Shqyrtimi i CartFlows 2020

Përmbledhje e CartFlows

Nëse keni shitur sende në internet duke përdorur WordPress dhe WooCommerce, atëherë do të pajtoheni kur ta them këtë: procesi i arkëtimit me WooCommerce thith.


Nuk ka asnjë mënyrë për të rregulluar si duket faqja e arka dhe nuk ka mënyrë për të ofruar produkte plotësuese. Pa një gyp të optimizuar të shitjeve, biznesi juaj po humbet para çdo ditë.

Kjo është ajo që unë dhe partneri im u vendosëm ta zgjidhim. Me mikun tim të mirë Sujay Pawar, krijuesin e temës Astra, ne donim të krijonim shtojcën më të mirë të gypave për shitje për WordPress, por ajo që CartFlows evoloi tani për tani është shumë më tepër se kaq. Byshtë deri tani periudha më e mirë e softverit të gypave të shitjeve dhe nuk po e them këtë vetëm sepse e krijova.

CartFlows ofron shumë karakteristika të mahnitshme që do të ndihmojnë këdo me çfarëdo aftësie të krijojë çdo lloj gypi brenda disa minutave.

Tani po përdoret në 10,000+ faqe në internet, dhe përdoruesit e duan sepse është kaq i lehtë për t’u përdorur dhe e bën më të mirë procesin e arka – në fund të fundit duke i bërë pronarët e faqeve të internetit më shumë para, i cili në të vërtetë është qëllimi përfundimtar këtu.

Në këtë përmbledhje, ne do të mbulojmë:

 1. CartFlows: Si ndryshon nga ClickFunnels
 2. CartFlows: Si dallohet nga ThriveArchitect
 3. Lloje të ndryshme të gypave që mund të krijoni me CartFlows
 4. Gjërat për të bërë para se të përdorni karriget
 5. Flukset e Kartave: Karakteristikat kryesore
 6. Fmimet Pro CartFlows
 7. CartFlows Free Vs. Pro: Cilin version duhet të merrni?
 8. CartFlows: Mbështetja e klientit
 9. CartFlows: Atë që më pëlqen
 10. CartFlows: Atë që nuk më pëlqen
 11. Fletët e Shportave: Mendimet përfundimtare

CartFlows: Si ndryshon nga ClickFunnels

ClickFunnels është një softuer i mrekullueshëm për ndërtimin e gypave të bëra nga Russell Brandon dhe ekipi i tij. Dhe ndërsa unë kam një respekt masiv për ato që kanë krijuar, ka disa gjëra në lidhje me ClickFunnels që nuk më pëlqejnë veçanërisht.

Faqja kryesore e klikimeve

Për një, faqet që krijoni me ClickFunnels nuk janë të vendosura në domenin tuaj, kështu që ju jeni një lloj si për të marrë me qira pronë këtu. Ju nuk posedoni asgjë. Përmbajtja dhe të dhënat tuaja janë të kyçura në ClickFunnels, e cila do të jetë një dhimbje e madhe nëse në të ardhmen vendosni të kaloni në një ndërtues të faqeve të ndryshme. Meqenëse teknikisht nuk zotëroni asgjë, gjithmonë ekziston rreziku për të humbur gypin tuaj për të cilin keni punuar kaq shumë, dhe nuk do të mund të bëni asgjë për të.

E dyta është, krijuesi i faqeve të ClickFunnels është i tmerrshëm. Clshtë klunky, i vështirë për t’u përdorur dhe jashtëzakonisht i kufizuar.

Pritja e përmbajtjes tuaj në një fushë të ndryshme nga e juaja është gjithmonë e rrezikshme dhe është e detyruar të dëmtojë përpjekjet tuaja të marketingut në planin afatgjatë. Kjo është kryesisht arsyeja pse CartFlows është krijuar për të punuar brenda WordPress. Madeshtë bërë në mënyrë që të mund të presë gypin tënd në domenin tënd, dhe mund ta ndërtosh atë nga e para brenda WordPress.


CartFlows: Si ndryshon nga ThriveArchitect

Disa prej jush mund të pyesin, “Epo, ThriveArchitect gjithashtu ju lejon të presë gypin tuaj në domenin tuaj. Cili është ndryshimi? “

Krahasimi i ThriveArchitect dhe CartFlows është shumë si krahasimi i bukës dhe orizit: të dy mund të bëjnë diçka për urinë tuaj, por në mënyra krejtësisht të ndryshme.

Lulëzoni Arkitektin

Me ThriveArchitect, ju do të ndërtoni gypin tuaj jashtë WordPress. Kështu që do të duhet të përdorni softuer të ndryshëm dhe të mësoni një ndërfaqe krejt të re dhe mënyrë për të bërë gjëra.

CartFlows, në anën tjetër, lejon të ndërtuar të drejtën tuaj gyp brenda WordPress. Ju nuk keni nevojë për një pjesë të veçantë të softuerit. Kjo ka një numër përfitimesh, disa prej të cilave janë si më poshtë:

 1. Ju nuk duhet të shpenzoni kohë për të mësuar softuer të ri. Do të përdorni WordPress të cilin ndoshta mund ta përdorni edhe kur flini.
 2. Ju mund të përdorni shtojca të tjera në krye të CartFlows, duke ju lejuar të ndërtoni me lehtësi faqen tuaj të internetit.
 3. CartFlows ulet në krye të WooCommerce, kështu që çdo gjë që punon për WooCommerce duhet të punojë për CartFlows.
 4. Ju mund të përdorni ndërtuesin tuaj ekzistues të faqeve dhe jo disa ndërtues të rinj të faqeve.

Këto përfitime mund të ju kursejnë kaq shumë kohë dhe telashe në rrugë. Tani le të shohim se si të fillojmë të përdorni CartFlows dhe çfarë CartFlows duhet të ofrojë për sa i përket tipareve dhe funksionaliteteve.


Lloje të ndryshme të gypave që mund të krijoni me CartFlows

Ka kaq shumë lloje të ndryshme të gypave që mund të krijoni me CartFlows. Ju nuk kufizoheni në një gyp të thjeshtë shitjeje me një faqe arka, por gjithashtu mund të krijoni gypat e mëposhtëm:

 • Gyp produkti / shërbimi / konsultimi / citati
 • Gyp listash Webinar
 • Gyp magnet plumbi
 • Gyp anëtarësie
 • Gyp udhëtimi me dy hapa
 • Gyp demo live
 • Bleni gypin e anulimit
 • Gyp i aplikimit të klientit
 • Gyp për lansimin e produkteve

Kjo nuk është një listë shteruese në asnjë mënyrë. Shtë thjesht t’ju jap një ide mbi mundësitë që ofron CartFlows. Për disa nga këto gypa, ju mund të duhet të përdorni shtojcat e palëve të treta. Mundësia për të përdorur çdo shtesë të koduar mirë WordPress madje rrit gamën e gjërave që mund të bëni me CartFlows.


Gjërat për të bërë para se të përdorni karikaturat

Do t’ju tregoj se si funksionon CartFlows brenda një kohe, por ka disa gjëra që duhet të bëni përpara se të përdorni CartFlows.

Së pari, duhet të keni të instaluar WooCommerce. Tani, nëse dyqani juaj është i ri dhe WooCommerce nuk është instaluar ende, CartFlows do ta bëjë këtë për ju në magjistarin e tij të konfigurimit. Le të bëjmë një vështrim në magjistar intuitive CartFlow e instalimit që e bën ngritjen aq e lehtë sa katër klikime:

Magjistar për vendosjen e CartFlows

Nëse është hera juaj e parë për të përdorur WooCommerce, ka disa gjëra që së pari duhet të bëni.

Së pari, duhet të shtoni një produkt. Mos më gabo. Ju mund të krijoni gypa me CartFlows edhe nëse nuk keni ende një produkt, por që një faqe arka të funksionojë siç duhet, duhet ta lidhni atë me një produkt.

Për të shtuar një produkt, thjesht shkoni te Produkte në panelin e majtë të panelit tuaj WordPress dhe klikoni Shto nje te ri.

Jepni një emër produktit tuaj, vendosni çmimin e rregullt, shtoni një përshkrim të shkurtër dhe një imazh të produktit. Këto janë informacionet themelore që duhet të ofroni, por mund të jepni më shumë detaje si një çmim shitje që mund të planifikoni, SKU, statusin e aksioneve, dimensionet dhe më shumë.

Sapo të bëhet gjithçka, goditi publikoj, dhe tani ju keni produktin tuaj të parë.


CartFlows: Karakteristikat kryesore

CartFlows ka shumë truke deri në mëngët e saj, me karakteristika që janë mjaft të fuqishme për t’ju lejuar të krijoni gypa të përparuar. Qofshin ato gypa shitjeje ose gypa ndërtimi të listës së postës elektronike, mund ta krijoni me CartFlows. Ky seksion rendit karakteristikat e tij unike me shënime nëse ato janë në dispozicion në versionin falas ose pro.

