Rishikimi i Dreamhost

Me garancinë e saj të kthimit të parave 97-ditore dhe gamës së gjerë të paketave të pritjes, DreamHost është një hyrje e fortë në tregun Australian të pritjes së faqeve në internet.


Numrat e tyre të zgjatur lëvizin rreth 99,96 përqind, dhe me shpejtësi prej 719 ms, ata janë përfundimisht ngritje disa numra mbresëlënëse.

A është DreamHost ai që keni pritur? Nëse mund të jetë, për sa kohë që nuk po kërkoni një platformë të bazuar në Windows. Përndryshe, ka shumë për të pëlqyer në lidhje me këtë veteran të skenës së web-hosting.

rekuizitë

 • Mesatare prej 99,96 përqind në kohë në muajt e fundit
 • Ngarkesa të shpejta në faqe
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Ekipi mbështetës i njohur
 • Opsione të mira për mbajtjen e WordPress
 • Garanci e kthimit të parave në 97 ditë

Cons

 • Qasja në mbështetjen e klientit mund të duket e kufizuar
 • Migrimet në uebfaqe shpesh janë në dispozicion vetëm mbi bazën e pagave

DreamHost ka qenë në veprim për afro dy dekada. Ata ofrojnë një 100 për qind garanci në kohë dhe mbështetje 24/7 e klientit. Kompania pretendon se është e apasionuar pas softuerit me burim të hapur dhe WordPress. Si fuqi që qëndron pas 1.5 milion faqeve të internetit, DreamHost është një zgjedhje e njohur për webmasterët në të gjithë botën.

Pasqyrë e DreamHost Web Hosting

DreamHost me të vërtetë përpiqet të marrë ndërlikimet dhe supozimet nga ndërtimi i një faqe në internet. Ata ofrojnë një panel kontrolli me porosi që është dizajnuar në mënyrë intuitive. Asnjë njohuri e nivelit të përparuar nuk kërkohet këtu nëse jeni një webmaster për herë të parë.

Nëse keni nevojë të ndërtoni një faqe në internet, atëherë DreamHost mund t’ju ndihmojë gjithashtu këtu. Ata kanë një ndërtues të lehtë për t’u lundruar që përmban mjaft tema me pamje të mirë. Njerëzit që preferojnë WordPress do të jenë të lumtur të gjejnë platformën e tyre të preferuar të mbështetur plotësisht nga DreamHost, Në fakt, DreamHost është një nga host-et e rekomanduar të WordPress ‘s.

Sigurisht, ndërtimi i faqes në internet nuk është specialiteti i DreamHost. Nëse dëshironi të keni një uebfaqe të zakonshme, atëherë do të dëshironi të shikoni disa nga ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet.

Kur zgjidhni DreamHost, gjithmonë do të keni mundësinë e bashkëveprimit me njerëzit që ofrojnë mbështetje të ditur të teknologjisë. Thjesht mos prisni që të mund t’i telefononi në telefon sepse ky opsion nuk është i disponueshëm.

Me shpejtësi mbi mesataren dhe kohën e duhur, mund t’i besoni DreamHost për t’i dhënë uebfaqes tuaj performancën që i nevojitet për të pasur sukses. Plus, do të zbuloni aplikacione dhe shtesa të shumta që do të përmirësojnë funksionalitetin e faqes tuaj të internetit. Shikoni shtesa të dobishme si Joomla, Tumblr, Shopify, Drupal dhe të tjerët.

Hmimet e Web Hosting DreamHost

Kjo kompani ofron shumë zgjedhje për pritjen. Pavarësisht nëse organizata juaj është e madhe apo e vogël, do të gjeni një mundësi që i përshtatet nevojave tuaja.

DreamHost Ndarja e Ndaruar

Planet e përbashkëta të hostimit të DreamHost mund të blihen në baza një muaj në muaj, një vit ose tre-vjeçar.

Sigurisht, paketa tre-vjeçare do t’ju japë kursimet më të mëdha të kostos. Nëse ju jeni vetëm duke filluar nga dhe mendoj se tre vjet është shumë e një angazhimi, ose nga opsionet më të shkurtër ndoshta do të punojnë jashtë vetëm gjobë dhe jo të kushtojë një krah dhe një këmbë.

