Jak chronić swoją witrynę na poziomie DNS

Serwer nazw domen (DNS) jest powszechnym terminem w świecie internetowym i jest czymś, z czym wielu prawdopodobnie się zetknęło i natychmiast zignorowało, przekazując je jako bardziej żargon związany z Internetem. Okazuje się, że DNS jest dość ważny, szczególnie jeśli odnosi się do bezpieczeństwa w Internecie.


Co to jest DNS i jak działa?

DNS to protokół internetowy, który tłumaczy nazwy domen (tj., „bestwebhostingaustralia.org” ) na bardziej przyjazny dla kodu adres IP, taki jak 206.20.11.222. Gdy użytkownik wpisze słowa “bestwebhostingaustralia.org ”do przeglądarki internetowej, programu w systemie operacyjnym sprawdza dane wejściowe za pomocą programu rozpoznawania nazw DNS i pobiera adres IP. Ten resolver DNS może również najpierw sprawdzić użytkownika’s pamięci podręcznej, aby sprawdzić, czy ma już adres IP.

Gdy weźmiesz pod uwagę wszystkie dostępne nazwy domen i odpowiadające im adresy IP, zrozumiesz, jak solidny jest DNS. Ale DNS został zaprojektowany pod kątem funkcjonalności i użyteczności, a nie bezpieczeństwa. Ten brak poprawa bezpieczeństwa skupienie i ciągły transfer danych w obie strony od klientów do serwerów sprawiły, że jest to częsty cel w przypadku dość zaawansowanych ataków bezpieczeństwa.

Jakie są typowe ataki DNS?

Teraz, gdy już wiesz na wysokim poziomie, jak działa DNS, spójrzmy na niektóre z najczęstszych sposobów przeprowadzania ataków DNS. Atak DNS ma miejsce, gdy haker wykorzystuje luki w systemie DNS.

Ataki typu „odmowa usługi” (DoS) – Złośliwe boty (często kradnące komputery, które don’nawet wiedzą, że biorą udział) wysyła większy ruch na docelowy adres IP, niż witryna jest zbudowana do obsługi. Witryna docelowa utknęła w martwym punkcie i nie jest w stanie kontrolować ani ruchu botów, ani legalnego ruchu i ostatecznie nie jest w stanie odpowiedzieć.

Ataki na wzmocnienie DNSAtaki wzmacniające są formą ataków typu „odmowa usługi” (DoS) i stają się znacznie częstsze. Wyżej wspomniany atak DoS jest znacznie wzmocniony przez serwer DNS, który jest mocno przechwycony i skutecznie rozprzestrzenia atak bota na inne serwery. Jest to atak DoS na sterydy.

DNS Spoofing – jest to proces zastępowania właściwego adresu strony internetowej dla “sfałszowane” strona internetowa innego. Użytkownicy, którzy chcą wejść na znaną, zaufaną stronę (na przykład twoją), zostaną przeniesieni na fałszywą stronę internetową, która może zawierać złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie szpiegujące lub wirus. Użytkownik’Komputer jest zainfekowany i mogą nawet nie wiedzieć, co się stało. Sfałszowane strony internetowe mogą być kopiami rzeczywistej witryny, co jeszcze bardziej utrudnia użytkownikom dostrzeżenie’dzieje się.

Strumień DNS – w tej sztuczce hakerzy zasadniczo zamieniają rekordy DNS z wyjątkową częstotliwością, aby uniknąć wykrycia, jednocześnie skutecznie przekierowując użytkowników do fałszywych witryn.

Zatrucie pamięci podręcznej – Serwer DNS ulega uszkodzeniu, gdy prawidłowe adresy IP są buforowane na serwerze, zastępowane złymi adresami IP, a następnie przekierowują wszelki ruch do legalnej strony na złośliwą stronę. Jest to forma fałszowania, która jednak przenika do buforowanych adresów internetowych.

Jak chronić swoją witrynę na poziomie DNS

Każda firma lub marka powinna mieć strategię chroniącą przed częstymi atakami wymienionymi powyżej. Ataki te mogą zniszczyć strony internetowe, powodując utratę dochodów i możliwości, lub mogą spowodować, że serwery i komputery biorą udział w atakach botów i fałszowaniu innych witryn lub adresów. Jeśli każdy właściciel domeny wykona następujące kroki, pomogłoby to zmniejszyć częstotliwość i prawdopodobieństwo ataków DNS.

Tu są pewne kroki ochronne, które należy podjąć.

 1. Wiedz, gdzie są wszystkie twoje domeny – każda firma lub jednostka powinna mieć pełną wiedzę i dostęp (w formie pulpitu nawigacyjnego) do wszystkich swoich domen. Domeny i adresy przekierowane zapewniają punkt wejścia dla wszystkich powiązanych domen. Czujność nad domenami to także doskonały sposób, aby trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, co się dzieje przez cały czas.
 1. Ustaw swoje domeny jako “Zablokowany” – zablokowanie domeny oznacza, że ​​nie można jej przenieść. Ta funkcja blokowania chroni przed nieuczciwymi atakami.
 1. Pracuj tylko z rejestratorem’to jest bezpieczne – upewniając się, że rejestrator domen korzysta z bezpiecznego, wzmocnionego portalu, a ciągłe sprawdzanie podejrzanego ruchu i słabych punktów jest ogromnym krokiem i dobrą obroną. Rejestratorzy ci powinni również posiadać solidne funkcje bezpieczeństwa zapobiegające atakom DNS. Cloudflare jest do tego dobrym wyborem.
 1. Monitoruj domeny krytyczne – domeny krytyczne powinny być stale monitorowane pod kątem nieautoryzowanych aktualizacji DNS, zmian treści lub zatrucia pamięci podręcznej. Wszelkie wykryte problemy należy natychmiast rozwiązać. Gdy tak się stanie, skontaktuj się z gospodarzem lub rejestratorem.

Dbanie o bezpieczeństwo krok po kroku

W naszym cyfrowym świecie klienci i osoby odwiedzające Twoją witrynę polegają na niej, aby uzyskać informacje, produkty lub komunikację, której szukają. Jest to prawdopodobnie najbardziej widoczna reprezentacja Twojej firmy i marki. Zabezpieczenie tej witryny i odpowiadającej jej domeny powinno być priorytetem dla każdej firmy lub właściciela witryny.

Ataki DNS są częste, ponieważ jest uważane za „miękki” cel, a hakerzy są dość zaawansowani w przeprowadzaniu ataków. Chociaż nie możesz kontrolować tego, co dzieje się na poziomie DNS i musisz polegać na branży, aby reagować na te zagrożenia, możesz zwiększyć bezpieczeństwo swojej witryny i domeny, wykonując czynności opisane powyżej. Jest to niezbędne i konieczne. Odpowiadasz za odwiedzających witrynę, a Twoja firma lub marka liczą na sukces tej interakcji.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map