Rishikimi Kryesor i Web Hosting

Web hosting vendimtarCrucial është një kompani web hosting që u themelua në vitin 2003. Misioni i kësaj kompanie ka qenë gjithmonë të bëjë më të lehtë për bizneset e vogla në Australi të gjejnë sukses në internet.


Në 16 vitet e saj të ekzistencës, vendimtar ka rritur në pikën ku ajo ka më të madhe se 7,000 VPSs që menaxhon dhe vendos.

Basisdo ditë, rrjeti i tyre merret me më shumë se 8,8 TB të dhëna. Kryesorja ka një vijim të vazhdueshëm në Australi.

Ata janë të njohur për novator dhe këmbëngulës. Aktualisht, ata janë duke lidhur mbi 50,000 biznese në Australi në internet. Ata aktualisht kanë më shumë se 6.000 klientë të lumtur.

Për atë që ata kanë vendosur të bëjnë, domethënë duke ndihmuar bizneset e vogla në Australi të marrin një prani në internet, Crucial ka bërë një punë të lavdërueshme. Ata janë një pritës i mirë.

Sidoqoftë, kur i krahasoni ato me ato që janë në dispozicion në skenën botërore, ju shikoni që shpejtësia e tyre, serverat dhe karakteristikat e tyre janë thjesht mesatare. Ata don’bëni ndonjë gabim, por ajo që kemi vërejtur është se atje’Asgjë e veçantë që do t’i bëjë ata të dallohen kur krahasohen me shërbimet e tjera të mullirit të pritjes së mulli.

Në fakt, për çmimin që ju do të paguani me Crucial, ju mund të merrni një shërbim me cilësi të lartë nga web pret të lartë fund.

Derisa Akuzat vendimtare $ 19,99 sepse është një pritje e përbashkët e rregullt, mund të merrni plane të ngjashme për 3,99 $ nga SiteGround apo edhe 0.80 $ / muaj nga Hostinger.

Kryesor do t’ju paguajë gjithashtu për migracionin në sit, SSL (e cila është produkt i lirë) dhe është hequr qafe 24/7 mbështetje live chat e cila është standardi për shumicën e pritësve modernë në internet.

Ne e duam shumë faktin që Crucial është një kompani australiane megjithatë. ����

Një Company përgjegjshëm për mjedisin

eko miqësoreKryesor po bën një emër për vete si një shërbim miqësor për mjedisin. Angazhimi i tyre për të ndihmuar mjedisin shihet duke ofruar shërbime neutrale të karbonit. Për më tepër, ata mbjellin një pemë për secilin klient të ri që regjistrohet për shërbimin e tyre të pritjes. Shtë një fitore fitore për të gjithë të përfshirë.

Yeardo vit, ata zgjedhin shkaqe të caktuara për të cilat ato kontribuojnë brenda Australisë ose në pjesë të tjera të botës. Për vitin kalendarik 2013/2014, Crucial ishte në gjendje të kompensonte tërë vitin e tyre të emetimeve të karbonit.

Tani që të keni një përmbledhje themelore të asaj që është kjo kompani dhe ato që kanë të bëjnë, le’Merrni pak kohë dhe zhyteni në ato që ofron kjo kompani dhe për kë mund të jenë shërbimet e tyre të përshtatshme.

Shpjegimi i çmimeve thelbësore

Ne u befasuam nga ato që pamë kur shikuam çmimet e Crucial. Ne nuk prisnim që ato të ishin aq të lira sa disa nga emrat e tjerë të mëdhenj në biznes. Sidoqoftë, ishim të befasuar nga sa kërkuan shërbime që australianët mund të gjejnë për një pjesë të çmimit që shkon me kompani të tjera të njohura të pritjes.

Hosting Themelor Themelor

Crucial ofron krijimin e saj themelor në internet për 19,90 dollarë në muaj. Ju jeni në gjendje të kurseni 16 përqind me një abonim vjetor, i cili përfundon në 199 dollarë.

Kur përshkruan paketën e hostimit në internet që ata ofrojnë, Crucial përqendrohet në shërbim 24x7x365. Ata e shikojnë këtë paketë si një mënyrë për të ndihmuar bizneset me bazë Australiane që të pranojnë praninë e tyre në internet. Disa nga tiparet në këtë pikë çmimi përfshijnë:

 • Mbështetje rreth orës. Kjo është krijuar për t’u dhënë klientëve të tyre qetësi dhe ndihmë kur u duhen.
 • 50 GB ruajtje. Ata ofrojnë ruajtje të shpejtë dhe të sigurt për faqen tuaj të internetit dhe emailin tuaj.
 • Llogaritë dhe transferimet e pakufizuara të postës elektronike. Në këtë pikë çmimi, ata ofrojnë email të pakufizuar dhe mundësinë për të transferuar një sasi të pakufizuar të të dhënave.

Hosting Performance

Plani i Pritjes së Performancës është paraqitur si një mënyrë që ju të rritni shpejtësinë dhe punën e faqes tuaj. Ky plan është krijuar për të shërbyer si një pikë ndërmjet pritjes së përbashkët dhe planet e VPS.

Karakteristika e saj kryesore e shitjes është shpërndarja e përmirësuar e burimeve. Pra, në teori, ky plan duhet të bëjë të mundur që faqja juaj të trajtojë më shumë vizitorë. Ajo vjen me një panel kontrolli të paraqitur plotësisht, si dhe mbështetje 24 orë. Një qendër e të dhënave me bazë në Sidnej është shtëpia e të dhënave tuaja të ruajtura.

 • Ngjashëm me planin themelor, ky plan përfshin 50 GB depozitë.
 • Karakteristika e rritjes së shpejtësisë ju jep mundësinë e hyrjes në 4 GB RAM, një rritje prej 400 përqind në kufirin e CPU, 40 procese të CPU, si dhe 6 MB për sekondë Disk I / O.
 • Ngjashëm me planin themelor, Hosting Performance ofron email të pakufizuar dhe transferim të pakufizuar të të dhënave përmes postës elektronike.

Reseller Hosting

Shitësi i shitësit bën të mundur që ti krijoni llogari dhe menaxhoni llogari për 50 ose më shumë klientë. Isshtë krijuar për t’ju dhënë kontrollin. Mimet variojnë nga 39,90 dollarë deri në 89,90 dollarë. Ajo vjen me shumë nga karakteristikat që ju prisni nga hosti i shitësit, përfshirë:

 • Opsione të shumta të ruajtjes
 • Transferimi i pakufizuar i të dhënave
 • 99.9 përqind garanci në kohë
 • Qendra e të dhënave të Sidneit
 • 24 orë në ditë mbështetje me bazë Australiane
 • Pritja e gjelbër

VPS Hosting

Pritja e VPS-së është një pjesë thelbësore e Crucial’biznesi Që nga fillimi i kompanisë, ata kanë vendosur më shumë se 7,000 plane VPS, duke filluar nga aq pak sa 10 dollarë në muaj dhe shkojnë deri në 2.100 dollarë në muaj.

Vendosja ka krijuar tre produkte të përshtatura VPS me qëllimin për t’i bërë ato më të arritshme për biznese të ndryshme. Kjo perfshin:

 • Linux VPS
 • Windows VPS
 • cPanel menaxhoi VPS

Disa nga karakteristikat e tyre përfshijnë:

 • Ashtu si shërbimet që ne kemi diskutuar tashmë, VPS e tyre është shërbyer në një server Australian dhe përdor një strukturë të lartë të performancës në pronësi APDC
 • Ata ofrojnë 24 orë në ditë shtatë ditë në javë mbështetje
 • Ata vijnë me një garanci 99 për qind në kohë

Blaze Business SSD VPS

Crucial u ofron klientëve BlPS Cloud VPS e tyre. Kjo vjen me të gjitha Ruajtja e SSD që më parë ishte vetëm një opsion me një server të dedikuar.

Blaze VPS vendos menjëherë dhe është krijuar për të qenë i shkallëzuar për të përmbushur nevojat në rritje të një biznesi. Planet fillojnë me 164,95 dollarë në muaj dhe shkojnë deri në 579,95 dollarë në muaj.