Një gjë për tu ndërgjegjësuar është se nëse shkoni me opsionin muaj pas muaji, do të duhet të blini dhe regjistroni emrin e domain për rreth 9.99 dollarë AU. Me opsionet më afatgjata, emri i domain përfshihet falas.

Dreamhost-përbashkët

Siç thotë në faqen e internetit të DreamHost, planet e tyre të përbashkëta të pritjes janë një vend ideal për të filluar për webmasterin fillestar. Ato janë të thjeshta, të drejtpërdrejta dhe të përballueshme.

Ndërfaqja e përdoruesit është miqësor dhe i arritshëm, dhe ka mundësi të shumta për të drejtuar një blog, një faqe interneti biznesi apo edhe një dyqan online. Një gamë e temave të personalizueshme dhe shtojcave të pajtueshme e bëjnë këtë një zgjedhje të gjithanshme, por të lehtë për t’u përdorur. Përditësimet e rregullta dhe Mbështetje 24/7 janë tipare thelbësore.

DreamHost do të migrojë në faqen tuaj ekzistuese të WordPress nëse keni një të tillë. Pavarësisht nëse ky është rasti për ju apo jo, ju do ta vlerësoni panel admin i arritshëm, emri falas i domain, adresa falas e-mail, mbrojtje falas e privatësisë dhe instalimi me një klik. Rezervat rezervë janë automatizuar, dhe çertifikatë falas SSL mban të sigurt tuaj të trafikut dhe të sigurt.

Kur zgjidhni hosting të përbashkët me DreamHost, ju merrni baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL dhe qasje në mjete të shumta të përparuara. Ndër veçoritë janë aksesi i sigurt i predhave, një predhë e plotë e Unix, qasja në skedarë log të papërpunuar dhe mbështetja për Python, Perl dhe Rails.

Aktualisht, DreamHost ofron dy plane të përbashkëta pritëse.

Fillestar i përbashkët

Duke filluar me vetëm 2.59 dollarë AU në muaj për pajtimin tre vjeçar, kjo paketë përfshin një faqe në internet me një domen falas.

Trafiku është i pakufizuar, dhe ju merrni ruajtjen e SSD së bashku me para-instalimin e WordPress.

Nëse dëshironi, mund të shtoni email në këtë paketë për një shumë mujore nominale. Për referencë, kostoja muaj për muaj në këtë paketë është 4,95 dollarë AU.

Shared Unlimited

Plani i Pafund fillon me 5,95 dollarë AU në muaj për periudhën hyrëse prej tre vjetësh. Pas kësaj, çmimi shkon deri në 7.95 dollarë AU në muaj.

Kjo paketë ju siguron një numër të pakufizuar faqesh në internet, trafik të pakufizuar dhe adresa emaili të pakufizuar për domenin tuaj pa ndonjë tarifë shtesë. Nëse vendosni të shkoni me opsionin muaj pas muaji, do t’ju paguani 10,95 dollarë AU çdo muaj.

DreamHost VPS Hosting

Host VPS nga DreamHost është një hap përpara nga paketat e përbashkëta të pritjes. Si planet e tjera të VPS, ju merrni burime që i janë kushtuar vetëm në faqen tuaj të internetit. Kjo do të thotë shpejtësia dhe performanca e përmirësuar, metrikë që vërtet numërohen me një faqe në internet në rritje.

Megjithë funksionalitetin në rritje, klientët në këtë nivel ende marrin një ndërfaqe tepër të lehtë që është e mundur që të keni një faqe në internet dhe të funksionojë brenda disa minutash.

Dreamhost-VPS

Nëse faqja juaj e internetit dhe nevojat e saj rriten, ju mund të shkallëzoni deri në më shumë ruajtje dhe RAM në sekonda. Me këto VPS paketa, që ju të merrni gjithçka që ju nevojitet, duke përfshirë email, SSL, SSD, karakteristika të privatësisë dhe fusha të pakufizuar.

me Bandwidth i pakufizuar dhe një garanci 100 përqind në kohë, faqja juaj e internetit është në rrugën e suksesit. Ju merrni edhe baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL dhe llogari të pakufizuara të postës elektronike.

Dreamhost VPS

Aktualisht, DreamHost ofron katër plane VPS. Secila mund të blihet në baza muaj-pas-muaj, një vit ose tre-vjeçar.

