Jak wykonać kopię zapasową witryny

kopia zapasowa strony internetowejWiele najlepszych stron internetowych i firm internetowych ma tysiące godzin wysiłku włożonego w ich projekty, treść i optymalizację wyszukiwarek.


one’Są dziełami sztuki i miłości, które reprezentują cały dorobek ekonomiczny i dochód wielu internetowych profesjonalistów.

To’Nietrudno powiedzieć, że odpowiednio wykonana i zoptymalizowana strona internetowa przypomina fizyczną lokalizację firmy lub biuro.

Ale tak jak prawdziwy budynek, twoja strona, w którą wkładasz wiele wysiłku, może zostać spalona. Tylko zamiast faktycznie płonąć w pożarze, twoja strona może zostać usunięta z sieci, jeśli serwer ulegnie awarii lub jeśli złośliwy cyberatak atakuje twoją stronę i jej krytyczne dane.

W mgnieniu oka cały czas i energia, którą wkładasz dostosowywanie WordPress możliwe zniknął z powodu jednego złego dnia.

Jednak strony internetowe mają jedną zaletę, że fizyczne lokalizacje nie; możesz tworzyć łatwe identyczne kopie swojej witryny i przechowywać je w innym miejscu na deszczowy dzień. Jeśli Twoja witryna nieoczekiwanie ulegnie awarii, możesz użyć tej kopii do zastąpienia witryny w ciągu kilku minut lub godzin. Dzisiaj pozwól’s przyjrzyj się, w jaki sposób możesz wykonać kopię zapasową witryny, w której metody mogą być odpowiednie dla Ciebie.

Jak często należy tworzyć kopie zapasowe witryny?


jak często powinieneś tworzyć kopie zapasowe swojej witrynyZalecamy regularne tworzenie kopii zapasowej witryny, chociaż dokładna definicja tego słowa będzie się różnić w zależności od użytkownika.

Celem każdej kopii zapasowej witryny jest uniknięcie przywracania witryny z kopii lub iteracji sprzed kilku lat.

Możesz jednak nie chcieć podejmować żmudnych starań, aby codziennie tworzyć kopie zapasowe swojej witryny, szczególnie jeśli nie’t często dodawaj do niej nowe treści.

Wielu właścicieli witryn ma inne obowiązki, które wymagają załatwienia w celu zapewnienia sprawnego działania witryny.

Do tego końca, Kopie zapasowe witryny, które mają kilka tygodni, są prawdopodobnie najlepszym wyborem. Pozwala to odzyskać większość ustawień i treści, nawet jeśli Ty’zaktualizowaliśmy rzeczy od tego czasu i nie pozwala to na łatanie ton oprogramowania lub wtyczek’jest mało prawdopodobne, że wszystkie zostaną zaktualizowane w określonym czasie.

Raz w miesiącu jest kolejnym dobrym punktem odniesienia i pozwala zaplanować tworzenie kopii zapasowej na zwykły dzień, włączając ją do istniejącego harmonogramu konserwacji witryny.

Dlaczego powinieneś ZAWSZE tworzyć kopie zapasowe swojej witryny


bezpieczne tworzenie kopii zapasowych stron internetowychTworzenie kopii zapasowej witryny internetowej jest jednym z największych obowiązków dla Twojej firmy internetowej lub marki.

Utrata wszystkich danych na Twojej stronie może być absolutnie miażdżącą porażką i cofnąć cię o kilka dni lub tygodni pod względem kilku wskaźników.

# 1 Utrata bazy SEO i odwiedzających

Na początek, nawet jeśli początkowo nie utworzysz kopii zapasowej witryny, możesz stracić cały czas i energię włożoną w jej projekt, treść i optymalizację wyszukiwarek.

Im dłużej prowadzisz witrynę i im bardziej jest ona złożona, tym bardziej tracisz w przypadku awarii serwerów i wyczyszczenia wszystkiego. Tworzenie kopii zapasowej witryny internetowej nie pozwala doświadczyć tej całkowitej katastrofy.

