Ponad 30 niesamowitych statystyk WordPress

hosting WordPressPonieważ ponad jedna trzecia wszystkich witryn obsługiwanych przez WordPress (WP) nie ma wątpliwości, że jest to najpopularniejszy i najczęściej używany system zarządzania treścią w okolicy. [1] To CMS za większą liczbą stron internetowych niż kolejne dwie platformy łącznie. Według Keyword.com „WordPress” jest wyszukiwany w Google 34 miliony razy w miesiącu.


Ale ta liczba to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o użycie WP, zarówno dobre, jak i złe. Najbardziej znana jest jako platforma blogowa, ale większość witryn na platformie to witryny eCommerce, z których duża część należy do firm z listy Fortune 500, takich jak Fortune.com, CNN, New York Post lub gigantów technologicznych, takich jak Microsoft i Facebook News. . To nawet platforma za Whitehouse.gov i oficjalną stroną rządową Szwecji. [2]

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad WP po ​​raz pierwszy, czy po prostu ciekawi Cię, kto korzysta z platformy i jak z niej korzysta, mamy za sobą liczby i historie..

Co sprawia, że ​​WordPress jest tak świetnym narzędziem do tworzenia stron internetowych??

rozwój wordpressSam ten nagłówek może budzić kontrowersje. W Internecie toczy się szalona debata na temat tego, czy to faktycznie narzędzie do tworzenia stron, czy po prostu najlepsza platforma do zarządzania tworzeniem i publikowaniem treści.

Krótka odpowiedź jest taka, że ​​to jedno i drugie.

To CMS z szeroką gamą potężnych motywów do tworzenia stron i wtyczek, takich jak Beaver Builder i Divi.

Wersje 5.0 i nowsze mają również wbudowany domyślny edytor o nazwie Gutenberg, który bardziej przypomina funkcję przeciągania i upuszczania tradycyjnych konstruktorów stron internetowych niż jego stara platforma do edycji słów, która przypomina MS Word. Wszystkie wtyczki i motywy muszą obsługiwać Gutenberg, więc nie martw się o kompatybilność.

WordPress różni się od wielu stron i twórców stron tym, że inne platformy zapewniają hosting, ale nie pozwalają ci wybrać własnej unikalnej nazwy domeny i nie jesteś właścicielem treści, które tworzysz. Jeśli chcesz przeprowadzić migrację kolejna platforma hostingowa, jest mało prawdopodobne, abyś mógł zabrać ze sobą jakąkolwiek zawartość swojej witryny. Nie będziesz mieć tego problemu z WordPress.

Dwie różne wersje WordPress

WordPress ma dwie wersje, wordpress.com i wordpress.org. Wersja dot com to platforma hostowana samodzielnie, która zapewnia bezpłatną podstawową stronę internetową, ale może wynosić nawet 5000 USD rocznie na rozwiązanie dla przedsiębiorstw; co również pozostawia problem własności treści i braku unikalnej nazwy domeny. WordPress.org jest całkowicie darmowy. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać i zarejestrować nazwę domeny oraz znajdź rozwiązanie hostingowe który obsługuje technologię WP.

Chociaż WordPress może początkowo wydawać się nieco onieśmielający, jeśli nie jesteś biegły w dziedzinie technologii, ma dość płytką krzywą uczenia się. Kodowanie jest wbudowane w dodatki i motywy, ale doświadczeni koderzy mogą zmieniać i dostosowywać dowolny kod do swoich specyfikacji.

Z drugiej strony nowicjusze mogą szybko się uczyć jak dostosować WordPress bez znajomości programowania i zbuduj wysokiej jakości stronę internetową. To sprawia, że ​​jest to świetna platforma dla początkujących i ekspertów technicznych.

Wtyczki i motywy

Jedną z najlepszych rzeczy w WordPress jest technologia i frameworki, które obsługują CMS i zwiększają funkcjonalność strony. Mówimy o bardzo chwalonych, a czasem wyśmiewanych wtyczkach i motywach WP.

Ponieważ WordPress jest platformą typu open source, istnieją setki darmowych motywów i wtyczek do zainstalowania bezpośrednio z Witryna WordPress. W rzeczywistości są obecnie 55,094 wtyczek w bibliotece WP. Programiści z całego świata opracowali również wtyczki i motywy premium dla prawie wszystkich funkcji, celów i preferencji.

Co oni robią?

Motywy to frameworki, które są instalowane na kodzie zaplecza WP. Motywy mają wbudowane moduły i funkcje tworzenia stron, które określają układ i wygląd witryny WP.

Bogactwo darmowych i premium motywów

Istnieją motywy, które są tworzone w celu tworzenia stron internetowych dla określonych branż, takich jak nieruchomości, dziennikarstwo i handel cyfrowy, i możesz użyć jednego z setek bezpłatnych motywów ze strony internetowej lub kupić niestandardowe, premium motywy od firm takich jak Theme Forest, który ma dostępnych jest ponad 11 000 motywów WP. procent właścicieli witryn WordPress korzysta z motywów premium, a średni koszt licencji na motyw premium wynosi 40 USD. [3] [4]

Kupując motywy od renomowanego programisty, zyskujesz wsparcie dla programistów, aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa. Nie musisz też martwić się skalowalnością dzięki motywom. Można je zwiększać lub zmniejszać wraz z rozwojem firmy, nie płacąc więcej za to, co robią twórcy stron internetowych.