 • Planet shkojnë nga një opsion RAM me dy GB deri në një opsion RAM 12 GB
 • Plani i nivelit më të ulët ofron dy bërthama CPU dhe plani i nivelit më të lartë ofron gjashtë
 • Planet fillojnë me ruajtje 50 GB SSD dhe dalin nga 100 GB SSD
 • Të gjitha të planeve të ju lejojnë të ngarkoni ose shkarkoni 500 GB në muaj
 • Të gjitha planet ofrojnë 100 MBIT

Blaze VPS mbështetet nga e njëjta garanci në kohë 99.9 përqind që Crucial ofron me planet e tyre të tjera. Karakteristikat e tjera përfshijnë:

 • Gatishmëria IPv6
 • Infrastruktura në re pa një pikë të vetme të dështimit
 • Dështim automatik

Aplikacioni “Mobil thelbësor” është krijuar për t’u dhënë përdoruesve më shumë kontroll mbi VPS-në e re të tyre. Përdoruesit mund të zgjedhin nga 25 plus sistemet operative. Aplikacioni vjen me mbështetje dhe shtesa. Qëllimi është të lehtësoni menaxhimin e një serveri biznesi të vogël.

Konsumatorët kanë mundësinë e krijimit të VPS-ve të tyre unike për të përmbushur nevojat e tyre. Ata janë në gjendje për të zgjedhur sasinë e RAM që ata duan, sa cores kompjuterike, sa gigabajt e magazinimit SSD ata kanë nevojë, si dhe sistemi operativ që dëshironi të përdorni. Mimi për shërbimin do të luhatet në varësi të veçorive të zgjedhura.

cPanel VPS

Ky plan është për individët që duan një VPS por gëzojnë thjeshtësinë e përdorimit të cPanel. Crucial ka një ekip ekspertësh që kuptojnë se si të përdorin cPanel për të balancuar konfigurimin, si dhe performancën e VPS për të punuar mirë me shumicën e faqeve.

VPs cPanel mund të përdoren për mbajtjen në internet ose për mbajtësin e shitësit. Një dobësi me këtë plan është se mbështetja e teknologjisë është e kufizuar. Kështu që përdoruesi duhet të ketë njohuri teknike paraprake kur zgjedh këtë plan.

Këto plane fillojnë me 109 dollarë në muaj me opsionin për të paguar 2.135 dollarë për një plan dy-vjeçar. Ky plan vjen me një numër karakteristikash, duke përfshirë:

 • 99 përqind garanci për kohën e duhur
 • Mbrojtje DDoS
 • Dhoma për t’u rritur
 • Pritja e gjelbër

A është e lehtë të presë për një pritje të hostimit?

Kryesor ka një përzierje të këndshme të zgjidhjeve të mbajtjes në internet. Ata kanë një shumëllojshmëri të paketave të serverëve. Diqka që ne e gjetëm befasuese ishte fakti që ata ofrojnë vetëm një paketë të përbashkët gjithëpërfshirëse të pritjes.

Paketa e përbashkët e pritjes ofron karakteristika dhe burime të shkëlqyera. Mund të jetë një mundësi e mirë për dikë që kërkon një server me bazë Australiane.

Dobësia e kësaj konfigurimi është se pasi që ata kanë vetëm një paketë të përbashkët të pritjes, nuk keni zgjidhje për veçoritë që merrni nëse përdorni Crucial. Për shembull, çfarë nëse nuk keni nevojë për 50 GB depozitë?

Po sikur të mos keni nevojë për email të pakufizuar ose transferim të pakufizuar të të dhënave? Nuk ka mundësi të thjeshtë për të pritur një faqe në internet themelore. Kjo do të thotë që ju të përfundoni duke paguar për karakteristika dhe burime shtesë që thjesht nuk do të përdorni.

Po ashtu, ajo’clearshtë e qartë se ata po synojnë fillestarët dhe ata që sapo fillojnë një biznes të vogël në Australi. Kjo është e shkëlqyeshme. Por ata don’t kanë mjete fillestar miqësore. Ne do të dëshironim të shohim një ndërtues të faqes në internet dhe mjete të tjera të krijuara për të ndihmuar dikë që’Të reja për krijimin e faqes në internet marrin faqen e tyre dhe funksionojnë shpejt.

Karakteristikat shtesë dhe kostoja e tyre

Më poshtë janë disa fusha të tjera që unë mendoj se njerëzit duhet të jenë të vetëdijshëm kur shikojnë të regjistroheni potencialisht me Crucial.

Prmimet e Regjistrimit të Emrit të Domainit

vendimtar lejon transferimin e emrave të domeneve Australiane në shërbimin e tyre falas. Emri i domain transferimit do të duhet të ri-regjistrohet kur regjistrimi ekzistues të dalë për rinovim.

Regjistrimi i emrave të domain varet nga çmimi nga 20,90 $ për dy vjet për fushat .com.au dhe 89,90 $ për dy vjet fushat e kategorisë.

Certifikata SSL

certifikatat sslAta që kanë një dyqan online ka të ngjarë të interesohen për blerjen e certifikatave SSL. Certifikatat SSL u japin klientëve paqen e mendjes së shtuar.

Vendimtare shet një gamë të certifikatave SSL. SSL e tyre e shpejtë ofron mbrojtje në nivelin e hyrjes dhe po shitet për 99 dollarë në vit. Wildcard SSL, e krijuar për nënfusha të shumta, shet për 549 dollarë në vit.

Kur ju shikoni Kryqëzor’planet e çmimeve dhe shërbimet që ata ofrojnë në një mënyrë objektive, atë’clearshtë e qartë për të parë se ata janë një host i mirë që ka një shumëllojshmëri të produkteve për të ofruar klientëve të tyre.

Sidoqoftë, një krahasim i thjeshtë i asaj që ata ofrojnë me hostet e tjerë të internetit si InMotion, SiteGround, ose HostGator tregon se, në shumicën e rasteve, këto kompani të respektuara pritëse ofrojnë një shërbim me cilësi më të lartë, mbështetje më të mirë për klientët, më shumë karakteristika dhe një çmim më konkurrues.

Ne nuk po themi se Thelbësore është e keqe. Ata kanë një vend në Australi’tregu Për bizneset që kërkojnë të kenë një shtrirje ndërkombëtare dhe që duan të përfitojnë nga një gamë më e gjerë shërbimesh, Crucial nuk mund të jetë basti i tyre më i mirë.

Mbështetje dhe Përvoja e Konsumatorit

mbështetja e klientitThelbësore ka qenë transparente në lidhje me tregun e tyre të synuar. Ata janë duke kërkuar për të synuar bizneset e vogla në Australi.

Prmimet e tyre dhe planet që ata ofrojnë reflektojnë këtë. Ka disa gjëra që konsumatorët duhet të marrë parasysh përpara se të vendosë nëse janë apo jo vendimtare është alternativa më e drejtë për ta.

Kryesor, si shumë host të tjerë në internet, ofron “pritje e pakufizuar.” Kjo tingëllon bukur, por realiteti është se hosting pakufizuar nuk ekziston.

Me vendimtare, përvoja juaj e hostimit është vetëm e pakufizuar për aq kohë sa ju nuk i tejkaloni burimet e CPU që janë alokuar për llogarinë tuaj. Kryesor nuk ka një udhëzim të qartë se kur ose si do të pezullojnë një llogari.

Sidoqoftë, Kushtet e tyre të Shërbimit shprehen se në diskrecionin e tyre ata mund ta ndërpresin shërbimin e klientit plotësisht ose pjesërisht dhe ta bëjnë këtë pa paralajmërim. Një nga arsyet që ata japin për marrjen e këtij vendimi është konsumimi i tepërt i kapacitetit të rrjetit, ciklet e CPU ose disku I / O.

mbështetje
 • Email & Chat Live, Mbështetje teknike: 24 nga 7, 365 ditë në vit
 • Shitjet dhe Faturimi: 9 e mëngjesit – 5 pasdite ditëve të javës (AEST)
 • Telefon: 9 e mëngjesit – 5 pasdite gjatë ditëve të javës (AEST): 1300 884 839 ose +61 2 8202 9999
 • Mail: Crucial Cloud Hosting, P.O. Box 1, Surry Hills 2010

Vendimtar është përpjekur të përmirësojë mbështetjen dhe shërbimin ndaj klientit që ata ofrojnë. Disa vjet më parë, kishte disa shqetësime për orët në të cilat funksiononte mbështetja e tyre për klientët.

Tani, për shumicën e planeve, ata ofrojnë 24 orë në ditë shtatë ditë në javë mbështetje. Kur paraqisni një biletë, ka të ngjarë të merrni një përgjigje brenda 15 minutave. Teknikët thelbësorë kanë reputacionin e punës me klientët e tyre derisa të zgjidhet çfarëdo çështje që ka klienti.

Ata e kanë provuar veten të jenë fleksibël. Nëse keni nevojë për ndonjë gjë të ndryshuar në serverin tuaj ose të instaluar dhe të merrni kontakt me ta, ata do të bëjnë atë që duhet për ta realizuar atë.

Ata janë të shpejtë për t’u përgjigjur kur ka çështje teknike dhe për të siguruar ndihmë me çështjet e faturimit. Ata janë fleksibël me klientët e tyre dhe zakonisht janë të gatshëm të ofrojnë ndihmë për ata që kanë nevojë për disa ditë shtesë për të paguar një faturë të papaguar.

mbështetje thelbësore e klientit

Kur flisni me klientët që kanë punuar me Crucial që nga fillimi, ata shpesh komentojnë mbi kompaninë’besueshmëria. Nuk është e pazakontë të dëgjosh njerëzit që thonë se nëse nuk do të ishte për besueshmërinë e tyre, ata do të kishin lënë Crucial për një opsion më pak të shtrenjtë. Kur jeni mikpritës me dikë, duhet t’u besoni atyre.

Një ankesë kanë njerëzit për shërbimin e tyre të konsumatorëve është që shërbimi telefon është në dispozicion vetëm e hëna deri të premten ora 9 deri 5 PM. Fatkeqësisht, problemet me faqen tuaj të internetit nuk janë të kufizuara në këto ditë ose kohë. Përveç kësaj, 130-088-4839 mbyll numri në 4 pm të premten e fundit të muajit.

Përvoja e klientit

Gjatë dy viteve të fundit, klientët kanë parë një ulje të shërbimeve të ofruara nga Crucial. Shumë e lidhin këtë ndryshim në shërbim me përvetësimin e Crucial nga Digital Pacific. Nën pronarin e ri, gjëra si funksionimi i bisedës live dhe një 24 orë në ditë shtatë ditë në javë mbështetja e postës elektronike u hoq. Konsumatorët kanë përjetuar gjithashtu kohë të shtuar.

Niveli i shërbimit që ju merrni nga ekipi teknik i ndihmës Crucial do të varet nga dita që ju telefononi dhe kush përgjigjet. Duket sikur ata shpesh punësojnë mbështetje të re të teknologjisë. Nëse merrni dikë me më pak përvojë ose dikë që nuk lexon me kujdes biletën tuaj, ju mund të mos merrni ndihmën që ju nevojitet.

Thelbësore është aktive në mediat sociale. Ata përgjigjen shpejt ndaj çdo mesazhi që dërgohen në faqen e tyre në Facebook dhe vazhdimisht po postojnë informacione për të edukuar përdoruesit e tyre në lidhje me mbajtjen në internet në tërësi ose për shërbimet që ata ofrojnë.

Vitet e fundit, Crucial ka zbehur disa nga produktet e tyre të trashëgimisë. Megjithatë, ata janë duke mbështetur klientët që kanë blerë këto produkte në të kaluarën. Kjo do të thotë që shumë klientë që shijojnë produktet që kanë pasur me vite nuk janë të detyruar derisa të jenë të gatshëm ta bëjnë atë ndryshim.

Garancia e kthimit të 100 përqind të parave

Kryesor është i bindur se pajisja e tyre dhe mbështetja e klientit do të përmbushin deri në pritshmëritë e klientëve të tyre. Sidoqoftë, nëse klientët dëshirojnë të anulojnë shërbimin e tyre në 10-30 ditët e para, ata mund ta bëjnë këtë dhe të marrë një rimbursim të plotë të çmimit që ata paguanin për shërbimin e tyre. Ata premtojnë se nuk ka shkresa dhe asnjë kapje.