VPS Basic

Kjo një është për faqen e internetit që është vetëm duke filluar nga. Ajo vjen me një GB RAM, 30 GB hapësirë ​​memorie SSD, faqe interneti të pakufizuar dhe trafik të pakufizuar. Plani mujor kushton 15 AU në muaj. Një paketë një vjeçare kushton 13.75 AU në muaj, dhe marrëveshja tre-vjeçare shkon 10 AU.

Biznes VPS

Të dizajnuara për bizneset e vogla, këto pako përfshijnë dy GB RAM, 60 GB depo SSD dhe të njëjtat opsione të pakufizuara që janë të përfshira në planin themelor. Nga muaji në muaj, kjo paketë kushton 30 AU në muaj. Planet njëvjeçare sjellin çmimin në 27.50 AU në muaj me tre vjet që kushtojnë 20 AU në muaj.

VPS Professional

Kjo paketë krenohet me të njëjtat karakteristika të pakufizuara si dy të mëparshmet.

Sidoqoftë, ajo zgjeron RAM në katër GB dhe ruajtjen e SSD në 120 GB.

Duke arritur 60 dollarë në bazë muaj-për muaj, çmimi për këtë paketë bie në 55 dollarë në muaj për një vit dhe 40 dollarë në muaj për tre vjet.

VPS Enterprise

Kjo është krijuar për faqet e internetit që kërkojnë shumë më tepër në mënyrën e burimeve.

Përfshirë tetë GB RAM dhe 240 GB ruajtje SSD, ky plan 120 $ në muaj është një marrëveshje e mirë për një biznes në rritje.

Regjistrimi për një vit e ul çmimin në 110 dollarë në muaj, ndërsa një pajtim tre-vjeçar kushton 80 dollarë në muaj.

DreamHost Dedikuar Hosting

Menaxhohet plotësisht, server i dedikuar për server nga DreamHost është krijuar për faqen e internetit të biznesit që kërkon burime plotësisht të përkushtuara dhe siguri të azhurnuar.

Konsumatorët mund të zgjedhin nga planet mujore ose vjetore që ofrojnë pajisje më të mira dhe softuer.

Performanca e faqes në internet definitivisht azhurnohet me këto plane. Mbrojtja e DDoS dhe teprica e energjisë 2N + 2 ofrojnë paqe mendore, sikurse edhe garancia 100% e kohës. Përkundër të gjitha aftësive që vijnë me këto pako, ndërfaqja mbetet miqësore për përdoruesit.

dedocated-Dreamhost

Konsumatorët marrin akses të plotë me rrënjë dhe guaska dhe aftësinë për të ciklit të energjisë ose rindizni serverin e tyre sa herë që është e nevojshme. Karakteristika të tjera përfshijnë Ubuntu Linux, OPcache, ruajtje RAID 1, Node.js, PHP7, Ruby, Python, Perl dhe shumë më tepër.

DreamHost siguron dy pako për një host të dedikuar.

standard

Duke kushtuar 169 dollarë AU në muaj ose 149 AU në muaj për një vit të plotë, kjo paketë përfshin një server Intel Xeon 4-Core 8-Thread, katër GB RAM, një TB HDD dhe veçoritë e tjera të përmendura tashmë.

Enhanced

Në baza mujore, ky plan do të kushtojë 299 dollarë. Nëse regjistroheni për një vit, do të paguani 279 AU në muaj. Kjo ju merr një server Intel Xeon 12-Core 24-Thread me 16 GB RAM dhe dy TB HDD. Edhe për një faqe në internet që po përjeton një rritje serioze, kjo duhet të jetë me shumë fuqi.

HostHost WordPress Hosting

Nëse jeni të përkushtuar rreptësisht në faqet e internetit të WordPress, atëherë mund të dëshironi të shikoni DreamHost-in Host WordPress.

Vlen të përmendet se WordPress miraton DreamHost si një host për platformën e tij, kështu që me siguri do të gjeni të gjitha personalizimet dhe fuqinë që ju nevojiten këtu.

Të gjitha planet e hostimit të WordPress përfshijnë vendosjen e menjëhershme për faqet e internetit të WordPress, një domain falas dhe një panel miqësor.

Dreamhost-wordpress

Përditësimet e WordPress janë automatike, dhe përfshihet mjaft mbrojtje e intimitetit. me pritje falas për email dhe një çertifikatë SSL e përfshirë, kjo është një mundësi e drejtpërdrejtë dhe e përballueshme për të devotshmit e WordPress.

