Rishikimi i Brizy 2020

Rishikimi i Brizy: A është me vlerë një provë?

Brizy është një ndërtues relativisht i ri i faqeve WordPress që u lëshua në prill 2018 nga një kompani e njohur, ThemeFuse. Pavarësisht se është i ri, tashmë po tregon aq shumë premtime. Versioni i tij falas tashmë ka 50,000+ instalime aktive që flasin vëllime se sa mirë performon.


Gotshtë një ndërfaqe e këndshme, intuitive falë teknologjisë React dhe vjen me një mori karakteristikash unike që nuk do t’i gjeni në asnjë ndërtues tjetër të faqeve.

Me këtë thënë, Brizy ka ende një rrugë të gjatë për të arritur të renditet atje me mbretërit mbretërues të ndërtuesve të faqeve si Elementor Pro dhe Beaver Builder. Por unë me të vërtetë mendoj se me kohën, do të jetë në gjendje të ofrojë karakteristika më bindëse dhe të konkurrojë ngushtë me djemtë e mëdhenj.

Brizy ka një version falas dhe pro, çmimi dhe tiparet e të cilit do të diskutohen më poshtë.

Nëse po kërkoni ndërtuesin më të mirë të faqeve WordPress, vazhdoni të lexoni për të zbuluar se si punon Brizy, çfarë mund të bëni me të, sa kushton, cilin version duhet të merrni dhe nëse Brizy është një përshtatje e përsosur për nevojat tuaja.


Instalimi i Brizy

Instalimi i versionit falas të Brizy është aq i thjeshtë sa shtimi dhe instalimi i një shtojce falas WordPress. Shko tek plugins > Shto nje te ri > kërko për “Brizy”> Instaloje tani > Aktivizoni.

instalimi i një plugin falas Brizy

Nëse e keni blerë versionin Pro, duhet të keni të instaluar së pari versionin falas para se të ngarkoni dhe instaloni skedarin Pro .zip.


Ndërtimi dhe hartimi i një faqe të re në Brizy

Tani këtu është pjesë e fun. Le të hedhim një vështrim se si dëshiron të ndërtojmë një faqe brenda Brizy.

Kur krijoni një faqe të re, do të shihni një buton të ndritshëm rozë që thotë Ndrysho me Brizy. Klikoni mbi atë dhe do të çoheni tek ndërtuesi i faqes Brizy.

krijoni një faqe të re dhe modifikoni me Brizy

Pasi të futeni brenda Brizy, gjëja e parë që do të vini re është e gjithë hapësira bosh pa asnjë gjurmë të temës suaj. Kjo sepse modeli i faqeve është vendosur automatikisht Model Brizy.

Nëse dëshironi të punoni me modelin tuaj, një rrugëdalje e shpejtë po e vendos atë Default në vend të kësaj:

Afishimi i modelit të faqes

Për të filluar ndërtimin e faqes tuaj, mund të filloni ose me blloqe të paracaktuar ose paraqitjen (për Briz Pro), ose të filloni me një bllok bosh. Ne jemi duke shkuar për të shkuar mbi karakteristikat kryesore të parë se çfarë ju mund të bëni me ta, sa lehtë ato janë për t’u përdorur, dhe në të cilën versionet ata janë në dispozicion.

1. Shtimi dhe Plotësimi i Blloqeve të Bota (Pa pagesë dhe Pro)

Shtimi i blloqeve bosh dhe shtimi i elementeve mbi to është me të vërtetë e thjeshtë për t’u bërë në Brizy. Kliko ikonë blu Plus në mes të faqes dhe klikoni Shtoni një bllok bosh. Më pas do të keni një bllok bosh 2-kolonë.

Ju mund të shtoni elemente në këto kolona duke klikuar pak ikonë e bardhë plus në këndin e sipërm të majtë të ekranit. Zvarritni dhe lëshoni elementët që dëshironi dhe filloni t’i redaktoni ato.