Uruchomienie strony zajmuje dużo czasu, nie wspominając o tym, że jest ona odpowiednia dla odwiedzających i zoptymalizowana pod kątem rankingów wyszukiwania Google. To’jest także niesamowicie demoralizująca, teraz cała twoja ciężka praca została zerwana w jednej chwili, jeśli to zrobisz’t mieć aktualną kopię zapasową swojej witryny.

# 2 Wydawanie dużych pieniędzy na odbudowę

stosy pieniędzyAlternatywą jest ponowne utworzenie witryny od zera. To kosztuje czas, pieniądze i zdrowie psychiczne.

Jeśli prowadzisz jakikolwiek biznes online lub osiągasz jakikolwiek znaczny dochód z ruchu na swojej stronie, tracisz znaczne przychody, gdy Twoja strona jest zamknięta.

Pamiętaj, że nie musisz tworzyć kopii zapasowej witryny, musisz zacznij wszystko od zera i odbuduj wszystkie jego elementy od podstaw.

To znaczy ty’Będę musiał spędzić kilka tygodni lub miesięcy, nie uzyskując dochodów, które normalnie byś uzyskał od swoich stałych gości. Co gorsza, będziesz musiał poświęcić więcej czasu, nawet po tym, jak strona będzie funkcjonować, odbudowując tę ​​samą bazę odwiedzających, którą lubiłeś wcześniej. Ludzie mają krótki czas koncentracji, a wielu odwiedzających, którzy byli bywalcami Twojej witryny, nie zatrzyma się ponownie, chyba że świeżo zwrócisz ich uwagę.

Na marginesie, ta utrata dochodów utrudnia również odbudowę witryny. ty’Będę musiał znaleźć fundusze na wszystkie wysiłki na rzecz odbudowy z innego źródła. W przypadku każdej internetowej firmy lub witryny e-commerce może to oznaczać bankructwo.

# 3 Upłynął czas

Trzecia i ostatnia duża strata, jeśli to zrobisz’wykonaj kopię zapasową witryny czas. Więcej niż pieniądze tutaj musisz wydać na przebudowę witryny’W końcu będę musiał przerobić lata’ warte pracy, jeśli masz wystarczająco dużą i złożoną witrynę. Cały czas powinieneś spędzać na iteracji i innowacjach w istniejącej architekturze witryny, a treść będzie musiała teraz zostać poświęcona na odbudowę fundamentów.

Ostatecznie tworzenie kopii zapasowej witryny nie jest’t tylko konieczność; to’zdrowy rozsądek, gdy weźmie się pod uwagę wszystkie możliwe wady, które mogą się nie udać. Tam’Nie ma wymówki, aby nie tworzyć kopii zapasowej witryny, szczególnie jeśli nie’Masz firmę hostingową, która regularnie tworzy dla ciebie kopie Twojej witryny.

Jak wykonać kopię zapasową witryny

Chociaż istnieje wiele hostów, którzy regularnie wykonują kopie zapasowe stron internetowych dla swoich klientów, tak nie jest’To znaczy, że nie powinieneś’brać rzeczy we własne ręce.

Nawet jeśli ufasz swojej firmie hostingowej, nadal zalecamy wykonanie kilku ręcznych kopii zapasowych w najgorszym przypadku. To’tak jak mówi stare powiedzenie: jeśli chcesz, aby coś zostało zrobione dobrze, zrób to sam.

Ponadto tworzenie kopii zapasowej własnej witryny zapewnia dodatkową elastyczność odzyskiwania. Wygrałeś’nie trzeba kontaktować się z firmą hostingową w sprawie pliku kopii zapasowej, ani nie będzie on w stanie utrzymać go nad głową w przypadku złego wyboru firmy hostingowej.

