5 najczęstszych luk w zabezpieczeniach witryny

Codzienne wiadomości wydają się przynosić ciągły napływ włamań bezpieczeństwa, naruszeń danych i przypadków, gdy dane osobowe zostały naruszone przez Internet. Mogą to być dane karty kredytowej, adresy e-mail, hasła, numery ubezpieczenia społecznego, a nawet niejawne dane rządowe, które zostały zhakowane. Hakerzy udoskonalili swoje ataki i zarabiają na życie ucztując na nieprzygotowanych stronach internetowych.


Chociaż możesz myśleć, że Twój mały, nieszkodliwy mały blog lub witryna firmowa raczej nie stanie się celem złośliwych hakerów, możesz się mylić. A pomyłka w tym przypadku może okazać się kosztowna. Czy chcesz zaryzykować? Nie uważamy, że powinieneś.

Hakerzy mogą sprawić, że Twoja witryna stanie się botem szpiegowskim używanym do uzyskiwania dostępu do komputerów klientów. Mogą uzyskać dostęp do poufnych danych użytkownika, nawet o tym nie wiedząc. Co gorsza, mogą włamać się do bazy danych witryny, uszkadzając lub manipulując danymi, wstrzykiwać witrynę złośliwymi linkami, a także przejmować serwer hosta w celu użycia w atakach typu „odmowa usługi” (DDoS).

Jesteśmy przekonani, że wiedza to potęga, dlatego oto wgląd w 5 najczęstszych luk w zabezpieczeniach witryn.

1. Skrypty między witrynami (XSS)

Konta skryptów krzyżowych (lub XSS) dla prawie połowa wszystkich ataków na witryny według Wordfence . Wyłudzanie informacji ataki są jedyną metodą hakerską najczęściej stosowaną przez nikczemne typy w sieci. Podczas gdy phishing atakuje osoby za pośrednictwem wiadomości e-mail lub nieuczciwych linków, skrypty między witrynami atakują witryny internetowe i wymianę między gospodarzami a gośćmi.

Narażenie lub podatność na XSS powstaje, gdy aplikacje internetowe pobierają dane użytkownika bez uprzedniego sprawdzania poprawności lub czyszczenia. Luki te pozwalają hakerom przejąć aplikacje internetowe i wyświetlić zawartość użytkownika’przeglądarka. Osoba atakująca może ostatecznie przejąć kontrolę nad przeglądarką użytkownika końcowego i uzyskać dostęp do swojego komputera bez powiadamiania go o ataku. Duzi gracze, tacy jak Google, Facebook i PayPal, w pewnym momencie padli ofiarą skryptów krzyżowych.

Skuteczne ataki XSS mogą pozwolić hakerom na przejęcie kont klientów, rozprzestrzenianie wirusów i kontrolowanie użytkownika’za pomocą przeglądarki, uzyskuj dostęp do danych osobowych na komputerze, a nawet zapewniaj punkt wejścia do dalszych ataków na twoją stronę.

Pomyśl o tym, jak hakerzy wejściowi używają do wejścia zarówno na twoją stronę, jak i na komputer każdego, kto ją odwiedza. Skuteczne ataki XXS mogą potencjalnie narazić na szwank wszystkie dane Twojej witryny i, prawdopodobnie, komputery twojego klienta.

Ochrona przed skryptami między witrynami może wydawać się zniechęcająca, szczególnie biorąc pod uwagę niektóre głośne ofiary, ale jest to możliwe. Tutaj’pokazać:

 • Zatwierdź dane wejściowe – ograniczenie danych pola wejściowego i sprawdzenie poprawności oczekiwanych liczb całkowitych lub znaków jest krokiem pierwszym
 • Użyj ucieczki – ucieczka odnosi się do pobierania danych i zapewniania ich bezpieczeństwa, zanim cokolwiek zostanie zrobione
 • Odkaż – dalsza dezynfekcja danych wprowadzanych przez użytkownika poprzez dezynfekcję kodu zapewnia kolejny poziom ochrony przed szkodliwym znacznikiem dostającym się do systemu

2. SQL Injection (SQLi)

Zastrzyki SQL występują, gdy hakerzy używają pól wejściowych (takich jak formularze, pola tekstowe, loginy itp.) do wstrzykiwania złośliwych poleceń SQL, które mogą albo narazić dane, albo zapewnić nieautoryzowany dostęp do przeglądarek klienta. Jeśli pola wejściowe nie są filtrowane ani chronione przed kodem SQL.

Oprócz skryptów krzyżowych, zastrzyki SQL są jedną z najczęściej używanych metod ataku. Poprawka dotycząca wstrzyknięcia SQL jest stosunkowo prosta i bezpośrednia.

Kod służy do upewnienia się, że dane pola wejściowego są ograniczone, zatwierdzone i bezpieczne. Chociaż nie ma nic niezawodnego pod względem bezpieczeństwa, należy podjąć kroki.

