Kompletny przewodnik po SSL

certyfikaty sslJeśli nigdy nie zwracałeś uwagi na Technologia SSL (Secure Sockets Layer) wcześniej może to być czas, aby przejść odruch wymiotny przy kolejnym technicznym akronimie.


Jeśli z innego powodu niż Google zamierza oznaczyć Twoją witrynę jako niebezpieczną do końca 2018 r., Jeśli nie’mieć ten poziom szyfrowania bezpieczeństwo zainstalowany.

Problemem dla przeciętnego przedsiębiorcy internetowego lub marketera jest to, że robi poważne zakupy porównawcze dla SSL i dostawcy usług hostingowych wydaje się równie przyjemna, jak trzykrotne uderzanie kciukiem młotka.

Oto dwa typowe pytania:

 • Jaki rodzaj certyfikatu SSL powinienem uzyskać?
 • Są wolne, w porządku?

Nie martw się, łagodny czytelniku, my’Odpowiem na to wszystko i jeszcze więcej w drodze do zapewnienia Ci prawie wszystkiego, co musisz wiedzieć o certyfikatach SSL i prawie nic’t. Że’to nasz długi sposób mówienia „my”’Spróbuję trzymać się ważnych rzeczy.

Co to jest certyfikat SSL?

certyfikat ssl

To jest n’t rodzaj certyfikatu zawieszanego na ścianie w pracy za dobrze wykonaną pracę.

Ten rodzaj certyfikatu jest odczytywany tylko przez komputer i serwer podczas przesyłania danych tam iz powrotem. Dodaje poziom szyfrowanie oznacza to, że informacje przemieszczają się między dwoma punktami w Internecie chronić przed wścibskimi oczami.

Wizualizuj zakup od Amazon. Co więcej, wpisz Amazon.com w przeglądarce i wyszukaj w lewym górnym rogu strony, na pasku adresu URL.

Powinieneś zobaczyć słowo ‘BEZPIECZNE’ na zielono i adres zaczynający się od HTTPS.

To dodatkowe ‘S.’ oznacza, że ​​technologia SSL istnieje i działa na tej stronie, pracując w tle chroń swój numer karty kredytowej oraz identyfikacja danych osobowych osób, które mogą zajmować się kradzieżą danych.

Jeśli wylądujesz na stronie internetowej, która nie działa’mam słowo ‘BEZPIECZNE’ lub ‘S.’ po HTTP powinieneś przemyśleć długo i intensywnie, zanim wprowadzisz jakiekolwiek informacje w formularzach, które tam znajdziesz. W końcu Google obejmie oznakowanie wszystkich takich witryn czerwoną etykietą ‘NIE ZABEZPIECZONE’ dopóki jego właściciel nie zainstaluje ważnego certyfikatu SSL.

Korzyści z SSL – oprócz oczywistości

Jedną oczywistą korzyścią z używania certyfikatu SSL w Twojej witrynie jest to, że klienci nie kradną numeru karty kredytowej. Tak! Te, które zbierają informacje o kartach kredytowych na stronie internetowej, są wymagane przez branżową organizację nadzorującą znaną jako Przemysł kart płatniczych (PCI), aby mieć ważny certyfikat natychmiast, jeśli nie wcześniej.

Nie powinno dziwić, że duże, czerwone „NIEBEZPIECZNE” u góry Twojej witryny nie zrobi wiele, aby zapewnić odwiedzającym, jakiego rodzaju wrażenia mogą się spodziewać. Chcesz, aby czuli się ciepło, wygodnie i bezpiecznie przed atakami typu phishing i innymi niecnymi typami niewłaściwych zachowań hakerów.

Wreszcie i na pewno nie najmniej, nawet jeśli Google się nie przeprowadził aby całkowicie położyć nacisk na strony bez SSL, gigant wyszukiwarek daje Zwiększenie SEO do tych, którzy już są zgodni z SSL.. W trudnej grze o zapewnienie pierwszej strony dla najbardziej dochodowych słów kluczowych powinieneś wykorzystać każdą dostępną przewagę.