Związane z: Najlepszy hosting dla Australii

Posiadanie własnej kopii zapasowej strony internetowej pod ręką oznacza, że ​​możesz zacząć działać przy jak najmniejszym przestoju, co może mieć krytyczne znaczenie, jeśli prowadzisz działalność online ze stałą bazą odwiedzających.

Ponadto wielu dostawców usług hostingowych don’t proaktywnie uruchamiać skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania lub wirusów w witrynie. Posiadanie kopii zapasowej może być najlepszym sposobem ochrony witryny przed złośliwymi hakerami lub cyberatakami.

W sumie, don’t pomniejszyć spokój ducha, jaki może zapewnić posiadanie własnej kopii zapasowej witryny.

Istnieje wiele różnych sposobów tworzenia kopii zapasowej witryny; pozwolić’s rozkładam każdy z nich jeden po drugim.

1. Użyj Online Backup Service

tworzenie kopii zapasowych plików i folderów

Jednym z najwygodniejszych dostępnych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych witryn jest skorzystanie z usługi tworzenia kopii zapasowych online lub firmy.

Jak sama nazwa wskazuje, firmy te wykonują dla Ciebie kopię zapasową witryny, udostępniając wersję online, którą można pobrać i sformatuj w razie potrzeby. Pomyśl o tym jak o Dropbox, ale o swojej witrynie!

Oczywiście nie ma stron internetowych’tylko zbiory plików. Dlatego usługi tworzenia kopii zapasowych online uwzględniają wszystkie te czynniki i umożliwiają tworzenie kopii zapasowej całej witryny w celu ponownego sformatowania i ponownego uruchomienia, ilekroć jest to konieczne.

Usługi tworzenia kopii zapasowych online logują się do Twojej witryny i wykonują kopię zapasową każdego elementu witryny i pliku. Dzieje się to automatycznie w tle i nie działa’muszą koniecznie wpływać na czas działania witryny lub czas ładowania użytkowników. Często możesz również skonfigurować oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych stron internetowych według własnych upodobań, nawet ustawiając je tak, aby działało automatycznie w określonych okresach czasu, jak omówiliśmy powyżej.

To’jest łatwy w użyciu i łatwy do docenienia ze względu na jego praktyczny charakter. To’dużo łatwiej jest wprowadzić usługę tworzenia kopii zapasowych online, niż samodzielnie wykonać kopię zapasową każdego pliku lub linii kodu. Te rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych są wydajne, a nawet posiadają odpowiednią pamięć, więc nie musisz’sam musisz ustalić organizację plików.

Co więcej, oznacza to, że są to usługi online jesteś skończony’nie musisz martwić się o konserwację w celu fizycznej ochrony urządzenia do przechowywania danych. Wygrałeś’nie musisz się martwić, że gdzieś schowasz zewnętrzny dysk twardy lub nie zostanie on rozbity przez garaż. To’Wszystkie znajdują się w trybie online i są przechowywane na zdalnym serwerze lub w chmurze.

Wiele najlepszych internetowych usług tworzenia kopii zapasowych stron internetowych również pochodzi ulepszone protokoły bezpieczeństwa. Zapobiega to kierowaniu witryny przez osoby, które mają wendetę na twoją witrynę, gdy jest ona najbardziej narażona i uszkadza pliki w niej zawarte. Większość usług wykorzystuje wiele warstw zabezpieczeń do ochrony plików, a nawet może zawierać nadmiarowe serwery; innymi słowy, przechowują pod ręką wiele kopii plików witryny na wypadek, gdyby coś poszło nie tak z jedną z nich.

Jednak zdecydowanie największą zaletą korzystania z usługi tworzenia kopii zapasowych online jest to pozwala na szybsze uruchomienie witryny niż jakakolwiek inna metoda. Możesz przywrócić witrynę do poprzedniej wersji prawie natychmiast, co może być kluczową koniecznością, jeśli uruchomisz sklep e-commerce i mogę’stać mnie na utratę jakichkolwiek dochodów.

