Rishikim Wix

Wix është bërë tepër popullor në vitet e fundit. Nëse përdorni Youtube shpesh ka një shans të mirë që ju keni qenë në shënjestër të përsëritur me reklamat e tyre agresive.


Ndërsa është rritur shumë në popullaritet, është me vlerë Wix apo thjesht një tjetër ndërtues i faqes së ngritur.

Në këtë rishikim, ne do të shikojmë në Wix lart poshtë për të kuptuar më mirë se kush është e mirë për të dhe që ajo nuk është e.

Le të futemi në të.

Pasqyrë e Wix

Wix operon me idenë se të gjithë duhet të jenë në gjendje të kenë një faqe në internet të lëmuar, funksionale, me pamje profesionale. Për më tepër, të gjithë duhet të jenë në gjendje të ndërtojnë vetë këtë faqe në internet, pa pasur nevojë të paguajnë qindra ose mijëra dollarë për një zhvillues ose dizajner të faqes në internet.

Në pjesën më të madhe, Wix ka sukses. Ju keni dy mundësi për ndërtimin e një faqe në internet. Rruga super e lehtë është të përdoret Inteligjenca Wix Design Design, një program që ju pyet një seri pyetjesh përpara se të gjeneroni një uebfaqe të re pikërisht për ju. Nëse jeni i shkurtër në kohë dhe nuk keni nevojë për ndonjë gjë që është përshtatur në mënyrë të ndërlikuar, atëherë kjo mund të jetë zgjidhja ideale.

Përndryshe, ju mund të përdorni Redaktori Wix. Incshtë jashtëzakonisht i drejtpërdrejtë dhe intuitiv, redaktori përmban funksionalitet tërheqës dhe tërheqës që është një çikë për t’u përdorur. Ju lehtë mund të keni një uebfaqe themelore dhe të funksionojë brenda vetëm një ore ose dy, edhe nëse jeni duke filluar nga e para.

TDLR: Wix është një ndërtues i përsosur i faqeve për dikë që dëshiron një përvojë tepër të lehtë për t’u përdorur. Ju nuk do të merrni një personalizim total me të ose do të ndërtoni një dyqan të mrekullueshëm të e-commerce, por do të jeni në gjendje të ndërtoni një faqe të vogël të internetit jashtëzakonisht lehtë.

Duhet përmendur, gjithashtu dyfishohet si një i mirë platformë ecommerce dytë për të vetëm Shopify.


imazh

Pastaj, ka Corvid nga Wix. Ky është opsioni për webmasterët që kanë një përvojë të kodimit dhe duan që faqja e internetit e tyre të jetë në gjendje të bëjë më shumë sesa ato që ofrojnë modele dhe aplikacione në Wix. Prettyshtë mjaft e lehtë për t’u përdorur, kështu që nëse doni të praktikoni kopetat tuaja të kodifikimit, ky është vendi për ta bërë atë.

Wix ju siguron më shumë se 500 shabllone që janë gati për ju të rregulloni. Në dispozicion në një shumëllojshmëri të gjerë kategorish, mund të gjeni një shabllon që përshtatet në mënyrë të përsosur në faqen tuaj të internetit ose të tregtisë elektronike. Disa nga karakteristikat që do të keni mundësi të përfshini janë bloget, galeritë e mediave dhe dyqanet në internet. Plus, të gjitha templates Wix janë optimizuar për shikimin celular, e cila është kritike në tregun e sotëm.

Përveç që ju udhëzon gjatë procesit të ndërtimit të një faqe në internet, Wix ofron një pritje në internet. Nëse merrni paketën e duhur, mund të keni emrin e domain gjithashtu. Me aftësi të shkëlqyera të SEO, masa të ngushta sigurie që përfshijnë aftësinë për të mbrojtur me fjalëkalim faqen tuaj të internetit ose faqet individuale të faqes tuaj të internetit dhe një departamenti të mbështetjes së klientit që është i njohur për përgjegjshmëri.

Si të përdorim Wix

Përdorimi i Wix është jashtëzakonisht i lehtë. Edhe njerëzit që kurrë nuk kanë menduar për ndërtimin e një faqe në internet më parë do të habiten se sa shpejt mund të prodhojnë një uebfaqe të shkëlqyeshme dhe funksionale.