Dzięki darmowym motywom nie musisz się martwić, o ile pobierzesz je ze strony WordPress. To są szeroko testowane i recenzowane w celu zapewnienia wysokiej jakości kodowania CSS i HTML oraz sprawdzania standardów bezpieczeństwa i prywatności. Upewnij się, że je aktualizujesz, i usuwaj stare motywy lub wtyczki, których już nie używasz.

Wtyczki to dodatki, które zapewniają funkcjonalność stron internetowych WordPress. Są one również podzielone na tysiące bezpłatnych wtyczek innych firm i dodatków premium. Niezależnie od funkcji lub funkcji potrzebnych do poprawy komfortu użytkowania, istnieje co najmniej kilkanaście wtyczek lub widżetów do dopasowania. Są to zarówno wtyczki, które zarządzają pocztą e-mail, jak i te, które wzmacniają bezpieczeństwo i wszystko pomiędzy. Możesz nawet zainstalować wtyczkę Google Analytics i zintegrować swój identyfikator Google z pulpitem administratora.

Teraz, gdy masz już trochę wiedzy na temat tego, czym jest WordPress i co robi, spójrzmy na więcej statystyk za platformą.

Wykorzystanie WordPress

użycie wpStatystyki dotyczące odsetka stron internetowych obsługiwanych przez WordPress nie mówią o tym, jak bardzo jest ono rozpowszechnione na całym świecie. Punkty te obejmują zarówno globalne, jak i szczegółowe fakty i statystyki dotyczące korzystania z WordPress.

 • Szacuje się, że WordPress jest siłą stojącą za 59,9 procent wszystkich systemów zarządzania treścią. [5]
 • CMS jest dostępny w 162 różnych językach na całym świecie. [6]
 • 71 procent wszystkich blogów WordPress jest w języku angielskim; kolejnym najczęściej używanym językiem jest hiszpański, z 4,7 procent rynku. [7]
 • W 2014 r. Po raz pierwszy pobrano wersje językowe inne niż angielskie WordPress. [8]
 • Jest to najpopularniejsza platforma do budowania stron internetowych w Indiach, czerpiąc 47 procent udziału w rynku CMS. [9]
 • Prawie 3000 z 10 000 najlepszych stron internetowych zarządzanych jest przez WordPress. [10]
 • Tylko w 2016 roku na blogach WP opublikowano prawie 117 913 148 357 słów. Trybunał goszczący
 • Co sekundę do witryny WP dodaje się 17 nowych postów. [11]
 • Codziennie uruchamianych jest 805 nowych stron WP [12]

Społeczność WordPress i wsparcie

Martwisz się brakiem wsparcia w przypadku bezpłatnej platformy open source? Te statystyki powinny uspokoić Twój umysł.

 • WordPress nie ma CEO; jest w całości prowadzony przez wolontariuszy ze społeczności open source. [13]
 • Założyciele WordPress, Matt Mullenweg i Mike Little, stworzyli platformę w 2003 roku jako cafelog B2B. Założył fundację non-profit o nazwie WordPress Foundation, aby chronić projekt open source i zapewnić, że zawsze pozostanie darmowy. [14]
 • Istnieje 175 w Stanach Zjednoczonych i ponad 185 WordCampów poza USA. [15] [16]
 • Obecnie można znaleźć 840 Grupy MeetUp z liczbą 511,000 aktywnych członków i stale rośnie.
 • WordPress jest znany ze swojego dedykowana społeczność programistów i użytkowników. Na koniec było ponad 2 030 000 otwartych tematów na forum WP.
 • Tam są 70 programistów w podstawowym zespole programistów WP, i napisali ponad 430 000 linii kodu, aby stworzyć rdzeń platformy.
 • Wielu programistów przyczyniających się do wzrostu WP to wolontariusze, ale średnia pensja dla programisty WP wynosi 49.185 USD rocznie.

Wzrost WordPress

WP nie tylko wspiera rozwój biznesu, ale sama platforma rozwija się i ewoluuje każdego dnia. Oto kilka faktów na poparcie tego.

 • Najnowsza wersja WordPress to 5.2. Nazywa się Jaco i został pobrany 27 360 583 razy, 300, odkąd wpisałem to zdanie. Możesz oglądać licznik pobierania w czasie rzeczywistym tutaj.
 • Wśród 1 miliona najpopularniejszych witryn Alexa 74 wersje WP je obsługujące.

Wskazówka: Tylko 27,9 procent użytkowników ma zainstalowaną najnowszą wersję WordPress. Zaktualizuj lub zainstaluj najnowszą wersję WP. Zawiera nowy domyślny edytor i jest mniej podatny na ataki hakerskie.