 • Planet e përbashkëta të pritjes, përfshirë hostin e shitësit dhe mbajtjen në internet, kanë një garanci të kthimit të parave 30 ditë
 • Planet e pritjes VPS keni një garanci të kthimit të parave 10 ditë

Kjo garanci prej 100 përqind e kthimit të parave nuk është për çertifikatat SSL, regjistrimet e emrave të domain ose migrimet në sit. As ato nuk zbatohen për ndonjë azhurnim. Ai është i zbatueshëm vetëm për produktin bazë.

Konsideratat teknike

Crucial pret të dhënat e tyre në një strukturë APD me performancë të lartë të vendosur në Sidnej, Australi. Meqenëse nuk i ruajnë të dhënat në det të hapur, të dhënat e tyre mbrohen nga ligjet e privatësisë të Australisë.

Ata kanë teknikë në staf 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë dhe 365 ditë në vit. Këta punonjës monitorojnë infrastrukturën dhe i mbajnë gjërat pa probleme. Crucial ka rrjetin e vet plotësisht të pavarur. Ata kanë një infrastrukturë në pronësi private. Ata madje ftojnë mysafirë të vizitojnë objektet e tyre.

Mendimet përfundimtare – Pritësi i mirë, por tepër i shtrenjtë

Që nga viti 2003, Crucial është përpjekur të ndërtojë një markë të fortë me qëllimin për të ofruar zgjidhje të besueshme për klientët e tyre. Ata kanë qëllimin e thjeshtë për t’i bërë të gjithë të kenë sukses online duke e bërë të lehtë dhe të besueshëm hostimin në internet. Në disa mënyra, ju mund të thoni se ata kanë arritur sukses në këtë qëllim. Ata vazhdimisht ofrojnë teknologji të reja për ta bërë të thjeshtë për klientët e tyre të kenë një përvojë në internet.

Kur i krahasoni ato me ato që janë në dispozicion në Australi, ne themi se Crucial ofron performancë të shkëlqyeshme, vendosje të lehtë dhe mbështetje të mirë. Sidoqoftë, nëse i krahasoni ato me opsionet e tjera të pritjes në të gjithë botën, përfshirë kompani si SiteGround, e cila ofron shërbim yjor për bizneset në Australi, do të vini re një numër ndryshimesh menjëherë. Gjëja e parë që do të shihni është ajo Kryesor është deri në 75 përqind më e shtrenjtë se kompanitë e tjera pritëse.

Crucial krenohet vetë për të qenë një kompani australiane për Australianët. Dhe kjo është e shkëlqyeshme Por dobësia e kësaj është se ata nuk kanë qendra globale të të dhënave. Ata kanë vetëm një në Sidnej.

Crucial ofron një numër planesh pritëse, por ajo që ne nuk shohim është një plan pritjeje e përqendruar në WordPress. Ky është një problem sepse më shumë se një e katërta e Internetit funksionon në WordPress. Ka të ngjarë që njerëzit që ndërtojnë një sit të ri do të përdorin WordPress gjithashtu.

Duhet vlerësuar vendimtare për përpjekjet që ata bëjnë për të zvogëluar ndikimin e tyre në mjedis. Shtë një shembull që kompanitë e tjera pritëse mund të dëshirojnë ta ndjekin.

Vendimtar është një mikpritës i mirë. Shërbimet që ata ofrojnë janë mesatare. Për të njëjtin çmim, do të keni mundësi të gjeni një host si SiteGround që do të ofrojë më shumë karakteristika, shërbim më të mirë ndaj klientit dhe një cilësi më të lartë shërbimi për një çmim më të lirë.

Ne bëjmë çmos që të kërkojmë në mënyrë të pavarur produktet për t’i ndihmuar lexuesit tanë të marrin vendime. Duke u thënë kështu, ne gjithashtu duam të dëgjojmë mendimet tuaja. Ne pranojmë rishikime individuale që janë informuese dhe jo promovuese. Ju lutemi plotësoni formularin më poshtë dhe ne do të botojmë vlerësimin tuaj. Shqyrtimet promovuese nga vetë kompanitë nuk do të publikohen. Faleminderit!

Duke klikuar butonin më poshtë, pranoj që kam lexuar dhe pranuar Kushtet e përdorimit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map