Shtoni një bllok bosh

Do të shihni në GIF të animuar më lart se pothuajse çdo redaktim që ndodh është inline. Ju mund të redaktoni tekstin brenda, të rregulloni dhe stiloni butonin, të rregulloni spacer (dhe madje edhe mbushjen), dhe të shtoni imazhe gjithashtu drejt në zonën e redaktimit.

Ndërfaqja intuitive, e pambuluar e Brizy ju tregon atë që ju nevojitet kur keni nevojë për të. Ju nuk do të mërziteni me shumë opsione menjëherë. Nëse keni nevojë të modifikoni seksionin, thjesht ngjitni miun mbi të dhe kjo ikonë do të shfaqet:

Shiriti i veglave për bllok

Kjo shirit i mjeteve do t’ju lejojë të bëni shumë gjëra argëtuese në seksionin si stili i tij, ta bëni atë global, ta ktheni atë në një shirit, ta kurseni, ta kopjoni dhe ta fshini.

Redaktimi i një pjese

2. Përdorimi i Blloqeve të Prodhuara Para (Pa pagesë dhe Pro)

Mund të filloni me një kanavacë të zbrazët ose nëse kjo është shumë marramendëse ose doni të kurseni kohë, mund të përdorni blloqe të bëra paraprakisht. Thjesht klikoni në ikonë blu Plus në mes për të parë listën e gjatë të blloqeve të Brizy.

Ju mund të zgjidhni midis dritë dhe i errët mënyra, e cila është një mundësi e bukur, dhe gjithashtu mund të shfletoni sipas kategorisë.

Blloqe brizi

Ju gjithashtu mund të modifikoni blloqe të para-bëra si mënyra se si do t’i redaktoni blloqet bosh.

Versioni falas: po
Pro version: Po, me 150+ planifikime dhe blloqe premium

3. Blloqe globale dhe të ruajtura (falas dhe pro)

Nëse keni përsëritur përmbajtje nëpër faqet tuaja, të keni bllok global, do t’ju kursejë kaq shumë kohë në redaktimin e tyre. Blloqet globale do t’ju lejojnë të redaktoni bllokun nga një vend dhe efekti të zhvillohet në faqet tuaja.

Për të krijuar një bllok global, thjesht ngjitni miun mbi bllok dhe klikoni në Ikona e cilësimeve. Klikoni në ikonën që duket si rrufe në qiell dhe aktivizoni Bëni atë Global.

Marrja e blloqeve globale

Për të ruajtur një bllok, klikoni në Ikona e cilësimeve dhe klikoni në Ikonë e zemrës.

4. Paraqitjet e bëra para (Vetëm Pro)

Layoutet e Brizy janë një trajtim absolut, secili duket i mahnitshëm dhe do t’ju kursejë kaq shumë kohë, por për fat të keq ato janë të disponueshme vetëm në Brizy Pro.

Paraqitjet mund të gjenden duke klikuar mbi ikonë blu Plus. Ato janë të organizuara sipas kategorive, dhe ajo që unë gjithashtu më pëlqen në lidhje me atë është që shumë nga faqosjet kanë më shumë se një faqe, të cilat në thelb janë një faqe interneti e plotë.

Shtimi i faqosjeve pro

Këto paraqitje janë gjithashtu plotësisht të redaktueshme në mënyrë që të mund të shtoni çfarëdo elementi që dëshironi, të ndryshoni kufijtë, të ndryshoni sfondin – gjithçka që dëshironi fare.

Shtimi i elementeve në paraqitjen
Shtimi i një butoni në një plan urbanistik në versionin Brizy Pro

5. Editing Elements (Free & Pro)

Ashtu si me blloqet, mund të modifikoni çdo element drejt në zonën e redaktimit. Klikoni elementin dhe do të shfaqet një shirit mjetesh si kjo:

Redaktimi një element

Në varësi të elementit, kjo shirit i mjeteve do të ndryshojë. Por për hir të këtij shqyrtimi, le të shqyrtojmë shiritin e veglave për imazhe.