Gati për t’u përdorur Modelet (Falas dhe Pro)

CartFlows ofron 4 shabllone falas dhe 6 modele premium për t’ju ndihmuar të krijoni sa më shpejt të jetë e mundur fluksin / gypin tuaj të parë. Këto shabllone punojnë për shumicën e krijuesve të faqeve përfshirë Elementor, Beaver Builder, Divi Builder, Thrive Architect, dhe së shpejti edhe Gutenberg si.

Dhe po, këto shabllone do të funksionojnë edhe për versionet falas, kështu që nëse nuk përdorni aktualisht një version premium të një ndërtuesi faqesh, nuk duhet të ketë asnjë problem.

Ja se sa e thjeshtë është të krijosh një fluks me shabllonet e CartFlows:

Modele CartFlows gyp

Sapo shabllonet të importohen, lehtë mund të tërhiqeni dhe të bjerë për të riorganizuar ato. Ju gjithashtu mund të fshini ose kopjoni një hap.

Një gjë që duhet të bësh është të lidhësh një produkt me faqen tënde të arkëtimit. Për ta bërë këtë, klikoni redaktoj, lëviz poshtë, dhe poshtë Layout arka, ju duhet ta shihni këtë:

lidh një produkt në faqen e arkëtimit

Kliko Kërkoni për një produkt, shtypni emrin e produktit tuaj dhe zgjidhni atë.

Me versionin Pro, ekzistojnë mundësi shtesë këtu si aplikimi i një kuponi, dhe mundësimi i variacioneve të produktit, dhe mundësimi i opsioneve të sasisë së produktit.

Pasi të jeni në rregull me ato që keni, klikoni Update.


Punon me ndërtuesit e faqeve të WordPress (Falas dhe Pro)

Templatedo shabllon mund të redaktohet me shumicën e ndërtuesve të faqeve, kështu që nëse tashmë përdorni një, mund të shkoni përpara dhe të redaktoni çdo faqe të gypit tuaj me ndërtuesin e faqes tuaj.

Për shembull, për faqen e arkë, ju mund të shtoni një imazh të produktit, të redaktoni tekste dhe të luani me paraqitjen me një ndërtues faqesh.

Ja një shembull i një redaktimi arka CartFlow faqe template me Elementor:


Fushat e personalizuara të arkëtimit (vetëm pro)

Më shpesh sesa jo, pronarët e dyqaneve dëshirojnë të jenë në gjendje të shtojnë fusha shtesë të formularit, si opsioni për t’u pajtuar në buletinin e tyre, moshën, gjininë, dhe më shumë.

CartFlows Pro ju lejon ta bëni këtë në vetëm disa klikime. Në redaktorin e faqes së arkë, lëvizni poshtë dhe klikoni Fushat e arkëtimit. Kontrolloni kutinë pranë Aktivizo Redaktorin e fushës me porosi, dhe duhet të shihni opsione shtesë për të modifikuar Fushat e Pagesave të Pagesave dhe Pagesave të Pagesave.

Me këto opsione, ju mund të riorganizoni pozicionin e secilës fushë, të ndryshoni etiketën, të ndryshoni gjerësinë dhe të kërkoni ndonjë fushë sipas zgjedhjes tuaj. Ju gjithashtu mund të shtoni një fushë me porosi në vetëm disa klikime.

Këtu është një shembull se si mund të redaktoni dhe rregulloni fushat dhe të shtoni një fushë të personalizuar:


Kontrolli global (Vetëm Pro)

Ekziston gjithashtu një mundësi për të zëvendësuar faqen tradicionale të arkë WooCommerce me një faqe arë që keni bërë me CartFlows. Pra, çdo herë që dikush blen produktet tuaja, ato do të drejtohen në faqen tuaj të blerjes CartFlows, të bërë me porosi, në vend të faqes së zakonshme të arkivit WooCommerce.

Për ta bërë këtë, thjesht duhet të krijoni një fluks të ri me CartFlows. Hapi i parë në këtë rrjedhë duhet të jetë faqja juaj e arkëtimit, por NUK do të caktoni një produkt për të. Kjo duhet të lihet bosh. Jepini asaj një emër që do ta njihnit, për shembull “Faqja e Kontrollit Global” për shembull. Në këtë shembull, unë e quajta “Faqe Global Checkout”.

faqe e arka globale

Pastaj mund të shtoni ngritje, ngritje në shitje, porositje gunga, etj. Në hapat e ardhshëm.

Sapo të keni mbaruar me rrjedhën tuaj, shkoni te cilësimet CartFlow dhe klikoni në opsionin botëror Global Checkout. Zgjidhni rrjedhën e arkëtimit që sapo keni krijuar dhe klikoni Ruaj ndryshimet.

SHËNIM: Para se të funksionojë, duhet të keni të caktuar faqen tuaj të Llogarive WooCommerce. Kontrolloni këtë mësimdhënie se si të caktoni faqet WooCommerce.

Pasi të bëhet kjo, sa herë që dikush përpiqet të kontrollojë, ata do të shohin faqen e arkëtimit të krijuar që keni krijuar me CartFlows.


Përpjekje të Lehta për Shtim të Rendit (Vetëm Pro)

Një tjetër veçori e ftohtë premium është aftësia për të shtuar gunga të rendit në faqet tuaja të arkëtimit. Me një xhungë të rendit, ju do të jetë në gjendje që të ofrojë produkte të lidhura në një çmim të zbritur, të tilla si programet e trajnimit, kurse të lidhura, garancitë e zgjeruara, etj Kjo në fund të fundit do të rrisë vlerën totale e blerjes së një klienti.

Ja se si të shtoni një grumbull të rendit:

Tipari i përplasjes së rendit do t’ju lejojë të zgjidhni një numër opsionesh. Ju mund të shtoni gungën tuaj para arkëtimit, pas detajeve të faturimit, pas porosisë ose pas arkëtimit. Ju mund të shtoni një imazh, të ndryshoni tekstet dhe të ndryshoni sfondin, kufirin dhe ngjyrën e tekstit për t’u përputhur me markën tuaj.

Shtë gjithashtu një ide e shkëlqyeshme të shtoni një grumbull porosie në një faqe arka të një produkti falas. Për shembull, ju mund të dhuroni një e-libër falas si një magnet plumbi, por ndoshta të fitoni përmes një përplasjeje porosie.


Upsells / Downsells me një klik (vetëm Pro)

Shitjet e ngritura dhe zbritjet janë gjithashtu një mënyrë tjetër për të rritur vlerën e transaksionit të një klienti dhe zakonisht përdoren për shitjen e mëposhtme:

 • Oferta një herë
 • Kurse për mendje
 • Mime më të larta për softver
 • Sasi të mëdha të produkteve
 • Oferta Tripwire

CartFlows vjen me shabllone për faqet e shitjeve në internet dhe shitjet në shitje, dhe gjithashtu mund të krijoni ose importoni tuajin.

Për të shtuar një faqe upsell ose downsell, modifikoni rrjedhën dhe klikoni Shtoni hapin e ri. Atëherë do të shihni shabllone për faqet e shitura dhe të shitura. Për të krijuar faqen tuaj, thjesht klikoni Krijo tenden.

Këtu është një shembull i përdorimit të një modeli të Elementor upsell:

CartFlows mbështet PayPal dhe Stripe për upsells me një klik.


Braktisja e Shportës (Vetëm Pro)

Braktisja e karrocave është një dukuri jashtëzakonisht e zakonshme, me dyqanet në internet raportimi shkalla e braktisjes së karrocave që varion nga 60% në 80%. Karrocat e braktisura janë paratë e humbura, dhe ju duhet të bëni gjithçka që të mundni për t’i rikuperuar ato.

CartFlows ofron një zgjidhje duke u integruar me CRM tuaj për të shkaktuar një email sa herë që dikush ofron adresën e tyre të postës elektronike, por nuk e kompleton arka.


Mbështetje për Skriptet Custom (Falas dhe Pro)

Ju gjithashtu mund të shtoni çdo skenar të personalizuar që do të përdorni për të fuqizuar gypin tuaj të shitjeve, të tilla si një kode të shkurtër bisedimi, piksele të personalizuara, bots dhe më shumë.

Për ta bërë këtë, modifikoni një hap / faqe dhe lëvizni poshtë në faqe. Do të shihni një opsion të quajtur Skenari i personalizuar. Klikoni atë dhe ngjitni kodin tuaj në kuti.

skenar me porosi

Fmimet Pro CartFlows

CartFlows Pro aktualisht ka një paketë e cila ka një tarifë vjetore prej 299 $ përfshirë të gjitha tiparet falas dhe të paguara, azhurnimet e shtojcave, mbështetjen e teknologjisë, një komunitet përdoruesish në internet dhe anëtarësimin në Akademinë e Trajnimit të SkillJet. Akademia SkillJet është ende në punë, por qëllimi këtu është të ofrojmë trajnime të nivelit më të lartë se si të ndërtoni gypat e shitjeve me CartFlows dhe shumë më tepër.


CartFlows Free Vs. Pro: Cilin version duhet të merrni?

Versioni i lirë i CartFlows ofron karakteristika të mjaftueshme për t’ju ndihmuar të krijoni një shitje të thjeshtë gyp me një faqe arka dhe ju falenderoj faqe. Nëse kjo është gjithçka që po kërkoni të krijoni tani, versioni falas duhet të mjaftojë.

Por nëse doni të krijoni gypa të përparuar të kompletuar me gunga porosie, ngritje në shitje dhe ulje të shitjeve, blerja e versionit premium është më e mira. Nëse jeni një dyqan ose biznes i krijuar online dhe doni të maksimalizoni fitimin tuaj, këto karakteristika janë të domosdoshme.


CartFlows: Ndihma për klientët

Ne përpiqemi të ofrojmë mbështetje yjore për t’i bërë të gjithë përvojat e përdoruesve tanë asgjë më pak të jashtëzakonshme. Ne përpiqemi t’u përgjigjemi pyetjeve brenda një dite, dhe shkojmë lart e më tej duke shkruar skriptete me porosi unike për nevojat e përdoruesit.

Por nuk duhet të marrësh fjalën tonë për të. Ka shumë njerëz që e vlerësojnë mbështetjen tonë këtu kështu që mund ta kontrolloni nëse jeni të interesuar.


CartFlows: Atë që më pëlqen

 • CartFlows është e thjeshtë për tu mësuar dhe ju lejon të krijoni prurje mahnitëse në kërkim brenda disa minutash.
 • ’Shtë ndërtuar për të punuar drejt e brenda WordPress, kështu që nuk do të duhet të mësoni softuer të ri.
 • Ajo funksionon me ndërtuesit e faqeve kryesore, kështu që ju lehtë mund të filloni të përdorni shabllone ose të krijoni tuajin.
 • Mbështetja e klientit është e përgjegjshme dhe me të vërtetë e dobishme.
 • Punon në mënyrë perfekte me WooCommerce. Farëdo që punon për WooCommerce punon për CartFlows.
 • Ekipi ynë që qëndron pas CartFlows është i shkathët dhe vazhdimisht po punon për të shtuar më shumë karakteristika dhe funksionalitete.

CartFlows: Atë që nuk më pëlqen

 • Baza e njohurive ende nuk ka mësime më të thella dhe artikuj për zgjidhjen e problemeve. Kjo është thelbësore për të ndihmuar përdoruesit të arrijnë atë që dëshirojnë në sa më pak kohë të jetë e mundur.

Fletët e Shportave: Mendimet përfundimtare

Shtë e vështirë të mendosh për çdo softuer tjetër të ndërtimit të gypave që është i lehtë për t’u përdorur dhe efektiv si CartFlows. Duke qenë e ndërtuar për të punuar drejt e brenda WordPress, ai u jep përdoruesve kontroll të plotë mbi të dhënat dhe përmbajtjen e tyre dhe e lehtëson ndërtimin e gypit duke përdorur ndërfaqen e njohur WordPress.

Në muajt e ardhshëm, ne do të përmbledhim karakteristika më të mahnitshme si testimi A / B, kohëmatësit e numërimit, dhe më shumë që do të marrin përvojën e përdoruesve në një nivel të ri. CartFlows është një përshtatshëm, i fuqishëm, por të lehtë për ta përdorur gyp ndërtimi WordPress plugin se dikush me çdo lloj niveli aftësi biznesit dhe mund të përdorni për të maksimizuar fitimin e tyre dhe për të rritur të ardhurat e tyre.

Pyetjet e bëra më shpesh

Ndërsa ju bëni pyetje poshtë në komente, unë do të përpiqem t’u përgjigjem atyre këtu në seksionin FAQ.

A funksionon CartFlows me Thrive Architect

Po CartFlows punon me Thrive Architect dhe ato gjithashtu kanë një shabllon që mund të shkarkoni dhe përdorni me Thrive Architect

A ka CartFlows një marrëveshje gjatë gjithë jetës?

CartFlows kanë një ofertë private të jetës në dispozicion vetëm për një kohë të kufizuar. Kliko këtu

Mundësisht mund të bëni një pagë të ndarë për të. Kliko këtu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map