Jakiego rodzaju certyfikatu SSL potrzebujesz?

Ponieważ nic, co ma związek z komputerami lub Internetem, nie może być nigdy proste, powinieneś mieć świadomość, że rozpoczynając swoją podróż do krainy zgodności z SSL, istnieją trzy różne rodzaje certyfikatów SSL.

Domena sprawdzona

Ten typ certyfikatu SSL, powszechnie nazywany „niskim poziomem pewności”, wymaga bardzo podstawowego poziomu bezpieczeństwa, w którym wystawca certyfikatu zazwyczaj sprawdza tylko rekord WHOIS, aby upewnić się, że osoba ubiegająca się o certyfikat rzeczywiście jest właścicielem strony internetowej.

Jest to najtańszy rodzaj zgodności z SSL i zwykle wydawany jest natychmiast po złożeniu wniosku. Dla gościa, który zwraca uwagę na tego rodzaju rzeczy, certyfikat o niskiej pewności jest jedynie dowodem na to, że przejdzie się przez próby zabezpieczenia strony internetowej. Jest to smak SSL, który uzyskuje większość osób, które nie są online, aby zarabiać pieniądze. Mówimy o blogerach hobbystycznych itp.

Sprawdzona organizacja

Chociaż proces otrzymywania tego rodzaju certyfikatu jest podobny do procesu związanego z weryfikacją domeny, zbiera się więcej informacji, co jest przyczyną są one określane jako certyfikaty wysokiej pewności. Oprócz walidacji domeny firma musi dostarczyć dokumentację dotyczącą tożsamości, w szczególności:

 • Imię
 • Miasto
 • Stan
 • Kraj

Dodatkowe bezpieczeństwo potwierdzone przez organizację certyfikat SSL zapewnia potencjalnym użytkownikom witryny więcej niż rekompensuje dłuższy czas przetwarzania (kilka dni) i dodatkowe koszty. Jeśli posiadasz firmę lub firmę z witryną, jest to certyfikat, który chcesz.

Rozszerzony certyfikat walidacji

Jako nowy dzieciak w bloku, rozszerzony certyfikat walidacji wymaga wszystkiego, co obejmuje proces walidacji organizacji i trochę więcej.

Zasadniczo musisz udowodnić nie tylko, że masz uzasadnioną nazwę i adres, ale także, że jesteś faktyczną firmą dążącą do osiągnięcia celów biznesowych.

Otrzymanie tego typu certyfikatu może potrwać nawet kilka tygodni – co oznacza zielona kłódka na pasku adresu URL – ale jeśli’re e-commerce, don’t zawracać sobie głowę pozostałymi dwoma. Zdobądź to!

Końcowe przemyślenia

Chcielibyśmy się zająć pomysłem bezpłatne certyfikaty SSL zanim skończymy. Problem z tym, co znajdziesz za darmo w Internecie, polega na tym, że istota stojąca za tym może uruchomić gamut od bycia sprytnym, złośliwym sprzedawcą złośliwego oprogramowania po zwykłego faceta lub galę, którzy chcą oderwać pieniądze. Najważniejsze jest to, że Google nie jest wielkim fanem bezpłatnych certyfikatów i prawdopodobnie wyśle ​​ostrzeżenie do osoby odwiedzającej Twoją witrynę, oferując im dwie opcje:

 • “Mimo wszystko kontynuuj.”
 • “Powrót do bezpieczeństwa”

Więcej niż kilka wybierze to drugie, co nie jest dobre dla biznesu. Kiedy przychodzi czas, aby guma dotarła do drogi, należy wziąć pod uwagę jedną rzecz. Czy od 5 do 10 USD miesięcznie kosztuje uzyskanie legalnego certyfikatu wartego zwiększonej sprzedaży, którą prawdopodobnie zarobisz? Zaryzykujemy i powiemy: „Heck, tak!”

Na początek kilku legalnych sprzedawców certyfikatów SSL: GeoTrust, DigiCert, Symantec i wszechobecny GoDaddy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector