Керівництво по CPanel

Якщо ваш веб-хостинг-сервер базується на Linux, велика ймовірність, що він працює від cPanel. cPanel дозволяє вам керувати всіма послугами вашого сервера з одного місця. Через простоту використання та функціональність, cPanel – галузевий стандарт. Як таке, більшість розробників знайомі з цим.


Швидкий вступ до CPanel

Як увійти

 1. cPanel логінВведіть доменне ім’я вашого веб-сайту у поле URL. Потім додайте “/ cPanel”. Наприклад, якщо ваш веб-сайт funnycats.com, ви введете: “funnycats.com/cPanel”.
 2. Зараз ви перебуваєте на сторінці входу в cPanel. Тут вам буде запропоновано пароль та ім’я користувача. Після введення цієї інформації натисніть кнопку «Увійти».
 • Альтернатива 1: Перейдіть на панель хостинг-провайдера і знайдіть пряме посилання на cPanel. Якщо ви не можете його знайти, зв’яжіться зі службою підтримки та запитайте їх, як це зробити.
 • Альтернатива 2: Введіть адресу свого веб-сайту, а потім 2082 для HTTP або 2083 для HTTPS.

Розуміння інтерфейсу

Після входу в cPanel, ви побачите інтерфейс, подібний до цього. У 2019 році cPanel представив тему під назвою «Паперовий ліхтар». Цей інтерфейс є серцем вашого акаунта користувача cPanel. Тут ви збираєтеся знайти важливу інформацію та зможете оновити cPanel.

Інтерфейс cPanel розбивається на наступні розділи:

 1. Панель навігації – У кожному інтерфейсі cPanel буде відображатися панель навігації. Тут ви йдете, щоб отримати інформацію про свій обліковий запис, де ви входите та виходите з облікового запису, а також де змінюєте певні налаштування.
 2. Бічна панель – Усі інтерфейси на cPanel будуть показувати бічну панель. Тут ви можете отримати доступ до піктограми “Головна”, отримати доступ до різних функцій cPanel і як торговий посередник налаштувати вміст. Також у вас є піктограма Диспетчер користувачів, яка дозволяє вам переходити до інтерфейсу диспетчера користувачів.
 3. Загальна інформація – Тут ви побачите загальну інформацію про ваш рахунок cPanel. Сюди входять такі речі, як поточний користувач, основний домен та наявність у поточного облікового запису спільної IP-адреси або виділеної IP-адреси.
 4. Особливості – Тут ви побачите функції, доступні для вашого облікового запису. Ці функції об’єднуються в групи на основі їх функціональності
 5. Статистика – У цій області відображаються статистичні дані щодо використання вашого акаунта cPanel, включаючи:
 • Пропускна здатність
 • Використання диска
 • Використання файлів
 • Використання диска MySQL
 • Домени Аддона
 • Піддомени
 • Псевдоніми
 • Рахунки електронної пошти
 • Автовідповідачі
 • Спеціальна статистика сторонніх виробників

Як встановити WordPress

Компанії-хостинги включають сценарії автоматичного встановлення, щоб полегшити вам установку WordPress через cPanel. Три найпопулярніші варіанти:

 • Софтакульозний
 • QuickInstall
 • Фантастико

Для цього посібника ми збираємось обговорити встановлення WordPress за допомогою Softaculous.

Що таке Softaculous?

Це сценарій автоматичної інсталяції, який дозволяє легко встановити веб-програми, такі як WordPress. Softaculous використовується хостинговими компаніями, такими як SiteGround та InMotion хостинг.

Встановлення WordPress за допомогою Softaculous

 • Після входу в обліковий запис cPanel шукайте піктограму інсталятора Softaculous / WordPress. Вони повинні розташовуватися в розділі Автомонтажники. Клацніть будь-яку з піктограм, виділених нижче, щоб запустити автоматичну установку для WordPress.
 • Коли активовано автоматичний інсталятор для WordPress, ви побачите такий екран:
 • Виберіть “Встановити зараз”, і ви перейдете до наступної форми.

встановити

 • У цій формі вам потрібно буде надати деяку інформацію, щоб дозволити продовження установки WordPress.
 • Скажіть Softaculous, де ви хочете встановити WordPress, яке доменне ім’я. Більшість людей вирішили встановити WordPress у кореневому каталозі свого домену. Наприклад: HTTP: // funnycats.com. У цьому випадку поле “В каталозі” повинно бути порожнім.
 • Вам потрібно буде вибрати протокол, будь то HTTP: // або HTTPS: // www. Сайти з SSL та HTTPS матимуть можливість вибрати https: // або https: // www. як протокол.

міцний пароль

Коли ви прокручуєте вниз, вам буде запропоновано дати “Заголовок та опис” для вашого сайту WordPress. Вам не потрібно переосмислювати це, оскільки це можна змінити згодом.

Вам потрібно буде вибрати ім’я користувача, пароль та адресу електронної пошти адміністратора. Ви помітите, що Softaculous автоматично дасть вам надійний пароль, використовуючи слово, яке не є словником. Ви можете змінити його, але рекомендується вибрати пароль, який використовує найкращі методи вибору пароля.

Крім того, важливо ввести правильну електронну адресу. Ваша електронна адреса – це те, що WordPress збирається використовувати для спілкування з вами. Якщо ви забудете свій пароль, ваша адреса електронної пошти – це спосіб скидання посилання.

спроби входу

Коли ви прокручуєте вниз, ви побачите ряд додаткових варіантів. Переглянувши їх, натисніть кнопку встановити. Використовуючи вказані вами налаштування, Softaculous розпочне процес встановлення. Вам потрібно набратися терпіння і дозволити досягти 100-відсоткової смуги прогресу, інакше установка може не відбутися успішно.

Процес установки повинен тривати близько однієї хвилини. Після встановлення WordPress ви отримаєте сповіщення про успішну установку. Ви також побачите посилання, які розповідають, як увійти до нової інсталяції. Зазвичай ви можете увійти в WordPress, використовуючи: YOURDOMAIN.com/wp-admin/. Ви будете використовувати ім’я користувача та пароль, створені під час налаштування.

Налаштування безпеки cPanel

Забезпечення пароля

Після того, як у вас буде створений і запущений рахунок cPanel, рекомендується змінити пароль коли ви вперше увійдете в cPanel. Ось’s як ти це робиш:

 1. У налаштуваннях натисніть меню Пароль і безпека.

безпека пароля

 1. Вам буде запропоновано ввести ваш старий пароль, а також новий пароль, який ви хочете використовувати. Після цього натисніть кнопку “Змініть свій пароль зараз” кнопка в кінці форми.

безпека пароляCPanel пропонує вам генератор паролів, який автоматично створить надійний і безпечний пароль. Або ви можете створити пароль, який ви запам’ятаєте.

Все-таки це’s для вас важливо вибрати пароль, який працівники безпечно застосовують до паролів. Ідеальний пароль повинен мати не менше восьми символів з буквено-цифровими цифрами та спеціальними символами. Ви дон’не потрібно паролів, які містять річниці, дні народження або слова, які знайдені у словнику.

Увімкніть захист від грубої сили CPHulk

CPHUlk – це те, що захищає ваш сервер від стати жертвою жорстокої атаки. Напад грубої сили – це коли автоматизована система намагається відгадати ваш пароль, намагаючись одну комбінацію за іншою. CPHulk заблокує атаку і покаже, що вхід більше не дійсний, якщо є повторні запити. Ви можете уникнути заблокування, додавши свою IP-адресу до білого списку.

Щоб отримати доступ до цього, виконайте цей шлях: WHM> розділ Центру безпеки> cPHulk Brute Force Protection

груба сила

Додавання нового доменного імені

Ви можете додати новий домен у свій cPanel, натиснувши на “Домен Аддона” у розділі Домени.

Це дозволить створити стандартне доменне ім’я, яке потім можна буде використовувати при створенні нового веб-сайту. За допомогою cPanel кількома доменними іменами можна керувати з однієї панелі управління.

Увійдіть у свій хостинг cPanel. Клацніть Addon Domains. Ви знайдете це у розділі Домени. Тут вам буде представлена ​​форма, яку вам потрібно заповнити під час створення нового домену. Ось пояснення полів, які ви побачите у формі:

 1. Нове доменне ім’я – тут ви збираєтеся ввести ім’я домену, який ви хочете створити. Наприклад: veryfunnycats.com
 2. Піддомен – якщо ви просто збираєтесь використовувати один домен, тоді ви можете залишити цей розділ порожнім. cPanel додасть субдомен автоматично. Якщо ви’повторне додавання кількох доменів одночасно, наприклад, veryfunnycats.com та veryfunnycats.gov, вам потрібно буде змінити його.
 3. Корінь документа – це поле автоматично заповниться.
 4. Створення облікового запису FTP – це необов’язково, що дозволяє створювати облікові записи FTP для кожного нового домену додатка.
 5. Клацніть на “Додати домен” кнопка.

І ти’зробили. Тепер ви можете розпочати завантаження файлів у нову підпапку, яку ви знайдете в Менеджері файлів у вашому акаунті cPanel.

Видаліть домен Addon

Ви можете видалити домен Addon, прокрутивши вниз до “Змінити домен Addon”. Далі натисніть посилання, щоб видалити домен. Піктограма для посилання – сміттєвий контейнер. Він знаходиться в колонці “Дії”.

cPanel також дозволить вам створювати та перенаправляти субдомени.

Резервні копії

Якщо не створити резервну копію свого веб-сайту, це може мати катастрофічні наслідки, особливо якщо ви використовуєте його для бізнесу. cPanel дозволяє вам вручну створювати резервні копії свого веб-сайту, коли завгодно. Деякі хостинг-компанії будуть керувати резервними копіями для вас як частина вашого плану. Тим не менш, для тебе добре знати, як це зробити вручну.

Почніть з використання кнопки “Майстер резервного копіювання”У розділі Файли cPanel.

майстер резервного копіювання

Після натискання на посилання ви перейдете на екран:

Натисніть “Резервне копіювання”. Це запустить процес резервного копіювання. Вам буде надана можливість вибору повної резервної копії або часткової резервної копії. Ви можете створити резервну копію свого веб-сайту на зовнішній диск або в інше безпечне місце.

повне або часткове резервне копіювання

Вподобання

Оновіть контактну інформацію

Якщо ваша контактна інформація не є актуальною, cPanel не зможе спілкуватися з вами, коли є несправність або проблема з конфігурацією..

Вам потрібно вибрати електронну адресу, яка не прикріплена до жодного доменного імені, що розміщується в cPanel. Це тому, що якщо з конфігурацією вашого хоста щось не вдається, ваш електронний лист також може бути порушений, і зв’язатися з вами буде неможливо..

Контактна інформація

Під “Контактні налаштування” є ряд коробок, які дозволяють вибрати умови, коли ви бажаєте, щоб cPanel з вами зв’язався. Ми рекомендуємо вибрати їх усіх, оскільки всі вони можуть попередити вас про підозрілу активність або проблему з вашим хостингом.

Додавання іншого користувача

Ви хочете створити унікальний профіль користувача для тих, хто збирається допомогти вам керувати вашим веб-сайтом. Для цього перейдіть до “Вподобання” і натисніть на “Менеджер користувачів.”

керівник користувача

Ви побачите всі акаунти, які наразі налаштовані у вашому cPanel.

Край справа ти’Ви побачите три іконки. Вони є:

 • Конверт – Вказує, що в системі налаштовано обліковий запис електронної пошти
 • Вантажівка– Вказує, що особа має обліковий запис FTP
 • Значок диска – Вказує, що користувач має доступ до послуг веб-диска в cPanel.

Для піктограм вантажівки та конвертів синій колір означає, що обліковий запис активний, а сірий означає, що обліковий запис не налаштовано.

Це’s легко редагувати користувача, змінити його пароль, видалити його або внести будь-які інші коригування. Ви можете додати нового користувача, натиснувши на “Додати користувача” кнопка, розташована у верхньому правому куті.

керівник користувача

Потім ви перейдете до наступного екрана:

Ви зможете додати ім’я користувача та домен, до якого вони мають доступ.

Ви також зможете налаштувати їхні облікові записи електронної пошти, їхні FTP-акаунти та надати їм дозвіл на веб-диск.

За допомогою цього керівництва ми ледве не подряпали поверхню того, що може зробити cPanel.

Заключні слова

Ми сподіваємось, що, даючи короткий огляд cPanel, обговорюючи встановлення WordPress, переглядаючи основна безпека налаштування, обговорення управління доменами, показ Як зробити резервну копію веб-сайту, і переглянувши основні уподобання, ми надіслали вам дорогу.

Ми детально розглянемо інші аспекти cPanel у подальшій статті. До цього часу дякую вам за прочитане і будь ласка, прочитайте наш головний путівник до кращих веб-хостів.

Удачі і нехай ваші cPanels ставляться до вас добре.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map