Zaangażowanie w media społecznościowe

Jednym z najbardziej podstawowych sposobów na zwiększenie ruchu w witrynie i ogólnej obecności w sieci jest korzystanie z mediów społecznościowych. WordPress może również pomóc w obszarze zaangażowania społecznego.

Wtyczki i motywy WordPress

Ograniczenia funkcjonalności witryny WP są ograniczone tylko przez zainstalowane wtyczki. Oto kilka statystyk dotyczących rozwoju i użytkowania wtyczek.

Wskazówka: Jedną z największych luk w zabezpieczeniach witryn WP jest używanie przestarzałych wtyczek i motywów. Uaktualnij wtyczki, natychmiast zainstaluj łatki bezpieczeństwa i całkowicie odinstaluj stare, przestarzałe, nieużywane i nieobsługiwane wtyczki. Wyłączenie ich nie czyni ich bezpieczniejszymi.

Wskazówka: Używaj tylko wtyczek od renomowanych programistów, którzy zostali przetestowani i sprawdzeni.

Zabezpieczenia WordPress

Nawet jeśli nie jesteś zaangażowany w eCommerce, bezpieczeństwo online jest nadal ważne. To są liczby za bezpieczeństwem strony WP, dobre i złe.

Wskazówka: Nigdy nie używaj domyślnego hasła na żadnej platformie.

Wybór platformy hostingowej WordPress

Popularność WordPress polega nie tylko na jego skalowalności i wszechstronności, ale także na tym, że jest darmowy i łatwy w integracji z wieloma środowiskami. Jedynymi kosztami związanymi z korzystaniem z WP są zakupy motywów i wtyczek, rejestracja domen i hosting. Łącznie może to być nawet 50 USD rocznie. [30]

Wiele pakietów hostingowych umożliwi rejestrację domeny w ramach usługi, a nawet poda adresy e-mail specyficzne dla domeny. Jeśli masz tylko jedną witrynę, wybranie tego samego hosta i rejestratora domen powinno wystarczyć. Ale jeśli prowadzisz witrynę o dużej objętości lub wiele domen, lepszym rozwiązaniem może być oddzielenie rejestratora i platformy hostingowej.

Gdy szukasz najlepsze rozwiązanie hostingowe dla twojej witryny WP, weź pod uwagę następujące kwestie:

 • Minimalne wymagania. Każda platforma hostingowa powinna obsługiwać minimalne wymagania WP wersji PHP 7.3 lub wyższej, MySQL w wersji 5.6 lub wyższej lub MariaDB w wersji 10.1 i nowszej oraz mieć obsługę HTML.
 • Skalowalność. Chcesz mieć maksymalną możliwą prędkość i przepustowość, a inne zasoby są wystarczające dla twojego rodzaju strony, oczekiwanego ruchu i wzrostu.
 • Wsparcie. Obsługa klienta powinna być dostępna 24/7 za pomocą różnych metod.
 • Czas pracy. Wiele usług hostingowych gwarantuje pewien procent czasu sprawności; Ponad 99 procent jest standardem, ale upewnij się, że otrzymałeś tę gwarancję na piśmie.

Jeśli prowadzisz witrynę z komputera z systemem Linux, jest ona kompatybilna z PHP i MySQL. Platformy hostingowe obsługujące system operacyjny Windows są kompatybilne z ASP, .NET, Microsoft Access i Microsoft SQL (MSSQL).

Końcowe przemyślenia

Teraz, gdy masz już kilka faktów na poparcie tego, co wielu z nas wie o zaletach WordPress, możesz już dziś zacząć tworzyć idealną stronę internetową do publikowania swojego bloga, rozrywki dla odbiorców lub rozwijania działalności online. Upewnij się, że posłuchałeś również ostrzeżeń o bezpieczeństwie i SEO, aby zabezpieczyć swoje witryny i ruch przed typowymi zagrożeniami cybernetycznymi oraz że skonfigurowałeś i zmaksymalizowałeś swoją WP, aby poprawić ranking swojej wyszukiwarki i dostarczanie treści.

[1] https://kinsta.com/wordpress-market-share/
[2] WinningWP
[3] https://themeforest.net/
[4] https://winithemes.com/blog/infographic-the-current-capacity-of-wordpress/
[5] https://w3techs.com/technologies/details/cm-wordpress/all/all
[6] https://digital.com/blog/wordpress-stats/
[7] https://99firms.com/blog/wordpress-statistics/
[8] http://www.wpblogington.com/data/wordpress-2015.php
[9] https://www.codeinwp.com/blog/wordpress-statistics/
[10] http://trends.builtwith.com/cms
[11] http://torquemag.io/13-surishing-wordpress-statistics/
[12] https://w3techs.com
[13] https://www.isitwp.com/interesting-wordpress-stats-facts/
[14] https://www.codeinwp.com/blog/wordpress-statistics/
[15] https://central.wordcamp.org/news/2016/03/30/wordcamps-in-2015/
[16] https://www.codeinwp.com/blog/mesmerizing-wordpress-stats/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map