Crazy Domains obsługuje oba te systemy operacyjne. Co więcej, masz dostęp do cPanel w systemach Linux i Plesk z Windows. Jeśli potrzebujesz aplikacji lub dodatku, Crazy Domains oferuje instalację jednym kliknięciem na około 200 różnych. W związku z tym Crazy Domains współpracuje z integracjami takimi jak Drupal, Joomla, WordPress, LimeSurvey, PrestaShop, Magneto, ZenCart i wiele innych.hosting WordPress

Ci, którzy są technicznie zorientowani dalej, docenią możliwość kodowania w Crazy Domains za pomocą Ajax, Ruby, Python i wielu innych. Jest to zaskakująco ambitne dla stosunkowo usługodawcy.

Linux Hosting w szczegółach

Każdy, kto wybiera hosting Linuksa, otrzymuje te same podstawowe funkcje, takie jak dostęp do cPanel, nieograniczona ilość danych, ochrona przed DDos, obsługa wielu kodów, dostęp FTP i SSH oraz kopie zapasowe plików.

Dzięki planowi Economy klienci otrzymują jedną witrynę internetową o pojemności 150 GB. Dwa obrazy zapasowe, 10 baz danych i 100 adresów e-mail są zawarte w pakiecie.

Aktualizacja do planu Premium zapewnia klientowi nieograniczoną liczbę stron internetowych i bezpłatnych zdjęć. Z 500 GB przestrzeni dyskowej, 500 adresów e-mail i 50 baz danych, może to być właściwy plan dla rozwijającego się przedsięwzięcia biznesowego. Należy również pamiętać, że plan Premium obejmuje hosting w sieci w chmurze, co według Crazy Domains oznacza 300% szybsze prędkości.

Największy plan nazywa się Nieograniczony, a nazwa jest odpowiednia. Klienci, którzy wybiorą ten pakiet, otrzymują nieograniczone miejsce na nieograniczoną liczbę stron internetowych. Liczba adresów e-mail i baz danych, które są dozwolone w podobny sposób, jest nieograniczona. Uwzględniono dziesięć zdjęć stockowych, hosting w chmurze i roczny dostęp do funkcji Prześlij wyszukiwanie, aby Twoja strona została zauważona.

Windows Hosting w szczegółach

Po wybraniu hostingu systemu Windows, każdy plan zapewnia dostęp do Plesk, ASP.NET Hosting i kopii zapasowych plików. Inne funkcje obejmują nieograniczoną ilość danych, ochronę DDOS, dostęp FTP i SSH, obsługę wielu kodów, hosting serwerów MS SQL i więcej.

Odtąd plany Windows są praktycznie identyczne z planami Linuksa pod względem miejsca do przechowywania, liczby adresów e-mail i liczby zdjęć stockowych. Główne różnice to 10 GB MS SQL BD z planem Economy, 50 GB MS SQL DB z planem Premium i nieograniczony MS SQL BD z planem Unlimited.

Hosting WordPress

Hosting WordPress jest zupełnie inna, co jest ważne, jeśli chcesz używać Crazy Domains jako hosta, ale nie decydujesz, która platforma jest najbardziej sensowna.

Każdy plan WordPress obejmuje możliwość wdrażania najnowszego oprogramowania WordPress za pomocą jednego kliknięcia, a także etapowe tworzenie jednego kliknięcia. GIT jest wstępnie zainstalowany, a Crazy Domains obsługuje WP-CLI. Dostęp SSH i SFTP jest dostępny, podobnie jak automatyczne aktualizacje.

Dzięki pakietowi Economy dla hostingu WordPress możesz hostować jedną stronę internetową z 10 GB miejsca na dysku SSD. Masz 100 000 odwiedzin miesięcznie i masz nieograniczony transfer danych.

Plan Premium umożliwia posiadanie dwóch stron internetowych WordPress 25 GB współdzielonej pamięci SSD. Przesyłanie danych jest nieograniczone, ale możesz mieć tylko 400 000 wizyt miesięcznie.

Plan Ultimate pozwala mieć aż pięć witryn WordPress, ale będziesz mieć tylko 50 GB przestrzeni dyskowej SSD. Plan obejmuje milion wizyt miesięcznie i nieograniczony transfer danych.

Centra danych
obraz centrum danych ze zniżkami

Crazy Domains ma centra danych zlokalizowane w Wielkiej Brytanii, Perth i Sydney. Serwery znajdują się w Newark, New Jersey w USA, a także w Hongkongu i Singapurze. Ponadto serwery EPP znajdują się w Newark, New Jersey; Bruksela, Belgia; Delhi, Indie i Melbourne, Australia.

Posiadanie centrów danych i dodatkowych serwerów EPP zlokalizowanych w Australii powinno oznaczać niższe opóźnienia i krótsze czasy ładowania dla osób przeglądających z całego kontynentu.

Te centra danych korzystają z technologii Dell w połączeniu z routerami Cisco. Są to rozsądne wybory, choć niektórzy użytkownicy to zauważają wydajność na ich stronach internetowych jest nieco powolna.