Fokusimi dhe zmadhimi i figurës

Një tipar me të vërtetë i zoti i Brizy është se si mund të kontrolloni se cila pjesë e figurës do të shfaqet në faqen tuaj. Ja se si funksionon:

Fokusi dhe zmadhimi i figurës

Unë nuk e kam parë këtë funksion në asnjë ndërtues faqesh më parë, dhe ai zgjidh një nga pikat e dhimbjes që kam hasur kur përdor imazhe me ndërtuesit e faqeve.

Ankera për Seksionin

Një tjetër veçori unike e Brizy është aftësia për të lidhur një element me një seksion tjetër. Edhe pse kjo mund të bëhet me dorë përmes ID-ve, Brizy e bën atë shumë më të lehtë. Mund të bëhet jo vetëm për imazhe, por për të gjithë elementët e tjerë.

Ja se si ta bëni atë:

Seksione të ankorimit brizy

Opsione të tjera personalizimi

Në ndërtuesit e faqeve të tjera, nuk jeni në gjendje të rregulloni lartësinë dhe gjerësinë e imazheve në zonën e redaktimit, por Brizy e bëri të mundur. Ka pika rregullimi që rrethojnë figurat, duke e bërë atë aq të lehtë për të rregulluar madhësinë e saj.

Ju gjithashtu mund të shtoni hije, ta lidhni atë me një URL ose një pop-up (më shumë për këtë më vonë), të rregulloni shtrirjen, ta kopjoni, ta ktheni atë në një formë rrethore, të shtoni animacionin e hyrjes dhe më shumë.

Nuk do të flas për çdo mundësi redaktimi në dispozicion, por më lejoni të them vetëm se mund të bëni shumë gjëra të mahnitshme me Brizy. Do të keni shumë argëtim duke eksploruar atë që mund të bëni me secilin element dhe blloqe.

Gjëja më e mirë është që ju mund të bëni pothuajse të gjitha këto pa lënë zonën e redaktimit, pa pasur nevojë për një panel kontrolli anësor.

6. Stilimi Global

Global Styling është një tjetër veçori unike e Brizy që e ndan vërtet atë nga ndërtuesit e faqeve të tjera. Global Styling ju lejon të ndryshoni ngjyrën e çdo elementi me të njëjtën ngjyrë nga një vend.

Më lejo të shpjegohem:

Në ndërtuesit e faqeve të tjera, nëse të gjitha ikonat tuaja janë të purpurta me ngjyra, dhe ju doni të ndryshoni ngjyrën e tyre, ju do të duhet ta bëni këtë një nga një.

Kjo mund të marrë kohë nëse keni shumë ikona në faqe.

Por me Global Styling, ju mund të lidhni shumë elemente – si ikona, kufij dhe tekste – në një ngjyrë të vetme. Pasi të lidhen me ngjyrën, ju mund të ndryshoni ngjyrën e secilës prej këtyre elementeve menjëherë.

Pra, nëse keni 10 ikona të lidhura me ngjyrën vjollcë dhe dëshironi të ndryshoni ngjyrën e tyre, mund ta bëni këtë në një klik.

Këtu është ajo që unë jam duke folur në lidhje me:

Stilimi global

Mund të bëni të njëjtën gjë me tekstet. Ju mund të stiloni të gjitha paragrafët, titrat, titujt, etj. Në një vend:

Tipografia globale e stilimit

Kjo veçori jo vetëm që do t’ju kursejë kohë, por gjithashtu do të sigurojë që dizajni i faqes tuaj të mbetet i qëndrueshëm në të gjithë.

7. Seksione Reorder (Falas dhe Pro)

Seksionet e Reorder, ose ajo që më pëlqen ta quaj Sektorin Organizues, është një mjet i shkathët që e bën të thjeshtë rirregullimin e seksioneve. Kjo është e përsosur për faqe të gjata me shumë seksione.

seksione të rindërtimit

8. Formularët e Kontaktit (Falas dhe Pro)

Të dy versionet falas dhe pro ju lejojnë të krijoni forma kontakti me pamje të shkëlqyeshme përmes elementeve ose blloqeve të bëra para.

Mund të vendosni fushat e kërkuara, të ndryshoni llojet e fushës, të ndryshoni ngjyrën ose imazhin e sfondit, të ndryshoni tipografinë dhe më shumë.

