5 sposobów na skuteczniejszą optymalizację zdjęć

Żyjemy w wizualnym świecie. Dawno minęły czasy, gdy osoby odwiedzające strony internetowe wykazywały się cierpliwością podczas wczytywania strony i czytały długie treści bez towarzyszących im obrazów. Niezależnie od tego, czy Twoja witryna to blog, sklep, strona docelowa marki lub witryna z wiadomościami, musisz mieć zdjęcia, które nie tylko zapewniają zainteresowanie wizualne, ale także szybko się ładują.


Jak zoptymalizować obrazy w celu bardziej efektywnego korzystania z Internetu? Spójrzmy.

1. Rozpocznij od obrazu o wysokiej, średniej do wysokiej rozdzielczości i przejdź do jednolitości

Zwyciężyła cała manipulacja i optymalizacja na świecie’t pomóc, jeśli nie’t mieć obraz wysokiej jakości do pracy. Jesteś skończony’musisz być profesjonalnym fotografem lub użyć drogiego aparatu DSLR, aby korzystać z wysokiej jakości zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Wiele zabytków fotografii oferuje zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, a wybór jest wystarczająco zróżnicowany, aby pasował do każdej strony internetowej lub tematu na blogu.

Ustalenie ustawionego rozmiaru obrazu w celu użycia w całej witrynie sprawia, że ​​zbędne staje się za każdym razem, gdy trzeba dodać obrazy. Istnieje powszechny mit, że obrazy w sieci powinny mieć 72 piksele na cal (PPI). PPI w rzeczywistości nie ma wpływu na rozmiar pliku ani wygląd ekranu.

Powinieneś wybrać obraz średniej wielkości i pamiętać, że rozmiar pliku zawsze można skompresować. Ważne jest, aby pamiętać, że chcesz szybko ładować obrazy, jednocześnie zapewniając jasny, niepikselowany wygląd. Wyższa rozdzielczość jest potrzebna tylko wtedy, gdy celem jest wydrukowanie obrazu.

2. Użyj odpowiednich typów plików

Istnieją dwa popularne typy plików dla obrazów: JPEG (opracowany przez Joint Photographic Experts Group) i PNG. Obrazy JPEG można skompresować i idealnie nadają się do obszarów, w których potrzebny jest niezwykle mały plik.

JPEG jest także stratny, co oznacza, że ​​jakość obrazu jest obniżana za każdym razem, gdy jest modyfikowany, konwertowany lub kompresowany.

Obrazy PNG są bezstratne, co oznacza, że ​​nie tracą rozdzielczości podczas manipulacji lub kompresji. Obrazy PNG obsługują również przezroczystość, co oznacza, że ​​wokół obrazu można uzyskać przezroczyste tło, co zapewnia dużą elastyczność edycji i brakujące pole, które działa jak pojemnik na obraz JPG.

Pliki obrazów PNG są idealne do grafiki i obrazów, które nie mają jakości fotograficznej, chyba że mały rozmiar pliku jest konieczny, a jakość obrazu nie jest tak ważna. Obrazy JPG najlepiej nadają się do zdjęć, które mają dużo kolorów i różnorodności. Tak czy inaczej, każdy obraz internetowy powinien zostać zapisany i przesłany w jednym z tych dwóch formatów plików.

3. Zmień rozmiar obrazów w celu optymalizacji ładowania strony

Według Google’s Przewodnik po sieci, obrazy często stanowią większość pobranych bajtów na stronie internetowej i mogą również zajmować znaczną ilość miejsca wizualnego.” Oznacza to, że obrazy są najbardziej prawdopodobnymi winowajcami dla stron o długim czasie ładowania.

Pamiętając, że chcemy mieć strony ładują się szybciej niż 3 sekundy ze względu na skłonność odwiedzających do opuszczenia strony po tym czasie, staje się niezbędna jest zmiana rozmiaru obrazów i optymalizacja pod kątem szybkości ładowania strony.

4. Podaj podpisy i tekst alternatywny

tekst znacznika altTekst alternatywny lub Tagi ALT, służą do przedstawienia opisu obrazu dla czytników ekranu i wyszukiwarek. Tagi tytułowe i opisy towarzyszące obrazowi są dalej wykorzystywane do celów SEO, powinny zawierać odpowiednie słowa kluczowe, a także stanowić doskonałą ogólną informację na temat obrazu dla odwiedzających stronę.