Oczywiście usługi tworzenia kopii zapasowych witryn internetowych kosztują opłaty cykliczne, aby móc korzystać z ich doskonałych funkcji i bezpieczeństwa. Możesz jednak włączyć to do swojego miesięcznego budżetu na konserwację. Co więcej, wielu znakomitych dostawców hostingu zawiera usługi tworzenia kopii zapasowych jako dodatki lub funkcje niektórych pakietów subskrypcji.

Jedna z najpopularniejszych internetowych usług tworzenia kopii zapasowych online, CodeGuard, jest zawarty w kilku dostawcach hostingu’ pakiety subskrypcyjne.

2. Ręczne kopie zapasowe

protokół transferu plików ftpJeśli ty’ponownie bardziej praktyczną osobą i donem’Jeśli chcesz ryzykować z kimś innym, możesz ręcznie wykonać kopię zapasową każdego pliku w witrynie bezpośrednio na komputer lokalny.

Następnie możesz wziąć te pliki i przechowuj je na zewnątrz w innym miejscu, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Może to być szczególnie atrakcyjne, jeśli masz pewne poufne informacje na swojej stronie i chcesz się upewnić, że nikt nie dostanie tych danych w ręce.

Jednak opierając się na opcji ręcznego tworzenia kopii zapasowych, masz do czynienia z kilkoma wadami. ty’Muszę pamiętać o ręcznym tworzeniu kopii zapasowej witryny w kółko (dlatego zdecydowanie zalecamy metodę raz w miesiącu), a może zajść dużo czasu, jeśli trzeba wykonać kopię zapasową szczególnie dużej witryny.

Co więcej, wygrałeś’t móc pobierać pliki, które zmieniają się indywidualnie; ty’Zasadniczo będę musiał ponownie pobrać cały plik, co kosztuje dużo czasu.

Wtedy tam’s potencjał błędu ludzkiego. Zalecamy wykonanie ręcznej metody tworzenia kopii zapasowej tylko wtedy, gdy masz duże umiejętności obsługi komputera i potrafisz logicznie zarządzać i porządkować przechowywane pliki w celu łatwego wyszukiwania.

Po tym wszystkim powiedzmy, niech’Dowiedz się, jak ręcznie wykonać kopię zapasową witryny.

po pierwsze, załóż konto FTP. Można to zwykle uzyskać za pośrednictwem pulpitu cPanel, chociaż inne GUI mogą mieć własne portale. Następnie możesz zainstalować klienta FTP, który zapewni interfejs niezbędny do zagłębienia się w pliki witryny.

Bez względu na to, jakiego dokładnie klienta FTP używasz (FileZilla jest powszechnym wyborem i polecamy go), możesz’Wprowadź adres IP swojej witryny w kliencie FTP i nawiąż połączenie z Twoją witryną. ty’Będziesz mógł zobaczyć Twoje lokalne pliki i foldery, a także pliki i foldery dla Twojej witryny.

Wtedy będziesz utwórz folder docelowy wykonać kopię zapasową. To’warto nazwać to coś logicznym i łatwym do znalezienia dla celów organizacji.

W tym momencie możesz przeciągać i upuszczać wszystkie swoje pliki, klikając je i przeciągając do katalogu, który chcesz’stworzyłem. Pobieranie rozpocznie się natychmiast, chociaż może to zająć trochę czasu. Po zakończeniu pobierania możesz zabrać te pliki w dowolne miejsce, a nawet przenieść je na dodatkowy dysk twardy.

3. Tworzenie kopii zapasowej bazy danych

phpmyadminJeśli jednak uruchomisz Witryna WordPress, lub jakąkolwiek stronę internetową, która ma bazę danych’Potrzebuję również kopii zapasowej tej zawartości oprócz twoich plików.

Możesz to zrobić, znajdując przycisk logowania cPanel; będzie to znajdować się na samym pulpicie nawigacyjnym cPanel lub na stronie dostawcy usług hostingowych.