Równoważenie obciążenia i nadmiarowa moc N + 1 oznaczają, że centra danych Crazy Domains są dość solidne. Dzięki redundantnej sieci prawdopodobnie są w stanie przetrwać do 99,9% gwarancji bezawaryjności przez większość czasu.

Sieć z równoważeniem obciążenia oznacza, że ​​ruch sieciowy jest rozdzielany na wiele serwerów, z których wszystkie wykonują podobne funkcje w tym samym miejscu. Dzięki technologii chmurowej ta sieć równoważenia obciążenia powinna gwarantować lepszą wydajność.

Przenoszenie z innego hosta

Czy masz już aktywną witrynę, która jest hostowana gdzie indziej? Jeśli tak, masz szczęście. Crazy Domains naprawdę się wydaje ułatwią przeniesienie istniejącej strony internetowej do ich usług hostingowych.

Automatyczny interfejs do przesyłania stron internetowych wydaje się łatwy w użyciu. Pierwszym krokiem jest wybranie planu hostingowego w Crazy Domains. Następnie otrzymuje wiadomość e-mail z prośbą o informacje na temat poprzedniego hosta. Po tym, jak nowy klient odpowie na wiadomość e-mail, zespół transferu witryny Crazy Domains zajmie się resztą.

Wydaje się, że jest to stosunkowo prosty proces, a firma często oferuje zachęty dla klientów przenoszących istniejącą stronę internetową. Po prostu przeczytaj cały drobny druk. Zbyt wielu klientów zgłasza, że ​​są zaskoczeni ukrytymi opłatami.

Tworzenie nowej strony internetowej
Kreator strony internetowej

Jeśli potrzebujesz czegoś więcej niż hosting, Crazy Domains może cię pomieścić. Zbudowanie własnej witryny SiteBeat za pomocą narzędzia „przeciągnij i upuść” jest dość łatwe.

W rzeczywistości możesz rozpocząć proces, budując stronę internetową i wybierając pakiet, który zawiera hosting. Stamtąd możesz wybrać coraz droższe pakiety na okres nawet ośmiu lat.

SiteBeat ma kilka ładnie wyglądających szablonów, ale może pochwalić się stylem, funkcjonalnością i wszechstronnością innych twórcy stron internetowych. Jeśli jednak budujesz podstawową pierwszą stronę internetową, może to załatwić sprawę.

Inne usługi od Crazy Domains

Crazy Domains naprawdę stara się zrobić to wszystko dla Ciebie, oferując stworzenie strony internetowej dla Ciebie. Zadbają także o wszelkiego rodzaju narzędzia marketingu online, a nawet zaprojektują logo Twojej firmy. Oczywiście wszystkie te usługi są płatne.

Wsparcie

Na swojej stronie internetowej Crazy Domains chwali się swoim Obsługa klienta 24/7, które, jak mówią, zapewniają „porady ekspertów” i „przyjazne wsparcie techniczne”. Firma twierdzi również, że możesz się z nimi skontaktować przez telefon, czat na żywo lub e-mail.

W rzeczywistości wielu klientów zgłasza niewiarygodnie frustrujące doświadczenia związane z próbą interakcji z zespołem wsparcia. Wśród najczęstszych skarg jest obecność pola „Rozpocznij czat teraz” na każdej stronie witryny firmy. To prowadzi ludzi do przekonania, że ​​powinni być w stanie zainicjować czat na żywo w dowolnym momencie.

Jednak jeden klient za drugim zauważa, że ​​kliknięcie pola czatu na żywo powoduje przejście do interfejsu e-mail. Te incydenty zdarzają się tak często, że trudno uwierzyć, że funkcja czatu na żywo zawsze działa.

Dodatkowo, nawet gdy klienci docierają do zespołu wsparcia, zgłaszają złe doświadczenia. Czasy odpowiedzi są długie, a często otrzymywane odpowiedzi są nieprzydatne. Jeśli próbujesz prowadzić firmę na stronie hostowanej w Crazy Domains, potrzebujesz natychmiastowych, pomocnych odpowiedzi. Godziny oczekiwania na wątpliwą odpowiedź są po prostu niedopuszczalne.

Brak obsługi klienta może nie stanowić problemu dla naprawdę znających się na rzeczy ludzi, ale od czasu do czasu wszyscy potrzebują pomocy. Crazy Domains się nie mierzy.

Czy szalone domeny są warte twoich pieniędzy?

Mówiąc wprost, Crazy Domains prawdopodobnie nie zasługuje na twoje pieniądze. Ich hosting niekoniecznie jest straszny, ale istnieją o wiele lepsze i bardziej niezawodne opcje. Ponadto, jeśli masz wrażenie, że w pewnym momencie będziesz potrzebować pomocy technicznej, Crazy Domains nie jest bezpiecznym zakładem. Nawet jeśli Twoim głównym celem jest tani hosting, możesz zrobić to lepiej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map