Dlaczego musisz uważać na zbyt wiele wtyczek

Wtyczki są niesamowite. Rozszerzalność i funkcjonalność, którą zapewniają, to jedna z największych funkcji WordPress i innych stron internetowych. Właściciele witryn mogą po prostu zainstalować wtyczkę w celu optymalizacji obrazów, śledzenia ruchu, umożliwienia odwiedzającym wyrażenia zgody, a nawet zwiększenia bezpieczeństwa.


Jednak przy instalowaniu zbyt wielu wtyczek należy wziąć pod uwagę problemy. Duża liczba wtyczek może mieć wpływ na wydajność witryny, powodują opóźnienia w czasie ładowania strony, a nawet mogą wprowadzić luki w zabezpieczeniach witryny.

Oto niektóre z najlepszych argumentów przeciwko przesadzaniu z wtyczkami.

Bezpieczeństwo może zostać naruszone

Instalując wtyczki, korzystasz z kodu innej firmy, aby być wolnym od luk w zabezpieczeniach. Jest to jeden z kompromisów związanych z uzyskiwaniem zaawansowanych funkcji po prostu instalowaniem wtyczek.

Według strony bezpieczeństwa WordPress Wordfence, prawie połowa wszystkich ataków na witryny pochodzi ze skryptów krzyżowych (znanych również jako XSS).

Hakerzy dodają złośliwe skrypty bezpośrednio do kodu przestarzałej lub niepewnej wtyczki. Gdy skrypty zapewnią hakerom dostęp do witryny, nastąpi przejęcie witryny.

Awarie witryny i problemy z wydajnością

Powszechnie wiadomo, że odwiedzający opuszczają witrynę, jeśli ładowanie strony trwa dłużej niż trzy sekundy. Według Neil Patel, znany internetowy marketer, skrócenie czasu ładowania strony może drastycznie zwiększyć liczbę konwersji witryny.

Nawet jeśli celem Twojej witryny nie są konwersje, szybkie ładowanie strony również utrzymuje zaangażowanie użytkowników i zapobiega ich zbyt szybkiemu opuszczaniu. Wysoki współczynnik odrzuceń (użytkownicy szybko opuszczają witrynę) może wskazywać na problemy z wydajnością.

Każda zainstalowana wtyczka dodaje wiersze kodu do przeglądarki i zajmuje dużo czasu. Im mniej kodu, tym lepsze prędkości ładowania strony. Całkiem proste rzeczy.

Za dużo wtyczek ten don’t dobrze się ze sobą łączy lub wydajność działania może znacznie spowolnić czas ładowania strony, a nawet spowodować awarie witryny. To kolejny argument przemawiający za mądrym wyborem wtyczek.

Problemy z miejscem na pliki i bazy danych

przestrzeń bazy danychPodobnie jak w przypadku każdego kodu, wtyczki zajmują miejsce. Niektóre wtyczki zajmują więcej miejsca niż inne, a nawet mogą gromadzić dużo danych, które zajmowałyby również miejsce na pliki i bazy danych dla Twojej witryny. Pomnóż ten podatek od plików i bazy danych przez dużą liczbę zainstalowanych wtyczek, a zobaczysz, gdzie może to stanowić problem.

Przed zainstalowaniem jakiejkolwiek wtyczki (lub oprogramowania) należy sprawdzić wymagania systemowe i przestrzeń dyskową.

Otrzymuj na bieżąco informacje o aktualizacjach i nieaktywnych wtyczkach

Nieaktywne lub nieaktualne wtyczki mogą być wykorzystywane przez hakerów do uzyskiwania dostępu do strony internetowej. Zaleca się częste logowanie do witryny’s pulpit nawigacyjny i kliknij przycisk “Wtyczki” Sekcja. Odtąd powinna być sekcja dla “Nieaktywny” wtyczki. Nieaktywne wtyczki należy dezaktywować i usunąć.

Jeśli funkcjonalność, której szukasz z usuniętą wtyczką, jest nadal konieczna, aby witryna działała zgodnie z przeznaczeniem, poszukaj innej wtyczki jako zamiennika.