Nëse ka një pengesë në këtë fazë të procesit, është se një ndjenjë e të qenit të mbingarkuar nga zgjedhjet mund të marrë përsipër. Siç u përmend më lart, Wix ka fjalë për fjalë qindra shabllone nga të cilët mund të zgjedhin.

Për më tepër, kompania përmban më shumë se 200 aplikacione dhe shërbime që mund të shtohen në faqen tuaj të internetit. Almostshtë pothuajse shumë zgjedhje. Për disa rishtar, argëtimi mund të lodhet shpejt për t’u zëvendësuar nga një ndjenjë konfuzioni dhe më pas zhgënjimi.

Si Punojnë Modelet Wix

Lajmi i mirë është që ju jeni të lirë të merrni një model për një rrotullim të shkurtër për të parë të gjitha tiparet e tij. Nëse e shihni që nuk ju pëlqen pasi të keni luajtur me të për pak, fikeni për një tjetër. Modelet kanë një zonë paraprake ku mund të shihni të gjitha shembujt dhe faqet e ndryshme që mund të përdorni.

Për të mos u ndier i tronditur me këtë proces, përpiquni të ngushtoni zgjedhjet tuaja të modelit fillimisht tek ato që synohen drejt llojit të uebfaqes që doni të ndërtoni. Me më pak zgjedhje, keni më pak të ngjarë të ndjeheni të mbingarkuar. Redaktimi i përgjithshëm i modeleve Wix është shumë më i lehtë sesa redaktimi i atyre në Faqet e WordPress.

Lajmi i keq është se pasi faqja juaj e internetit të shkojë drejtpërdrejt, ju keni ngecur me atë model. Kalimi në një shabllon tjetër do të thotë të fillosh përsëri nga e para. Kjo është arsyeja pse është thelbësore që të jeni të sigurt që modeli që ju zgjidhni është i duhuri përpara se të filloni ta rregulloni.

Mundohuni të mos të marrë një vendim të parakohshme në lidhje me të cilën template ju doni të përdorni në mënyrë që ju nuk do ta humbasin një ton të punës. Përndryshe, thjesht shkoni me Wix Artificial Intelligence Design dhe le një algoritëm të bëjë shumë nga zgjedhjet për ju.

Jo të gjithë do të përjetojnë një ndjenjë të mbingarkuar ndërsa fillojnë me Wix. Në fakt, shumë njerëz kurrë nuk e përjetojnë atë ose përfundon si një ndjesi e fluturuar. Shumica e njerëzve që hartojnë një faqe në internet me Wix në të vërtetë raportojnë se është një përvojë argëtuese, krijuese dhe e dobishme. Me një sens të arritjes, ndërtimi i një faqe në internet Wix mund të jetë një hap i parë sigurues drejt hapjes së një biznesi.

Kush duhet të përdorë Wix?

Në qoftë se nuk drejtoni një korporatë shumëkombëshe, është e vështirë të besoni se Wix nuk do të jetë në gjendje t’ju ofrojë shumë në mënyrën e fuqisë, shkathtësisë dhe funksionalitetit për faqen e internetit të kompanisë suaj. Ndërsa disa njerëz herë pas here pyesin nëse Wix është apo jo i shkallëzueshëm për të përmbushur nevojat e një biznesi në rritje, është e sigurt të supozohet se ky krijues i faqes në internet është më se i aftë, përveç nëse kompania juaj është e krahasueshme në madhësi me Amazon.

Thënë kështu, do të gjeni të gjitha llojet e paketave në Wix që janë të dizajnuara për pothuajse të gjithë ata që mund të kenë nevojë për një faqe në internet. Njerëzit që duan të menaxhojnë një blog të modës ose të ndërtojnë një faqe në internet për martesën e tyre, do të gjejnë mundësi të shumta. Nëse jeni duke drejtuar një restorant apo hotel, Wix ka modele për ju.

Në të njëjtën mënyrë janë akomoduar muzikantë, fotografë, artistë grafikë, valltarë, aktorë dhe artistë të performancës. Ju madje do të zbuloni modele që janë të drejtë për një avokat ose një CPA ngjitur me faqosjet që janë ideale për studiot e yogas dhe trajnerët e jetës.

Kushdo që po mendon të ndërtojë një dyqan në internet në mënyrë të ngjashme, mund të dëshirojë të shikojë se çfarë Wix ka për të ofruar. Modele të shumta të tregtisë elektronike janë në dispozicion, dhe me shumë shtesa me mendje biznesi, është e lehtë të krijosh një faqe në internet, ku produktet e tua mund të shiten 24/7.

Në thelb, Wix është aq fleksibël sa që mund të jetë një platformë ideale për pothuajse të gjithë ata që duan të ndërtojnë një faqe në internet.

A është Wix Scalable?

Me kalimin e kohës, faqja juaj në internet mund të gëzojë sukses në rritje. Kjo do të thotë që keni nevojë për më shumë faqe në internet, më shumë hapësirë ​​për ruajtje, bandë më të madhe dhe aftësi për të shitur. Lajmi i mirë është që faqja juaj e internetit Wix është e përgatitur të rritet.

Të gjithë ju duhet të bëni është të vizitoni Tregut App për të gjetur më shumë se 200 aplikacione që e bëjnë faqen tuaj Wix më funksionale dhe të fuqishëm se kurrë. Nëse keni nevojë për opsione më shumë se çfarë ju mund të merrni me një aplikacion, pastaj të marrë një vështrim në disa nga paketat më të mëdha që ofron Wix. Me ruajtje të zgjeruar, bandë të pakufizuar dhe të gjitha llojet e shtesave, kjo mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet për të shkallëzuar në faqen tuaj të internetit..

Nëse faqja juaj e internetit bëhet edhe më e madhe, atëherë merrni parasysh një paketë “Ndërmarrje”, e cila diskutohet më poshtë. E krijuar për biznese në madhësi të mesme, kjo paketë është e fortë, e fuqishme dhe fleksibël. Me aplikacionet e duhura, lehtë mund t’iu shërbejë qëllimeve tuaja për vite.

Përshtatje

Modelet e krijuara nga Wix duken shumë mirë jashtë kutisë. Ju mund të bëni disa personalizime vërtet të lehta në vetëm disa minuta dhe prapë të përfundoni me një faqe në internet që duket sikur keni shpenzuar qindra, nëse jo mijëra, dollarë në të.

Sigurisht, nëse vërtet doni që faqja juaj e internetit të dalë nga turma, ju duhet ta rregulloni atë. Wix e bën këtë detyrë jo vetëm të thjeshtë, por edhe kënaqësi. Modelet janë të ngarkuar me tekst të gjumit që padyshim që dëshironi të zëvendësoni. Thjesht klikoni në tekst dhe filloni të shtypni. Thatshtë kaq e lehtë. Nëse doni që teksti të jetë më i madh ose më i vogël, tërhiqni rrëshqitësin e dobishëm.

Nëse nuk preferoni të futni tekstin tuaj drejtpërdrejt në Wix, atëherë ndjehuni të lirë të kopjoni dhe ngjitur nga një program për përpunimin e fjalëve. Ngarkimi i përmbajtjes nga Instagram ose Facebook është po aq i drejtpërdrejtë.

Për ta bërë faqen tuaj të internetit të vërtetë të gjallë, përdorni një veçori si butonin animacion për të bërë që disa tekste të zbehen, zmadhojnë ose shfaqin sjellje të tjera tërheqëse. Ndjehuni të lirë për të ngarkuar një sfond video, përfshini një shfaqje Slideshow interaktive ose shtoni një formë kontakti. Wix i bën të gjitha të mundshme.

Duke njohur që imazhet mund të jenë mjaft të rëndësishme për të angazhuar vizitorët në një faqe në internet, Wix përmban një bibliotekë të imazheve dhe grafikëve të aksioneve. Për t’i shtuar ato në shabllonin tuaj, gjithçka që duhet të bëni është tërheqje dhe rënie. Përndryshe, ngarkoni fotografitë tuaja për t’i dhënë faqes tuaj në internet një kontakt të personalizuar.

templates

Një nga gjërat që e bën Wix një kënaqësi të tillë për të përdorur është mjetet që ajo ofron. Ndërsa janë aftësitë SEO që dikur mungojnë, Wix ka bërë përpjekje të jashtëzakonshme drejt sigurimit që faqja juaj e internetit të vërehet nga Google dhe motorët e tjerë të kërkimit. Mjetet SEO të platformës bëjnë të mundur që ju të personalizoni URL-të, të redaktoni përshkrimet e meta dhe të shtoni tekstin alt në imazhe midis shumë funksioneve të tjera.

Wix gjithashtu është në gjendje të integrojë llogaritë tuaja të mediave sociale me faqen tuaj të internetit, duke shumëzuar kështu shanset që klientët tuaj të jenë në gjendje të bashkëveprojnë me ju. Këto aftësi përfshijnë qenë në gjendje për të shtuar pëlqen, ushqen, aksionet dhe Media butonat sociale.

Wix merr nota të larta edhe për sigurinë. Certifikatat SSL janë ndërtuar në çdo faqe në internet Wix. Në përputhje me rrethanat, të gjithë ata që vizitojnë faqen tuaj të internetit do të dinë që lidhja e tyre është e sigurt falë ikonës së bllokut ngjitur me URL-në.

Një mjet tjetër kritik është veçoria e autosave. Nëse jeni një nga ata njerëz që shpesh harroni të kurseni punën tuaj, atëherë kjo është veçoria që nuk mund të jetoni pa. Për shkak se Wix është duke kursyer periodikisht dhe automatikisht punën tuaj, marrja e kopjes më të fundit të ruajtur të faqes tuaj nuk është gjë e madhe.

Më tej Wix është jashtëzakonisht e dobishme falë ikonave të panumërta të pikave të pyetjes që janë shpërndarë në faqen e internetit, përfshirë modelin tuaj. Klikoni në pyetjen për të zbuluar këshilla dhe sugjerime interesante dhe të dobishme, shumica e tyre vijnë direkt nga qendra e ndihmës e Wix. Edhe më mbresëlënëse janë pikëpyetjet që janë bashkangjitur mësimet video. Kjo është aq i përshtatshëm për të mos keni nevojë të kërkoni diku tjetër kur ju vetëm nevojë për një përgjigje të shpejtë.

Treg i madh i aplikacioneve

Një nga karakteristikat më të forta të Wix është App Market-i i saj. Ngarkuar me më shumë se 200 aplikacione, disa prej të cilave janë të lira, tregu është juaj one-stop-shop për gjithçka që ju duhet për të rritur faqen tuaj te internetit. Ekziston Galeria Wix Pro në mënyrë që të mund të tregoni fotografitë tuaja dhe Booster Site-in e cila përdoret për të ndihmuar faqen tuaj të internetit të gjenden në motorët e kërkimit.

Aplikacione të tjera me vlerë përfshijnë Wix Forms, gjë që bën të mundur krijimin e një larmie të jashtëzakonshme formash dhe Wix Events për krijimin dhe menaxhimin e ngjarjeve tuaja në internet. Wix Music bën të mundur transmetimin dhe shitjen e kompozimeve tuaja muzikore, dhe aplikacionet e tjera mundësojnë prenotimin e takimeve në internet, trajtimin e faturimit dhe kontabilitetit dhe lehtësimin e pagesave në internet. Kur është fjala për të optimizuar faqen tuaj të internetit për e-commerce, ju do të gjeni mundësi të shumta, dhe ju do të jeni në gjendje të lidheni me të gjitha burimet tuaja të mediave sociale, dyqanin tuaj Etsy dhe tregun tuaj eBay.

Duke folur për marketing, Ascend by Wix në thelb është një paketë gjithëpërfshirëse e zgjidhjeve të marketingut për profesionistin e zënë. Zgjidhni nga tre plane të Ascend në varësi të madhësisë së biznesit tuaj dhe vendit ku jeni në zhvillimin e tij. Ascend përfshin mjete të dobishme për menaxhimin e kontakteve dhe për t’u përgjigjur vizitorëve të faqes në internet përmes bisedës live ose të dërguarit.

Ascend gjithashtu bën të mundur krijimin e proceseve të automatizuara si regjistrimet e anëtarëve të rinj.

automatizimi wix

Përfshihet gjithashtu mundësia për të krijuar dhe dërguar fatura për klientët.

faturë wix

Më tej të përfshirë në paketë janë gjëra të tilla si SEO Wiz për të ndihmuar webmasterët të përmirësojnë lojën SEO dhe mjetet e marketingut me email. Krijimi i Postës Sociale gjithashtu është në dispozicion.