Następnie możesz znaleźć sekcję bazy danych; szukać phpMyAdmin. Spowoduje to otwarcie kolejnego pulpitu nawigacyjnego, zapewniającego bazy danych WordPress dla witryny zarządzania treścią.

Następnie możesz kliknąć “eksport” (lub podobny przycisk w zależności od tego, jak konkretnie wygląda Twój pulpit nawigacyjny) i zamów wszystkie dane z bazy danych, aby zostały wysłane do tego samego folderu, który określiłeś dla swoich zwykłych plików. Ponownie może to zająć trochę czasu, więc przygotuj się na cierpliwość.

Najczęściej używane aplikacje będą działały poprawnie z ustawieniami domyślnymi, chociaż możesz zepsuć ustawienia niestandardowe, jeśli chcesz wybrać tylko określone tabele danych. Kopię zapasową bazy danych należy pobrać na komputer jako plik .sql.

Kiedyś ty’Wykonaj oba te kroki, aby zabrać ze sobą kopię zapasową witryny w dowolne miejsce. Wielu właścicieli stron internetowych przechowuje kopię swojej strony, podczas gdy inni mogą przechowywać ją w chmurze po pierwszym przeniesieniu do komputera. Tak czy inaczej, powoduje to nadmiarowość, ponieważ wiele wersji witryny zawsze istnieje w kilku lokalizacjach.

4. Tworzenie kopii zapasowej za pomocą cPanel

Logo cPanelInnym (i szybszym) sposobem ręcznego pobierania plików witryny jest użycie Sterowanie cPanel sami. Umieść szybko:

 • zaloguj się do panelu sterowania cPanel
 • Kliknij “utworzyć kopię zapasową”
 • Kliknij “wygeneruj / pobierz pełną kopię zapasową”
 • Kliknij “katalog domowy” w miejscu z prośbą o miejsce docelowe kopii zapasowej i wprowadź swój adres e-mail
 • Kliknij “generować kopię zapasową”
 • ty’Otrzymasz e-mail, gdy tylko pełna kopia zapasowa będzie gotowa

Podobnie jak w przypadku ręcznego tworzenia kopii zapasowej całej zawartości witryny, może to zająć sporo czasu. ty’Nadal będę musiał ćwiczyć dobre wysiłki organizacyjne z tego rodzaju procesem tworzenia kopii zapasowych; pamiętaj, aby robić to często i przechowywać dane w łatwym do zapamiętania miejscu lub w bezpiecznym miejscu.

5. Rsync Backup

Rsync (skrót od “zdalna synchronizacja”) to kolejne potencjalne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, które możesz zastosować. Jego oprogramowanie to pozwala kopiować pliki między serwerami. Ale to’szczególnej uwagi, ponieważ przenosi tylko pliki lub fragmenty plików, które uległy zmianie.

Samouczek rsync do tworzenia kopii zapasowych poza witryną

Zasadniczo wygrałeś’Trzeba stale czytać kopię zapasową całej witryny.

Rsync jest na tyle inteligentny, że wykrywa tylko zaktualizowane części witryny, przenosząc je w celu zastąpienia starych kopii, zachowując jednocześnie wszystkie pliki lub dane’t trochę się zmieniło.

Oszczędza to dużo czasu i przepustowości, a może być szczególnie skuteczne, jeśli prowadzisz budżetowy abonament hostingowy lub chcesz po prostu uniknąć ciągłego pobierania całej witryny.

Rsync jest szczególnie dobrym wyborem, jeśli masz już drugi serwer Linux. Ale jak sugeruje opis metody, musisz mieć drugi serwer, aby móc nawet korzystać z tego narzędzia. Dodatkowo ty’Musisz utworzyć kopię zapasową bazy danych osobno, jeśli prowadzisz witrynę opartą na menedżerze treści.

