21 sztuczek, aby zwiększyć szybkość witryny

wolne ładowanieSzybkość witryny może mieć duży wpływ na ruch, konwersje i przychody. Jako miernik wydajności nie należy lekceważyć. Według Akami, prawie połowa wszystkich internautów oczekuje, że strona internetowa załaduje się w czasie krótszym niż dwie sekundy, a 40% użytkowników opuści stronę internetową, jeśli załadowanie zajmie więcej niż trzy sekundy.


W “Dlaczego wydajność sieci ma znaczenie: czy Twoja witryna przyciąga klientów??”, w badaniu Gomeza z 2010 r., w którym ankietowano 1500 kupujących online, w jaki sposób wydajność witryny wpływa na ich zachowanie w sieci, dowiadujemy się, co następuje:

 • “Wydłużenie czasu ładowania strony z 2 do 10 sekund zwiększyło współczynnik porzucania stron o 38%.”
 • “W okresach największego ruchu ponad 75% konsumentów wyjechało do konkurenta’strona internetowa zamiast cierpieć z powodu opóźnienia.”

Aby jeszcze bardziej podkreślić wpływ prędkości witryny na zachowania konsumentów, badanie przeprowadzone przez Grupa Aberdeen ujawnia, że ​​zaledwie jednosekundowe opóźnienie czasu ładowania powoduje 7% spadek konwersji stron internetowych. Ponadto wyświetlenia stron spadają o 11%, a zadowolenie klientów spada o 16%. Jakby to nie było’aby dotrzeć do domu i zmusić nas do ścigania się w celu zoptymalizowania czasu ładowania witryny, właściciele powinni również pamiętać, że Google wykorzystuje szybkość witryny jako czynnik w rankingu witryny na stronie wyników wyszukiwania.

Podsumowując, powolna strona internetowa spowoduje:

 • Mniejszy ruch i liczba wyświetleń stron
 • Zmniejszone konwersje
 • Spadki sprzedaży
 • Negatywny wpływ na wizerunek marki

Jako wiodący zasób na temat tworzenia udanej strony internetowej, HostingFacts.com przedstawia następujące wskazówki i porady, jak zwiększyć szybkość witryny.

Szybkość witryny może mieć duży wpływ na ruch, konwersje i przychody. Jako miernik wydajności nie należy lekceważyć. Według Akami, prawie połowa wszystkich internautów oczekuje, że strona internetowa załaduje się w czasie krótszym niż dwie sekundy, a 40% użytkowników opuści stronę internetową, jeśli załadowanie zajmie więcej niż trzy sekundy.

W „Dlaczego wydajność sieci ma znaczenie: czy Twoja witryna jest przyczyną klientów?”, Badanie Gomeza z 2010 r., W którym ankietowano 1500 kupujących online na temat tego, jak wydajność witryny wpływa na ich zachowanie w Internecie, dowiadujemy się:

 • „Wydłużenie czasu ładowania strony z 2 do 10 sekund zwiększyło współczynnik porzucania stron o 38%.”
 • „W okresach największego ruchu ponad 75% konsumentów wyjechało na stronę konkurenta zamiast odczuwać opóźnienie”.

Aby jeszcze bardziej podkreślić wpływ prędkości witryny na zachowania konsumentów, badanie przeprowadzone przez Grupa Aberdeen ujawnia, że ​​zaledwie jednosekundowe opóźnienie czasu ładowania powoduje 7% spadek konwersji stron internetowych. Ponadto wyświetlenia stron spadają o 11%, a zadowolenie klientów spada o 16%. Jakby to nie wystarczyło, aby trafić do domu i zmusić nas do ścigania się w celu zoptymalizowania czasu ładowania witryny, właściciele powinni również pamiętać, że Google wykorzystuje szybkość witryny jako czynnik w rankingu witryny na stronie wyników wyszukiwania.

Podsumowując, powolna strona internetowa spowoduje:

 • Mniejszy ruch i liczba wyświetleń stron
 • Zmniejszone konwersje
 • Spadki sprzedaży
 • Negatywny wpływ na wizerunek marki

Jako wiodący zasób na temat tworzenia udanej strony internetowej, HostingFacts.com przedstawia następujące wskazówki i porady, jak zwiększyć szybkość witryny. W tym przewodniku poruszymy następujące kwestie:

Krok 1: Wyeliminuj niepotrzebne wtyczki i dodatki

Rozważ studium przypadku autorstwa Mike’a, w którym przeanalizował prędkość swojej witryny i zoptymalizował ją tak, aby skróciła się z 4,23 sekundy do zaledwie 1,33 sekundy. Dlaczego jego strona internetowa była tak wolna? Jedno słowo. Wtyczki.

odinstaluj wtyczkęNiepotrzebne wtyczki i dodatki mogą znacznie wpłynąć na szybkość Twojej witryny. W Mike’u’W tym przypadku stwierdził, że zdumiewające 86% czasu ładowania jego strony internetowej było spowodowane wtyczkami. Jeśli korzystasz z CMS-ów takich jak WordPress (użytkownicy mogą chcieć zainstalować P3 lub plugin Performance Profiler, który skanuje wtyczki WordPress w celu zlokalizowania wąskich gardeł i generuje raport o tym, jak każda wtyczka wpływa na wydajność Twojej witryny), Drupal lub Joomla, bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na wtyczki i dodatki, które mogą spowalniać Twoją witrynę.

Aby rozwiązać ten problem, należy skupić się nie tylko na liczbie zainstalowanych wtyczek, ale także na jakość tych wtyczek. Zwróć uwagę na wtyczki, które ładują nadmierne skrypty i style. Wyeliminuj również wtyczki, które wykonują wiele zdalnych żądań, a także wtyczki, które zwiększają liczbę zapytań do bazy danych na każdej stronie witryny.

Podsumowując: używaj wtyczek, które są absolutnie niezbędne do zwiększenia funkcjonalności twojej strony. Odrzuć resztę.

Rozważ studium przypadku autorstwa Mikrofon, w którym przeanalizował prędkość swojej witryny i zoptymalizował ją tak, aby skróciła się z 4,23 sekundy czasu ładowania do zaledwie 1,33 sekundy czasu ładowania. Dlaczego jego strona internetowa była tak wolna? Jedno słowo. Wtyczki.

Niepotrzebne wtyczki i dodatki mogą znacznie wpłynąć na szybkość Twojej witryny. W przypadku Mike’a odkrył, że zdumiewające 86% czasu ładowania jego strony internetowej było spowodowane przez wtyczki. Jeśli korzystasz z CMS-ów takich jak WordPress (użytkownicy mogą chcieć zainstalować P3 lub plugin Performance Profiler, który skanuje wtyczki WordPress w celu zlokalizowania wąskich gardeł i generuje raport o tym, jak każda wtyczka wpływa na wydajność Twojej witryny), Drupal lub Joomla, bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na wtyczki i dodatki, które mogą spowalniać Twoją witrynę.

Aby rozwiązać ten problem, należy skupić się nie tylko na liczbie zainstalowanych wtyczek, ale także na jakość tych wtyczek. Zwróć uwagę na wtyczki, które ładują nadmierne skrypty i style. Wyeliminuj również wtyczki, które wykonują wiele zdalnych żądań, a także wtyczki, które zwiększają liczbę zapytań do bazy danych na każdej stronie witryny.

Podsumowując: używaj wtyczek, które są absolutnie niezbędne do zwiększenia funkcjonalności twojej strony. Odrzuć resztę.

Krok 2: Zmniejsz lub wyeliminuj liczbę przycisków udostępniania społecznościowego w swojej witrynie

zmniejsz przyciski udostępnianiaNie daj się zwieść błędnemu przekonaniu, że posiadanie mnóstwa przycisków do udostępniania społecznościowego na swojej stronie jest zawsze dobrą rzeczą. To jest n’t. Istnieje niewiele, jeśli w ogóle, badań, które dowodzą jakiegokolwiek znacznego wzrostu ruchu w witrynie z powodu posiadania przycisków udostępniania społecznościowego. Wszystko, co robi, to dezorientować użytkowników.

Ponieważ większość przycisków udostępniania społecznościowego obsługuje JavaScript, zbyt wiele przycisków może powodować problemy z wydajnością witryny. Gdy serwis społecznościowy ma awarię, może być znaczący konsekwencje dla stron internetowych z zainstalowanym tym przyciskiem.

Zamiast mieć asortyment przycisków, edytuj je do niezbędnych, lub ustaw je tak, aby ładowały się asynchronicznie, aby przerwy nie wpływały negatywnie na szybkość Twojej witryny.

Nie daj się zwieść błędnemu przekonaniu, że posiadanie mnóstwa przycisków do udostępniania społecznościowego na swojej stronie jest zawsze dobrą rzeczą. Nie jest. Istnieje niewiele, jeśli w ogóle, badań, które dowodzą jakiegokolwiek znacznego wzrostu ruchu w witrynie z powodu posiadania przycisków udostępniania społecznościowego. Wszystko, co robi, to dezorientować użytkowników.

Ponieważ większość przycisków udostępniania społecznościowego obsługuje JavaScript, zbyt wiele przycisków może powodować problemy z wydajnością witryny. Gdy serwis społecznościowy ma awarię, może być znaczący konsekwencje dla stron internetowych z zainstalowanym tym przyciskiem.

Zamiast mieć asortyment przycisków, edytuj je do niezbędnych, lub ustaw je tak, aby ładowały się asynchronicznie, aby przerwy nie wpływały negatywnie na szybkość Twojej witryny.

Krok 3: Skonfiguruj wszystkie kody śledzenia Analytics i kody sieci reklamowych, aby ładowały się asynchronicznie

Kody śledzenia Analytics i sieci reklamowe’ kody mogą spowolnić twoją stronę. Czasami zdalne serwery działają wolno lub przestają działać, co powoduje długi czas ładowania witryny. analityka witryny

Jeśli jednak skonfigurujesz kody dla dostawa asynchroniczna, możesz upewnić się, że wygrał spowolniony lub powolny serwer’negatywnie wpływa na szybkość Twojej witryny.

Krok 4: Użyj wygasa Nagłówki

nagłówek stronyJak wiesz, szybkość serwera jest kluczowym czynnikiem wpływającym na szybkość Twojej witryny. Więcej żądań serwera oznacza wolniejszą stronę internetową. Aby rozwiązać ten problem, użyj nagłówków Expires.

Wygasa Nagłówki skracają czas ładowania powracających użytkowników, informując ich przeglądarkę, kiedy mają żądać plików z serwera lub kiedy należy załadować plik z pamięci podręcznej przeglądarki. Na przykład można skonfigurować Nagłówek wygasa tylko tak, aby żądał określonego pliku raz w miesiącu, a do tego czasu plik będzie przechowywany i ładowany z pamięci podręcznej.

Twoja witryna będzie korzystać z korzystania z Nagłówków Expires na dwa sposoby. Po pierwsze, zmniejszy liczbę żądań HTTP na serwerze. Po drugie, ponieważ nie wymaga się ciągle tego samego pliku, obciążenie serwera będzie mniejsze.

Aby skorzystać z nagłówków Expires w swojej witrynie, wykonaj następujące czynności ten samouczek autorstwa GTmetrix.

Jak wiesz, szybkość serwera jest kluczowym czynnikiem wpływającym na szybkość Twojej witryny. Więcej żądań serwera oznacza wolniejszą stronę internetową. Aby rozwiązać ten problem, użyj nagłówków Expires.

Wygasa Nagłówki skracają czas ładowania powracających użytkowników, informując ich przeglądarkę, kiedy mają żądać plików z serwera lub kiedy należy załadować plik z pamięci podręcznej przeglądarki. Na przykład można skonfigurować Nagłówek wygasa tylko tak, aby żądał określonego pliku raz w miesiącu, a do tego czasu plik będzie przechowywany i ładowany z pamięci podręcznej.

Twoja witryna będzie korzystać z korzystania z Nagłówków Expires na dwa sposoby. Po pierwsze, zmniejszy liczbę żądań HTTP na serwerze. Po drugie, ponieważ nie wymaga się ciągle tego samego pliku, obciążenie serwera będzie mniejsze.

Aby skorzystać z nagłówków Expires w swojej witrynie, wykonaj następujące czynności ten samouczek autorstwa GTmetrix.

Krok 5: Włącz buforowanie witryny

Buforowanie stron internetowychBuforowanie znacznie skraca czas ładowania witryny, przechowując wersję witryny na odwiedzającym’przeglądarkę i ładowanie tej wersji przy każdym powrocie. Pamięć podręczna jest następnie przechowywana i używana do momentu zaktualizowania strony internetowej lub ustawienia odświeżania.

Według badań wykorzystanie pełnej pamięci podręcznej dla witryny ma zdumiewający wpływ na czas ładowania: od 2,4 sekundy do 0,9 sekundy!

Aby włączyć buforowanie, musisz najpierw ustalić, której platformy używasz. Jeśli korzystasz z WordPress, możesz zainstalować poniższe wtyczki:

Jedną z najbardziej zaawansowanych obecnie dostępnych na rynku wtyczek do buforowania i optymalizacji wydajności jest WP Rocket. Wymaga inwestycji, ale wyniki są tego warte. Jeśli używasz Drupala jako platformy, wykonaj następujące czynności przewodnik po technikach optymalizacji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat włączania buforowania, postępuj zgodnie z tymi doskonałymi samouczkami:

Buforowanie znacznie skraca czas ładowania witryny, przechowując wersję witryny w przeglądarce użytkownika i ładując tę ​​wersję za każdym razem, gdy powróci. Pamięć podręczna jest następnie przechowywana i używana do momentu zaktualizowania strony internetowej lub ustawienia odświeżania.

Według badań wykorzystanie pełnej pamięci podręcznej dla witryny ma zdumiewający wpływ na czas ładowania: od 2,4 sekundy do 0,9 sekundy!

Aby włączyć buforowanie, musisz najpierw ustalić, której platformy używasz. Jeśli korzystasz z WordPress, możesz zainstalować poniższe wtyczki:

Jedną z najbardziej zaawansowanych obecnie dostępnych na rynku wtyczek do buforowania i optymalizacji wydajności jest WP Rocket.  Wymaga inwestycji, ale wyniki są tego warte. Jeśli używasz Drupala jako platformy, wykonaj następujące czynności przewodnik po technikach optymalizacji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat włączania buforowania, postępuj zgodnie z tymi doskonałymi samouczkami:

Krok 6: Wykorzystaj sieć dostarczania treści (CDN)

Witryny hostowane na serwerach w Stanach Zjednoczonych będą ładować się szybciej dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych (lub gości korzystających z usługi VPN w USA). Jednak użytkownicy z innych części globu doświadczą wolniejszej witryny. Aby rozwiązać ten problem, skorzystaj z sieci Content Delivery Network lub CDN, która rozprowadzi pliki Twojej witryny przez sieć serwerów zlokalizowanych w różnych częściach świata. Przyspieszy to znacznie twoją stronę dla użytkowników w innych krajach.

W studium przypadku Matthew Woodward, wykazano, że korzystanie z CDN zwiększa prędkość strony internetowej nawet o 60%.

Poniżej znajdują się dwie najlepsze dostępne opcje CDN:

Witryny hostowane na serwerach w Stanach Zjednoczonych będą ładować się szybciej dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych (lub gości korzystających z usługi VPN w USA). Jednak użytkownicy z innych części globu doświadczą wolniejszej witryny. Aby rozwiązać ten problem, skorzystaj z sieci Content Delivery Network lub CDN, która rozprowadzi pliki Twojej witryny przez sieć serwerów zlokalizowanych w różnych częściach świata. Przyspieszy to znacznie twoją stronę dla użytkowników w innych krajach.

W studium przypadku Matthew Woodward, wykazano, że korzystanie z CDN zwiększa prędkość strony internetowej nawet o 60%.

Poniżej znajdują się dwie najlepsze dostępne opcje CDN:

Krok 7: Zrzuć hosta na lepszy

wybierz webhostTrzeba powiedzieć, że czasami po prostu trzeba iść z lepszy hosting. Jeśli ciężko pracujesz, aby przyspieszyć działanie swojej witryny i wyczerpałeś wszystkie inne możliwości, ale nadal masz długi czas ładowania, być może nadszedł czas, aby zmienić hosta.

Marcus Taylor, w Smashing Magazine, omawiał, w jaki sposób dwóch jego klientów, którzy mieli podobne strony internetowe, korzystali z różnych dostawców hostingu i doświadczali drastycznych różnic w czasach odpowiedzi na strony.

Klient, który używał niezawodnego, dedykowanego serwera do hostowania swojej witryny, miał czas odpowiedzi DNS 7 milisekund, a klient, który korzystał z taniego serwera, miał czas odpowiedzi DNS 250 milisekund. Wtyczki i poprawki dostaną Cię do tej pory tylko bez hostingu wysokiej jakości.

Ze względu na znaczenie wybierając dobrego hosta internetowego, zaleca się przeczytanie recenzji hostingu w celu ustalenia, który host najlepiej obsłuży Twoją witrynę’potrzeby Powinieneś także porównać hosty internetowe, abyś mógł podjąć najbardziej świadomą decyzję.

Tutaj, na HostingFacts.com, odrobiliśmy pracę domową i znaleźliśmy trzech najlepszych dostawców hostingu, aby uzyskać czas ładowania krótszy niż 500 milisekund:

 1. Hosting A2 – około 300 milisekund
 2. SiteGround – około 400 milisekund
 3. HostGator Cloud – około 500 milisekund

Korzystanie z konstruktorów takich jak Wix eliminuje potrzebę znalezienia wysokiej jakości hosta internetowego, ale dla reszty z nas ważne jest odrabianie lekcji, aby znaleźć najlepszą opcję.

Trzeba powiedzieć, że czasami wystarczy wybrać lepszy hosting. Jeśli ciężko pracujesz, aby przyspieszyć działanie swojej witryny i wyczerpałeś wszystkie inne możliwości, ale nadal masz długi czas ładowania, być może nadszedł czas, aby zmienić hosta.

Marcus Taylor, w Smashing Magazine, omawiał, w jaki sposób dwóch jego klientów, którzy mieli podobne strony internetowe, korzystali z różnych dostawców hostingu i doświadczali drastycznych różnic w czasach reakcji strony. Klient korzystający z niezawodnego, dedykowanego serwera do hostowania swojej witryny doświadczył 7-milisekundowego czasu odpowiedzi DNS, a klient korzystający z tani serwer miał czas odpowiedzi DNS 250 milisekund. Wtyczki i poprawki dostaną Cię do tej pory tylko bez hostingu wysokiej jakości.

Ze względu na znaczenie wyboru dobrego hosta internetowego zaleca się przeczytanie hosting recenzji aby ustalić, który hosting najlepiej zaspokoi potrzeby Twojej witryny. Powinieneś także porównaj hosty internetowe abyś mógł podjąć najbardziej świadomą decyzję.

Tutaj, na HostingFacts.com, odrobiliśmy pracę domową i znaleźliśmy trzech najlepszych dostawców hostingu, aby uzyskać czas ładowania krótszy niż 500 milisekund:

 1. Hosting A2 – około 300 milisekund
 2. SiteGround – około 400 milisekund
 3. HostGator Cloud – około 500 milisekund

Za pomocą budowniczowie podobnie jak Wix eliminuje potrzebę znalezienia wysokiej jakości hosta internetowego, ale dla reszty z nas ważne jest odrabianie lekcji, aby znaleźć najlepszą opcję.

Krok 8: Zmień motyw swojej witryny

Temat witryny może znacznie wpłynąć na szybkość tej witryny. Nadęty kod lub zbyt długi i źle napisany kod zmniejszą wydajność Twojej witryny. Na przykład, jak bardzo różnica może wpłynąć na szybkość strony internetowej, przeczytaj studium przypadku Juliana Fernandesa, w którym udało mu się skrócić czas ładowania z 630 ms do 172 ms, po prostu zmieniając motyw na lepiej napisany jeden.

Podsumowując: nie skupiaj się tylko na wyglądzie motywu, wybierając go dla swojej witryny; zastanów się, jak ten motyw wpłynie na szybkość Twojej witryny.

Krok 9: Skorzystaj z Google Pagespeed

PageSpeed ​​to moduł serwera typu open source, który poprawia szybkość witryny, wprowadzając zmiany i modyfikacje serwera i plików zgodnie z najlepszymi praktykami.

Instalowanie PageSpeed sam wymaga odrobiny zaawansowania technologicznego, ale można to zrobić. Z drugiej strony, zawsze powinieneś być w stanie poprosić swojego hosta / programistów o wykonanie instalacji.

PageSpeed ​​to moduł serwera typu open source, który poprawia szybkość witryny, wprowadzając zmiany i modyfikacje serwera i plików zgodnie z najlepszymi praktykami.

Instalowanie PageSpeed sam wymaga odrobiny zaawansowania technologicznego, ale można to zrobić. Z drugiej strony, zawsze powinieneś być w stanie poprosić swojego hosta / programistów o wykonanie instalacji.

Krok 10: Użyj mniejszych plików obrazów

Duże rozmiary obrazów (1 MB lub więcej) powodują ograniczenie zasobów serwera i ładowanie ich zajmuje więcej czasu. Użyj następujących narzędzi, aby zoptymalizować pliki graficzne w swojej witrynie, aby je zmniejszyć, jednocześnie upewniając się, że nie pogorszy to jakości obrazu:

Krok 11: Kompresuj pliki swojej witryny za pomocą Gzip

Pliki o mniejszych rozmiarach skracają czas ładowania. Podobnie jak zwykła kompresja plików komputerowych, Gzip zmniejsza rozmiar plików witryny, kompresując je do plików zip.

Smashing Magazine przedstawia przypadek witryny z 68 KB na 13 KB, włączając Gzip.

Użyj tego przewodnik GTmetrix aby włączyć Gzip na swojej stronie.

Krok 12: Regularnie czyść bazę danych

Czyszczenie bazy danychNiektóre systemy CMS, takie jak WordPress, a także wtyczki, przechowują dane w bazie danych, co z kolei spowalnia witrynę z czasem.

Funkcje WordPress, takie jak włączanie rewizji postów, pingbacków i trackbacków, zależą w dużej mierze od bazy danych do przechowywania. Uważaj też na wtyczki, które zapisują dane statystyczne i użytkownika oraz logi.

Aby temu zaradzić, regularnie czyść bazę danych za pomocą automatycznych wtyczek, takich jak Optymalizacja WP (dla WordPress). Jeśli masz inną platformę, użyj ten zasób aby ręcznie wyczyścić bazę danych. Środki te są często pomijane przez właścicieli witryn, ale mogą mieć ogromny wpływ na zwiększenie prędkości witryny.

Niektóre systemy CMS, takie jak WordPress, a także wtyczki, przechowują dane w bazie danych, co z kolei spowalnia twoją stronę z czasem. Funkcje WordPress, takie jak włączanie rewizji postów, pingbacków i trackbacków, zależą w dużej mierze od bazy danych do przechowywania. Uważaj też na wtyczki, które zapisują dane statystyczne i użytkownika oraz logi.

Aby temu zaradzić, regularnie czyść bazę danych za pomocą automatycznych wtyczek, takich jak Optymalizacja WP (dla WordPress). Jeśli masz inną platformę, użyj ten zasób aby ręcznie wyczyścić bazę danych. Środki te są często pomijane przez właścicieli witryn, ale mogą mieć ogromny wpływ na zwiększenie prędkości witryny.

Krok 13: Zmniejsz liczbę plików JavaScript i CSS w swojej witrynie

Przeglądarka użytkownika może traktować wszystkie pliki JavaScript i CSS w Twojej witrynie jako osobne pliki. To z kolei generuje wiele żądań, co spowalnia czas ładowania witryny. Możesz zmniejszyć liczbę tych pojedynczych plików lub je zminimalizować, umieszczając je w jednym miejscu.

Krok 14: Wyeliminuj wiele obrazów tła

Posiadanie wielu obrazów tła powoduje wiele żądań do serwera, aby załadować obrazy. Więcej żądań powoduje wolniejszy czas ładowania. Możesz to naprawić, łącząc obrazy tła w jeden plik. Skorzystaj ze sprite’ów obrazkowych, aby upewnić się, że przeglądarki muszą wysłać tylko jedno żądanie załadowania obrazu tła.

Wiele szablonów witryn składa się z kilku różnych obrazów tła. Łącząc je w jedną, osiągasz trzy rzeczy. Po pierwsze, minimalizujesz liczbę żądań wysyłanych do twojego serwera. Zmniejszasz także liczbę bajtów, które przeglądarka musi pobrać. Wreszcie, zmniejszasz opóźnienia w obie strony, które powstają, gdy Twój serwer musi pobierać z innych miejsc.

Przyspiesz działanie swojej witryny SpriteMe. To Artykuł w Smashing Magazine daje również dobre sugestie.

Posiadanie wielu obrazów tła powoduje wiele żądań do serwera, aby załadować obrazy. Więcej żądań powoduje wolniejszy czas ładowania. Możesz to naprawić, łącząc obrazy tła w jeden plik. Skorzystaj ze sprite’ów obrazkowych, aby upewnić się, że przeglądarki muszą wysłać tylko jedno żądanie załadowania obrazu tła.

Wiele szablonów witryn składa się z kilku różnych obrazów tła. Łącząc je w jedną, osiągasz trzy rzeczy. Po pierwsze, minimalizujesz liczbę żądań wysyłanych do twojego serwera. Zmniejszasz także liczbę bajtów, które przeglądarka musi pobrać. Wreszcie, zmniejszasz opóźnienia w obie strony, które powstają, gdy Twój serwer musi pobierać z innych miejsc.

Przyspiesz działanie swojej witryny SpriteMe.  To Artykuł w Smashing Magazine daje również dobre sugestie.

Krok 15: Użyj pojedynczego otwartego połączenia, aby wysyłać żądania serwera

use-httpZazwyczaj żądania plików serwera są wypełniane indywidualnie. Połączenie zostanie otwarte, plik zostanie pobrany, połączenie zostanie zamknięte, a nowe połączenie zostanie otwarte do następnego pobrania pliku. Jest to nieefektywne, co powoduje większe wykorzystanie pamięci i wolniejszy czas ładowania strony.

Użyj HTTP Keep-Alive, aby wszystkie żądania plików były przesyłane przez jedno otwarte połączenie. Proces jest dość prosty. Po prostu skopiuj i wklej następujący kod do pliku .htaccess:

Zestaw nagłówka Połączenie podtrzymujące połączenie

W zależności od serwera możesz także wykonać następujące czynności tutaj lub tutaj aby umożliwić utrzymanie przy życiu.

Zazwyczaj żądania plików serwera są wypełniane indywidualnie. Połączenie zostanie otwarte, plik zostanie pobrany, połączenie zostanie zamknięte, a nowe połączenie zostanie otwarte do następnego pobrania pliku. Jest to nieefektywne, co powoduje większe wykorzystanie pamięci i wolniejszy czas ładowania strony.

Użyj HTTP Keep-Alive, aby wszystkie żądania plików były przesyłane przez jedno otwarte połączenie. Proces jest dość prosty. Po prostu skopiuj i wklej następujący kod do pliku .htaccess:

Zestaw nagłówka Połączenie podtrzymujące połączenie

W zależności od serwera możesz także wykonać następujące czynności tutaj lub tutaj aby umożliwić utrzymanie przy życiu.

Krok 16: Skanuj w poszukiwaniu uszkodzonych linków w swoich skryptach JavaScript, CSS i obrazach

Jeśli masz zepsute linki w JavaScript, CSS lub URL-ach obrazków, Twoja witryna może mieć frustrująco długi czas ładowania. Powinieneś poszukać tych uszkodzonych linków i rozwiązać je, aby zapewnić odwiedzającym lepszą jakość przeglądania. W tym momencie poszukaj wszystkich innych uszkodzonych linków, które niekoniecznie wpływają na szybkość Twojej witryny, ale negatywnie wpływają na wrażenia użytkownika.

Krok 17: Hostuj wszystkie obrazy na własnej stronie internetowej

Hotlinkowanie obrazu lub “łączenie w linii” ma miejsce, gdy unikasz ładowania obrazów na własny serwer, po prostu łącząc się z obrazem na innej stronie internetowej. Teoretycznie pozwala to zaoszczędzić przepustowość, ale w rzeczywistości może zmniejszyć prędkość witryny, szczególnie jeśli ta witryna hostingu obrazów jest wyłączona lub sama się ładuje powoli.

Dobrą zasadą jest, aby najpierw umieścić obrazy na własnej stronie internetowej przed połączeniem z nimi.

Krok 18: Hostuj jak najwięcej plików na własnym serwerze, jak to możliwe

Jest prawie nieuniknione, że Twoja witryna będzie polegać na innych witrynach dla plików, takich jak osadzone filmy i inne multimedia. Jeśli jednak pojawi się zbyt wiele zewnętrznych żądań lub będziesz składać wnioski z wolnych witryn, negatywnie wpłynie to na szybkość Twojej witryny.

Ogranicz tę możliwość, hostując jak najwięcej plików na własnym serwerze. Pamiętaj, aby zweryfikować wiarygodność witryn, o które prosisz.

Krok 19: Sprawdź jakość swojego CMS

CMS jako struktura całej witryny może mieć wpływ na szybkość witryny. Renomowane systemy CMS, takie jak WordPress i Drupal, a także prosty HTML doskonale nadają się do optymalizacji czasu ładowania witryny. Mniej renomowane systemy CMS narażają Twoją witrynę na ryzyko związane z wolniejszym czasem ładowania. Bardzo ważne jest, abyś przeprowadził testy i odrobił zadanie domowe, aby upewnić się, że Twój CMS jest najlepszy do optymalizacji szybkości witryny.