DreamHost siguron një program të përbashkët dhe të menaxhuar të WordPress-it. Për më tepër, mund të shkoni me një mundësi VPS. Paketat e përbashkëta dhe VPS janë të njëjta me ato të shqyrtuara më lart. Kjo lë të presë WordPress hosting si i vetmi shërbim i mbetur për t’u detajuar.

HostP i Menaxhuar i WordPress

I njohur si DreamPress, ky shërbim pritës është i disponueshëm në tre nivele dhe në baza mujore ose vjetore. Abonimi fillestar DreamPress lejon afërsisht 100,000 vizitorë mujorë. Ajo ka gjerësia e bandës së pa-ruajtur dhe 30 GB ruajtje SSD. Kjo kushton 19,95 dollarë AU në muaj ose 16,95 dollarë AU në muaj për një vit.

Paketa e përmirësuar DreamPress Plus përmban CDN të pakufizuar, dhe 60 GB depo SSD për afro 300,000 vizitorë mujorë. Muaj për muaj, ky plan kushton 29,95 dollarë, me një abonim një vjeçar që ul çmimin mujor në 24,95 dollarë AU në muaj.

DreamPress Pro është të dizajnuara për faqet e internetit me më shumë se një milion vizitorë çdo muaj. Ka 120 GB memorie SSD dhe CDN të pakufizuar. Me 79,95 dollarë AU në muaj ose 71,95 $ AU në muaj për një vit, kjo është një paketë relativisht e përballueshme.

Si i mbajnë planet e DreamHost deri në konkurs?

DreamHost performon mirë kur krahasohet me hostet e tjerë të internetit në Australi. Megjithatë, ia vlen të përmendet se ato nuk ofrojnë ndonjë pritës të bazuar në Windows. Kjo do të thotë që ju duhet të përdorni Linux në vend. Kjo nuk është një ndërprerje e marrëveshjeve për disa njerëz, por për të tjerët është kështu.

-Mimi i mençur, është e këndshme të shihet që ndryshimi midis kostove hyrëse të DreamHost dhe kostove të rregullta nuk është i madh. Me gjasë nuk do të pësoni shok të pakëndshëm të afisheve kur periudha juaj promovuese përfundon dhe filloni të paguani çmime të rregullta.

Sidoqoftë, mund të mos ju pëlqejë që migrimet falas në uebfaqe nuk janë gjithmonë të disponueshme përmes DreamHost. Nëse keni një faqe interneti të organizuar diku tjetër që doni të transferoni në DreamHost, mund t’ju kushtojë.

Dreamhost Mbështetja e klientit

shërbimet e klientitNëse keni nevojë për ndihmë ndërsa përdorni DreamHost, atëherë do të keni mundësi ta kërkoni atë me email, chat online ose me një sistem të bazuar në bileta. megjithatë, nuk mund t’i kontaktoni me telefon, e cila mund të jetë pak dhimbje koke kur mendoni se do të ishte më efikase të bisedoni me dikë. Megjithatë, tipari i bisedës në internet duket se funksionon mirë. Koha e reagimit mesatarisht më pak se një minutë.

Po ashtu është me rëndësi edhe Baza e njohurive e konsiderueshme e DreamHost. Nëse keni disa pyetje ose shqetësime të zakonshme, me siguri mund të gjeni përgjigjet që ju nevojiten atje.

Upshot

Ndërsa DreamHost nuk përputhet mjaft me hostet më të mirë të internetit në Australi, ai ende premton një vlerë mjaft të mirë. Numrat dhe shpejtësia e saj janë në kërkim të mirë. Plus, ajo ka një ndërtues të lehtë për t’u përdorur në internet dhe mundësi të shumta sa i përket paketave të pritjes.

Ne bëjmë çmos që të kërkojmë në mënyrë të pavarur produktet për t’i ndihmuar lexuesit tanë të marrin vendime. Duke u thënë kështu, ne gjithashtu duam të dëgjojmë mendimet tuaja. Ne pranojmë rishikime individuale që janë informuese dhe jo promovuese. Ju lutemi plotësoni formularin më poshtë dhe ne do të botojmë vlerësimin tuaj. Shqyrtimet promovuese nga vetë kompanitë nuk do të publikohen. Faleminderit!

Duke klikuar butonin më poshtë, pranoj që kam lexuar dhe pranuar Kushtet e përdorimit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map