 • Zaimplementuj zaporę ogniową – zapora ogniowa stanowi doskonałą ochronę przed atakami SQL, skutecznie zatrzymując wszelkie dane, które nie są oczekiwane lub rozpoznawane
 • Nie wierzyć nikomu – podczas gdy pola wejściowe i formularze mogą znajdować się za bezpiecznymi loginami, upewnij się, że nie ufasz żadnym wejściom i zawsze sprawdzaj poprawność względem instrukcji SQL
 • Uaktualnij oprogramowanie – często dostępne jest lepsze lub silniejsze oprogramowanie, które pomaga zapobiegać atakom. Staraj się dokonywać aktualizacji tam, gdzie to właściwe
 • Stale monitoruj ataki SQL injection – uważność to świetny sposób na szybką reakcję na ataki i ograniczenie obrażeń
 • Ogranicz pola wejściowe / punkty wejścia – zawsze podchodź do korzystania z formularzy i pól wejściowych jako potencjalnych zagrożeń i wdrażaj je tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Oto przewodnik aby to zrobić.

3. Domyślny login administratora / słabe hasło

Aplikacje internetowe, konfiguracje i oprogramowanie często zapewniają domyślne loginy i hasła administratora, które mają być natychmiast zmieniane i ulepszane za pomocą bezpieczniejszych danych uwierzytelniających. Problem polega na tym, że zmiana poświadczeń lub wybranie bezpieczniejszego hasła jest często pomijana w celu uproszczenia wewnętrznych, aw niektórych przypadkach wielu użytkowników.

Login „Administrator 1” lub hasło „Hasło 1” nie są trudne dla hakerów do infiltracji. Loginy i hasła administratora powinny mieć ten sam rygor i surowe wytyczne, których używają firmy w odniesieniu do wszystkich danych logowania, i powinny być regularnie aktualizowane / ponownie odwiedzane. Jest to problem, któremu można zapobiec, który wymaga jedynie uwagi i staranności, aby go uniknąć.

4. Brak dodawania HTTPS lub aktualizowanie oprogramowania

Może się to wydawać oczywiste, ale wdrożenie bezpiecznych (HTTPS) protokołów w witrynie stanowi znaczną przeszkodę i odstraszanie dla hakerów. Bezpieczne protokoły obejmują zaszyfrowane dane, których zhakowanie jest prawie niemożliwe. Bezpieczna strona jest również uspokajająca dla odwiedzających i prawie niezbędna do wszelkiego rodzaju transakcji finansowych, które mają miejsce na stronie internetowej.

Kolejnym oczywistym krokiem jest utrzymanie oprogramowania i upewnienie się, że korzystasz z najnowszych, najbardziej zaktualizowanych wersji, aby upewnić się, że zostały uwzględnione aktualizacje zabezpieczeń i wypełniono wszelkie potencjalne luki, które mogły zostać usunięte przez dostawców.

5. Błędnie skonfigurowane zabezpieczenia, takie jak nieważne przekierowania

Błędna konfiguracja zabezpieczeń może obejmować kilka różnych punktów wejścia lub luk w zabezpieczeniach, ale wszystkie one mają typowy brak uwagi i konserwacji podstawowych aplikacji internetowych. Bezpieczne konfiguracje powinny być jasno zdefiniowane i wdrożone w kodzie obsługującym witrynę’Framework, aplikacje, serwer WWW, baza danych itp.

Każdy element, który nie jest odpowiednio zabezpieczony i skonfigurowany, stanowi dla hakerów możliwość uzyskania dostępu do danych, a nawet złamania zabezpieczeń całego systemu.

Sieć przekierowuje tam, gdzie dane są przekazywane nieważne jest kolejnym powszechnym punktem wejścia dla hakerów. Wykonanie bezpiecznej sesji i przekazanie tych danych do nieważnej przekierowanej strony internetowej może ujawnić poufne informacje, a nawet dane logowania użytkownika.

Bezpieczne podejście

Przeprowadzanie regularnych przeglądów konserwacyjnych i upewnianie się, że środki bezpieczeństwa są prawidłowo wdrażane na każdym poziomie rozwoju i konserwacji, znacznie przyczynią się do zamknięcia tych otworów dla hakerów.

W świecie bezpieczeństwa internetowego filozofia „nie przydarzyło mi się” to nieskuteczne podejście do zachowania bezpieczeństwa. Skuteczne ataki na Twoją witrynę mogą nie tylko prowadzić do kosztownych naruszeń danych, ale mogą również prowadzić do umieszczenia na czarnej liście wyszukiwarek i całkowitej utraty integralności marki w oczach konsumentów, klientów i partnerów.

Właściciele witryn powinni zachować ostrożność. Wykonaj kroki opisane powyżej, aby uniknąć stania się celem hakerów. Ponadto możesz również upewnić się, że wybrałeś renomowanego hosta internetowego, który nie jest uważany za tak zwany host „kuloodporny”. Dopóki zagraniczne rządy i protokoły internetowe nie znajdą sposobu na ograniczenie kuloodpornych witryn hostingowych, będziemy zmuszeni zwracać się do hakerów i przestępców na ich własnych warunkach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map