posti social

Wix përmban qindra shabllone të mrekullueshëm që thjesht presin të personalizohen nga ju. Ata janë grupuar në një shumëllojshmëri të kategorive të tilla si Biznes, Dyqan Online, Fotografi, Video, Muzikë, Restorante & Ushqim, Udhëtim dhe Turizëm, Shëndet dhe Wellness, Modë dhe Bukuria, Komuniteti & Edukimi dhe më shumë. Nëse keni nevojë për të ndërtuar një faqe në internet për një ngjarje, ekzistojnë shabllone për këtë. Keni nevojë për një portofol apo rifilloni një faqe në internet? Këto janë gjithashtu në dispozicion. Nëse doni të filloni një blog, do të gjeni mundësi të shumta të gatshme. Theështja është se ju ka të ngjarë të gjeni një model të mrekullueshëm në Wix që është i përsosur për çfarëdo që të jenë nevojat tuaja.

Këtu është një shembull i një blogu udhëtimesh:

Kjo është për një biznes:

Një firmë ligjore mund të gravitojë drejt këtij modeli:

Një fotograf mund të dashurohet me një paraqitje galerie si kjo:

Nëse ju jeni një artist performance ose të kërkojë një website konservatore për firmën tuaj CPA, Wix duhet të jetë në gjendje për të akomoduar ju. Përzgjedhja e tyre e shablloneve është praktikisht e papërballueshme, dhe me shumë mundësi ju do të mahniteni nga të gjitha tiparet dhe opsionet që janë përfshirë në secilën prej tyre.

Ixmimi Wix

Wix përmban dy nivelet gjera të paketave: Website dhe biznes & eCommerce. Njerëzit që kërkojnë të ndërtojnë një uebfaqe personale mund të paguajnë vetëm 13 dollarë në muaj me “combo“Plani. Për çmimin, ata marrin dy GB Bandwidth, 3 GB e magazinimit, aftësia për të qenë ad-free, 30 Video minuta dhe një domain falas për një vit.

Hapi tjetër në paketa tregtohet drejt sipërmarrësit dhe përkthyes të pavarur. Kushton 17 dollarë në muaj, kjo paketë njihet si “i pakufizuar.”Në përputhje me rrethanat, njerëzit me këtë plan marrin bandë të pakufizuar dhe 10 GB depozitë. Përveç veçorive në planin Combo, pajtimtarët marrin një orë video, 300 dollarë në kuponë reklame, aplikacionin Booster Site dhe aplikacionin Visitor Analytics.

Wix thotë se paketa e tyre e radhës, të cilën ata e quajnë “pro,”është vlera e tyre më e mirë me 22 dollarë në muaj. Ai përfshin gjithçka në dy paketat e nivelit më të ulët përveç 20 GB ruajtje, dy orë video, një kalendar ngjarjesh, një logo profesionale dhe skedarë logjikë të mediave sociale.

Pakoja më e madhe quhet “VIP.”Kushton 39 dollarë në muaj dhe vjen me gjithçka që përfshihet në tre pako më të vogla. Për më tepër, pajtimtarët marrin përgjigje prioritare dhe Mbështetje VIP, që do të thotë se thirrjet e tyre shkojnë në pjesën e përparme të linjës kur kanë një pyetje ose një problem.

Planet e biznesit dhe tregtisë elektronike për pranimin e pagesave përmes faqes tuaj të internetit

Kushdo që dëshiron të pranojë pagesa përmes faqes së internetit të tyre, duhet të regjistrohet në një nga planet e Biznesit dhe Tregtisë elektronike, të gjitha këto janë pa komision. Kjo përfshin “Bazë e biznesit,”e cila kushton vetëm 23 dollarë në muaj. Përveç që është në gjendje të pranojë pagesa në internet, kjo paketë përfshin një bandë të pakufizuar, 20 GB hapësirë ​​ruajtjeje, pa reklama Wix, pesë orë video, Google Analytics, një domain falas për një vit, 300 dollarë në shpallje kuponat, aplikacioni Booster Site dhe aplikacioni Visitor Analytics.

Pakoja tjetër më e madhe e Biznesit dhe e-Tregtisë është “Biznes i Pafund,”dhe ai funksionon 27 dollarë në muaj. Ai përfshin gjithçka në paketën Thelbësore, përveç që përmban edhe 35 GB depo, 10 orë video, një logo profesionale dhe skedarë logjikë të mediave sociale.

Me “Biznes VIP“paketën, klientët paguajnë 49 dollarë në muaj për të marrë të gjitha tiparet e dy planeve më pak të shtrenjta, plus 50 GB depo, Përgjigje Prioriteti dhe mbështetje VIP.