6. Kopie zapasowe w chmurze

W grę wchodzi jedno ostateczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych tworzenie kopii zapasowej witryny w chmurze. Przechowywanie witryny w chmurze oferuje kilka rozwiązań bezpieczeństwa, ponieważ jest w pełni archiwizowana i nadmiarowa oraz chroni przed wieloma takimi samymi problemami, na jakie narażone są twarde miejsca przechowywania.

Na przykład Cały bardzo mało prawdopodobne jest, aby chmura się zawaliła w taki sam sposób, jak przypadkowo zgubi się twój zewnętrzny zewnętrzny dysk twardy.

Wiele internetowych usług hostingowych już to robi, ale możemy pokazać, jak to zrobić samodzielnie za pomocą kilku kanałów.

Kopia zapasowa witryny Dropbox

logo dropboxJak wspomniano wcześniej, możesz użyć Dropbox zrobić coś w rodzaju kopii zapasowej bootstrap dla swojej witryny.

Uwaga: To’nie jest przeznaczony do pełnej zawartości dużej strony internetowej.

Jednak na niektórych platformach – takich jak WordPress – dostępne są wtyczki, które pozwalają tworzyć kopie zapasowe instalacji WordPress bezpośrednio na Dropbox oprócz innych plików.

Tak czy inaczej, możesz przechowywać wszystkie pliki, otwierając interfejs FTP oraz przeciągając i upuszczając pliki bezpośrednio do folderu Dropbox.

Kopia zapasowa witryny Amazon S3

To rozwiązanie chmurowe to kolejny świetny wybór. Jeśli nie jesteś’już to wiem, Amazon S3 jest rozwiązaniem do przechowywania obiektów za pośrednictwem interfejsu usługi WWW, wykorzystując taką samą architekturę, na jakiej opiera się rynek Amazon. Zapewnia to dużą pojemność i stabilność.

kopia zapasowa amazon s3

ty’Będę musiał zainstalować oprogramowanie serwera, które może współpracować z Amazon S3, lub możesz użyć różnych wtyczek, takich jak Backup Buddy, jeśli’ponownie jesteś użytkownikiem WordPress.

Zasadniczo można znaleźć narzędzia współpracujące z Amazon S3 w taki sam sposób, jak inne narzędzia mogą współpracować z Dropbox. Oba rozwiązania są całkowicie poprawne, chociaż od nich’są bardzo podobne, równie dobrze możesz wybrać ten, z którym już jesteś najbardziej przygotowany do pracy. Na przykład trzymaj się Dropbox, jeśli masz już duże konto i wygrałeś’muszę zapisać się na cokolwiek.

Powinniśmy wspomnieć, że przy odpowiednim oprogramowaniu wtyczki lub serwera możesz zautomatyzować tworzenie kopii zapasowych za pomocą Amazon S3. Łączy to praktyczny charakter i łatwość korzystania z internetowej usługi tworzenia kopii zapasowych bez płacenia za dedykowaną subskrypcję kopii zapasowych.

Podsumowanie


Podsumowując, tworzenie kopii zapasowej witryny jest czymś, czego nie należy lekceważyć, i zdecydowanie nie należy tego odkładać, dopóki nie będzie za późno. Brak proaktywnych kroków w celu pełnego wykonania kopii zapasowej witryny i jej zawartości spowoduje, że w końcu żałujesz, że nie poświęciłeś czasu wcześniej.

Nie ma nic gorszego niż zmarnowanie ciężkiej pracy i wysiłku oraz konieczności odbudowy witryny od zera. Utracone przychody i potencjalny ruch, który Twoja witryna mogła generować przez cały czas, gdy będziesz zmuszony ją odbudować, będzie gorzkim wisienką na torcie.

Na szczęście powinieneś teraz być wyposażony w kilka różnych sposobów tworzenia kopii zapasowej witryny. Istnieje dobre rozwiązanie dla prawie każdego, niezależnie od twoich preferencji lub sprzętu. Powodzenia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map