Ponadto wtyczki często wymagają częstych aktualizacji, które mogą obejmować łaty na niezbędne aktualizacje bezpieczeństwa. Nie nadążając za aktualizacjami, Twoja witryna może być bardziej narażona na ryzyko. Zbyt wiele wtyczek i może okazać się, że nadążanie za wszystkimi aktualizacjami stanowi wyzwanie.

Konflikty wtyczek

wtyczki stron internetowychProgramiści piszą kod dla wtyczek. Ten kod może być w bezpośrednim konflikcie z kodem napisanym przez innego inżyniera dla innej wtyczki. Wprowadź obie te wtyczki do swojej witryny, ponieważ może to mieć poważne konsekwencje, a nawet uszkodzić dane.

Wtyczki mogą składać się z tysięcy wierszy kodu i chociaż istnieją standardy kodowania wtyczek, inżynierowie wciąż popełniają błędy. Błędy te mogą również wpływać na inne wtyczki lub ogólną wydajność witryny.

Im więcej zainstalowanych wtyczek, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia tych powiązanych problemów. Zmniejszenie liczby wtyczek zmniejsza ryzyko konfliktów i problemów z kodem wtyczek.

Teraz, gdy wiemy już o potencjalnych skutkach posiadania zbyt wielu wtyczek, tutaj’jak postępować.

Jak podejść do wyborów wtyczek

projektowanie stron

 1. Określ potrzebę wtyczki’s Funkcjonalność – istnieje oczywiste zapotrzebowanie na określone wtyczki, takie jak bezpieczeństwo, optymalizacja strony, SEO, marketing itp. Wszystkie inne wtyczki powinny być oceniane pod kątem potencjalnych zagrożeń opisanych powyżej.
 2. Upewnij się, że otrzymujesz go z zaufanego źródła – nie wszystkie wtyczki są sobie równe. Kuszące jest instalowanie wtyczek, zwłaszcza jeśli są one bezpłatne. Jednak pamiętanie o tym, co może się zdarzyć, powinno skłonić Cię do przeprowadzenia badań i przeczytania recenzji przed zainstalowaniem czegokolwiek w witrynie. Postępuj ostrożnie i celowo.
 1. Sprawdź zgodność wtyczek z innymi aplikacjami / wtyczkami – nawet wtyczka z zaufanego źródła może nie działać dobrze z innymi wtyczkami. Nawet dobry kod może przedstawiać konflikty. Najlepiej monitorować witrynę’wydajność po zainstalowaniu wtyczki, aby upewnić się, że nie występują problemy.

Ile wtyczek jest za dużo

Nie ma dokładnej nauki ani prostej odpowiedzi na pytanie, ile wtyczek jest za dużo. Odpowiedź zależy od szczegółowych danych witryny i unikalnej kombinacji wtyczek i kodu. Chociaż może się to wydawać sprzeczne z intuicją, najlepiej zainstalować wtyczkę, aby monitorować wydajność innych wtyczek. Pomoże to zlokalizować niepoprawną wtyczkę i ostrzec Cię o problemach z witryną.

Oprócz wtyczki, która monitoruje inne wtyczki, najlepiej uważnie monitorować ogólną wydajność witryny i przestarzałe lub nieaktywne wtyczki, a także przeprowadzać rutynowe audyty komponentów witryny i potrzebę aktywnych wtyczek. Kroki te mogą znacznie zmniejszyć ryzyko ucieka od posiadania zbyt wielu wtyczek.

Lekcja dnia – Zwolnij wtyczki

Zaatakowana lub źle działająca witryna może zniszczyć reputację marki, a nawet spowodować znaczne straty finansowe. Chociaż łatwość instalacji i brak konieczności tworzenia własnego kodu dla witryny jest kuszące, należy pamiętać, że wtyczki wiążą się z wieloma zagrożeniami, jak opisano powyżej. Oprogramowanie dodane do strony internetowej powinno być wybierane mądrze.

Doskonałym procesem do naśladowania podczas oceny wtyczek jest próba ustalenia rzeczywistej potrzeby. Jeśli wtyczka nie jest potrzebna i nie zwiększa celów Twojej witryny, po prostu jej nie instaluj. Pamiętaj też o odinstalowaniu nieaktywnych wtyczek lub po prostu nie korzystaj. Przetestuj wtyczki, aby uniknąć problemów przed ich uruchomieniem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map