Oprócz dodawania wartości SEO, te tagi i atrybuty odgrywają ogromną rolę dostarczanie cennych informacji osobom niewidomym i niedowidzącym ponieważ czytniki ekranu czytają na głos opisy i pomagają zrozumieć, o co chodzi w obrazie.

5. Upewnij się, że właściwie nazwa pliku obrazu

Image SEO bierze również pod uwagę nazwę pliku obrazu. Chcesz, aby wyszukiwarki wiedziały, o co chodzi w obrazie, i robią to, czytając nazwę pliku obrazu.

Jeśli użyjesz losowej, niezrozumiałej nazwy dla swoich plików graficznych, wyszukiwarki nie będą miały pojęcia, co to jest, i spowoduje to stracił okazję SEO. Upewnij się, że nazwy plików są opisowe i pasują do obrazu. Nie używaj ogólnych, zautomatyzowanych konwencji nazewnictwa plików podczas przesyłania plików do sieci i powinieneś być gotowy.

Dodatkowy krok do optymalizacji obrazów

Jeśli wszystkie te informacje powodują, że kręci Ci się w głowie, na szczęście – niektóre wtyczki mogą być wykorzystane do zaspokojenia wszystkich potrzeb związanych z optymalizacją obrazu, formatowaniem, kompresją i etykietowaniem. Wtyczki lubią WP Smush, EWWW Image Optimizer, Insanity, ShortPixel i SEO Friendly Images oferują różnorodne funkcje, które koncentrują się wokół kompresji obrazów w jak największym stopniu, przy jednoczesnym zachowaniu jakości i usuwaniu niepotrzebnych lub nieużywanych metadanych i kolorów.

Wtyczek tych można również użyć do przypisania odpowiednich atrybutów ALT i TITLE do plików obrazów, więc tak jest zoptymalizowany pod kątem SEO, co jest dziś ważne’świat wyszukiwania obrazów. Kilka wtyczek automatycznie optymalizuje pliki obrazów podczas ich przesyłania, a nawet optymalizuje obrazy, które już masz na swojej stronie.

Nie powinieneś’t polegać wyłącznie na wtyczce ponieważ nadal istnieją pewne najlepsze praktyki dotyczące przesyłania zdjęć, nawet przy zastosowaniu wtyczki. Zawsze powinieneś używać właściwego formatu – GIF dla animacji, PNG dla szczegółów, wysokiej rozdzielczości i JPG dla zwykłych zdjęć i zrzutów ekranu.

Obrazy zoptymalizowane pod kątem SEO dla wygranej!

Raz cała twoja strona internetowa’Obrazy zostały odpowiednio sformatowane pod kątem wydajności, a wszystkie atrybuty, tagi i opisy zostały dodane, Twoja witryna będzie działać lepiej w wyszukiwarkach, będzie wyglądać lepiej w przeglądarkach i ładuje się znacznie szybciej dla odwiedzających. Optymalizacja obrazu wpływa na wydajność, SEO i pomaga utrzymać odwiedzających, prezentując oszałamiające, wyraźne obrazy, które szybko się ładują. Optymalizacja obrazu nie jest trudna, a korzystanie z wtyczki sprawia, że ​​jest to jeszcze łatwiejsze.

Oczywistym jest również, że oprócz optymalizacji obrazów do wykorzystania w Internecie, powinieneś również wybrać odpowiednie, na początek. Upewnij się, że obrazy promują Twoją markę, przekaz i zapewniają zainteresowaniom internetowym określone zainteresowanie i bodźce.

Ogólne zdjęcia stockowe są dziesiątką i mało prawdopodobne, aby trafiły do ​​odbiorców. Jeśli dobre zdjęcia stockowe nie spełniają twoich potrzeb, warto kupić bardziej szczegółowe, wysokiej jakości, unikalne obrazy, które pomogą Ci złożyć oświadczenie. Jest to prawie tak samo ważne jak Twój wybór hosta internetowego!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector