Ucraft Rishikimi

Më në fund është koha për të ndërtuar faqen tuaj të parë. Ju nuk jeni një programues ose një projektues në internet, kështu që ju e dini që keni nevojë për një ndërtues të faqes në internet për të bërë ngritjen e rëndë. Pjesa më e vështirë e procesit mund të jetë zgjedhja e krijuesit më të mirë të faqes në internet që i përshtatet nevojave tuaja, gjë që është e rëndësishme ashtu si zgjedhja e një pritëse në internet.


Ucraft është një zgjedhje solide në qoftë se keni nevojë për të ndërtoni një faqe në internet që duket e shkëlqyeshme dhe është e rëndë për imazhet.

Fatkeqësisht, Ucraft nuk është perfekt. Ka mundësi më fleksibël që mburren me më shumë veçori dhe janë po aq të lehta për t’u përdorur.

Në favor të Ucraft është paketa e tyre falas. Nëse jeni duke zhytur gishtin e këmbës për të qenë një webmaster, ky është opsioni i përsosur. Ucraft gjithashtu është i lehtë për t’u përdorur. Edhe nëse nuk jeni teknik, nuk do të keni shumë telashe për të lundruar redaktorin. Ndoshta më e rëndësishmja, Ucraft thekson imazhet. Profesionistët krijues mund ta duan këtë platformë.

Ucraft: një përmbledhje

Ucraft e përshkruan veten si një ndërtues të faqes në internet, por kjo nuk është rreptësisht e vërtetë. Mund të përshkruhet më saktë se bazohet në bllok. Kjo platformë është pothuajse aq e lehtë për t’u përdorur. Sidoqoftë, gjithashtu është shumë më pak fleksibël. Me opsionet tuaja të kufizuara, ka pak shanse që të mbingarkoheni me zgjedhje. Përkundrazi, mund të ndjeheni të bllokuar nga kufizimet.

megjithatë, Modelet e Ucraft duken fantastike, dhe krijimi i faqes suaj të internetit është relativisht e lehtë. Ju nuk keni nevojë për njohuri teknike ose aftësi për të ndërtoni një faqe interneti funksionale dhe tërheqëse. Shtë madje e mundur të shtoni një blog, mjete elektronike për tregti dhe më shumë.

rekuizitë

 • Një plan falas për mendjen ndaj buxhetit
 • Siguria dhe analitika vijnë me çdo paketë
 • Modele të bukura, veçanërisht për faqet e internetit me imazhe të rënda
 • Integrimi me Ecwid për tregtinë elektronike
 • Mjete të bukura në blog

Cons

 • Opsionet e mbështetjes së klientit janë të kufizuara
 • blloqe Përmbajtja tentojnë të duken shumë të ngjashme
 • Disa përdorues mund të dëshirojnë më shumë kontroll mbi hartimin e faqeve të tyre
 • Jo aq e lehtë për t’u përdorur si një ndërtues i vërtetë i faqes draganddrop

Templates Ucraft-së

Ucraft siguron mbi 60 shabllone nga të cilët mund të zgjidhni. Kur krahasohet me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit që kanë qindra mundësi, kjo nuk është një fushë e madhe. Megjithëkëtë, disa njerëz vlerësojnë që kanë më pak zgjedhje pasi shmang marrjen e tepruar me shumë vendime.

shablloni i ucraftit

Në anën e majtë të ekranit “Templates”, do të shihni kategori përfshirë Ngjarje, Blog, Biznes, Personal, Restorante dhe më shumë. Kjo e bën më të lehtë shëtitjen e opsioneve.

Shumë nga këto shabllonet janë të bukura.

deri në thryling

Shikimi përmes tyre zbulon se sa i theksuar është theksi tek imazhet tërheqëse.

stacey

Nëse jeni një artist ose fotograf, shanset janë të mira që ju do të gjeni modelin e përsosur për të treguar punën tuaj.

digart

Shtë e dobishme që Ucraft bën të mundur që të shikoni paraprakisht secilin prej shablloneve të tyre. Kjo ju lejon të klikoni për të eksploruar opsione të ndryshme përpara se të bëni një përzgjedhje. Në fakt, është thelbësore të jesh i kujdesshëm në këtë fazë. Pasi të bëni një përzgjedhje dhe të filloni redaktimin, nuk mund të ktheheni dhe të ndërroni shabllonet.

A është i lehtë për t’u përdorur?

Gjërat janë të drejtpërdrejta me Ucraft, megjithëse nuk është aq e lehtë për t’u përdorur si një ndërtues i vërtetë i faqeve të internetit tërheqëse dhe tërheqëse.

Fillimi është një fllad. Thjesht klikoni në butonin “Filloni Krijimin” në faqen kryesore të Ucraft. Ju merrni një Gjykim falas 14 ditor, dhe nuk keni nevojë të shkruani ndonjë informacion të kartës së kreditit.

Ju jeni drejtuar në faqen ku mund të zgjidhni modelin tuaj. Pas zgjedhjes një të drejtë, ju zgjidhni subdomain tuaj. Kjo është një URL e përkohshme që merr formën e “youritename.ucraft.net”.

zgjidhni nënfushë

Ucraft ju lejon të dini se mund të lidheni domenin tuaj sa herë që është i përshtatshëm.

Tjetra, ju shkruani emrin dhe emailin tuaj dhe zgjidhni një fjalëkalim. Nëse preferoni të regjistroheni përmes Facebook ose Google, mundeni.

regjistrimi i ucraft

Kjo është gjithçka që ju duhet të bëni. Tani, ju shkruani redaktorin. Kjo është ajo ku ju punoni në “blloqet” që përfundimisht do të bëhen komponentët e faqes tuaj.

Redaktori bën të mundur që shtoni elemente si një blog, buletin apo të kontaktit. Mbani në mend se çdo element përmbahet në një bllok. Fatkeqësisht, këto nuk mund të zhvendosen kudo si munden me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit. Jeni shumë të kyçur në kudo ku blloku ndodhet në faqen tuaj. Megjithatë, ju mund të grumbulloni elemente mbi njëra-tjetrën për të ndërtuar një faqe interneti të pasur me përmbajtje.

Ndërfaqja për redaktorin ka një pamje me të vërtetë të zhveshur, të zhveshur. Pa shumë rrëmujë në ekran, është shumë e thjeshtë të shihen se cilat janë opsionet tuaja. Një shirit anësor i majtë përmban të gjitha funksionet kryesore të redaktimit me pjesën tjetër të ekranit të rezervuar për shikimin e faqes tuaj të internetit.

Kur klikoni ose klikoni dyfish në një objekt në faqen tuaj të internetit, Ucraft bën të mundur që ju të ndryshoni atë përbërës. Ju mund të shkruani tekst të ri, të ndryshoni formatimin e tij, të zëvendësoni imazhet dhe madje të shtoni disa animacion bazë.

Blloqet e paracaktuara mund të tërhiqen zvarrë dhe hidhen në faqe. Ucraft aktualisht ofron rreth 100 prej këtyre blloqeve, të cilat përmbajnë tituj, skedarë trupesh, blogje, headers, karroca blerëse dhe dyqane online. Këto blloqe mbulojnë bazat, por nuk ka shumë mundësi nga të cilat mund të zgjidhni.

Për më tepër, shumë prej blloqeve duken vërtet të ngjashëm me njëri-tjetrin, i cili nuk i jep hua saktësisht vetes një shkallë të lartë personalizimi. Ju mund të futeni në një pengesë rrugore kur përpiqeni të ndryshoni shkronjën ose të luani me madhësinë e kolonës me Ucraft duke paralajmëruar që të azhurnoni përpara se të arrini të kryeni këto detyra. Kjo thjesht do të thotë instalimi i një Mjete Designer aplikacioni që është falas. Pse nuk aktivizohet automatikisht është një mister.

Në përgjithësi, Ucraft është pak më e vështirë për t’u përdorur sesa ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit. Sapo redaktori bëhet më i njohur, të gjitha janë mjaft të drejtpërdrejta. Për sa kohë që nuk pret një ton opsionesh dhe personalizimesh, mund të jesh i lumtur me këtë platformë. Plus, është një punë e lehtë për të ndërtuar një faqe interneti me pamje të bukur në këtë platformë.

Karakteristikat e Ucraft

Karakteristikat themelore të Ucraft janë fantastike. Secila faqe në internet ka një Certifikatë SSL për të mbrojtur të dhënat tuaja dhe për të njoftuar vizitorët tuaj që faqja juaj e internetit është e besueshme dhe e besueshme. Ju do të gjeni gjithashtu Optimizim të Motorit të Kërkimit, ose SEO, mjete që do të sigurojnë që faqja juaj e internetit të vihet re nga të gjithë motorët kryesorë të kërkimit.

Ucraft nuk ka aplikacionin e vet për analitikë. That’sshtë në rregull sepse mund të integroni Google Analytics në faqen tuaj të internetit, dhe kjo është lajm i madh për normat e kontrolluar fryrje, numri i vizitorëve në faqen tuaj dhe shumë më tepër.

Integrimi Social media në mënyrë të ngjashme është një pjesë themelore e paketës. Nëse përdorni Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ose platforma të tjera të mediave sociale, ato mund të lidhen në uebfaqen tuaj.

Gjithashtu, për shkak se Ucraft vendos një premium të tillë në imazhet me cilësi të lartë, nuk duhet të habisë që ato ofrojnë mjete gjithëpërfshirëse për redaktimi i imazheve. Ju do të gjeni më tej prejardhje video për t’i dhënë faqes tuaj të internetit një ndjenjë më interaktive.

aplikacione ucraft

Secili prej Modelet e Ucraft janë optimizuar për shikimin në celular. Kjo do të thotë që nuk do të keni nevojë të ndërtoni një uebfaqe të dytë ose të shqetësoheni për vizitorët që nuk kanë një përvojë të mirë kur kërkoni në uebfaqen tuaj nga një pajisje celulare.

Nëse filloni një biznes dhe keni nevojë për një logo, mund të kërkoni Ucraft për ndihmë. Ata do të hartojnë një logo për ju pasi t’i përgjigjeni vetëm disa pyetjeve.

Disa integrime të palëve të treta janë gjithashtu në dispozicion me faqet e internetit të Ucraft. Nga Disqus tek zendesk chat, ju keni shumë mundësi për ta bërë faqen tuaj më funksionale.

.Mimet Ucraft

Ucraft ofron disa opsione çmimi. Këto përfshijnë një faqe interneti falas, e cila në thelb është një faqe ulëse që përfshin një aplikacion SEO, Google Analytics, një certifikatë SSL dhe më shumë.

Uebfaqja Pro paketa kushton 10 dollarë në muaj kur paguhet çdo vit. Nëse dyqani juaj online shet deri në 50 produkte, kjo paketë mund të jetë perfekte. Ju merrni disa aplikacione, një uebfaqe shumëgjuhëshe, mbështetje 24/7, Fonts Google, faqe të mbrojtura nga fjalëkalimi dhe më shumë se 70 mundësi pagese dhe transporti.

Dyqan Pro opsioni mund të jetë për ju nëse faqja juaj në internet me pakicë mbart më shumë se 1.000 produkte. Kushton 21 dollarë në muaj mbi baza vjetore dhe përmban gjithçka në planin e Uebsajtit Pro. Për më tepër, ju merrni kuponë, një aplikacion për menaxhimin e dyqaneve, aftësinë për të redaktuar faturat dhe më shumë.

Paketa më e madhe e Ucraft është Plani BigCommerce me 39 dollarë në muaj kur paguani për një vit më parë. Aftësi shtesë përfshijnë shitjen në eBay, Amazon, Facebook dhe Yandex përveç një burimi blerjeje në Google.

Ndihma për klientët Ucraft

Do të ishte mirë nëse klientët mund të kontaktojnë Ucraft përmes telefonit ose postës elektronike, por ju merrni një bisedë live që duhet të bëjë hile. Shumica e njerëzve nuk do të duhet të telefonojnë gjithsesi. Për fat të mirë, ata gjithashtu kanë një blog dhe disa udhëzues në internet që mbulojnë shumicën e pyetjeve dhe çështjeve themelore nëse nuk ndjeheni si të përdorni funksionin chat. Shpejtësia e Ucraft për t’iu përgjigjur kërkesave nga chat live ishte shumë e shpejtë nga testet tona nëse keni nevojë urgjente.

A është Ucraft Worth It?

Nëse jeni duke kërkuar një faqe interneti bazë që ka një numër të mjaftueshëm të këmbanat dhe bilbilave dhe duket fantastike, atëherë Ucraft mund të jetë e përkryer për ju. Ka një ndërfaqe të drejtpërdrejtë dhe çmim të përballueshëm. Me një provë 14-ditore falas, do të keni kohë të provoni shërbimin para se të blini.

Ne bëjmë çmos për të në mënyrë të pavarur kërkimit produkte për ndihmë më të mirë lexuesit tanë marrin vendime. Duke u thënë kështu, ne gjithashtu duam të dëgjojmë mendimet tuaja. Ne pranojmë rishikime individuale që janë informuese dhe jo promovuese. Ju lutemi plotësoni formularin më poshtë dhe ne do të botojmë vlerësimin tuaj. Shqyrtimet promovuese nga vetë kompanitë nuk do të publikohen. Faleminderit!

Duke klikuar butonin më poshtë, pranoj që kam lexuar dhe pranuar Kushtet e përdorimit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map