Nëse asnjë prej këtyre paketave nuk është mjaft ajo që po kërkoni, atëherë konsideroni të zgjidhni një plotësisht të përshtatshëm “Ndërmarrje“paketë që kushton 500 dollarë në muaj. E krijuar për biznese në rritje që kanë nevojë për një uebfaqe më të madhe dhe më të fuqishme, kjo është një paketë e shkallëzuar që ka për qëllim t’ju ndihmojë të vazhdoni me kërkesat e klientëve tuaj.

Nëse jeni duke kërkuar mundësi më të lira, hidhni një sy në tonë nikoqirët më të mirë të lirë.

Ndihma për klientët

mbështetjen e klientëveKur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit, Wix është i jashtëzakonshëm. Thjesht vizitoni faqen e tyre të internetit për të zbuluar Qendrën e Ndihmës Wix, ku mund të gjeni përgjigje të gatshme duke shtypur një pyetje ose duke kërkuar nëpër tema specifike. Me të gjitha llojet e artikujve, është relativisht e lehtë për të marrë ndihmë të menjëhershme me pyetje dhe shqetësime të zakonshme, pa pasur nevojë të kontaktoni një përfaqësues të mbështetjes së klientit.

Blog Wix është një tjetër burim i dobishëm që mbulon një gamë të gjerë temash që përfshijnë mënyrën themelore të ndërtimit të një faqe në internet dhe madje edhe subjektet më të avancuara, të cilave ju duhet të afroheni ndërsa piqet faqja juaj e internetit.

Nëse nuk doni të ndërtoni faqen tuaj të internetit, vizitoni Wix Arena. Kjo është ajo ku ju mund të gjeni dhe të lidheni me qindra stilistë të internetit Wix të cilët do të jenë të lumtur të krijojnë një faqe interneti me porosi vetëm për ju. Shfletoni galeritë për të gjetur shpejt një projektues, stili i të cilit tërheq për ju.

Nëse keni nevojë për ndihmë, mund të kontaktoni një përfaqësues të shërbimit të klientit përmes postës elektronike ose telefonit. Këta profesionistë në përgjithësi janë të shpejtë, të efektshëm dhe të dobishëm. Nëse jeni të shqetësuar se duhet të prisni shumë gjatë për të marrë përgjigje kur ju duhen shpejtë, thjesht regjistrohuni në njërën nga paketat që ofron Përgjigje Prioritare dhe Mbështetje VIP. Këto tipare gjithmonë ju vendosin në pjesën e përparme të linjës.

Mendime përfundimtare

Wix mund të jetë krijuesi më i mirë i uebfaqeve në dispozicion sot. Ajo ka qindra templates përveç më shumë se 200 aplikacione. Me të gjitha këto zgjedhje dhe aftësi, duhet të jeni në gjendje të ndërtoni një faqe në internet për ëndrrat.

Sidoqoftë, disa njerëz e kanë shumë të vështirë të fillojnë me Wix thjesht sepse paraqiten me kaq shumë zgjedhje. Customersshtë e këshillueshme që klientët e rinj të përpiqen të ngushtojnë zgjedhjet e shablloneve të tyre sa më shumë që të jetë e mundur në fillim për të shmangur potencialisht këtë problem. Pastaj, aplikacionet mund të shtohen me kalimin e kohës pasi webmasteri zbulon atë që është e nevojshme dhe e dobishme.

Nëse doni të ndërtoni një faqe në internet të bukur që nuk do të prishë bankën, është e vështirë të gaboni me Wix. Shtë tepër argëtuese dhe e lehtë për t’u përdorur.

Ne bëjmë çmos që të kërkojmë në mënyrë të pavarur produktet për t’i ndihmuar lexuesit tanë të marrin vendime. Duke u thënë kështu, ne gjithashtu duam të dëgjojmë mendimet tuaja. Ne pranojmë komente individuale që janë informative dhe jo promovuese. Ju lutemi plotësoni formularin më poshtë dhe ne do të botojmë vlerësimin tuaj. Shqyrtimet promovuese nga vetë kompanitë nuk do të publikohen. Faleminderit!

Duke klikuar butonin më poshtë, pranoj që kam lexuar dhe pranuar Kushtet e përdorimit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map