Shtimi i formave të kontaktit

9. 4000 + Icons (Free & Pro)

4000 ikona – kjo është çmenduri. Brenda Brizy, ju mund të zgjidhni nga një bibliotekë masive e ikonave në shumë kategori. Kjo eliminon hapin shtesë për të kërkuar ikona të mira që janë të sigurta për t’u përdorur në faqen tuaj.

Për të përdorur një ikonë, shtoni një bllok bosh dhe tërhiq dhe lësho Elementi i ikonës. Klikoni në ikonë blu yll, dhe ju duhet të shihni një shirit mjetesh. Klikoni në Ikonë blu në pjesën e majtë të shiritit të veglave, dhe atje duhet të jeni në gjendje të shihni listën e ikonave. Zgjidhni midis kategorive dhe pasi të keni gjetur atë që ju nevojitet, klikoni në ikonën.

Mund të ndryshoni ngjyrën dhe madhësinë e ikonës dhe madje të shtoni hijet ose kufijtë nëse dëshironi.

përdorni dhe redaktoni një ikonë

10. Kontrolli i përgjegjshëm celular (Falas & Pro)

Ekziston gjithashtu një mundësi për të redaktuar për desktop, tabletë dhe celular, në mënyrë që të siguroheni që faqja juaj e internetit të duket e shkëlqyeshme në çdo pajisje.

pamje celular

Ndryshimet tuaja që bëni në një pamje nuk do të ndikojnë në pikëpamjet e tjera. Ju mund të ndryshoni me lehtësi format, paraqitjen, hapësirën dhe stilin e çdo elementi në çdo pamje.

11. Kthejeni Sectiondo Seksion në një Rrëshqitës

Në disa ndërtues faqesh, rrëshqitësit janë një veçori premium, por Brizy e bëri atë një veçori falas dhe shumë të lehtë për t’u përdorur.

Hover mbi pjesën që dëshironi të shndërroheni në një shirit dhe klikoni në redaktimi i shiritit të veglave. Klikoni në ikonë me pamje rrufe në qiell dhe ndryshoni Bëni atë një Rrëshqitës. Dhe kjo është kjo – ju tani keni një rrëshqitës. Ju mund të ndryshojë imazhin e saj e sfondit apo ngjyra, e bëjnë atë të luajë automatikisht, të ndryshuar shigjeta, dhe më shumë.

shndërroni një seksion në një rrëshqitës

12. Rregulloni shpejt mbushjen

Mbështjellja është shpesh një dhimbje për tu rregulluar në shumë ndërtues të faqeve, shpesh kërkojnë përdorimin e një paneli anësor dhe ndryshime të pafundme të përqindjeve. Por Brizy e bëri këtë proces kaq të lehtë duke lejuar përdoruesit të rregullojnë mbushjen e duhur në zonën e redaktimit me një klikim dhe zvarritje:

rregulloni mbushjen

13. Headers & Footers (Vetëm Pro)

Headers dhe footers shpesh janë të paprekshëm pa marrë parasysh se në cilën temë përdorni, dhe vetëm disa ndërtues të faqeve ju japin mundësinë t’i rregulloni ato ose të krijoni një nga e para.

Brizy Pro ka një koleksion të headers dhe footers të parave të bëra plotësisht të redaktueshme, kështu që ju mund të shtoni logon tuaj, të ndryshoni tekstet, të ndryshoni ngjyrën, të shtoni një buton, dhe më shumë.

Koka Brizy
Titujt e paracaktuar në Brizy Pro
Kembet e Brizy
Këpucët e para-përgatitura në Brizy Pro

14. Pop-Ups (Vetëm Pro)

Pop-ups janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të mbledhur postë elektronike pa marrë parasysh se çfarë mund të thonë njerëzit e tjerë. Por në WordPress, normalisht do të duhet të përdorni një shtojcë të palëve të treta për të qenë në gjendje të krijoni dhe integroni pop-up në faqen tuaj të internetit.

Brizy e bën krijimin e pop-ups super të lehtë duke siguruar paraqitjet e para-bërura pop-up që mund të shtohen në faqen tuaj në disa klikime.

Shtë e rëndësishme të theksohet se pop-up-et mund të nxiten vetëm duke klikuar tani. Ju mund të shtoni një shfaqje për çdo gjë që mund të shtoni një lidhje për të si një imazh, tekst ose buton.

Për ta bërë këtë, klikoni në element, klikoni në Ikonë e URL-së, dhe zgjidh Shfaqem. Klikoni në fusha e imazhit dhe zgjidhni nga popup-et e para-bëra.

Shtimi i popup-eve në brizy

Duke u shkaktuar vetëm me klikim është një kufizim i madh, por ata po planifikojnë të nxjerrin veçori të reja që do t’ju lejojnë përdoruesve të krijojnë kushte të caktuara si koha në faqe, në dalje, në lëvizje dhe më shumë për të shkaktuar pop-ups, kështu që kjo është diçka për të ngazëlloheni.

15. Menaxheri i roleve (Falas dhe Pro)

Shumica e versioneve pro të krijuesve të faqeve kanë menaxherë të roleve të cilat ju lejojnë të caktoni cilat pjesë të faqes në internet mund të redaktojnë role të ndryshme. Kjo është e dobishme për zhvilluesit që duan për redaktorë, për shembull, të kenë akses vetëm në përmbajtje dhe jo në dizajn.

Brizy gjithashtu ka një menaxher rolesh edhe për versionin falas dhe pro, por menaxheri i roleve të versionit falas është shumë i kufizuar. Ajo ka vetëm dy opsione: nuk ka qasje dhe qasje të plotë.

Brizy Pro, nga ana tjetër, ju lejon të jepni Jo Qasje, Qasje të Kufizuar dhe Qasje të plotë, e cila është më e dobishme nëse dëshironi shkallë të ndryshme të aksesit për role të ndryshme.

Menaxheri i roleve falas kundër pro

Karakteristika te tjera:

 • Zhbëj / Rivendos (Falas & Pro)
 • Ruani automatikisht (Falas & Pro)
 • Kthejeni çdo bllok në një rrëshqitës (Falas & Pro)
 • Ndarësit e formës (vetëm Pro)
 • Filtrat e figurave dhe video (Vetëm Pro)
 • Integrimi i aplikacioneve të marketingut (vetëm Pro)
 • Përmbajtja dinamike (vetëm Pro)

Cilin version brizy duhet të merrni?

Brizy është ende një produkt i ri me shumë për tu përmirësuar për të qenë një zgjidhje me të vërtetë gjithçka-në-një kur bëhet fjalë për ndërtimin e faqeve. Me këtë thënë, versioni falas është mjaft i mirë për ata që janë në kërkim të krijimit të faqeve të thjeshta me faqe të thjeshta.

Versioni falas i Brizy është i mjaftueshëm për të krijuar:

 • Portofoli online (fotografë, shkrimtarë, artistë, etj.)
 • Faqet e thjeshta të uljes
 • Uebfaqja e biznesit të vogël

Nëse nuk e keni mendjen të mos keni akses në paraqitjet e bëra paraprakisht nga Brizy.

Sidoqoftë, nëse jeni dikush që ka nevojë për funksionime të përparuara, si caktimi i roleve për redaktorët dhe kontribuesit, paraqitjet, pop-ups, integrimet me aplikacionet e marketingut (si marketing me email dhe softuer analitik) dhe përmbajtje dinamike, duhet të merrni parasysh blerjen e Brizy Pro.


Kush duhet të përdorë Brizy?

Edhe pse Brizy tashmë ka shumë për të ofruar duke marrë parasysh se u lëshua vetëm pak më shumë se një vit më parë, ai ende ka një rrugë të gjatë për të përputhur me ndërtuesit aktualë të faqeve kryesore si Elementor Pro dhe Beaver Builder. Ka shumë që këta ndërtues të faqeve mund të bëjnë që Brizy të mos mundet që tani për shkak të moshës së re.

Pra, nëse po kërkoni tipare të fuqishme që mund të japin krijuesit e faqeve të pjekura, si ndërtimi i faqeve të arkivit Woocommerce ose faqeve të karrocave, dhe keni nevojë për të tani, Brizy nuk është përshtatja e përsosur.

Blerja e marrëveshjes së jetës mund të jetë një investim i shkëlqyeshëm edhe pse që nga Brizy ka tipare më të fuqishme në tubacion.


Izmimet Pro Brizy

Më duhet të them se Brizy është një nga ndërtuesit e faqeve me ofertën më bujare. Me 49 dollarë në vit, ju do të keni qasje në të gjitha tiparet pro, azhurnimet dhe mbështetjen për 3 faqe interneti. Ashtë një marrëveshje e mirë nëse thjesht do të krijoni një faqe interneti personale.

Oferta në Studio është e shkëlqyeshme nëse krijoni faqe interneti për klientë ose prireni të krijoni shumë faqe në internet në një vit.

Sa i përket paketës Lifetime, ju do të paguani një tarifë një herë për të hyrë në të gjitha veçoritë, azhurnimet dhe mbështetjen e Pro. Shtë një ofertë e kufizuar për ata që duan të investojnë në këtë ndërtues faqesh dhe të përmbahen për azhurnime dhe përmirësime në të ardhmen, dhe unë mendoj se është një marrëveshje mjaft e mirë.

Ata gjithashtu kanë një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Prmimi brizy

Brizy Cloud: Isfarë është ajo?

Brizy Cloud është një platformë e mahnitshme që mund të presë një numër të pakufizuar të faqeve tuaja të uljes jashtë WordPress. WordPress me të vërtetë nuk është një opsion i shkëlqyeshëm nëse doni të krijoni shpejt një faqe ulëse, sepse do të duhet të shqetësoheni për pritjen, instalimin dhe hapat e tjerë të lodhshëm.

Pra, nëse doni një faqe ulje shpejt, mund ta bëni falas falas në Brizy Cloud. Kapja është nëse po e bëni falas, ju keni tre mundësi botimi falas: subdomain, sinkronizimi i serverit, dhe eksportoni HTML.

Subdomain do të thotë që ju do të merrni një zgjatje pas emrit të domain, si “adampreiser.brizy.site”. Nuk duket vërtet profesional.

Paraqitjet e Brizy Cloud
Brenda Cliz Brizy. Imazhi i rrëmbyer nga Uebfaqja e Brizy-it.

Sa për sync server dhe eksportit HTML, ju duhet të ngarkoni faqen tuaj ulje fotografi në një server. Gjërat marrin pak teknikë këtu, kështu që nëse nuk jeni të aftë për të përdorur serverë, është më mirë të merrni ndihmë nga një mik apo mbështetje teknike e Brizy.

Gjithashtu, me Brizy Cloud falas, jeni i kufizuar në veçoritë falas të krijuesit të faqes Brizy.

Nëse dëshironi të jeni në gjendje të publikoni në domenin tuaj pa u shqetësuar për serverat dhe të merrni akses në tiparet Brizy Pro, është më mirë të blini Brizy Pro.


Brizy: Ajo që më pëlqen shumë

Ka shumë gjëra që më pëlqejnë për Brizy-n, është një ndërtues faqesh premtuese dhe këtu do t’i kaloj shpejt ato.

 • Karakteristika unike si Fokusimi dhe Zmadhimi i Imazhit, Styling Global dhe Blocks Reorder. Unë nuk i kam parë këto veçori në ndërtuesit e faqeve të tjera, dhe thjesht do të tregojë se si ekipi Brizy studioi me kujdes përvojën e përdoruesit me ndërtuesit e faqeve ekzistuese.
 • Ndërfaqja intuitive, pa rrëmujë nuk i mposht përdoruesit me kaq shumë mundësi redaktimi menjëherë. Kjo vetëm ju tregon se çfarë ju duhet të shihni në këtë moment, duke i dhënë një përvojë më të qetë, të parë-si-ju-shkoni.
 • Detajet pak si shfaqja mbushje një rresht kur ju rri pezull mbi të, e kursimit automatike, dhe undo / bëj sërish të bëjnë përdoruesit ‘jeton një shumë më e lehtë.
 • Blloqet dhe faqosjet e para-bërura janë seriozisht të bukura. Shtë e qartë që ato janë dizajnuar nga profesionistë dhe nuk do të kisha ndërmend të përdorja një në projektet e mia.
 • Oferta në këmbë e një pagese një herë 299 dollarë për qasje gjatë gjithë jetës është e mahnitshme. Duke pasur parasysh që Brizy tashmë po tregon shumë premtime vetëm një vit pas lëshimit të tij, unë mund të imagjinoj vetëm se sa larg do të shkojnë në disa vjet.
 • Brizy Cloud është një mjet i shkëlqyeshëm që e bën më të lehtë procesin e krijimit të faqeve të uljes.
 • 4000 ikonat e tyre!
 • Kjo është në përputhje me shumicën e temave të mirë-koduara.
 • Brizy Pro integrohet me shërbime të njohura si MailChimp, HubSpot dhe Woocommerce.
 • Ata në të vërtetë kanë një publik Bordi Trello ku mund të shihni planet e tyre të ardhshme dhe ato për të cilat ata punojnë aktualisht. Ju gjithashtu do të jetë në gjendje të rekomandojë dhe të votojnë që karakteristikat që ju dëshironi për të parë dhe / ose përmirësuar.

Brizy: Ajo që unë nuk më pëlqen About It

 • Mënyra se si automatikisht përdor modelin Brizy herën e parë kur futem në ndërtuesin e faqes është shpërqendruese. Dua të jem në gjendje të shoh temën time që të mund të punoj me të.
 • Nuk ka asnjë buton të rivendosjes, kështu që nëse pasi të luaja për ca kohë unë do të doja të filloja nga e para, do të më duhej ta fshin çdo seksion një nga një.
 • Nuk ka gjithashtu asnjë mundësi për të zëvendësuar paraqitjen që zgjodha, kështu që do të më duhej ta fshin çdo seksion të vetëm një nga një. Do të ishte mirë nëse ekziston një mundësi për të fshirë gjithçka menjëherë ose për të zëvendësuar shpejt paraqitjen.
 • Brizy ka dukshëm më pak elementë sesa ndërtuesit e faqeve të tjera edhe me versionin falas.
 • Do të ishte më e lehtë nëse ekziston një mënyrë e shpejtë me një klik për të shtuar një bllok bosh.
 • Pop-ups aktivizohen në klik vetëm tani, megjithëse ata po planifikojnë të nxjerrin kushte / nxitje të reja.
 • Megjithëse Brizy nuk përdor kodet e shkurtra, ajo ende lë shumë
  kodet pas çinstalimit.

Rishikimi i Brizy: Mendimet përfundimtare

Brizy është një krijues i faqeve të reja, por tashmë po tregon potencial shumë i madh. Fuqia e tyre qëndron në bërjen e procesit të hartimit të qetë dhe mjaft të thjeshtë edhe për fillestarët. Brizy do ju bëjë të ndiheni si ekspert brenda sekondave.

Normalisht nuk do të isha i ngazëllyer për një krijues të ri të faqeve sepse dua të përdor vetëm produkte nga të cilat di se mund të varen dhe që do të mbështeten për një afat të gjatë.

Ajo që është e ndryshme këtu është se zhvilluesit e faqes ndërtuese të faqeve Brizy WordPress kanë 10 vjet që zhvillojnë produkte të WordPress. Kjo është ajo që e bën këtë të ndryshme për mua.

Tani për tani ata kanë një hartë mjaft agresive të planifikuar. Kështu që koha do të tregojë nëse ata mund të dorëzojnë. Unë mendoj se ata mund dhe do.

Në përgjithësi, Brizy është një mundësi e shkëlqyeshme për ata që kërkojnë një ndërtues faqesh që me të vërtetë bën krijimin e faqeve të thjeshta të një flladi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map