CMS jako struktura całej witryny może mieć wpływ na szybkość witryny. Renomowane systemy CMS, takie jak WordPress i Drupal, a także prosty HTML doskonale nadają się do optymalizacji czasu ładowania witryny. Mniej renomowane systemy CMS narażają Twoją witrynę na ryzyko związane z wolniejszym czasem ładowania. Bardzo ważne jest, abyś przeprowadził testy i odrobił zadanie domowe, aby upewnić się, że Twój CMS jest najlepszy do optymalizacji szybkości witryny.

Krok 20: Zwróć uwagę, czy Twoje pliki php spowalniają Twoją witrynę

Chociaż PHP prawie eliminuje konieczność ciągłego wprowadzania tych samych informacji w witrynie, może również spowolnić działanie witryny. Możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy, aby temu zaradzić: zamień pliki PHP na statyczne pliki HTML lub jeśli możesz’Aby to zrobić, użyj akceleratora PHP.

Akceleratory PHP są przydatne w witrynach, które muszą w dużym stopniu polegać na PHP. To Artykuł w Wikipedii jest pomocny w wyszczególnieniu kilku dobrych akceleratorów PHP, których możesz użyć.

Chociaż PHP prawie eliminuje konieczność ciągłego wprowadzania tych samych informacji w witrynie, może również spowolnić działanie witryny. Możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy, aby temu zaradzić: zastąp pliki PHP statycznymi plikami HTML lub, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj akceleratora PHP.

Akceleratory PHP są przydatne w witrynach, które muszą w dużym stopniu polegać na PHP. To Artykuł w Wikipedii jest pomocny w wyszczególnieniu kilku dobrych akceleratorów PHP, których możesz użyć.

Krok 21: Wyłącz zewnętrzne hotlinkowanie własnych obrazów

Gdy inne strony internetowe zawierają linki do twoich zdjęć, w gruncie rzeczy niszczą twoje pasmo. Za każdym razem, gdy jeden z odwiedzających próbuje wyświetlić obrazy, na serwer wysyłane jest żądanie. Wyłącz hotlinkowanie, aby temu zapobiec!

Postępuj zgodnie z radami podanymi w tym artykuł na temat Hongkiat aby zapobiec tworzeniu linków do zdjęć. Dodatkowo to narzędzie pozwala wygenerować plik .htaccess, aby zapobiec tworzeniu linków do zdjęć.

Gdy inne strony internetowe zawierają linki do twoich zdjęć, w gruncie rzeczy niszczą twoje pasmo. Za każdym razem, gdy jeden z odwiedzających próbuje wyświetlić obrazy, na serwer wysyłane jest żądanie. Wyłącz hotlinkowanie, aby temu zapobiec!

Postępuj zgodnie z radami podanymi w tym artykuł na temat Hongkiat aby zapobiec tworzeniu linków do zdjęć. Dodatkowo to narzędzie pozwala wygenerować plik .htaccess, aby zapobiec tworzeniu linków do zdjęć.

Zacznij już teraz, testując szybkość swojej witryny!

Teraz, gdy postępujesz zgodnie z powyższymi wskazówkami i sztuczkami, aby poprawić szybkość i wydajność swojej witryny, poświęć chwilę na przetestowanie szybkości witryny, aby zobaczyć wpływ, jaki wywarliśmy. Zostaw komentarz poniżej, jeśli pomogliśmy Ci zoptymalizować i poprawić jakość korzystania z witryny.

Oto moje ulubione narzędzia do oceny szybkości Twojej witryny:

Test prędkości witryny Pingdom: To narzędzie pozwala skupić się na minimalizacji czasu ładowania witryny i zmniejszeniu liczby żądań serwera. Dodatkowo zawiera narzędzie do porównywania, które pozwala zobaczyć, jak twoja strona radzi sobie z innymi stronami.

GTMetrix: Tutaj otrzymujesz ocenę od A do F po analizach przeprowadzonych przez Google Pagespeed Insights i Yslow. Przedstawiono sugestie dotyczące optymalizacji.

Analizator strony internetowej: Użyj tego narzędzia, aby znaleźć informacje o rozmiarze strony i czasie pobierania. Proponowane są ulepszenia.

Google Pagespeed Insights: Tutaj otrzymujesz wynik do 100. Fajną funkcją jest to, że to narzędzie pozwala przetestować prędkość mobilną.

Yslow: To narzędzie do pomiaru szybkości witryny jest niezgodne z regułami wydajności witryny.

Test strony internetowej: Tutaj szybkość Twojej witryny jest oceniana w skali, która wzrasta do 100.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map